Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Moderator: administrator

nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by nexu »

Stergerea unui topic, ar trebui sa aibe ingaduinta a 2-3 zile, pt sondaj...
Personal, intru cand am timp, uneori zilnic, sau de 5 ori pe zi, sau la 2-3zile...
A face asta intr'o sg zi(sondaju pt stergera topicului), mi se pare aberant...
nu'i musai ca useru' pescar, sa stea intr'una pe net, pt a'si sustine pctdvd...
V'ati pripit cu inchiderea tipicului cu base...
0762 747 895...0732 085 740
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
cezar wrote: Atata timp cat fiecare are adevarul lui in orice domeniu (politica, fotbal, chiar pescuit) conteaza numai adevarul celui care reprezinta majoritatea.
Cinstit vorbind, nu c-as tine io mortis sa ma transform in Gica Contra, da nu crezi ca-i o absurditate?
Adicatelea cum vine asta, daca majoritatea userilor sunt stelisti, ei detin adevarul? Daca pescarii de crap sunt cei mai numerosi, vorbesc si-n numele meu? Daca liberalii (sau pesedistii ori pedelistii) sunt majoritari, musai sa-mi insusesc optiunea lor?
Topicul in sine incalca una din principalele norme ale democratiei, cel la libera expresie - chiar nu observa nimeni?
Nu ideilor sa li se puna ham, ci modului cum sunt expuse, nu optiunilor politice, ci termenilor in care-s sustinute - asa ar fi normal.
Citatul (scos din contextul intregii postari) reprezinta o constatare, nu un principiu. Inseamna intoleranta constatata, in fotbal, sau in politica, sau in pescuit.
Si comunismul a fost absurd, dar de constatat l-ai constatat personal. Din plin, bag seama !

Topicul nu incalca nici un principiu al democratiei. Este, daca vrei un mic "referendum". Ori referendumul, votul in general, reprezinta expresii ale democratiei. Sau altfel spus, al impunerii vointei majoritatii.
Daca aveai ocazia sa citesti discursurile lui A.Hitler, intalnesti cea mai precisa si adecvata exprimare. Despre idei, nu pot spune acelasi lucru.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Citatul (scos din contextul intregii postari) reprezinta o constatare, nu un principiu. Inseamna intoleranta constatata, in fotbal, sau in politica, sau in pescuit.
Ai dreptate dom' Cezar, mea culpa.
cezar wrote:Si comunismul a fost absurd, dar de constatat l-ai constatat personal. Din plin, bag seama !
Tot ce lipseste aici e sa-mi ceri sa-ti spun cat salam cu soia am mancat si daca mai am inca acel mic si rosu carnetel de partid? Am pierdut socoteala in primul caz iar in al doilea regret sa-ti marturisesc ca nu l-am avut nici p-ala de utecist.
cezar wrote:Topicul nu incalca nici un principiu al democratiei. Este, daca vrei un mic "referendum". Ori referendumul, votul in general, reprezinta expresii ale democratiei. Sau altfel spus, al impunerii vointei majoritatii.
Hai c-am lamurit-o si p-asta. Tot ce ne ramane de facut e sa convocam parlamentul, sa voteze doua treimi pentru si dup-aia stergem topicul - apud Mircea Geoana.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by Petru Burian »

Stimati colegi
S-a descoperit mesajul „hieroglific” de mai jos :shock: :shock: :shock:
Se cere descifrarea lui :lol: :lol: :lol:
Image
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by Albatrin »

Petru Burian wrote:Stimati colegi
S-a descoperit mesajul „hieroglific” de mai jos :shock: :shock: :shock:
Se cere descifrarea lui :lol: :lol: :lol:
Cei nouă, or fi luat ei poziţia gânditorului de la Hamangia sau parcă cel al lui Rodin, dar numai moace de înţelepţi n-au!!! :D
Nu prea-l recunosc pe cel care aruncă cu piatra! :lol: :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by Adar Marian »

nexu wrote:Da`ti`i ban lu` Adar :twisted:
O merita din plin...mai are putin si zice ca'i pro monarhist :twisted:
Nexule, io nu-s monarhist, pupa-te-as, ba chiar consider institutia perimata.
Cand vorbim de ideologiile nationalist-crestine, deja intram pe un teren favorabil mie, pacat ca cei care se joaca azi cu simbolurile lor sau se pretind adepti ai miscarii sunt, in marea majoritate, niste habarnisti ori, cel mult, bieti anarhisti de opereta.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by valic »

pana una alta, s-a hotarat, nu numai eu, ca forumul "Basescu" sa ramana inchis ............... ;)
Valic
0744 644 368
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by mihai_mura »

Cred ca e o decizie inteleapta in ce priveste sanatatea forumului. ;)
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by nexu »

Adar Marian wrote:Nexule, io nu-s monarhist, pupa-te-as, ba chiar consider institutia perimata.
Cand vorbim de ideologiile nationalist-crestine, deja intram pe un teren favorabil mie, pacat ca cei care se joaca azi cu simbolurile lor sau se pretind adepti ai miscarii sunt, in marea majoritate, niste habarnisti ori, cel mult, bieti anarhisti de opereta.
Tre' sa'ti amintesti de anul '90, cand era aproape o crima, sa te declari monarhist... cand se scria in adevaru' lui darie novaceanu, ca la mitingurile opozitiei cei prezenti erau imbracati in camasi verzi...
Ma refeream doar la punerea la zid de care ai parte...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by Adar Marian »

valic wrote:pana una alta, s-a hotarat, nu numai eu, ca forumul "Basescu" sa ramana inchis ............... ;)
Vali, stau si ma-ntreb: daca intr-o asemenea chestie, relativ minora, respectiv inchiderea sau deschiderea unui topic, se iau decizii contrare majoritatii, cum va fi atunci cand vor exista opinii net derite pe teme majore?
Sunt opt voturi publice pentru inchidere si zece pentru deschidere - in ce sistem numeric opt ii e superior lui zece?!!!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by valic »

Adar Marian wrote: Vali, stau si ma-ntreb: daca intr-o asemenea chestie, relativ minora, respectiv inchiderea sau deschiderea unui topic, se iau decizii contrare majoritatii, cum va fi atunci cand vor exista opinii net derite pe teme majore?
Sunt opt voturi publice pentru inchidere si zece pentru deschidere - in ce sistem numeric opt ii e superior lui zece?!!!
Mariane,

Au fost si voturi trimise pe MP si care au determinat hotararea de a pastra topicul inchis.
O sa-i rog sa si le exprime ca sa nu existe discutii.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
sandu p
Posts: 5
Joined: 31 Oct 2009, 09:45

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by sandu p »

stergem!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by Claudiu »

Cu toate ca ma hotarasem sa nu mai scriu nimic in acest topic, nu m-am putut abtine :D
Auzi, voturi prin MP :lol: Adicatalea, ce ne mai miram ca se fac manevre la votarile serioase unde interesele sunt infinit mai mari ca aici :lol:
Valentin Petrovici

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by Valentin Petrovici »

Discuţiile sunt inutile. Topicul a fost deschis de Valic aşa că eu consider că are tot dreptul să-l închidă şi fără alte "exit-poluri".
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by valic »

Claudiu wrote:Cu toate ca ma hotarasem sa nu mai scriu nimic in acest topic, nu m-am putut abtine :D
Auzi, voturi prin MP :lol: Adicatalea, ce ne mai miram ca se fac manevre la votarile serioase unde interesele sunt infinit mai mari ca aici :lol:
asa cum am zis, o sa-i rog sa le exprime si aici ........... no comment any more ...........
Valic
0744 644 368
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Votati Da sau NU pt stergerea topiculuui Basescu

Post by costin stefanescu »

Valica,inchide-l omule ce mai stai!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

TOPIC INCHIS

Post by valic »

TOPIC INCHIS
Valic
0744 644 368
Locked

Return to “CAFENEA”