Basescu

Moderator: administrator

Locked
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by laloi »

Cu tot respectul pt toate parerile pro sau contra, simpatii sau antipatii, eu cred ca pana la urma tot romanul ar trebui sa voteze in functie de interesul personal al lui, al familiei sau al firmei sau sursei de venit si in ce fel un partid sau coalitie il poate afecta sau nu pe viitor... eu unul, din pct de vedere al unui patron de IMM, pot spune ca prin legea impozitului forfetar actualul guvern imi baga mana cu forta in buzunar, ma fura, sau in cel mai elegant fel de a spune imi face o dubla impozitare, adica ma impoziteaza si anul acesta pt profitul de anul trecut... drept urmare, oricat de scarbos mi s-ar parea, nu vad logica sa votez pt cineva care imi baga cu forta mana in buzunar :)
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

costin stefanescu wrote:nu e asa Fae,daca iese presedinte pe mine nu ma intereseraza de el(Geoana),tot ce ma intereseaza e sa faca liberalii guvernul,sau mai bine zis o sa faca parte din el si mai stiu ca Crin a negociat puternic pt Iohannis prim ministru si cateva ministere importante si,sincer,daca ar fi sa iasa asa ,am avea toti de castigat,liberalii sant mult mai doxati si muuuult mai competenti decat sleahta lui Boc,crede-ma!
Costine lasa-i tata ca pana la urma voteaza cine vrea cu cine vrea nu vezi ca nu reusim sa-i facem sa inteleaga ce si cum.....daca ar fi sa iasa Basescu incontinuare peste 2-3 ani or sa se lepede de el cei care azi sunt de partea lui. Sustineti-l tata sus si tare pe Base ca este cel mai bun...mergem in deriva cu tot cu Primul"MARINAR" al tari ca deh este "CEATA" pe mare/ocean sau ce vreti voi.
PS: Daca iese tot Base sa-l puna din nou pe Boc-ulet la Guvern ca este cel mai bun........ :twisted: :twisted:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Daca memoria nu i-mi joaca feste istoria a fost cam asa...deci:
1989=PCR,1990=FSN,1996=PDSR,2002=PSD, deci...ce naste din pisica ???(oare ce maninca???),la interviul acordat astazi la "casa republici" de catre cei "trei crai de la comunim"....papitoiul de Crin parca era un copil care urmeza sa fie urechiat ptr ca a spart un geam, Johannis parca era vestitul "ochila" din cartea cu povestii, Geoana nu stia cum sa evite raspunsurile concrete la intrebarile jurnalistilor...asa guvernare doritii d-vs sa avem in urmatori 5 ani...chiar doriti sa traiti in lumea povestilor ptr. copii???, "IO personal m-a gindesc cu groaza ce-o iesi daca prostul CAP-ului cistiga alegerile...unde dreq se va indrepta ROMANIA ...sincer nu stiu !
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Basescu

Post by PETER »

La PESCUIT, Fae tata............ :lol:
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Mai Fae, tu vrei sa ne convingi sa votam cu M.G. ...............
Nu vei reusi .............
Pe bune .............
Mai bine convinge-ne sa mergem la pescuit ................
Aici poate te pricepi mai bine ...........
Sau si mai bine, scoate-l pe Oscar la plimbare, poate asa iti mai clatesti si tu ochii cu blonda (vecina) .....
poate vei avea si orgasm ............ cine stie .............. ;) ;)
Valic
0744 644 368
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Ce treaba are OSCAR cu politica..??? :roll: ,"IO m-a chinui sa v-a fac educatie politica si tu...dai cu muci de perete,Vali daca acum votam prost...pai viitori 5 ani tot asa traim.
Of topic...ce ciuda i-ti este pe mine 8-) ,ce sa-ti fac daca "catelusa in doua piciore " sta linga tine...tu nu poti face nimic... :lol: :lol: :lol: .
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Ce treaba are OSCAR cu politica..??? :roll: ,"IO m-a chinui sa v-a fac educatie politica si tu...dai cu muci de perete,Vali daca acum votam prost...pai viitori 5 ani tot asa traim.
Of topic...ce ciuda i-ti este pe mine 8-) ,ce sa-ti fac daca "catelusa in doua piciore " sta linga tine...tu nu poti face nimic... :lol: :lol: :lol: .
FAE, ai luat-o de dimineata ?
Consumul excesiv de alcool dauneaza grav sanatatii ! :D
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

FAE wrote::D SALVE :D
Ce treaba are OSCAR cu politica..??? :roll: ,"IO m-a chinui sa v-a fac educatie politica si tu...dai cu muci de perete m-am spart de ras ,Vali daca acum votam prost...pai viitori 5 ani tot asa traim esti bestial Fae.
Of topic...ce ciuda i-ti este pe mine 8-) ,ce sa-ti fac daca "catelusa in doua piciore " sta linga tine...tu nu poti face nimic... :lol: :lol: :lol: .
Am o intrebare la care rog sinceritate:
-cat primesti pt aceasta propaganda ?
Valic
0744 644 368
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Basescu

Post by Petru Burian »

valic wrote:Am o intrebare la care rog sinceritate: cat primesti pt aceasta propaganda ?
Daca intradevar primeste ceva => Fae este cel mai destept "vorbitoriu" din tot topicul :lol: :lol: :lol: adica singurul care a "combatut" cu folos ;)
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Petru Burian wrote:
valic wrote:Am o intrebare la care rog sinceritate: cat primesti pt aceasta propaganda ?
Daca intradevar primeste ceva => Fae este cel mai destept "vorbitoriu" din tot topicul :lol: :lol: :lol: adica singurul care a "combatut" cu folos ;)
probabil ca asa E ....... aplauze ....... 8-)
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

AMR 3 zile sa va hotarati pe cine votati .........
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Cine a vazut emisiune lui Diaconescu cu Basescu la OTV ?
M-am spart de ras, Base asta chiar credem ca toti suntem prosti ?!
Auzi, cica a fost in Piata Universitatii asa cum a promis la alegeri, dar nu era nimeni acolo, asa ca aplecat ........... NU POT SA CRED ......
o sa-l voterz pe Geoana, chiar daca o sa-mi dau cu caramida peste mana cand ajung acasa dupa vot .............
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Ideal ar fi s-o faci 'nainte.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Ideal ar fi s-o faci 'nainte.
Drept care zicem că depandă... de (ale cui) idealuri. :lol: :lol: :lol:
E drept că Marin Preda vorbea de...facultăţi, nu de idealuri, dar tot depandă, orice s-ar zice!

PS - lasă dreak cărămida, Valică, altfel ...adio drill-uri în Tineretului ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

cezar wrote:
Adar Marian wrote:Ideal ar fi s-o faci 'nainte.
Drept care zicem că depandă... de (ale cui) idealuri. :lol: :lol: :lol:
E drept că Marin Preda vorbea de...facultăţi, nu de idealuri, dar tot depandă, orice s-ar zice!

PS - lasă dreak cărămida, Valică, altfel ...adio drill-uri în Tineretului ! :lol: :lol: :lol:
Pai nu dau tare coane Cezarica, mai cu mila ca-i a mea :lol:
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Adar Marian wrote:Ideal ar fi s-o faci 'nainte.
daca vrei iti dau tie inainte ........ :lol: :lol: :lol:
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

valic wrote:
Adar Marian wrote:Ideal ar fi s-o faci 'nainte.
daca vrei iti dau tie inainte ........ :lol: :lol: :lol:
Nu-i cazu', mon cher, pentru ca, vezi tu, exista o diferenta in atitudini:
- tu votezi intr-o stare dilematica, acordand destinului sansa de a fi contrazis mai tarziu, ba chiar evoci penitenta ce ti-o impui: caramida peste deshte. La mine-i vorba de un crez, unul anticomunist, de la care nici zambetul larg al lu' Iliescu, nici discursul demagocic al lu' Antonescu, nici cioara vopsita a lu' Geoana, nici epigonii saraciti in idei ai taranistilor, nu ma abate.
Ciolaniada generala care a cuprins pardidele, ultimul pe lista, cu voia dumneavoastra, PNT-CD, imi provoaca sila...
Am vazut, intre timp, cum a comentat Doina Cornea gestul lui Ciuhandu, insa oricat m-as stradui, nu-mi pot imagina ca un partid sa-si terfeleasca intr-atat simbolul. Macar si ca sa fac un minim gest reparatoriu memoriei Seniorului, tot am sa le dau, cu votul meu, peste ochi!
Last edited by Adar Marian on 02 Dec 2009, 15:37, edited 1 time in total.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

cezar wrote:
Adar Marian wrote:Ideal ar fi s-o faci 'nainte.
Drept care zicem că depandă... de (ale cui) idealuri. :lol: :lol: :lol:
E drept că Marin Preda vorbea de...facultăţi, nu de idealuri, dar tot depandă, orice s-ar zice!
In acelasi stil M. Preda-trade mark, as putea sa te-ntreb:
- Pe ce te bazezi?
N-o fac, din simplul si unicul motiv ca in ultima suta de ani nimic bun nu s-a cladit sub steaguri rosii, chit ca-n loc de secerea si ciocanul le-au ornat cu trandafiri.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
cezar wrote:
Adar Marian wrote:Ideal ar fi s-o faci 'nainte.
Drept care zicem că depandă... de (ale cui) idealuri. :lol: :lol: :lol:
E drept că Marin Preda vorbea de...facultăţi, nu de idealuri, dar tot depandă, orice s-ar zice!
In acelasi stil M. Preda-trade mark, as putea sa te-ntreb:
- Pe ce te bazezi?
N-o fac, din simplul si unicul motiv ca in ultima suta de ani nimic bun nu s-a cladit sub steaguri rosii, chit ca-n loc de secerea si ciocanul le-au ornat cu trandafiri.
Ma bazez ca-i cunosc pe ambii competitori ceva mai bine decat dumneata, daca-mi permiti, nene Mariane ! :D
Si pana la urma, daca ai convingeri proprii, foarte bine, nu este cazul sa avem aceeasi parere. Mai ales ca am impresia ca faci "joc de glezna", nimeni nu crede ca este punctul dumitale de vedere. Doar "caterinca"...distractie pe tastatura.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Nu-i vorba de caterinca, al'minteri v-as fi spus bancuri comuniste sau as fi istorisit cata bascalie faceam de un amic, in februarie '90, care donase 100 de lei liberalilor lu' Campeanu, eu si toti ceilalti prieteni fiind taranisti.
Ca nu-i cazul s-avem toti aceeasi parere, sunt intru totul de acord, ba chiar as putea milita pentru asta, odata ce prin diversitate si polemica se naste progresul - ca si in exemplul de fata, imi permit s-afirm.
Locked

Return to “CAFENEA”