Basescu

Moderator: administrator

Locked
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Problema-i alta: daca numaratoarea va infirma datele sondajelor, cumva se vor gasi alti mineri care sa planteze panselute in Piata Universitatii?
Ie totusi decembrie, pupa-v-ar neica...
Nene, c'est la vie ! Toujours "parchive" ! ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Am votat cu castigatoruuuuuuuu'!!!!! :D :D :D

Image
Oare? :shock:
Last edited by Claudiu on 07 Dec 2009, 10:28, edited 2 times in total.
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Basescu

Post by mihai_mura »

50.8 % - 49.2 % ..... Auuuuu !!!! Cred ca se lasa cu geamuri sparte! :o Ard-o focu de politica! :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Luati in calcul urmatoarele aspecte:
1 - datele sunt prelucrate conform unor algoritmi socio-economici zonali, nici macar nu sunt cele brute, raportate din teritoriu, cand e vorba de exit-poll-uri.
2 - datele sunt valabile orei 19, ele necentralizandu-se mai repede de o juma' de ora.
3 - inca nu se cunoaste situatia voturilor din strainatate, ori la o rata de prezenta putin peste 50% in tara, asta inseamna ca doar cu 200 000 de voturi din partea diasporei, Basescu castiga detasat, chiar si daca ne luam dupa cele mai pesimiste rezultate ale sondajelor in ce-l priveste.

Amintiti-va de 2004, nenica...

Aaaaa... uitam, uita-m-ar necazurile, pesedistii mai au un as pe maneca: minerii, numa ca asta-i o carte jucata deja.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Mariane, te respect, stii bine, dar mai lasa-ma frate cu minerii aia!
Ce legatura au minerii cu toata treaba asta care se intampla acum?
Aia au fost in 1991 iar noi ne aflam in 2009. Cozma a platit, Iliescu a platit si el...Dar acum e vb de oameni noi la vremuri noi. Nimic din ce a fost nu cred ca va mai fi.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Mon cher Claudiu, tachinez si eu tabara adversa, imi ofer in felul asta o minima satisfactie reparatorie pentru moment, urmand sa-mi pastrez artileria grea pentru cand se vor anunta rezultatele finale... :twisted:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Mon cher Claudiu, tachinez si eu tabara adversa, imi ofer in felul asta o minima satisfactie reparatorie pentru moment, urmand sa-mi pastrez artileria grea pentru cand se vor anunta rezultatele finale... :twisted:
Cam greu, la peste 10 milioane de votanti, diferenta inseamna vreo 350.000 de voturi !

In diaspora au votat cca 100.000 de oameni (la ora 19,00 erau 83.000). Chiar daca voteaza toti intr-o singura directie, nu iese socoteala; de fapt atitudinea staff-ului de campanie spune totul !
le-ai vazut ochii, nene Mariane ?
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Basescu

Post by mihai_mura »

Le-a taiat curentul la sediul PDL :lol: :lol: :lol: :lol: Deja se platesc polite :lol: :lol: :lol:
Ma uit pe Antena 3 unde vad pe M.Badea, Ciuvica, Ciutacu, Radu Tudor si pe asta chel de la PIM (am un lapsus) ..... astia ori stiu ceva ori nu stiu sa se bucure de victorie :?: :?: :!: :!:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Cam greu, la peste 10 milioane de votanti, diferenta inseamna vreo 350.000 de voturi !

In diaspora au votat cca 100.000 de oameni (la ora 19,00 erau 83.000). Chiar daca voteaza toti intr-o singura directie, nu iese socoteala; de fapt atitudinea staff-ului de campanie spune totul !
le-ai vazut ochii, nene Mariane ?
Lasa-ma, dom'le, cu vazutu' de ochi, c-asa mi-ai zis-o si cand a fost vorba de plodu' ala "macelarit", ca pe urma sa iasa ca nici raza soarelui nu l-a atins.
Spui c-au votat 83 000? Mira-m-as, cata vreme numai din R. Moldova vin 10 000 de voturi si sa nu uitam comunitatile din Spania, Italia, bashca SUA.
Uite ce-i, priveste-ma pe mine-n ochi si ai sa vezi ca nu rad. Stii de ce? E mai frumos sa zambesti la urma.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

mihai_mura wrote:Le-a taiat curentul la sediul PDL :lol: :lol: :lol: :lol: Deja se platesc polite :lol: :lol: :lol:
Ma uit pe Antena 3 unde vad pe M.Badea, Ciuvica, Ciutacu, Radu Tudor si pe asta chel de la PIM (am un lapsus) ..... astia ori stiu ceva ori nu stiu sa se bucure de victorie :?: :?: :!: :!:
Lumina a cazut in localitati din 17 judete ! :o :shock: :o

Ce sa fie si chestia asta !
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Mi-a placut ce a spus Mircea Badea mai devreme: faptul ca lumea l-a votat pe Geoana a fost doar o chestiune de conjunctura, nicidecum ca mureau de dragul lui, ci pentru ca nu-l mai vroiau sub nicio forma pe Base. Deci: nu a castigat Geoana, ci a pierdut Basescu. Ma rog...am citat din memorie.
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Basescu

Post by mihai_mura »

cezar wrote:Lumina a cazut in localitati din 17 judete ! :o :shock: :o

Ce sa fie si chestia asta !
Cred ca inseamna ca trebuie sa mergem la culcare! :lol: :lol: :lol: Dormiti linistiti, partidul vegheaza! :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by mihai_mura on 06 Dec 2009, 22:12, edited 1 time in total.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Claudiu wrote:Mi-a placut ce a spus Mircea Badea mai devreme: faptul ca lumea l-a votat pe Geoana a fost doar o chestiune de conjunctura, nicidecum ca mureau de dragul lui, ci pentru ca nu-l mai vroiau sub nicio forma pe Base. Deci: nu a castigat Geoana, ci a pierdut Basescu. Ma rog...am citat din memorie.
Este foarte, foarte corect! :!: :!: :!:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Base, hai la Mare (departare) .............

ADARE sa cresti mare bre .......... cu diaspora cu tot ..........
Te pupa Jean (valic) .......... :lol: :lol: :D :D :) :) :) ;) :evil: :evil: :shock: :shock: :o :o :?: :?: :!: :!: :lol: :lol: :x :x :mrgreen: :mrgreen: :geek: :geek: :ugeek: :ugeek:
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

distrugere dobitocilor de la TV, nu fac niciun apro-pos ......... pe bune :o
Valic
0744 644 368
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

Problema PD-L-ului este ca ei nu stiu sa PIARDA.... face spume Base in momentul asta
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Ba bine ar fi sa piarda, ca de nu, imi veti vedea kuru impanat p'aci :oops:
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

Claudiu wrote:Ba bine ar fi sa piarda, ca de nu, imi veti vedea kuru impanat p'aci :oops:
Asta este ne asum-am riscul asta... :lol: :lol:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

eu nu-mi asum niciun risc, penele sa si le puna Base drept in gaoaza (cur)...........
Daca nu-i place, sa-si de-a cu crema ............ tot la gaoaza ..............

Sau la toata familia sa ............ eventual pe la BUZE, stiti voi cui .........
Valic
0744 644 368
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Basescu

Post by Petru Burian »

FAE wrote::D SALVE :D
De exemplu (virgula) uni (unii) sa plinga si sa-si muste degetele cu care au tinut stampila in mina in momentul cind a (au) votat M.G.,...un vechi proverb romanesc spune cam asa..."om trai sio-m (si vom) vedea"
modificat de moderator
D-lor Moderatori
1 -- mi se pare total deplasata si "ieftina" aceasta corectare cu rosu a postarilor :evil: :evil: :evil:
2 -- mai ales cand si "invatatorul" a lipsit de la scoala sio-m vedea = si om vedea :o :o :shock: :shock: :D :D :D
3 -- ce ziceti de si'om sau si vom vedea :idea:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Locked

Return to “CAFENEA”