Basescu

Moderator: administrator

Locked
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

cezar scrie:
@ Marian adar
Nene, daca o iei pe plan personal, eu nu mai postez la acest topic, pentru ca ajung toti outsiderii sa ma acuze de pesedism !

Eu n-am acuzat pe nimeni, de nimic, marturie stau postarile.
Aaaa..., ca mi-am expus convingerile, pai deja e alta caciula.


Ma refeream la alt user(FAE), dar daca matale asa ai inteles!

Iar Vadim este parfum pe langa Basescu ! Este diferenta intre Rudotel si cianura !

Este chiar ultima postare pe aceasta tema !
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Fratilor,

Am descis acest topic in ideea de a face oarece polemici, nu vad de ce v-ati supara pe aceasta tema.
Fiecare voteaza cu cine vrea ............

Bafta la VOT ...........

Si sper sa votati cu inima si bunul simtz.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Este pacat sa se creeze animozitati intre noi din cauza parerilor si/sau optiunilor politice. Chiar nu merita. Pan' la urma, da-i in sloboz pe ambii, ca niciunul nu-i mai breaz. Nu le am cu politica, dar pot sa-mi dau seama cand mi-e bine si cand nu. Votandu-l pe base ar insemna sa ma complac in starea de kkt in care m-a adus... De aceea am ales sa votez schimbarea, chiar daca nu stiu ce-mi va aduce, dar numai gandul ca scap de un presedinte contra poporului ma motiveaza in hotararea luata. Ca 'oi lua tzeapa, asta ramane de vazut.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Asa Claudiule, bravo ......... nu trebuie sa se creeze animozitati intre noi datorate convingerilor politice, fiecare voteaza cu cine doreste ....
asa e normal .............. insa, JOS Base (parerea mea) .........
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

S-ar zice ca toata lumea-i de acord cu asta, mai putin finalul, care in viziunea mea suna oleaca diferit: Jos Geoana!

Un alt aspect demn de luat in seama e acela ca prezentul topic are cele mai multe pagini din tot forumul. Ce concluzie s-ar putea trage de aici, alta decat aceea ca de-ar fi alegeri tot la doua saptamani, mama-mama ce trafic s-ar face pe sait!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Basescu

Post by Albatrin »

Neamule, ai perfecta dreptate, mai puţin cu dă-i în.... :evil: Sunt convins că dragii noştrii prieteni doar se tachinează, mai încet sau mai tare şi nimic mai mult. Pe toţi ne leagă o prea mare prietenie dincolo de orice preferinţe, politice, muzicale sau sexuale, fiind toţi fani înrăiţi ai borşului şi saramurii făcute acolo pe malul bălţii din puţinul ce l-am adunat peste zi, la foc de salcie căzută şi consumate apoi cu mare plăcere, cu o tărie sau un "sec" alături şi povestind câte-n lună şi-n stele. ;) ;) ;) ;)
Last edited by Albatrin on 29 Nov 2009, 23:13, edited 1 time in total.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

Albatrin wrote:Neamule, ai perfecta dreptate, mai puţin cu dă-i în.... :evil: Sunt convins că dragii noştrii prieteni doar se tachinează, mai încet sau mai tare şi nimic mai mult. Pe toţi ne leagă o prea mare prietenie dincolo de orice preferinţe, politice, muzicale sau sexuale, fiind toţi fani înrăiţi ai borşului şi saramurii făcute acolo pe malul bălţii din puţinul ce l-am adunat peste zi, la foc de salcie căzută şi consumate apoi cu mare plăcere, cu o tărie sau un "sec" alături şi povestind câte-n luna şi stele. ;) ;) ;) ;)
CORECT

asa e normal ...........
Valic
0744 644 368
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Ce dreq ...ajungem sa n-e certam aiurea numai din cauza unor idioti de politicieni...sincer in cazul asta...."IO ii F-T in GURA cu politica lor cu tot, de fapt noi ne-am imprietenit si sintem impreuna pacili-sa ptr . ca totii avem acelas virus...PESCUITUL si NATURA...
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Basescu

Post by Petru Burian »

A polemiza despre „politicieni” si politica este ca si cum ne-am certa despre incalzirea globala => pierdere de timp si energie, deoarece nu depinde de om, luat ca individ :mrgreen:
Dar sa nu uitam, ca nu ma pot abtine :evil:
-- „... Geoana era inginer in fabrica in 1990, membru PCR din 1987 ...” – dar si fiu de general de securitate :!: apoi brusc promovat de Nastase la Min. de Externe si ambasador in SUA => “relatiile” sa traiasca :!: ; a pierdut lamentabil la alegerile pt. primaria Buc. :D
-- „...Basescu a devenit membru PCR din 1974, Revolutia l-a gasit la Anvers ...” – ulterior primar al capitalei, apoi presedinte prin votul direct al alegatorilor :!:
-- „... Basescu a devenit peste noapte de "centru dreapta" si s-a inscris in Partidul Popular European ...” – dupa oaresce „strambe” bagate de PSD in PSE daca nu ma’nsel si mi-e lene sa caut datele :x
-- „...cat are de achitat Elena Udrea la BRD in 2010 ? ...” – una e sa datorezi taxe de mil. Euro catre stat si alta e sa fii dator la o banca privata :!:
-- parafrazez: „... Daca pe orgolii vrei sa ne suparam, da-i bataie. Pana la a nu ne mai cunoaste, nu-i decat un pas ! ...” + alte atacuri la persoana in diferite alte postari !!! => “...Este pacat sa se creeze animozitati intre noi din cauza parerilor si/sau optiunilor politice. Chiar nu merita ...” – taman aici nu trebuia sa se ajunga :evil: :evil: :evil:
Concluzie:
-- Ascultati pe Albatran :!:
-- Stergeti draq topicul, caci oricum fiecare voteza cum vrea :D :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

@ Petru Burian

Aveti perfecta dreptate, eu am scris ca am o anumita preferinta, din anumite motive :
- intre cei doi (unul cu tata general de securitate = pile si relatii, celelalt "omul securitatii", ca sef al unei agentii externe manuitoare de valuta pe vremea lui C., adica Navlomar-Anvers), il prefer pe primul, mai ales ca celui de-al doilea "nu i se gaseste dosarul personal din anii 1984-1990"). Am lucrat 18 ani in sistemul de Comert Exterior, am certificat de la CNSAS in care scrie ca am refuzat tot timpul colaborarea, dar stiu ce se producea la Anvers, Nicosia (Crescent-Voiculescu)etc.
- intre unul care a fost deja 5 ani presedinte (si pe baza votului meu), care a semanat numai vrajba si dezordine in societatea romaneasca, a provocat un haos institutional de nedescris si nu-i capabil sa-si depaseasca limitele impuse de
camarila care-l inconjoara (neamuri + gasca), si altul care nu este inca in aceasta situatie, il prefer pe cel din urma.Exista barem o speranta !
- avand privilegiul de a fi mai "aproape de fenomen", am si multe elemente care nu pot fi scrise si care-l favorizeaza tot pe M.G.
- cel pe care l-am votat in primul tur recomanda aceasta directie
- este singura sansa de a avea un guvern, cel putin doi ani, pana se vor apropia alte alegeri

Cele de mai sus creaza acel impuls de a vota contra unuia, mai mult decat pentru celalalt.

Din pacate, discutia a alunecat pe un tipic potrivit fotbalului (cine nu-i cu Steaua este obligatoriu cu Dinamo).
Pana la urma, fiecare voteaza cu cine vrea.


-
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Petru Burian wrote: oricum fiecare voteza cum vrea
Domnule Burian, afirmatia e de necombatut, insa pe marginea ei se pot face discutii despre "vrea".
Haideti sa ne oprim macar o clipa asupra modului in care se formeaza opinia politica a unui votant sau altul.
Majoritatea alege urmand niste criterii oferite de media, care media, in ziua de azi, e oricum altcumva numai independenta si obiectiva, nu.
Antenele marca Voiculescu, pro PSD in totalitatea lor, denatureaza in cel mai ordinar mod si dac-ar fi numai atat, insa calomnia atinge adevarate culmi aici.
Realitatea tv: sub masca jurnalismului de informare stirile sunt manipulate vadit, macar si daca privim frecventa anumitor teme.
Tvr: e prea de-ajuns sa ne uitam la cine-i presedinte si la cei care l-au instalat in functie - Alexandru Sasu & PSD.
Acestea sunt principalele canale tv, functie de audienta. Cand ne referim la ziare, acolo deja nu mai exista dubii asupra partizanatului, detinatorii lor fiind, in proportia covarsitoare, indivizi cu interese in sfera PSD+PNL.
Vorba unui internaut: "Saiturile care gazduiesc dezbateri politice au ramas singurele spatii unde informatia inca este credibila", chit ca si aici se simte prezenta lefegiilor de partid.
In final imi permit sa afisez opinia unui roman, plecat din tara cu mai mult de 25 de ani in urma:
"De cand am plecat din Romania nu am votat decat o singura data, pe Basescu. Nu atat pentru el cat mai ales pentru a nu-l vedea pe Iliescu zambind pe la spatele lui Bombo.
Retinerea de a vota nu are a face atat de mult cu calitatea si orientarea candidatilor cat mai ales cu convingerea ca alesii trebuiesc hotarati de cei ce traiesc in Romania. Ca spun ce cred despre unul sau altul, ca sustin sau nu un curent sau altul, ca-mi spun sau nu parerea, nu are importanta. Important este ca nu vreau sa amestec votul meu in alegerea unor reprezentanti ce nu ma mai pot afecta pe mine. Stiu, multi vor putea spune ca votul meu nu conteaza, ca nu are importanta in sine fiind doar un singur vot.
De aceea tocmai, pentru ca este doar un singur vot, de data aceasta voi merge la vot. Si-i voi da votul meu lui Traian Basescu. De ce? ar putea intreba unii. Raspunsul este cat se poate de simplu, uitativa la tabara cealalta. Nu cred ca mai este nevoie de argumente."
O zi buna!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Basescu

Post by Petru Burian »

Adar Marian wrote:care media, in ziua de azi, e oricum altcumva numai independenta si obiectiva, nu.
Iata de ce, de peste 5 saptamani nu ma uit la nici o emisiune politica, la nici un TV romanesc :lol: :lol: :lol:
Am vazut destule de la ’89 incoace ca sa stiu ce-i de votat (altii la fel), iar cei ce voteaza dupa „media” isi astern singuri si vor dormi ca atare :(
Dar ... un CLUB de pescari sportivi, ar trebui sa fie o „oaza” de liniste, recreere, relaxare, schimb de experiente si opinii pe profilul clubului, planuri marete si fapte asemenea.
Daca vroiam politichie, ma inscriam la GDS, sau altele asemenea :D :D :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Basescu

Post by Albatrin »

Petru Burian wrote:
Adar Marian wrote:care media, in ziua de azi, e oricum altcumva numai independenta si obiectiva, nu.
Iata de ce, de peste 5 saptamani nu ma uit la nici o emisiune politica, la nici un TV romanesc :lol: :lol: :lol:
Am vazut destule de la ’89 incoace ca sa stiu ce-i de votat (altii la fel), iar cei ce voteaza dupa „media” isi astern singuri si vor dormi ca atare :(
Dar ... un CLUB de pescari sportivi, ar trebui sa fie o „oaza” de liniste, recreere, relaxare, schimb de experiente si opinii pe profilul clubului, planuri marete si fapte asemenea.
Daca vroiam politichie, ma inscriam la GDS, sau altele asemenea :D :D :D
Şi totuşi nu-i decăt un TOPIC, nimic mai mult, unde cei ce vor să-şi exprime părerile, să-şi prezinte ALESUL, o pot face atâta timp cât se încadrează în regulamentul forumului şi nu uită că MAJORITATEA suntem prieteni buni, chiar dacă avem păreri contrare, ireconciliabile, despre una sau alta.
Şi nu uitaţi, numai până vineri este campanie, "de pe" ne amendează CNA-aul :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Albatrin wrote:Şi totuşi nu-i decăt un TOPIC, nimic mai mult, unde cei ce vor să-şi exprime părerile, să-şi prezinte ALESUL, o pot face atâta timp cât se încadrează în regulamentul forumului şi nu uită că MAJORITATEA suntem prieteni buni, chiar dacă avem păreri contrare, ireconciliabile, despre una sau alta.
Nu vorbesc in numele altora, ca nu-mi sta-n fire, insa tot ce-i scris sub semnatura mea indica fara urma de echivoc ca n-am uitat nicio clipa unde-mi sunt asezati prietenii si unde se situeaza afinitatile electorale.
Io n-amestec nici macar vinul cu apa, dar'mite chestii d-astea.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Basescu

Post by Albatrin »

Adar Marian wrote:
Albatrin wrote:Şi totuşi nu-i decăt un TOPIC, nimic mai mult, unde cei ce vor să-şi exprime părerile, să-şi prezinte ALESUL, o pot face atâta timp cât se încadrează în regulamentul forumului şi nu uită că MAJORITATEA suntem prieteni buni, chiar dacă avem păreri contrare, ireconciliabile, despre una sau alta.
Nu vorbesc in numele altora, ca nu-mi sta-n fire, insa tot ce-i scris sub semnatura mea indica fara urma de echivoc ca n-am uitat nicio clipa unde-mi sunt asezati prietenii si unde se situeaza afinitatile electorale.
Io n-amestec nici macar vinul cu apa, dar'mite chestii d-astea.
Mariane,
Era o părere apropo de unde se poate ajunge, nu de unde s-a ajuns!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Stire bomba....la intrebarea unui ascultator la realitatea FM (intrebarile au fost citite de Robert Turcescu)...
R. Turcescu: domnule Geoana cum vedeti iesirea romaniei din criza?
M.G....tacere..."om trai si-om vedea...??
R.T. candidati la postul cel mai inalt in stat, trebui sa aveti o strategie!
M.G....impreuna cu staful meu o sa anuntam masurile de a contrabalansa efrectele crizei!
R.T. domnule Geoana inca nu a-ti dat un raspuns clar, fiiti v-a rog mai explicit...!!!
M.G. Ma intilnesc astazi cu Antonescu si vedem ce strategie vom urma!
R.T. celor care inca nu sint hotariti cu cine sa voteze duminica , ce aveti sa comunicati?
M.G. sa mearga la vot duminica sa voteze dar principal este sa scapam de Basescu...nu conteaza ce strategie am eu, v-a rog sa m-a scuzati...am o intilnire urgenta,la revedere...
Deci:..FARA CUVINTE...cum un om care doreste sa fie presedintele Romaniei ii este frica sa i-si asume declarati fara sa consulte staful, si mai ales ca...ii este indiferent ce se va intimpla de pe alegeri...numai ciolanul conteaza.
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Basescu

Post by valic »

FAE wrote::D SALVE :D

Cezar vrei sa fac rost de unul din cd-urile cu inregistrarea sedintei PSD-ului...ca nu vrei sa recunosti ca faci parte din PSD o inteleg.... :twisted: , dar nu inteleg de ce susti cauza jegoasa a lui Geoana, te stimez ca prieten, te admir ca om ,ai merite profesionale care nu poate nimeni sa le conteste,...dar...exista un dar... deschide ochii, nu incerca sa gindesti ca ALMANAHE( Vanghelie), numai pe cei fara scoala sau cei pe care nu-i duce mintea trebui saii dirijezi cu mina(precum ii aranjezi cu mina pe copii care merg prima data la scoala si nu stiu unde le este locul), Cezar prietene... chiar nu vezi???, de a fost nevoie sa se uneasca PSD,PNL, impotriva lui Basescu...???, i-ti raspund tot "io.In ambele partide sint oameni care sint datori la stat si unica lor sansa sa amine plata este sa il sustina pe Geoana.Ca are si Basescu bube-n cap sint de acord,dar nu merita sa demolam pe cineva care intreadevar a vrut sa darime "piramida".Cred ca urmaresti emisiunile lui Mircea Badea....sti ca a luat cu "forma de imprumut" 150000 euro de la un sponsor oficial al PSD-ului...ptr. al denigra si a face toate emisiunile lui contra lui Basescu.Evident daca ii iese manevra datoria se sterge...nu vezi ca multi sint "indoctrinati" cu ideologia PSD-ului.
Deci...DESTEAPTATE ROMANEparca asa se cheama imnul de stat
Fae tata, iar ai dat-o de gard ......... las-o putin mai moale ........... faci confuzii grosolane ......... si afirmatii gratuite si nefondate .......... si e abia ora 6 seara ;)
Valic
0744 644 368
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Basescu

Post by costin stefanescu »

bravo Fae,l-ai facut si p-asta! :lol: :lol:
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Costin....nu am avut nici macar ce-a mai mica intentie sa"fac" pe cineva...pur si simplu nu-mi place cind vad pe cite unul ca sustine un lucru care este fals(in cazul de fatza M.G.)aceasta jigodie este o curva cu doua fetze...vre-a sa faca exact ce-a facut Iliescu "zimbeste si te f_ _ e"....adu-ti aminte ani cind era Iliescu presedinte si Bombonel premier...exact asta se va intimpla acum daca iese el cistigator duminica...
Fae, vezi cum te exprimi .......... in particular acceptam orice, dar pe site, NU
modificat de valic
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Basescu

Post by costin stefanescu »

nu e asa Fae,daca iese presedinte pe mine nu ma intereseraza de el(Geoana),tot ce ma intereseaza e sa faca liberalii guvernul,sau mai bine zis o sa faca parte din el si mai stiu ca Crin a negociat puternic pt Iohannis prim ministru si cateva ministere importante si,sincer,daca ar fi sa iasa asa ,am avea toti de castigat,liberalii sant mult mai doxati si muuuult mai competenti decat sleahta lui Boc,crede-ma!
Locked

Return to “CAFENEA”