Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Moderator: administrator

User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Mihai Vinturache »

Bravo Pytzy, a iesit foarte frumos!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by costin stefanescu »

si mie mi se pare f.misto rezumatul pes de Pytzy,bravo !
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

Gata zic eu cu rectificarile de rigoare ... cu adaucat capturi pe final...spuneti ce si cum...http://www.pescarclub21.ro/ .. am pus vizionarea pe site.. ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
barbulea
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2010, 23:39

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by barbulea »

pytzy wrote:Gata zic eu cu rectificarile de rigoare ... cu adaucat capturi pe final...spuneti ce si cum...http://www.pescarclub21.ro/ .. am pus vizionarea pe site.. ;)
Mi se pare foarte fain cum ai pus la final pozele cu capturile, dar am si eu 2 mentiuni:

1. imaginile cu capturile lui Dutu sunt de calitate slaba. gasesti imaginile la rezolutie mare in arhiva spre care am pus link cateva mesaje mai sus.
2. la final as face un fade out pe sunet daca se poate (2-3 secunde), caci prea se termina brusc.

Felicitari pentru film!
Last edited by barbulea on 28 Oct 2010, 10:41, edited 1 time in total.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Petru Burian »

Petru Burian wrote:... sa nu uitam ca vine primavara :lol: incepe „nebunia permiselor” si implicit vizitarea saitului de „first visitors”. Ori acestia vor vrea sa stie in „ce feliu de asociatie se vor inscrie” iar tocmai astfel de materiale constituie „oglinda rezumativa” al APC 21.
Voi care aveti state vechi pe Dunare si’n Delta, habar n’aveti cata info. contin astfel de poze pt. omul „de la munte” doritoriu, dar niciodata participant la o astfel de expeditie ....
Stimati colegi pytzy & puffyk Felicitari :!: :!: :!:
Gata, m-am ambitionat :mrgreen: voi invata sa lucrez cu „power point” (la batranete :twisted: ) si atunci sa vedeti „cronici anonime”/APC 21 :D :D
Si ca sa ambitionez si pe altii, ma citez pe mine insumi :lol: :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by costin stefanescu »

Pytzy,intradevar pozele cu Dutu sant neclare,poate se rezolva cumva si inca ceva,filmul se termina brusc,poate poti sa-i faci o incheiere,in rest jos palaria ! :)
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

costin stefanescu wrote:Pytzy,intradevar pozele cu Dutu sant neclare,poate se rezolva cumva si inca ceva,filmul se termina brusc,poate poti sa-i faci o incheiere,in rest jos palaria ! :)
Am refacut filmuletul...se termina ok acum..binenteles am inlocuit pozele pe care le-am avut prima data...puteti sa le urmariti(Crisan si Clubul Arbitrilor) pe canalul acesta http://www.youtube.com/user/cpytzy?feature=mhum...vor mai urma... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by G_H »

Foarte frumos slide-show. Felicitari tuturor participantilor la aceasta actiune!
O singura remarca, (parere personala, nu critica): fondul sonor este totusi prea dramatic, sugereaza ca participantii pleaca intr-o misiune cu potential tragic ridicat. As fi pus (daca m-as fi priceput, si daca as fi participat la actiune, ceea ce spre rusinea si dezamagirea mea nu a fost posibil :roll: ) un fond muzical mai vesel, mai antrenant, totusi participantii sunt in vacanta si fac ceea ce le place cel mai mult: iesitul in natura "condimentat" cu o pescuiala pe cinste :D
Inca odata felicitari participantilor si "regizorului"! :D

Fir intins tuturor si toate cele bune!

Daniel
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

Dragii Mei,

Spre rusinea mea, nu mai stiu daca v-am multumit pentru ajutorul in adusul si caratul barcii ..........
O fac acum, cu maxime multumiri, fara voi nu as fi reusit, va multumesc inca odata, bravo.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by dutustoica »

valic wrote:Dragii Mei,

Spre rusinea mea, nu mai stiu daca v-am multumit pentru ajutorul in adusul si caratul barcii ..........
O fac acum, cu maxime multumiri, fara voi nu as fi reusit, va multumesc inca odata, bravo.

Cele bune.
Vali, a fost placerea noastra si in acelasi timp, o chestie inedita si haioasa. Pacat ca nu a fost cine sa ne faca poze: unii caram barca, ceilalti bagajele. Referitor la "maximele multumiri", aici pot sa-ti spun in numele tuturor ca le apreciem, dar............de multumiri avem podurile si balcoanele pline :o :o :o si boxele de la subsol :roll: :roll: :roll: Asa ca, la prima cafenea................pazea :lol: :lol: :lol:. Adica, sa fii pregatit...... ;) ;) ;)
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

Dutule,

Bine ca m-ai anuntat ............... ca nu mai vin la cafenea .... ;)
Valic
0744 644 368
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by savu alexandru »

Domnilor, Am fost la NURNBERG si am obtinut singura medalie de aur, pentru Romania, la un targ de inventii! Mi-a priit foarte mult iesirea de la Crisan!
Cei agresivi, nejustificat, ar trebui sa isi gaseasca de lucru si sa nu mai judece pe altii!
Ca sa ai rezultate trebuie sa muncesti nu sa "vanezi" pe altii!
Daca vrea cineva, din sfatuitori, sa munceasca il pot "monitoriza"!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

savu alexandru wrote:Domnilor, Am fost la NURNBERG si am obtinut singura medalie de aur, pentru Romania, la un targ de inventii! Mi-a priit foarte mult iesirea de la Crisan!
Cei agresivi, nejustificat, ar trebui sa isi gaseasca de lucru si sa nu mai judece pe altii!
Ca sa ai rezultate trebuie sa muncesti nu sa "vanezi" pe altii!
Daca vrea cineva, din sfatuitori, sa munceasca il pot "monitoriza"!
Savule,

Te felicitam din tot sufletzelul nostru, SINCER BRAVO, te pupam, eu, papusha si oscar.

Tine-o tot asa.

PS. Daca ti-a priit iesirea la Crisan, inseamna ca ai avut companie selecta, sa ne mai vedem in aceeasi formula. Inca odata BRAVO, dar zi-ne si noua despre ce este vorba in acea inventie.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Petru Burian »

Na, D-le Savu, daca tot s-a aflat, atunci pot sa-mi exprim si eu cele mai sincere felicitari :!: :!: :!:
Este o REALIZARE care nu-i este data oricui.
Cat priveste iesirea la Crisan :D savantii au dovedit ca activitatea mentala consuma mai multa energie decat orice activitate fizica :roll:
Ori, in astfel de cazuri, „reincarcarea bateriilor” este periodic obligatorie => atat „expeditia” in cauza, cat si cei prezenti acolo au avut, per total si fara sa bagati in seama, un efect benefic :lol:
Eu in locul Dvs. asa as considera lucrurile, fiind convins ca toti colegii nostrii, mai pe fata sau mai „glumet”, in fond va apreciaza si sustin, cand au ocazia.
Sa nu uitam: profesia este una, iar pasiunea comuna (pescuitul-sportiv) cu totul altceva.
Aici „etalonul” fiind altul, scara valorilor poate fi cu totul alta si in fapt "normal estem" sa fie asa :D
Concluzia :?:
Meritati un pescuit pe cinste, si de ce nu in compania si cu „sustinerea” colegilor si prietenilor nostrii :D :idea:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Valentin Petrovici

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Valentin Petrovici »

De atîtea ori am afirmat că nu are treabă profesia cu pescuitul. Încă o dată SINCERE FELICITĂRI şi la mai multe. Cred că nimeni de pe aici nu a pus la îndoială valoarea dvs. pe plan profesional. Şi nici din punct de vedere al pescarului Savu Alexandru nu îmi aduc aminte să fi văzut ceva comentarii. Aşa că să vă dea Dumnezeu sănătate şi să aveţi rezultate deosebite în continuare pe ambele planuri. Înţeleg că aţi fost plecat şi nu aţi avut timp dar acum poate ne vorbiţi şi nouă despre capturile de la Crişan. Din zvonuri am auzit că ceva mustăcioşi au trecut prin juvelnicul dvs.
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by G_H »

FELICITARI Domnule Savu!
Sunt mandru ca sunt coleg cu dvs. in cadrul APC 21!
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by savu alexandru »

Domnilor, sunt convins ca si altii au avut asemenea performante dar le-a fost jena sa se exprime!
Oricum a fost ceva fantastic si pe undeva oribil ca asteptau si altii sa castige macar un "bronz"!

Nu am dorit neaparat medalie in detrimentul altora dar eu ma ocup de mediu de cel putin 20 ani!
A fost, poate , o recunoastere!
Partea trista este ca se va aplica brevetul in alte tari! Sunt interesati in mod special cei din Germania si cei din Turcia!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by costin stefanescu »

tot respectul pt realizarile lui nea Sandu,insa cred ca discutiile ar fi mai potrivite la Cafenea,sa nu amestecam topicul,rog pe cineva sa le mute acolo,sant f.interesante!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Lorelai »

Subscriu la postarea lui Costin.
Tot respectul pentru omul de stiinta SAVU !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Locked

Return to “LOCURI DE PESCUIT SALBATICE”