Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Moderator: administrator

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Albatrin »

Dragi prieteni,
Vă mulţumesc pentru aprecieri şi pentru încrederea pe care mi-aţi acordat-o, în ciuda pronosticurilor destul de sumbre de după prima serie. Bunul Dumnezeu şi gazda noastră, tanti Lina, ne-au ajutat să bifăm o noua reuşită în şirul expediţiile din primul an de existentă al APC21.
P.S. Până să veniţi voi cam aşa se pescuia:

Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Petru Burian »

Stimati colegi,
O adevarata incantare citirea si vizionarea celor postate :D ziceam ca’s la Discovery :lol: :lol: :lol:
Felicitari organizatorului dar si participantilor.
Multumiri d-lui Coff pt. reportajul in imagini ;)
Despre „viespea terorista” urmeza o vorbire.
La mai multe si mai marete „expeditiuni” :!: :!: :!: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

Dle. Burian,

Astept cu interes explicatiile dvs referitoare la viespea uriasa .........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by johnnie »

SALUT!
imi pare rau ca nu am mai intrat in ultima vreme pe forum, as fi aflat de iesirea asta. am fost si eu in weekendul trecut la crisan, cu inca 2 persoane. mi-ar fi facut mare placere sa va intalesc.
noi am fost mai mult pe drumuri, am venit cu barca de la nufaru. planificasem sa mergem pina la sulina, la un prieten, insa ne-am saturat de drum la crisan.
am fost pentru prima data in crisan, insa m-am indragostit de zona, e ceva diferit de alte zone ale deltei, inca nu mi-am da seama ce anume.
ne-am distrat la stiuca pe lacul iacob, am rupt-o sambata si 2h duminica, am retinut peste 30 de bucati, media pe la 1,5 kg, chiar doua bucati la 2 kg record pentru noi :D
vreo 15 buc sub 35-40 cm au fost "refuzate". n-am prins in viata mea atata stiuca intr-o singura zi :D, duminca nu se pune, a mers doar vreo ora jumate, apoi s-a oprit brusc, nu stiu din ce motiv. aveam drum lung pana la nufaru (barca plina de bagaje inutile) asa ca n-am mai lungit-o, era destul de frig, aveam 3h pana la nufaru :cry:
vrem sa repetam aventura peste 3-4 saptamani, sa speram ca nu ploua.
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Petru Burian »

valic wrote:Dle. Burian,
Astept cu interes explicatiile dvs referitoare la viespea uriasa .........
Cele bune.
"Vorbirea" a fost postata aici http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic.php?f=44&t=699
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

Petru Burian wrote:
valic wrote:Dle. Burian,
Astept cu interes explicatiile dvs referitoare la viespea uriasa .........
Cele bune.
"Vorbirea" a fost postata aici http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic.php?f=44&t=699
Va multumesc.
Am avut ceva noroc ........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Albatrin »

Tanti Lina, care nu are acces la "internet" şi nu a văzut postările voastre, ne mulţumeşte pentru aprecieri şi pentru înţelegere şi ne aşteaptă oricând dorim să-i mai fim oaspeţi !
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Mihai Vinturache »

Alte poze din aceasta iesire pot fi descarcate de aici:

http://dl.transfer.ro/CRISAN_20-24.10.1 ... 4e8d7f.zip

Fiind pe transfer.ro sunt pastrate doar cateva zile.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Petru Burian »

1 -- D-le Vinturache, pozele sunt exceptionale, de mare rezolutie si unele chiar artistice :D
Consider ca, cel putin acelea care ilustraza „expeditia” (adica nu sunt „prea personale”), ar trebui salvate pe sait, fiind pacat sa se piarda.
2 -- Stimati colegi, poate considerati ca insist prea mult pt. „vorbiri ilustrate”, materiale tip „power point”/fiecare expeditie, actiune colectiva, etc. etc.
Dar sa nu uitam ca vine primavara :lol: incepe „nebunia permiselor” si implicit vizitarea saitului de „first visitors”. Ori acestia vor vrea sa stie in „ce feliu de asociatie se vor inscrie” iar tocmai astfel de materiale constituie „oglinda rezumativa” al APC 21.
Voi care aveti state vechi pe Dunare si’n Delta, habar n’aveti cata info. contin astfel de poze pt. omul „de la munte” doritoriu, dar niciodata participant la o astfel de expeditie.
Si nu este totuna cati membrii cotizanti va avea APC 21, daca vrem ca asociatia sa creasca in timp „precum voinicul din poveste”.
Parerea mea :roll: :roll: :roll:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

Petru Burian wrote:1 -- D-le Vinturache, pozele sunt exceptionale, de mare rezolutie si unele chiar artistice :D
Consider ca, cel putin acelea care ilustraza „expeditia” (adica nu sunt „prea personale”), ar trebui salvate pe sait, fiind pacat sa se piarda.
2 -- Stimati colegi, poate considerati ca insist prea mult pt. „vorbiri ilustrate”, materiale tip „power point”/fiecare expeditie, actiune colectiva, etc. etc.
Dar sa nu uitam ca vine primavara :lol: incepe „nebunia permiselor” si implicit vizitarea saitului de „first visitors”. Ori acestia vor vrea sa stie in „ce feliu de asociatie se vor inscrie” iar tocmai astfel de materiale constituie „oglinda rezumativa” al APC 21.
Voi care aveti state vechi pe Dunare si’n Delta, habar n’aveti cata info. contin astfel de poze pt. omul „de la munte” doritoriu, dar niciodata participant la o astfel de expeditie.
Si nu este totuna cati membrii cotizanti va avea APC 21, daca vrem ca asociatia sa creasca in timp „precum voinicul din poveste”.
Parerea mea :roll: :roll: :roll:
Referitor la ce spunea Dl. Petru...intrati pe pagina de start a site-ului http://www.pescarclub21.ro....astept reclamatii sau aprecieri....cum doriti.... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Albatrin »

Da capturile, unde sunt capturile!?!?!?!!??!? :o :shock:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

Albatrin wrote:Da capturile, unde sunt capturile!?!?!?!!??!? :o :shock:
Pai in pozele puse de Mihai pe Transfer...nu am capturi...din tot ce am luat de la el..am facut filmuletul asta....
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Pytzy,mai sunt si alte poze...Cristi are dreptate,trebuiesc si cateva poze cu capturi,altfel ne intreaba lumea de ce am fost in delta... :lol: :lol:
In rest,arata bine!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

Dumitrescu Iancu wrote:Pytzy,mai sunt si alte poze...Cristi are dreptate,trebuiesc si cateva poze cu capturi,altfel ne intreaba lumea de ce am fost in delta... :lol: :lol:
In rest,arata bine!
Pai trimiteti-mi si mie ca sa-l modific....eu atata am avut...din aia am facut.
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Unele le vad postate de Geo,altele de Albatran...Da-i adresa ta de mail lui Liviu(Barbulea) si iti trimite si el o serie...Nu te criticam,este foarte bine ce faci,incercam doar sa imbunatatim! :D
barbulea
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2010, 23:39

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by barbulea »

am pus la adresa de mai jos inca un set de poze in care apar si capturile lui Dutu (crap si somn).
http://dl.transfer.ro/delta-octombrie-2 ... c24ec3.zip

capturile de stiuca au fost publicate de valic cu cateva pagini in urma.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

Dumitrescu Iancu wrote:Unele le vad postate de Geo,altele de Albatran...Da-i adresa ta de mail lui Liviu(Barbulea) si iti trimite si el o serie...Nu te criticam,este foarte bine ce faci,incercam doar sa imbunatatim! :D
Adresa de email...o gaseste la semnatura mea de pe forum....
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Geo »

Piţi, vezi în MP de unde sa iei imaginile de pe forum cu capturile.
Pescuitul = Relaxare în natură
barbulea
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2010, 23:39

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by barbulea »

pytzy wrote: Adresa de email...o gaseste la semnatura mea de pe forum....
pytzy, vrei sa-ti trimit pozele pe mail sau le descarci de la adresa de mai sus ?
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

Geo wrote:Piţi, vezi în MP de unde sa iei imaginile de pe forum cu capturile.
Gata nea Geo le-am luat ...ma apuc de modificat si il public iar...multam.. ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Locked

Return to “LOCURI DE PESCUIT SALBATICE”