Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Moderator: administrator

Locked
barbulea
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2010, 23:39

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by barbulea »

Inca un echipaj
Liviu Dragomir, Gabi Borsan

Acu vin si eu cu o intrebare. Trebuie PG pentru zona Crisan sau unde vom mai pescui?
Multumesc.
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by dutustoica »

barbulea wrote:Inca un echipaj
Liviu Dragomir, Gabi Borsan

Acu vin si eu cu o intrebare. Trebuie PG pentru zona Crisan sau unde vom mai pescui?
Multumesc.
Doar daca ajungem pe Chilia :lol: :lol: :lol:. Chiar si asa, ne descurcam : 8-) 8-) 8-)
barbulea
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2010, 23:39

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by barbulea »

Multumesc :)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Apreciez efortul celor(sau celui?) din prima serie care s-au(s-a) logat ieri cu singurul scop de a ne pune in garda(adica de a ne mai taia din entuziasm) asupra conditiilor de la fata locului! :oops: Probabil ca,daca ar fi facut acest lucru inainte de plecare si ar fi pus cateva intrebari,ar fi stiut la ce sa se astepte!Grupul nostru este mult prea unit si experimentat in tot felul de iesiri(mai tii minte Fermecatu`,Dutule?) in ultimii trei ani,in cele mai aprige conditii,ca sa ne mai speriem de carcoteala cate unui nemultumit!Mergem asa cum am stabilit,evaluam rapid situatia la fata locului si vedem ce mai putem imbunatati discutand cu gazda si organizatorul!
Vreau sa urez de pe acum bun venit in grup lui Liviu(Barbulea)si prietenului sau si ii asigur ca va fi o iesire pe care o vor tine minte!
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Geo »

Nu că zic, da' vreau să spun:

1. 'om trăi şi 'om vedea !
2. Nu uitaţi să vă luaţi documentele: permis ANPA, carnet membru APC21, PG de Tulcea - chiar dacă nu este strict necesar, cine îl are nu strică să îl ia cu el.
3. Nu am mai auzit nimic pe tema asta, dar se mai plăteşte la ARBDD taxă de intrare ? Cristi cred că ar fi cel mai în măsură să ne dea informaţia asta.
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

Geo wrote:Nu că zic, da' vreau să spun:

1. 'om trăi şi 'om vedea !
2. Nu uitaţi să vă luaţi documentele: permis ANPA, carnet membru APC21, PG de Tulcea - chiar dacă nu este strict necesar, cine îl are nu strică să îl ia cu el.
3. Nu am mai auzit nimic pe tema asta, dar se mai plăteşte la ARBDD taxă de intrare ? Cristi cred că ar fi cel mai în măsură să ne dea informaţia asta.
se plateste 10 lei la receptie/persoana
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Valica,iar ne-ai bagat in ceata...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Lorelai »

valic wrote:
Geo wrote:Nu că zic, da' vreau să spun:

se plateste 10 lei la receptie/persoana
Asa e, mai trebuie taxa de intrare in RBDD, 10 lei de persoana
Nu e sigur ca o puteti plati la receptie. Verificati prin organizator.
In schimb poate fi platita la sediul ARBDD, chiar langa port.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Bun,o sa ne spuna Albatran ce si cum,dar mai pe seara,cand se intoarce cu barca...Acum l-am trimis sa-mi nadeasca locul de pescuit,prietenii stiu...unde! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Lorelai »

La Mila 8 ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

Dumitrescu Iancu wrote:Valica,iar ne-ai bagat in ceata...
Ce ce te-am bagat iar in ceata Iancule !!!!!!!!!!
Taxa se plateste la receptie, e obligatia lor sa incaseze acesta taxa ...........
Iar cu privire la mamaliga de seara, precum ca tie nu-ti ajunge ............... lasa-ma, tu care nu mananci nimic o zi intreaba ............. :lol:

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Lorelai,si tu acuma,repede sa spui locatia! :lol: Si cat m-am chinuit sa tin secretul! :lol: :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Valica,asa este,dar pentru a incasa taxa,respectiva receptie trebuie sa si inregistreze turistii,cu tot ce decurge de aici!Mai multe vorbim la telefon!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by Lorelai »

:D :D :D
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by dutustoica »

Am vorbit cu Cristi acum 10 minute. E la locul acela secret, sta si admira frumusetea locului.
In ce priveste taxa de "statiune", n-au platit nimic si nici nu stie unde se plateste. Om vedea la fata locului.
Timpul este excelent. pestii sunt sub apa :roll: :roll: :roll: si ne asteapta sa-i hranim :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

Referitor la plecare,
Noi vom pleca separat ca trecem prin Jurilovca sa luam peridocul pentru barca ce se afla acum la Cristi in Crisan si pe care vreau s-o aduc la Bucuresti pt folosit la Giurgiu.
Speram sa ajungem pe la 12-12:30, numa' ca va trebui sa gasim un loc de parcare si pentru peridoc , ca in centrul Tulcei nu se prea poate.
Asa ca o sa rog un coleg sa-mi ia si mie viermusi, rame si mamaliga, poate si bilete la Pasager.
Ne auzim oricum pe mobil.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by pytzy »

dutustoica wrote:Am vorbit cu Cristi acum 10 minute. E la locul acela secret, sta si admira frumusetea locului.
In ce priveste taxa de "statiune", n-au platit nimic si nici nu stie unde se plateste. Om vedea la fata locului.
Timpul este excelent. pestii sunt sub apa :roll: :roll: :roll: si ne asteapta sa-i hranim :lol: :lol: :lol:
Pai pesti sau aliniat doi cate doi si au plecat la biserica ca-ci este sarbatoare..... :twisted:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by valic »

asa e, dar de maine pe ei ............. :lol:
Valic
0744 644 368
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by dutustoica »

valic wrote:Referitor la plecare,
Noi vom pleca separat ca trecem prin Jurilovca sa luam peridocul pentru barca ce se afla acum la Cristi in Crisan si pe care vreau s-o aduc la Bucuresti pt folosit la Giurgiu.
Speram sa ajungem pe la 12-12:30, numa' ca va trebui sa gasim un loc de parcare si pentru peridoc , ca in centrul Tulcei nu se prea poate.
Asa ca o sa rog un coleg sa-mi ia si mie viermusi, rame si mamaliga, poate si bilete la Pasager.
Ne auzim oricum pe mobil.

Cele bune.
Iti iau eu Vali. Zi-mi cate kg de rame :lol: :lol: :lol: si un numar de viermusi :lol: :lol: :lol:. Mamaliga.....vb la telefon ca sa nu divulgam chiar tot ;) ;) ;)De asemenea, bilete iau doua sau trei? Ai vazut cate probleme sunt, pe langa cele de acolo :?: :roll: :roll: :roll:
barbulea
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2010, 23:39

Re: Crişan, a doua ieşire în Deltă (reloaded)!!!!

Post by barbulea »

Dumitrescu Iancu wrote:Vreau sa urez de pe acum bun venit in grup lui Liviu(Barbulea)si prietenului sau si ii asigur ca va fi o iesire pe care o vor tine minte!
Va multumim pentru primirea in grup si sunt convins ca va fi o iesire memorabila.
Locked

Return to “LOCURI DE PESCUIT SALBATICE”