D-ale lu' Pictoru'

Meşteşugul povestirii, farmecul lecturii

Moderator: dutustoica

Miyagi

Re: D-ale lu' Pictoru'

Mesajde Miyagi » 07 Sep 2011, 11:35

cezar scrie:
Miyagi scrie:Bai pa fomeia asta am vazut-o pe Dambovita si saptamana trecuta si asta. Era langa unu` cu undita in mana pana-n podul de la Vitan. Pa el nu l-am vazut la moaca.
Vorbind de funie in casa spanzuratului, aseara forfota mare de ziceai ca-i boiste la pod la Grozavesti. Colcaiala mare si niciun unditar.

Si ce facea fomeia pe Dambovita, Miyagi ?
Plutea, frumos transata, in valiza ? :lol: :lol: :lol:

Nu mah! Vorbesc serios. Statea langa ala care dadea la peste. Dac`o mai vad ii fac poza.

modigliani

Mesajde modigliani » 07 Sep 2011, 21:51

........................
Ultima oară modificat 14 Ian 2012, 23:17 de către modigliani, modificat 1 dată în total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"

Deceneu

Mesajde Deceneu » 07 Sep 2011, 22:02

neica, ai intalnit legenda :o
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!

modigliani

Mesajde modigliani » 07 Sep 2011, 22:12

............................
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"

Înapoi la “Povestiri pescăreşti”