vand cutit custom

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi orice altceva

Moderator: dutustoica

Post Reply
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

vand cutit custom

Post by adrian25 »

salutare, vand cutitul din link-ul urmator viewtopic.php?f=15&t=327 , am pus acest link deoarece acolo gasiti cea mai amanuntita descriere a acestuia, pret 350 lei NEGOCIABIL, nu incerc sa scot profit, pretul fiind unul decent pt un cutit custom, teaca a suferit ceva modificari, mai precis i-am scos insertul din lemn si e usor taiata in partea de jos, la cerere pot face o alta teaca dupa specificatiile viitorului posesor (inclusa in 350 ron) ;)
contact: mess yo_adrian25@yahoo.com sau trimit tel pe pm
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: vand cutit custom

Post by paulletta »

Pune si tu link-ul corect sa poata fi vizualizat. ;)
Paulletta
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: vand cutit custom

Post by adrian25 »

http://bushcraft.me/phpBB3/viewtopic.php?f=15&t=327
scuze, pe acel forum merge link-ul, dar aici trebuia copiat altul, ms de atentionare :) si inca un link cu pagina "mesterului"
http://www.cutiteromanesti.ro/index.php ... e05bc82e76 e vb de cele 2 poze de la categoria Blank
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: vand cutit custom

Post by Ono »

Ce otel ai folosit? L-ai forjat? Cum si cand l-ai ascutit?
Unde sunt formele fluide de care pomeneai, produsul final imi pare asemanator cu o caramida gen cutit scandinav? Nu mai pune capse nichelate la teaca, da senzatia de ieftin sau de incepator. Manerul si teaca ar trebui sa le faci intr-un mod mai elaborat. Custom inseamana facut pe comanda pentru cineva anume dupa dorintele respectivului, altfel sunt doar cutite facute manual.
Pentru un cutit de 100-120 $ ar trebui sa dai detaliile astea.
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: vand cutit custom

Post by adrian25 »

daca ai fi citit info din primul link, ai fi aflat ca e vb de otel japonez suminagashi, batut in 23 straturi, duritate 58-59 hrc, lama nu e facute de mine, e facuta de Dan Iliescu, dupa specificatiile mele, de asta e custom, e unicat, nu exista momentan 2 la fel, e singurul exemplar facut cu forma si dimensiunile specificate de mine, in afara de lama, restul le-am facut eu, si nu are nici o legatura cu un cutit scandinav, care are profil scandi daca stii cu ce se mananca, asta e un full convex, fara bevel secundar, ce aduce a scandi e poate doar putin manerul full rat tail, dupa cum se poate vedea si in poze, si in plus cine o lama custom in sine pleaca de la minim 100$, si asta din otel de arc sau de scule, o1, eventual D2, si nici de cum suminagashi , ca idee uite cat costa un cutit de bucatarie, de serie, lung de 7 cm si jumate din grosimea la al meu
http://www.knifewear.com/knife-detail.a ... 5&family=1
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: vand cutit custom

Post by adrian25 »

pret nou 330 ron
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare orice altceva”