producator jaluzele ...........

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi orice altceva

Moderator: dutustoica

Post Reply
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: producator jaluzele ...........

Post by valic »

Salut,

As vrea niste jaluzele pt dormitor, dar nu din cele clasice de birou, ceva mai cald, sa le aplic in asa fel incat sa pot deschie geamul.
As vrea sa vad niste modele.
Valic
0744 644 368
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

valic wrote:Salut,

As vrea niste jaluzele pt dormitor, dar nu din cele clasice de birou, ceva mai cald, sa le aplic in asa fel incat sa pot deschie geamul.
As vrea sa vad niste modele.
dl. Vali,daca va trimit niste poze la dresa de mail care o aveti la semnatura va ajuta intr-un fel???
Daca doriti eu ma pot deplasa la fata locului cu cataloage,mostre si sunt sigur ca vom gasi solutia potrivita.
Cu stima,
Madalin Dirla.
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

poze noi pe site http://www.jaluzeleverticale.eu/home.html ,dl. Vali,aruncati un ochi pe rolete sa va faceti o idee cum vin ;) .
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: producator jaluzele ...........

Post by valic »

nu cred ca mi se potrivesc roletele direct pe tamplarie termopan, cred ca se lovesc de glafurile interioare la deschidere
cred ca ami-ar trebui ceva sa le pun deasupra ferestrelor pe perete ........
nu stiu ce sa zic
Valic
0744 644 368
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

roletele,jaluzele orizomtale si pliseele se pot monta si ele pe perete dar cu conditia sa nu fie mai late de 2.00-2.10 ;) .
cred ca jaluzelele verticale sunt cea mai buna solutie pt. dumneavoastra :) .
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: producator jaluzele ...........

Post by valic »

nu vreu vertica, e ca la birou, vreau ceva mai cald ............
Valic
0744 644 368
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

valic wrote:nu vreu vertica, e ca la birou, vreau ceva mai cald ............
Decizia va aparine dv.,stiti mai bine ce vi se potriveste ;) !
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: producator jaluzele ...........

Post by modigliani »

Salut !

Spune-mi , te rog , ai in paletarul de culori ( la verticale - textil ) vreo nuanta de maro inchis ? Extrem de inchis ! Ceva sa se asorteze cu nuanta de PAL ,, Wenge " .

Ideal ar fi sa si aiba in textura materialului ceva insertii florale ( sau cam pe-acolo ) .

Ajuta-ma , te rog , caut de-mi vine rau de vreo doua saptamani !

...............................................

Mai spune-mi si la cat s-ar ridica treaba asta ( pret ) in conditiile in care sina are 2,35 m , iar inaltimea totala a panoului ( cu tot cu sina ) este de 1,67 . Greutatea se va lasa pana la 1,50 .

...............................................

Si un ultim amanunt : ce-mi recomanzi , strangere intr-o singura parte , sau stg-dr ? ( tehnic si fiabilitate , vorbind ). Mersi !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

[quote="modigliani"]Salut !

Spune-mi , te rog , ai in paletarul de culori ( la verticale - textil ) vreo nuanta de maro inchis ? Extrem de inchis ! Ceva sa se asorteze cu nuanta de PAL ,, Wenge " .

Ideal ar fi sa si aiba in textura materialului ceva insertii florale ( sau cam pe-acolo ) .

Ajuta-ma , te rog , caut de-mi vine rau de vreo doua saptamani !

...............................................

Mai spune-mi si la cat s-ar ridica treaba asta ( pret ) in conditiile in care sina are 2,35 m , iar inaltimea totala a panoului ( cu tot cu sina ) este de 1,67 . Greutatea se va lasa pana la 1,50 .

...............................................

Avem toate nuantele,am si cu insertie de matase asemanator palului model wenge,pretul ar fi undeva in jurul a 170 lei TVA inclus.
Tipul de deschidere se face in functue de geamul la care se monteaza jaluzeaua.
Daca doriti va pot trimite cateva poze cu materiale nuanta wenge.
In scurt timp o sa pun si cataloage si preturile in format electronic ;)
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: producator jaluzele ...........

Post by modigliani »

Facem altfel !

Cand ai timp , da o fuga in zona M Pacii . Locuiesc in imediata apropiere a metroului . Cu ocazia asta ne cunoastem , bem o bere , mai vorbim si de-un pescuit , o iesire , alea-alea . Nu ma grabesc foarte tare , insa trebuie rezolvata pana de Paste .

De ce zic asta : am decorat o camera ,, cap-cap " si am fost extrem de atent la combinatia culorilor . Am jonglat cu piatra ( lespede naturala ) pe un perete , nuante de maro pe ceilalti , mobilier din PAL ,, Stejar Ferrara " , ,, Wenge " si cu garnitura de aluminiu . Parchetul la fel : ,, Ferrara " cu plinta ,, Aluminiu " . Etc . Atat de atent cu toate detaliile , te rog sa ma crezi ca nu-mi permit riscul de a alege o culoare de jaluzele dupa o prezentare in format electronic . Uitam , la toate astea adauga o canapea , .... normal , tot Wenge cu Ferrara , de la care a plecat intreg decorul . Ca textura , jaluzelele trebuie sa se ,, plieze " perfect cu textilul canapelei .

Iarta-mi ..... ,, fixatia " , insa .... asta fac : sunt decorator ! :D . Ce sa-i faci ? ,, Deformatie " profesionala ! Deci , cand ( si mai ales daca ) poti , da o fuga cu paletarul pana la mine . In cel mai rau caz trimite pe cineva . De preferat sa vii tu . Am un vin .... perfect . Curge lin , face suvoaie si nu ,, te-neaca " . Te tine la suprafata ! :lol: :lol: :lol:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

k,poate imi lasati si un nr. de contacat pe privat ;) ...............cu siguranta vom gasii culoarea perfecta pt. ce aveti dv. in camera.
Seara buna!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: producator jaluzele ...........

Post by valic »

jaluzele romane ai ?
Valic
0744 644 368
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

Nu am dl. Vali romane,nu iti permite montarea lor(pe bagheta) doar prin perforarea tamplariei pvc sau prinderea pe perete,sistemele de protectie solara pe care le produc eu permit montarea lor pe baghetele tamplariei ceea ce nu duce la pierderea garantiei in cazul in care aveti probleme cu tamplaria dupa ce s-au montat jaluzelele/roletele/pliseele ;) .
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

super oferta- jaluzele orizontale din aluminiu la 14.90 euro/mp -montajul,masuratorile,transportul si sitemul de prindere al jaluzelelor pt. geamurile oscilobatante sunt GRATUITE!!! Poze pe site.
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

ofertele continua - rolete material textil incepand de la 13,90 euro/mp,pretul contine:masuratori,transport si montaj.
Pt. detalii vizitati siteul nostru
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: producator jaluzele ...........

Post by modigliani »

Madalin007 wrote:ofertele continua ............. -
................. , executiile prin alta parte !

Pana raspundeti la cerere ..... am asteptat , .... am asteptat , .... am sunat in alta parte , ..... au venit in 75 minute , .... am comandat , ..... si de doua saptamani am deja niste bijuterii de jaluzele verticale !!! No ofence !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Madalin007
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2010, 23:44

Re: producator jaluzele ...........

Post by Madalin007 »

sa le stapaniti sanatos ;) !!!
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare orice altceva”