Balsa

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi orice altceva

Moderator: dutustoica

Post Reply
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Balsa

Post by Gabi »

Cumpar cateva scandurele de balsa si vaporas telec. de jucarie.
chestii socoteli
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Balsa

Post by modigliani »

Scandurele de balsa , de diferite dimensiuni si sectiuni ( lung maxima 1 m ) am vazut chiar azi in BricoStore Militari . Preturi accesibile , calitate ireprosabila .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Balsa

Post by Gabi »

modigliani wrote:Scandurele de balsa , de diferite dimensiuni si sectiuni ( lung maxima 1 m ) am vazut chiar azi in BricoStore Militari . Preturi accesibile , calitate ireprosabila .
Indraznesc sa va-ntreb daca-ti retinut vreun pret sau sortiment (ex 20-100-1000) si mai ales ce intelegeti prin calitate ireprosabila. Probabil ca neavand cerere firmele de modelism au scos-o la vanzare prin brico. Cu toate ca astea nu vand lungimi sub 1m .Cand mi-a trebuit mie nu exista in Buc. Am luat de la Sierra 2 scandurele care probabil o sa mi-ajunga muult timp.Brico din Militari mi-e peste mana si n-as face drumul daca or fi preturi similare sau calitate maro (fuma) :oops:
chestii socoteli
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: Balsa

Post by adrian25 »

in MR BRICOLAGE pe langa dristor aprox, am luat eu scandura de 1 metru /10 cm latime/1 cm grosime cu 30 lei, au si de 5mm, si de 2 mm parca, dar nu stiu pretul la astea
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Balsa

Post by Gabi »

adrian25 wrote:in MR BRICOLAGE pe langa dristor aprox, am luat eu scandura de 1 metru /10 cm latime/1 cm grosime cu 30 lei, au si de 5mm, si de 2 mm parca, dar nu stiu pretul la astea
Cand am avut eu nevoie nu se gasea in Buc (mai bine) .Vezi aici ca au si alte lucruri interesante http://www.sierra.ro/cauta.php?cuvant=p ... cauta.y=17. Deci ai dat de 3 ori mai mult :mrgreen: .Totul e ca te costa curierul 16 lei ,vine a doua zi ,eu am luat 2 placi de 10 si 20 si niste tub termocontractibil si a meritat pt. ca chiar e de calitate exceptionala.
In alta ordine de idei ,daca-ti vine freo dintoasa sau chiar salau ? Mai buna ar fi balsa aia maro (fuma ,parca) ,e mai densa si evident mai tare. Oricum pt a o intari suficient tre scufundata intr-un lac special gen cementita. Eu am intarit niste plute de soc ,ca acu' vopsite , nu mai stiu care sunt balsa si care soc. Poate mai vorbim pe MP si de altele (ex. aerograf)
chestii socoteli
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare orice altceva”