H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi orice altceva

Moderator: dutustoica

Post Reply
Vasile Dionis
Posts: 83
Joined: 24 Oct 2009, 18:32

H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by Vasile Dionis »

BAI Cetatene de BANISOR Muine 22/ 12 /2009 te astept cu 5 (5 litri la pret de 4) drept promotie ca te-ai plimbat o luna prin Buc. pe banii mei . Deci te-nvat sa faci afacere : livrezi 5 litri la pret de 4 cu plata anticipata (cel putin 60 de zile ) Ha Ha Ha.....!

PALINCA de = H2o(plata) + C2H5OH + SIROP DE PRUNA PRESATA LA RECE
BANISOR (CH3OH)

Comenzile anterioare fiind onorate ma determina sa-ti multumesc din SUFLET !
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by dutustoica »

Vasile Dionis wrote:BAI Cetatene de BANISOR Muine 22/ 12 /2009 te astept cu 5 (5 litri la pret de 4) drept promotie ca te-ai plimbat o luna prin Buc. pe banii mei . Deci te-nvat sa faci afacere : livrezi 5 litri la pret de 4 cu plata anticipata (cel putin 60 de zile ) Ha Ha Ha.....!

PALINCA de = H2o(plata) + C2H5OH + SIROP DE PRUNA PRESATA LA RECE
BANISOR (CH3OH)

Comenzile anterioare fiind onorate ma determina sa-ti multumesc din SUFLET !
Prietene, pentru ca apreciezi in mod sincer calitatea palincii de Banisor, fac un discount (dar numai tie), iti dau palinca de Banisor, pentru Pasti, la pretul de acum, cu plata anticipata, minim 30 litri. Cat priveste formula chimica, cred ca vrei sa-mi aduci aminte de ADI (academician doctor inginer, E C). In acest caz ai gresit topicul. Du-te la Cafenea. :lol: :lol: :lol:
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by savu alexandru »

Nu stiam de ce vroia Mahoe sa stie formule chimice: aveti grija ca daca mai cititi mult va face academicieni dar nu in pescuit ci in chimie!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by dutustoica »

savu alexandru wrote:Nu stiam de ce vroia Mahoe sa stie formule chimice: aveti grija ca daca mai cititi mult va face academicieni dar nu in pescuit ci in chimie!
Ai dreptate nea Sandu. Si el a scris formula chimica dupa ce a citit vreo 2-3 detze de Banisor. (In Ardeal,1 detz = 100 gr palinca) :lol: :lol: :lol: .
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by paulletta »

Nene' Dutu, fi bun te rog si daca poti adu la bal ce trebuie sa ajunga la mine, musai e nevoie de ea si nu am pic in casa pe asa vreme pentru prietenii ce imi calca pragul.
Paulletta
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by savu alexandru »

Avem sanse sa il "facem" pe Mahoe diseara, la bal , Academician in Chimie Alcoholica! Daca i se incurca vreo formula intre limbi se descurca el!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by valic »

savu alexandru wrote:Avem sanse sa il "facem" pe Mahoe diseara, la bal , Academician in Chimie Alcoholica! Daca i se incurca vreo formula intre limbi se descurca el!
academician la alcool, DA, dar, si la LAPTE "pasteurizat" .......... e meserias ..........
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: H2O (plata) + C2H5OH + Esenta de PRUNE

Post by cezar »

savu alexandru wrote:Avem sanse sa il "facem" pe Mahoe diseara, la bal , Academician in Chimie Alcoholica! Daca i se incurca vreo formula intre limbi se descurca el!
Mai bine il scoatem "Regina Balului"! ;)
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare orice altceva”