Aer conditionat !!!

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi orice altceva

Moderator: dutustoica

alexdaniell
Posts: 37
Joined: 01 Mar 2011, 09:57
Contact:

Re: Aer conditionat !!!

Post by alexdaniell »

Vreau sa-i multumesc lui Nexu pentru ajutorul acordat aseara cu umplerea cu freon a unui aer conditionat. Extrem de prompt si profesionist.
Multumesc mult Nexule si sper sa ne vedem si pe Dunare la un peste fara aere conditionate si freoane.....
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Aer conditionat !!!

Post by nexu »

alexdaniell wrote:Vreau sa-i multumesc lui Nexu pentru ajutorul acordat aseara cu umplerea cu freon a unui aer conditionat. Extrem de prompt si profesionist.
Multumesc mult Nexule si sper sa ne vedem si pe Dunare la un peste fara aere conditionate si freoane.....
Hai sa fii sanatos, sa ai un w/e racoros !!!... ;)
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aer conditionat !!!

Post by evergreen »

Salutare, Nexule, cum gasesc si la ce pret o caracasa de unitate exterioara Daikin FTYN25DAV3B - 2007 - 9 kg- IP21, pentru ca in curtea interioara unde este montata se bombardeaza de la etajele superioare cu diverse obiecte, si m-am treyit co o gaura in caracasa de plastic de vreo 200 cm patrati, mai mare decat o palma!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Aer conditionat !!!

Post by nexu »

evergreen wrote:Salutare, Nexule, cum gasesc si la ce pret o caracasa de unitate exterioara Daikin FTYN25DAV3B - 2007 - 9 kg- IP21, pentru ca in curtea interioara unde este montata se bombardeaza de la etajele superioare cu diverse obiecte, si m-am treyit co o gaura in caracasa de plastic de vreo 200 cm patrati, mai mare decat o palma!
Bag de seama ca partea superioara este afectata...este greu sa`ti dea cineva o carcasa, dar putem improviza ceva, adicatelea banuiesc, ca ai nevoie de capacul de deasupra...
Daikin este cea mai tare marca de AC, "del mondo", este un fel de "rolls royce", iar tu ai facut o alegere buna achizitionand acest aparat...
Suna`ma si poate o rezolvam !!!
0762 747 895...0732 085 740
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by fatdaddy »

Buna ziua,
As dori o mana de ajutor, daca se poate.
Am trei aparate de aer conditionat in casa, marca "Ferolli". O telecomanda am pierdut-o (pur si simplu nu o mai gasesc) si una a decedat brusc. Asa ca acum folosim o telecomanda la trei aparate si e "sport extrem", mai ales noaptea cand, pe la 02.00 vreau sa opresc aerul si telecomanda e la fii-mea in camera, pierduta prin patura ei.
Intrebarea e : unde gasesc o telecomanda(sau doua) dedicata sau universala ? Rog ajutor, ca sunt in mare suferinta! Mai ales ca ma gandesc ca s-ar putea sa ma lase si ultima.
Andrei Riga
User avatar
DanFocsani
Posts: 92
Joined: 16 Mar 2012, 00:20
Location: Focsani, Buzau, Bucuresti, Galati, Tulcea, Constanta

Re: Aer conditionat !!!

Post by DanFocsani »

Una de Samsung am eu in plus. Daca iti poate fi de folos (s-ar putea sa mearga modificata), ti-o fac cadou cu placere!
Nu devii pescar pentru că mergi la baltă, la fel cum nu devii maşină pentru că mergi la garaj
Mobil: 0757533707
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by Lorelai »

fatdaddy wrote:unde gasesc o telecomanda(sau doua) dedicata sau universala ? Rog ajutor, ca sunt in mare suferinta! Mai ales ca ma gandesc ca s-ar putea sa ma lase si ultima.
Exista telecomenzi universale, ca la televizor. Da cautare pe net.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by fatdaddy »

Lorelai wrote:
fatdaddy wrote:unde gasesc o telecomanda(sau doua) dedicata sau universala ? Rog ajutor, ca sunt in mare suferinta! Mai ales ca ma gandesc ca s-ar putea sa ma lase si ultima.
Exista telecomenzi universale, ca la televizor. Da cautare pe net.
Am incercat asta. Cel mai des raspuns: nu este pe stoc. Cand era pe stoc, Ferolli nu se regasea in lista firmelor cu care era compatibila respectiva telecomanda.
Andrei Riga
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Aer conditionat !!!

Post by nexu »

[quote="fatdaddy]Am incercat asta. Cel mai des raspuns: nu este pe stoc. Cand era pe stoc, Ferolli nu se regasea in lista firmelor cu care era compatibila respectiva telecomanda.[/quote]
Salut !!! Am acasa 2 telecomenzi universale, diferite si niciuna nu are Ferolli il lista, insa in afara de codurile care trebuiesc bagate, pt fiecare aparat in parte, poti incerca sa vezi daca nu se "pupa" intamplator...pt asta iti pot da o telecomanda, sa incerci si daca reusesti s`o convingi sa functioneze, va ramane la tine si iti fac rost de inca una...si inca ceva, pune o fotografie cu telecomanda ta aici, am cateva telecomenzi acasa, pe care le cheama atfel, dar care se pot potrivi...
0762 747 895...0732 085 740
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by fatdaddy »

Ok, diseara pun poza, sau poate chiar mai devreme ! Si...multumesc! Dupa-amiaza revin si cu un telefon
Andrei Riga
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by fatdaddy »

iata poza

Image
Andrei Riga
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by fatdaddy »

Andrei Riga
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Aer conditionat !!!

Post by mikcutu »

dar la Ferolli la reprezentanta ati incercat cu un telefon?
Za dacs cam from za tracs!
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by fatdaddy »

44 EURO FARA TVA

adica 250 ron cu totul si mi se pare cam mult. Daca nu gasesc una universala , va trebui sa iau una de la ei. Dar ca idee, una universala este pana in 40-50ron.Si parca suna mai bine.
Andrei Riga
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Aer conditionat !!!

Post by fatdaddy »

Cu ajutorul lui Nexu am reusit sa gasesc o telecomanda cu care mi-am rezolvat problema, la un pret absolut rezonabil.
Multumesc Nexu
Andrei Riga
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Aer conditionat !!!

Post by nexu »

fatdaddy wrote:Cu ajutorul lui Nexu am reusit sa gasesc o telecomanda cu care mi-am rezolvat problema, la un pret absolut rezonabil.
Multumesc Nexu
Sa fii sanatos, sa`i pui baterii de calitate, sa le schimbi la 2 ani si, nu uita sa cureti filtrele si radiatorul interior, macar de 3 ori/an !!! ;)
0762 747 895...0732 085 740
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare orice altceva”