Cursuri navigatie

Moderator: administrator

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cursuri navigatie

Post by cezar »

ghinozo wrote:ai uant dis buc tu,plis put mi on da list
Ce te-a apucat bre, sa scrii turceste ? :lol: :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cursuri navigatie

Post by Dumitrescu Iancu »

ghinozo wrote:ai uant dis buc tu,plis put mi on da list
Ghinozo,imi place engleza ta!Parca ai fi invatat-o de la Oscar...dupa ce ai baut vreo doua kile de vin ;) :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by ghinozo »

bre...nus care e tteraba ..ca de azi dimineata zburd ca o caprioara...apoi...nus ce drq a bagat praslea in vin...ca imi fac okii ca la ruleta...daca nu se razvratea stomacu ....crd ca ai coleam crama lu praslea:D D:, v a pup simpaticilor... oi tremura ASA de la doru de pescuit?
imi doresc o ziiiiiiiiii sio' lumiinnaaaaaaaa asa deeeeee frumoaaaasaaaaaaaaa
ochiiiiii sai' inchiddddddddddd....sa ma vad plecat iarrrrrr dea' cadaaaaaaaaaaaa
clipaaaaaaa astaaaaaaa oooooo astepttttttttttttt
MIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE DORRRRRRR DE DELTAAAAAAAAA ,MEAAA
.....................DEPARTEEEEEE SUNTTTT DE EAAAAAAAAAAAAAA
SIMI' PAREEEEEE DRUMULLLLLLL LUNGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG
AS VREAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mai repede sajunNNNNNNNNNNNNNNgggggggggggggggggggg
SA AJUUUUUUUUUUUUUUUUUNNNNNNNNNNNNNNGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cursuri navigatie

Post by cezar »

Mai baiete, tu aluneci catre ...sanscrita ! :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cursuri navigatie

Post by Miyagi »

ghinozo wrote:ai uant dis buc tu,plis put mi on da list
Pai da bre da` iu put da dop on da cererea de buturuga sau on wiskyu` da banisor ? :D
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Cursuri navigatie

Post by Petru Burian »

Si eu, cu livrare prin posta si plata ramburs.
Prietenul Cezar are datele "postale" in caz contrar le trimit prin MP :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Cursuri navigatie

Post by costin stefanescu »

Ghinozuleee,te-ai facut mai ceva ca la Cernovca asta toamna :lol: :lol: :lol: .hai sa-ti fie de bine!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by valic »

Dragilor,

Sunt in posesia manualelor de conducator ambarcatiune agremen cu motor.
Cei care s-au inscris si vor participa la proba practica sa ma sune sa le dau cartea.
Prefer zona Dambovicioara, seara dupa ora 18:00 cu un telefon inainte ca sa nu fiu plecat.
Pretul este cel cu care s-au achizitionat, adica 32 lei.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by valic »

Dragilor,

Dupa distribuirea manualelor, va recomand sa le cititi cu atentie, in special informatiile legate de ambarcatiunile de agrement, cele pt. navele fluviale si maritime intereseaza mai putin, dar e bine sa-l cititi pe tot macar odata.
Dupa insusirea cunostintelor, cca. 2-3 saptamani, vom organiza un seminar in jurul date de 27 martie unde Cezar si cu mine vom incerca sa raspundem intrebarilor dvs. Costul acestui seminar va fi doar inchirierea unei sali de curs (2-3 ore) ce se va impartii la numarul de participanti, as zice ca cel mai bine este sa fim macar 12 cursanti.
Probele practice se vor tine la Jurilovca in ziua de sambata 1 mai intre orele 8:30 si 18:00, unde ar fi bine ca seria sa fie de 10 participanti. Costul probei practice este de 50 lei/om, va fi de cca. 20-30 minute/participant, se asigura barca, benzina si instructor in acest pret.
In cazul in care se doreste cazare pentru 1-2 nopti (vineri spre sambata si/sau sambata spre duminica) vom cauta alternative la localnici, sau putem organiza camparea cu corturile proprii pe plaja de la Capul Dolosman pe malul lacului Razelm, accesibil cu masina pe orice vreme, unde se afla vestigiile cetatii Argamum.
Avem aranjatat pt sambata 1 mai o balta de pescuit cu 30 lei/zi, deci voi veti fi la pescuit, iar eu voi lua pe cate unul sau doi la instructaj.
As sugera sa fim acolo vineri seara pt ca diminata sa incepem cursurile, seara facem gratare si alea, alea, stiti voi ..... ;), iar duminica plecarea.

Pentru examenul de obtinere al permisului de barca, va sugerez sa va inscrieti la sfarsitul lunii aprilie pt sesiunea din luna mai la Capitania Snagov ce se afla situata pe lacul Herastrau, actele necesare instrierii le gasiti pe site, iar taxa de examen este de 300 lei.

Cele bune.
Last edited by valic on 04 Mar 2010, 16:13, edited 4 times in total.
Valic
0744 644 368
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Cursuri navigatie

Post by rubliov »

valica,tine-mi te rog o carte pana la prima cafenea!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by valic »

Dragilor,

Dupa distribuirea manualelor, va recomand sa le cititi cu atentie, in special informatiile legate de ambarcatiunile de agrement, cele pt. navele fluviale si maritime intereseaza mai putin, dar e bine sa-l cititi pe tot macar odata.
Dupa insusirea cunostintelor, cca. 2-3 saptamani, vom organiza un seminar in jurul date de 27 martie unde Cezar si cu mine vom incerca sa raspundem intrebarilor dvs. Costul acestui seminar va fi doar inchirierea unei sali de curs (2-3 ore) ce se va impartii la numarul de participanti, as zice ca cel mai bine este sa fim macar 12 cursanti.
Probele practice se vor tine la Jurilovca in ziua de sambata 1 mai intre orele 8:30 si 18:00, unde ar fi bine ca seria sa fie de 10 participanti. Costul probei practice este de 50 lei/om, va fi de cca. 20-30 minute/participant, se asigura barca, benzina si instructor in acest pret.
In cazul in care se doreste cazare pentru 1-2 nopti (vineri spre sambata si/sau sambata spre duminica) vom cauta alternative la localnici, sau putem organiza camparea cu corturile proprii pe plaja de la Capul Dolosman pe malul lacului Razelm, accesibil cu masina pe orice vreme, unde se afla vestigiile cetatii Argamum.
Avem aranjatat pt sambata 1 mai o balta de pescuit cu 30 lei/zi, deci voi veti fi la pescuit, iar eu voi lua pe cate unul sau doi la instructaj.
As sugera sa fim acolo vineri seara pt ca diminata sa incepem cursurile, seara facem gratare si alea, alea, stiti voi ..... ;), iar duminica plecarea.

Pentru examenul de obtinere al permisului de barca, va sugerez sa va inscrieti la sfarsitul lunii aprilie pt sesiunea din luna mai la Capitania Snagov ce se afla situata pe lacul Herastrau, actele necesare instrierii le gasiti pe site, iar taxa de examen este de 300 lei.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Bull_Terrier77

Re: Cursuri navigatie

Post by Bull_Terrier77 »

Iepurasul mustacios, e de Paste Norocos. Nu-ti lasa cadouri in ghete, are el alte secrete: fir intins, pestele prins, lanseta arcuita , dar.... bine ,,,,PRIPONITA""!!!!! Paste Fericit !!!!, TUTUROR,.... si BUNI,..... si... ,,RAI" !!!!
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cursuri navigatie

Post by johnnie »

va salut !
sunt membru nou apc21, proaspat posesor de barcuta cu motor, si vreau sa particip si eu la intalnirea din 30 apr.
va rog sa imi dati cateva detalii: de un de pot cumpara manualul? unde se fac inscrierile pentru cursul practic?
vreau sa vin cu barca mea, asta nu inseamna ca nu voi achita taxa ceruta, insa mi-e tare drag de ea.
as vrea sa cunosc cat mai multi iubitori de natura, delta in special.
va rog sa-mi lasati un mesaj la johnnie_driver2000@yahoo.com
multumesc
ionut costache
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by Mihai Vinturache »

Bine ai venit Ionute.
Ai putina rabdare. Vali Coff care se ocupa de aceasta actiune face sarbatorile in Delta. Se intoarce in cateva zile si iti va raspunde.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Cursuri navigatie

Post by rebeu »

Am reuşit în sfârşit să pun pozele... multe!
Din punctul meu de vedere a fost o ieşire mai mult decât reuşită, instructivă şi chiar dacă peştele nu s-a prins în cantităţi apreciabile nici n-a lipsit.

Pozele pot fi găsite aici sau pe stil vechi aici.
Arhiva cu toate pozele (~1GB) aici. (o s-o şterg dupa o săptămână).
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cursuri navigatie

Post by Dumitrescu Iancu »

Pai ce faceti,fratilor,ne aburiti cu cateva poze aruncate acolo,asa,ca sa fie?Credeti ca scapati asa usor?Treceti la aparat si butonati si pentru noi ce si cum a fost,dar asa,pe larg,ca doar a fost o actiune a Asociatiei! :PSecretosilor!!! :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by laloi »

Pai sa incerc eu sa sparg gheata cu text, pozele lui Radu sunt oricum suficient de graitoare, desi inca ma mai doare capul, de bautura, soare, oboseala etc... :D Eu am ajuns abia sambata dimineata, baietii erau cam nervosi de la manele si alte alea din imprejurimi (deh, 1 Mai... cam pana la urma singura chestie deranjanta), pregatirea locurilor de pescuit, si pe la 10 am inceput cursul de barca, cu randul, multumiri inca o data lui Vali pt sprijin si bunavointa. Apoi pescuiala, cam slabuta ce-i drept, daca puneai ceva rosu in ac te omora bibanul soare sau obisnuit, au intrat vreo 2-3 lini, iar la viermusi albi rosioare, babusti intr-o veselie, dar mici, si rar de tot cate un caras, dar frumos. Apoi sambata seara gratare, spritane etc :D , duminica de dimineata si mai proasta pescuiala, asa ca pe la pranz care am mai ramas am intins-o, cu un mic popas la vreo 3 km unde am vizitat cetatea ... (rog pe cine stie sa completeze, eu am uitat), plus un peisaj frumos. Cam asta... :) (mai laconic, dar am precizat ca ma doare inca capul :D )
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Cursuri navigatie

Post by costin stefanescu »

excelente poze,v-ati distrat si ati prins vreme frumoasa,bravo voua,felicitari lui Rebeu care e responsabil cu pozele a fost la inaltime ca intotdeauna,poza cu caracuda(scuza-ti cacofonia)foarte buna,se vede perfect inaltimea inotatorii dorsale si se poate vedea clar difarenta dintre ea si caras,multa lume ii confunda!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by valic »

Dragi colegi,

Uita asa s-a mai sris o pagina a noii noastre asociatii si am incheiat cu bine aceasta actiune a APC 21.
Sper ca v-au fost de folos lectiile si sfaturile pe care am tinut sa vi le impartasesc din mica mea experianta si voua.
Ati fost la inaltime si ati condus bine din prima. Va felicit sa va doresc sa obtineti permisul din prima.
Ca n-a fost peste nu e vina mea ........... asta e, poate alta data ve fi mai bine ............
Sper ca v-ati simtit bine, chiar daca a fost prea multa si deversificata bautura (si io sunt varza).

Cele bune si astept impresiile si parerile voastre.
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cursuri navigatie

Post by Mihai Vinturache »

Din motive de oboseala si treaba multa am intrat si eu tarziu pe forum si stau doar putin.

Vali, iti multumesc pentru organizare si pentru instruire.
Ai fost un instructor deosebit si ai talente cu care m-ai surprins. Trebuie sa spun acest lucru pentru ca meriti.
Si noi ne-am intors foarte multumiti de la aceasta actiune, chiar daca pestele a fost mai rar. Ne-am simtit insa foarte bine.
Alte detalii si cateva poze mai tarziu.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”