Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Moderator: administrator

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Albatrin »

Dumitrescu Iancu wrote:Sandu,in postura ta de vechi ghid BTT ma asteptam sa stii mai multe despre organizarea unor excursii tematice!Parerea mea!!
Iancule, părerea mea este că lui Sandu i-a venit vremea să-şi demonstreze calităţile de organizator şi bucătar şef în expediţii, aşa că aşteptăm propuneri concrete, numai să aibă legătură cu pescuitul!!!!
Din câte ştiu eu Sandu a fost instructor la şcoala de ghizi a BTT-ului, aşa că.....
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

N-ai sa vezi,Cristi!De ce sa-si asume omul niste responsabilitati si sa puna osul la treaba cand poate sta pe margine si sa dea din gura(sau,ma rog,din degete),carcotind de mama focului!Vorba Poetului:"E usor a scrie versuri/Cand nimic nu ai a spune!"Omul a platit o cotizatie care,in mintea lui,ii da dreptul sa fie stapan peste slugi pe care le poate jigni oricand si oricum...Aminteste-ti doar ca traim in Romania!
User avatar
MCarciumaru
Posts: 4
Joined: 06 Aug 2010, 20:21

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by MCarciumaru »

savu alexandru wrote:Domnule Carciumaru trimiteti-mi pe savprod@yahoo.com adresa Dvs si va transmit informatii si poze ca pe cei de la PC21 nu ii intereseaza decat "radio-sant"!
Va multumesc atat pentru raspunsul de aici cat si pentru mail.
Solicitudinea de care ati dat dovada spune cu totul altceva despre dumneavoastra decat comentariile care va sint adresate.
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by savu alexandru »

Domnilor , faptul e deja consumat, eu ca simplu membru nu aveam dreptul sa coordonez o actiune desi am experienta de zeci de ori mai multa ca altor persoane din conducerea PC21!
Am spus ca stiu zona respectiva de foarte multi ani dar nu doar in trecere pe acolo!
Cand mi s-a spus de poduri rupte si alte povesti am renuntat sa ma implic!
Iancu ma convinge cu ceva postat pe la TV!
Cadem, foarte curand, in dizgratia membrilor daca mai incercam sa organizam ceva la fata locului fara informare directa nu telefoane si emisiuni TV!
Organizatorul poate deconta deplasarea inainte de inceperea actiunii ca sa nu plimbe oamenii "prin cartier" ore intregi in zona de campare ( a fost trist anul trecut, la CHILIA!) cand un organizator a spus ca in urma cu 2 saptamani era padure in zona unde urma sa campam dar balariile crescute pe aratura aveau cel putin 2-3 luni!
Se incearca acum , pe alt site, o actiune langa Bechet, la DABULENI, o actiune dar nu au decat informatii trunchiate si au si tupeul sa puna pe site ca la pescuit sportiv momesti locul cu saci de "BOABE"!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Da,Sandu,asa este,si tot la Chilia,ca sa te citez,a fost si fasolea nefiarta,si asta tot din incompetenta organizatorilor:lol: :lol: :lol:
Nu mai lungesc povestea cu Siriu,ca m-am saturat,iar cu tine oricum nu ajung la nici un rezultat!
Imi permit sa-ti dau un sfat,cu toata prietenia pe care,totusi,ti-o port:lasa-i pe baieti sa-si organizeze cum vor iesirea la Dabuleni...Am avut placerea sa cunosc cativa dintre ei si sunt convins ca le va iesi(si se vor simti) foarte bine!Daca noi te cunoastem si-ti acceptam muscaturile prin partile dorsale,cu ei mai greu o vei scoate la capat,asa ca ai grija!Si te atentionez de pe acum ca nu voi accepta sa-i ataci pe acest forum!Daca ai ceva de spus,logheaza-te la ei si spune-le in fata!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

savu alexandru wrote: cand un organizator a spus ca in urma cu 2 saptamani era padure in zona unde urma sa campam dar balariile crescute pe aratura aveau cel putin 2-3 luni!
Nene Savule , mai si spui ca ai experienta in iesiri la Dunare !

Pentru cei intradevar cu experienta este bine cunoscut faptul ca vegetatia , in conditii de umiditate si temperaturi optime creste ..... ca Fat Frumos ! Nici nu-i nevoie de 2 saptamani , ci uneori de cateva zile doar . Zic si eu din ..... umila mea experienta , din putintelele drumuri ce le-am facut catre malurile Reginei !
savu alexandru wrote: Se incearca acum , pe alt site, o actiune langa Bechet, la DABULENI, o actiune dar nu au decat informatii trunchiate si au si tupeul sa puna pe site ca la pescuit sportiv momesti locul cu saci de "BOABE"!
1 - Nu doar se incearca ci chiar se face !
2 - Din cate-am organizat pana acum ( acest mititel site al nostru ) toate ne-au iesit absolut la superlativ . Nu o spun doar pentru faptul ca particip efectiv la detaliile organizatorice , ci sunt sigur ca si printre membrii acestui site si al altora sunt multi ce-ti pot confirma acest lucru . Conditia eliminatorie in cazul nostru este excluderea categorica din grup a carcotasilor ca dumneata .
3 - Informatiile .... sunt intradevar trunchiate . Am uitat sa spunem acolo urmatoarele :

- exista un plop inclinat la 48 grade catre altul perfect drept iar umbra combinata a celor doi face sa-ti poti amplasa 2,6 corturi cu fata la Vest
- p-acolo traieste un somn batran de cca 48 kg , are un semn pe coada de cand era el mai mic si poarta placa dentara . Nu poate fi prins decat cu cocolos de vata muiat in zeama de rame negre.
- Vacina cu el ( gard in gard ) este o stiuca la fel de batraioara care , cand si cand isi face pomana si-i mai prinde si lui cate-un baboi . Asa-i la batranete , se-ajuta unul cu altul . Aaaa ! Uitam ! Stiuca n-are un ochi ( nu mai stiu care )
- Seara pe la 20 00 h ( maxim pana pe la si jumate ) vine unu' cu vaca s-o adape si trece cu ea exact printre cei doi pomi . Asa ca trebuie strans cortul in intervalul respectiv . Altfel vaca se enerveaza si nu mai bea apa deloc pret de doi ani ( rasfatata fraiera ! Dac-asa a invatat-o ce sa-i fac ? )
- Mai exista o familie de tantari inruditi cu cormoranul . Rai al dracu' ! Musca ..... dupa care mesteca . Scapi de ei daca-ti dai dimineata cu putina vaselina grafitata pe sub brat . Altfel te musca rau !
- Un baiat de la frontiera , Giculet pe numele lui , are un caietel de notite . Daca nu prinzi nimic te scrie acolo si te bifeaza pentru la anu' cand te va astepta el cu cativa obleti de 4 si 5 kg ( d-aia altoiti ) . Vezi ca Miercurea e liber de obicei .
- Si-ar mai fii multe alte detalii insa n-am timp acum sa le scriu . Nu de alta dar nu te intereseaza si eu chiar am de organizat o plecare .
- Mergand pe dig dinspre Corabia ai sa intalnesti o baba cu broboada bleumarin . E cu caprele . Nu merge cu viteza prin dreptul ei ca iti pune piedica si te blesteama . Daca vrei sa te pui bine cu ea mergi in marsarier si lasa-i sub piatra cea mai mare una de zece mii si-o sticla cu apa . O sa te descante si-o sa faca la mosmoande de-ai sa prinzi numa' peste mare , si nu oricare ci d-ala cu caciula pe frunte .

4 - La Dunare , amice , se nadeste ( cand o faci ) cu saci intregi de boabe . Tot din umila mea experienta iti amintesc ca Dunarea ..... curge ! Adica se deplaseaza apa dinspre dreapta spre stanga ( sau invers daca stai cu spatele . Cum preferi ) Si 90 % din intreaga nada se duce dracu' inspre Tulcea ( oras din Romania ) . Apropo , pe undeva pe la Bechet s-a rasturnat o barja incarcata cu porumb . Iti dai seama caat crap e p-acolo ? Mananca fraieru ca la Sofitel ! Poti sa mergi sa te convingi .
Si un ultim amanunt : noi mai si prindem peste . Si-n felul asta , nadind , reusim sa prindem . Sportivitatea ce ne caracterizeaza o poti descoperi la plecarea din tabara cand vei vedea ( dar mai bine-ti povestesc decat sa vii sa vezi personal ) ca se retine un singur exemplar de catre fiecare pescar .

Cele bune !
Last edited by modigliani on 09 Aug 2010, 15:42, edited 2 times in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

Inca un detaliu extrem de important : vaca e alba si are pete maro distribuite destul de uniform pe intreg corpul . Lipsesc cateva pete de pe piciorul stang din fata . Le-a pierdut anu' trecut cand a dormit in gara . Daca stiam ca mergi p-acolo iti spuneam sa-i atragi atentia ca-n gara se pierd lucruri si lacatu' de la ,, Bagaje pierdute " nu mai e bun de pe vremea lu' Piticu . Asa ca aia de la gara au prins usa cu leucoplast si-au lasat-o asa .
Da' nu-i nicio problema . Ca de obicei cand pierzi ceva nu prea-ti mai trebuie . Asa si cu vaca . Nu-i mai trebuiau petele alea ca se cam tocisera . Si d-aia n-a fost ea atenta . Zicea ca-si ia altele de la targ de la Bailesti cand o da p-acolo .

Nu uita treaba cu apa si cu stransu' cortului ! Este extrem de important !
Last edited by modigliani on 09 Aug 2010, 15:49, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by savu alexandru »

Apropos de "momit" locul, se supara Eugen Fetes dar asa ceva se practica si inainte; se cara un "starv" de cal/vaca pe un traseu pana la locul/foisorul de vanat (dotat corespunzator!) si cand aparea ursul(in cazul nostru crapul/somnul!) se tragea/intepa de catre cel "mai iubit dintre pamanteni" si se raporta captura "preaiubitului" chiar daca avea 50 de gloante/carlige in ea!
La pescuit pentru "somitati" se deversau barje de momeli pe cate un canal si tone de mamaliga si apoi pescuiau nemtii care se pozau si le dadeau drumul pestilor in barcile organizatorilor! Mergeti pe acelasi sistem?
Inca mai traiesc si fac parte din PC21 persoane care stiu despre treaba asta!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

savu alexandru wrote: Mergeti pe acelasi sistem?
Da , da' anu' asta l-a cam subtiat apa . Asa ca mergem pe rand sa nu se rupa . Problema e cu bagajele . Trebuiesc invatate sa mearga singure si sa nu se tina de mana . Este nevoie de o distanta minima intre ele de 4 m . Am io un bagaj mai nebun de felu' lui care cam tropaie cand merge pe sistem . Il pedepesc o zi pentru comportament inadecvat .

Pe Grasu' il lasam acasa de data asta . Numa' anu' trecut a rupt vreo 3 sisteme . I-am zis :

,, Grasule , du-te dracu' ! Nu mai mergi cu noi ca-i sistemu' subred . Stai acasa "

Stii ce-a zis ?

,, Nicio problema frate ! Cand nu tricotez il caut pe nen-tu Savu pe forumuri si-l terorizez ! "

Asa ca ai grija nene Savule . Cu Grasu' nu-i de glumit . Asa ziceau si sistemele alea de s-au rupt cu el .......
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by valic »

Savule,

Referitor la actiunea Chilia de anul trecut, ai uitat ca voi (a se citi tu si Mahoe) nu ati fost de acord cu locatia aleasa de organizatori (eu si Iancu) si ati luat-o la cautat ........... nu mai zic cum arata locatia aleasa de voi ............. langa o stana............, ca sa nu mai spun de faptul ca ne-am rupt masinile pana acolo, dar asta-i alta discutie .........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Albatrin »

savu alexandru wrote:Domnilor , faptul e deja consumat, eu ca simplu membru nu aveam dreptul sa coordonez o actiune desi am experienta de zeci de ori mai multa ca altor persoane din conducerea PC21!...
Sandule, lasă bazaconiile, cine spune că nu ai dreptul să coordonezi o acţiune? Poti s-o faci dacă tu o propui şi se găsesc suficienţi membrii să se alăture iniţiativei tale dar mai ales dacă te implici direct şi personal!!! Aşa că lasă cârcoteala la treaba altora şi pune capu' si osu' la treabă. Din partea CD-ului vei avea tot sprijinul, doar dacă nu este decât gura e tine...
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by cezar »

Mai baieti, hai sa clarificam cateva lucruri, vreti ? Mai noi sau mai vechi !

1. Actiunea Siriu : intre 23-25 iulie 2010, am fost la fata locului impreuna cu alte 10 persoane (Iancu, Albatrin, Dutu, M.Vinturache, Pytzy, Geo, Mahoie, Valibu etc.). In cca 8 ore, apa a scazut cu cca 1 1/2 m pe verticala, iar in urmatoarele 24 de ore a crescut la loc , chiar si peste nivelul initial. Dar, parea in limite acceptabile. Deci, atat anuntarea actiunii s-a facut in cunostinta de cauza, cat si contramandarea ei, dupa ce toate "sursele" din zona au confirmat ca lacul a crescut si s-a tulburat mult, datorita paraielor care se varsa in el. Plus ca nu se mai prindea nimic. Plus ca Valibu trecuse pe acolo si in WE-ul urmator.
Sandu Savu, cu care sunt prieten de peste 30 de ani, avea un mare interes sa ajunga in zona, la fratele sau, la Nehoiasul.
Pentru ca el nu conduce, trebuia sa se lipeasca la "ceva" in zona aia. Inainte de iesirea din 23-25 iulie ac il batuse la cap pe Mahoie sa-l ia cu el incolo, dar Mahoie n-a venit cu masina lui (ci cu Dutu), asa ca treaba a cazut.
Daca o dam "pe bune", lui Sandu i se rupea de actiunea Siriu, el voia sa ajunga la fratele lui.

2. Chilia din 2009. Aici nu s-a pus problema cresterii buruienilor, ci a faptului ca s-a defrisat padurea intre prospectare si declansarea actiunii. Cum nu se putea sta la soare, s-a ales alta locatie, iar el a participat la alegere.

3. Dabuleni. Este actiunea prietenilor nostri de la Pescar Hoinar, organizata de Modigliani, care a avut amabilitatea de a invita si membrii APC 21. Nu pot decat sa-i multumesc si sa regret ca obligatiile de la serviciu nu-mi permit sa particip.

4. Despre momirea la Dunare: aici Sandu se refera la niste intamplari de acum 30 de ani, din zona Satului de Vacanta Rosu.
Robert Raduta (pe atunci foarte tanar) se lansa in afaceri cu niste nemti din Germania Occidentala, ii aducea la pescuit in Delta, le asigura plimbare, fete, bautura si trofee de pescuit. Noi ne aflam la pescuit in aceeasi perioada pe acolo si ne uitam cu jind la lansetele lor, la motoarele lor, la trofeele lor etc.

5. Sandu este un baiat tare bun, cu multe expeditii in Delta la activ, dar pierde uneori numarul PET-urilor cu bere si devine asa, mai carcotas. Nu-l judecati cu prea multa asprime !
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

savu alexandru wrote: eu ca simplu membru nu aveam dreptul sa coordonez o actiune desi am experienta de zeci de ori mai multa ca altor persoane din conducerea PC21!
Daca panaa acum te-am luat la misto de data asta m-ai enervat ! Ia priveste cu atentie la actiunile lui Straulescu ( de exemplu ! ) si-ai sa descoperi cum un singur om ce nu detine nici un post de conducere pe mai niciun site sau organizatie de profil a reusit sa concentreze eforturile multor pescari in actiuni mult mai ample decat o simpla iesire la un pescuit . Bineanteles , ca si acum cu dumneata , a avut si el parte de multe muscari de cur . De la unu' de era suparat ca n-a fost salutat si bagat in seama , de la altu' ca a carat copiii cu camionu' , de altu'a ca ce-a facut cu PET-urile culese , samd . D-astia fara stare-n casa . Alde Gica Contra !

Chestia asta cu ,, simplu membru " este cumva o reminiscenta din vechea dumitale educatie comunista ? Unde va alegeati leaderii si va lasati condusi ? Unde nu aveai altceva de facut decat sa urmezi directive si eventual sa beneficiezi de diverse avantaje doar datorita cotizatiei anuale de 80 lei la partid ?

Dumneata vorbesti ? Tocmai dumneata iti permiti sa arunci asupra lui Fetes o lumina nu tocmai favorabila incercand subliminal sa ne faci sa gandim despre el lucruri urate ? Dumneata indraznesti sa zici de el ca-i comunist ? Tocmai dumneata ? Esti mandru de ceea ce faci ? Vorba lu' nenea Iancu : iti trebuie mai mult decat un maldar de diplome si de brevete sa fii OM !

Mai inteleg ca ai bantuit pe la BTT . Ori , nene , ..... cu asta ma dai pe spate ! De cate ori n-ai dormit in gari ? De cate ori nu ti-ai dus grupurile undeva si-ai gasit vila ocupata ? De cate ori nu te-a prins ploaia pe trasee ? De cate ori ai mancat conserve reci ?
Viata ca ghid ar fi trebuit sa-ti fie pilda acum , nu motiv de carcota .Viata ca ghid nu te-a dus niciodata in postura de-a dormi pe plaja ? Sau pe iarba verde ? Toate astea sunt splendide in felul lor . Fasolea jumate fiarta , daca stii sa traiesti si sa te amuzi , sa gasesti si sa alegi din viata partea roz , fasolea jumate fiarta , spuneam , e motiv de haz si de bascalie , de amintiri haioase , de ..... alea-alea . ..........

............................................

Mai vedeti-va de ale voastre fratilor , nu mai alergati dupa unu' si altu' pe forumuri . Mai rau va faceti de c....t in fata lumii . Sau mai bine mergeti la un pescuit c-o cutie de pateu , o paine veche si-o rosie . Sa vedeti ce misto e . Cel putin noua ne place .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

cezar wrote:
3. Dabuleni. Este actiunea prietenilor nostri de la Pescar Hoinar, organizata de Modigliani, care a avut amabilitatea de a invita si membrii APC 21. Nu pot decat sa-i multumesc si sa regret ca obligatiile de la serviciu nu-mi permit sa particip.
Nene Cezare , iarta-ma ca te citez ca sa te corectez , dar vad ca fiind corect fata de colegii mai s-o fac .

Organizarea iesirii asteia nu-mi apartine . Apartine intregului colectiv de moderatori si utilizatori ai forumului nostru . Atata doar , noi moderatorii , ca ,, voci oficiale " in forum comasam si redistribuim intreaga informatie necesara spre reusita actiunii .

Ba mai mult , gazde ( daca vreti sa-i numiti asa ) ale acestei iesiri sunt Cosmin Drignei ( moderator ) , Orthrias si Sorprodan , toti trei de prin zona , cunoscatori ai acesteia .

...................................................

Sincer , si noua ne pare rau ca iarasi n-a fost sa fie sa ne gasim si fierbem o capatana de somn in acelasi ceaun . Ne-o ajuta Dumnezeu ca pan-la urma sa ,, se lege " de-o iesire impreuna .

Respect si toate cele bune !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by savu alexandru »

Ma blamati aiurea dar vad ca pentru Dabuleni aveti informatii la zi si nu doar presupuneri. Ideea este ca cei care vin sa nu trebuiasca sa bantuie aiurea chiar daca efortul pentru gazde/organizatori este enorm! Poate la o cafea sa le povestiti istoria ca sa inteleaga ca totusi ati luptat mult pentru intalnirea respectiva!

Referitor la Siriu, Cezar bate campii ca nu puteam sa ajung la fratele meu fara actiune PC21(nu mi-a inventat PC21 fratele si nu trebuie sa cer permisiune sa ajung acolo; nu am decat 2 masini la dispozitie pentru deplasare si nu pot merge cu amandoua simultan!).Nu stau in masina lui Mahoe (cu care am fost in cateva deplasari!) cum incearca Cezar sa spuna! Sunt de acord cu agresivitatea fondata dar nu cu aberatii! Eu nu am fost comunist dar Cezar, care ma blameaza, a fost membru CC si dadea mana cu membrii clanului! Nu se spala pe maini o saptamana si ne povestea cu patos cat de important este dupa intalnirea cu NICU(Ceausescu).

Pentru Dabuleni aveam asigurate 2 masini cu prieteni care au relatii de familie serioase atat in Bechet cat si in Corabia! Am ajuns la concluzia ca e bine sa evit "membrii de onoare" si sa merg cu alta ocazie la pescuit si nu la altceva urat(in ultima luna nu s-a prins la lanseta nici un peste rezonabil!).
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

savu alexandru wrote:sa merg cu alta ocazie la pescuit si nu la altceva urat
Mai nene , CHIAR NU TI-E RUSINE ??? CHIAR BATI CAMPII SISTEMATIC ??? Cum adica ceva urat ? Ce stii despre noi incat sa-ti poti permite sa faci asemenea afirmatii ?

savu alexandru wrote:in ultima luna nu s-a prins la lanseta nici un peste rezonabil!
Mai lasa berea si stai ,, goga " pe vergi ! Sau mergi cu pescari la peste , nu cu ,, niste amici cu relatii de familie serioase " .

.........................................................

Bine ca nu vii . Ma blestemau , dracu' , toti ca te-am adus !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by valibu »

[quote="savu alexandru"]Ma blamati aiurea dar vad ca pentru Dabuleni aveti informatii la zi si nu doar presupuneri.
Bun, nu am vrut sa comentez. Ne-am mai contrat candva si am crezut de cuviinta ca este mai bine sa tac.
Acele presupuneri au fost lansate de mine. Si vazute cu astia doi ochi. Si cu aparatul foto. La o saptamana dupa ce am arbitrat acolo. Si discutate cu cativa din cei cu care am fost . Restul nu ma mai intereseaza... Cu respect!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

Cezar wrote:Este actiunea prietenilor nostri de la Pescar Hoinar, organizata de Modigliani, care a avut amabilitatea de a invita si membrii APC 21. Nu pot decat sa-i multumesc si sa regret ca obligatiile de la serviciu nu-mi permit sa particip.
Mersi nene Cezare , .....
Dumitrescu Iancu wrote:lasa-i pe baieti sa-si organizeze cum vor iesirea la Dabuleni...Am avut placerea sa cunosc cativa dintre ei si sunt convins ca le va iesi(si se vor simti) foarte bine!Daca noi te cunoastem si-ti acceptam muscaturile prin partile dorsale,cu ei mai greu o vei scoate la capat,asa ca ai grija!
Mersi nene Iancule !

.................................

http://www.pescuitul.3xforum.ro/post/21 ... 15_August/

Iata si topicul nostru . Daca nici in topicul asta nu-i suficienta informatie ..... nu mai e deloc .
Baietii ,,s-au apucat " de nenea Savu . Cre' ca daca nu-i suficient de istet sa se opreasca si-o ia rau de tot ! :lol: :lol: :lol:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by cezar »

Mai Sandule, promite-mi ca citesti topicul asta maine dimineata, inainte de a deschide primul PET de bere.

Cat despre cele doua masini pe care le ai la dispozitie, m-am cracanat de ras.
Te referi la microbuzele interurbane -maxi taxi ? :lol: :lol: :lol:
Cred ca sunt mai multe decat doua !

Chiar daca ai avea masini la dispozitie, cine le conduce ? :lol:

Am lucrat trei ani la CC UTC, fiind promovat din intreprindere, in niste vremuri cand nu prea puteai spune NU, daca nu aveai o explicatie valabila. Cand am depasit 30 de ani, am revenit (la cerere) in intreprinderea de unde plecasem.
Pe tine nu te-a promovat nimeni ! Ce sa-i faci ?
C'est la vie, toujours parchive !

Cat despre Nicu Ceausescu, de unde dracu' stii ? Ca voi fugeati ca potarnichile cand aparea!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by costin stefanescu »

oameni buni,mai da-l dracu de Siriu,nu va mai certati atat ca doar il stiti pe carco Savu,mai bine sa mergem la peste ca acum vine viitura 2 relouded :lol: si iar nu apucati sa prindeti vreun baboi,la Giurgiu la 82' se ia platica mare spre 2 kile,mai e ceva timp pana vine viitura apoi, cine stie!!
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”