Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Moderator: administrator

User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

savu alexandru wrote:o actiune dar nu au decat informatii trunchiate
...............................................................................................
savu alexandru wrote:vad ca pentru Dabuleni aveti informatii la zi si nu doar presupuneri
................................................................................................
Un aiurit . Habar n-are de capu' lui , nu stie ce vrea . Sustinut vehement de catre altu' ( tot ca el , si tot plecat de pe la voi ).
Nenicilor , mie-mi convine , v-am mai spus ! Ne cresc astia traficu' ,, de n-avem aer " . Nu trebuie decat sa-i intarati nitel .

N-are , Costine , nicio treaba cu Siriu . Tocmai d-aia mi-am si permis sa continui polemica cu Savu si povestea cu vaca-n gara si cu baba de pe dig , pentru ca topicul asta e deja de domeniul trecutului . Vreau doar sa vad ..... pana unde se poate ajunge !

Cele bune ! ;)
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by gabibrb »

Oricum eu as fi interesat daca vaca si-a cumparat bilet din gara: unde pleca? cu cine?
Pe baba o inteleg saraca de ce statea pe dig, ca are o pensie de kkt, multumita guvernantilor de kko.


P.S. E o gluma, sper sa nu deranjez pe nimeni.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Mihai Vinturache »

Propun inchiderea acestui topic care nu mai este de actualitate.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Petru Burian »

Mihai Vinturache wrote:Propun inchiderea acestui topic care nu mai este de actualitate.
Chiar mai rau :evil: s-a ajuns sa se faca "analiza pe text" :shock: :o ca la Realitatea TV :lol: :lol: :lol:
Puneti fratilor lacatul ala de la inceput de topic :idea:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by savu alexandru »

Am ajuns in tara lui "PAPURA VODA"!
Inchideti site-ul!
Am avut, la un moment dat, senzatia ca s-ar putea rezolva ceva dar m-am inselat amarnic!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

gabibrb wrote:Oricum eu as fi interesat daca vaca si-a cumparat bilet din gara: unde pleca? cu cine?
Pe baba o inteleg saraca de ce statea pe dig, ca are o pensie de kkt, multumita guvernantilor de kko.
Pai .... stai sa-ti povestesc :

Vaca de obicei isi ia bilet . Baba nu ! Si-ntro zi apare ,, nashu' " .

- Biletele la control , va rog , .... biletele la control !

Vaca ii arata biletu' , nashu pleaca multumit mai departe si ajunge la baba :

- Sarut- mana maicuta . Biletu' matale .
- De la targ viu maica
( baba nu prea aude si nici nu prea intelege pe ce lume traieste ).
- Da bre , da' bilet ai ?
- N-auzi maica ? De la targ !
- Nu bre !!! BILETU ' !!!
( urla nashu scos din minti )
- De la targ , n-auzi ?
- Bre ! Io-s controloru ' ! Vreau sa vaz biletu' !
- Mai maicuta , da' nu ma-nteleg cu tine ? N-auzi ca de la targ ?
- Baboooo , io-s CON-TRO-LO-RUUU !!!
- Te-aud maica , te-aud . De la targ !!!
- Breeeeeee !!!!! CON...TRO...LOR !!!!!
- Si io-s maica contra lor , da' ce sa le facem ??? Po' sa te-ntelegi cu ei , ai dracu' ?
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Bine ca venirati,Pictore!Cum fuse,cum va distrarati?Peste prinserati?Vezi ca-l rugai pe Rebeu de puse niste poze,sper sa nu fie cu suparare...
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

Dumitrescu Iancu wrote:Bine ca venirati,Pictore!Cum fuse,cum va distrarati?Peste prinserati?Vezi ca-l rugai pe Rebeu de puse niste poze,sper sa nu fie cu suparare...
Salut nene Iancule , salut lume !

Fratilor , ce sa va spun ? A fost o reusita din toate punctele de vedere . S-o luam pe rand :

.............................................

- Daca initial locatia taberei ne punea pe ganduri am sfarsit prin a ne simti minunat in poienita aleasa .
- ,, Gazdele oltenesti " ( Cosmin Drignei , Adi Orthrias si Sorin Prodan ) au facut ,, toti banii " . Ne-au rasfatat pana peste masura , ne-au familiarizat cu locurile , ne-au stat la dispozitie cu tot ce am avut nevoie.
- De distrat .... ne-am distrat fabulos ! Nici nu aveam altfel cum . Gasca a fost de exceptie , atmosfera la fel , alea-alea .
- Tabara am avut-o instalata exact la gura canalului C zero , loc unde cei fara barci au incercat avatul , salaul si stiuca ( din pacate fara rezultate notabile ) . Cei cu barci ( o micuta flotila ! )am pescuit cca 2 km amonte , pe bratul dintre insula Papadia si tarm , unde-am prins predilect somotel ( aprox 1 kg , 1,5 kg ) , am luat eu unul de cca 4 kg , n-am reusit sa urc in barca unul punctabil de aprox 1,6 m . S-a mai prins platica , scobar , fusar , ciortan ( mititel si eliberat ) si ........ un cteno de 1,25 m !!!
- Cat despre poze ..... e ok ! Niciun motiv de suparare . N-avem nimic de ascuns fata de prieteni .

..............................................

Multumim in mod special lui Rebeu care ne-a onorat cu prezenta ( o prezenta absolut placuta de altfel ) .
Mai multumim lui Andrei Riga si familiei sale ca s-a alaturat grupului nostru , d-lui Doru Borcan si d-lui ,, doctor " care ne-au facut o vizita amicala , multumim Domnului pentru vreme si pentru cotele Dunarii , multumim tuturor celor ce-au participat si si-au adus contributia la reusita actiunii !

..............................................

Suntem insa si dezamagiti ( acum , la venire ) de .......
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... 054#232054

Lumea-i limitata , frate , si pusa pe ,, iures " . S-a gasit unu' de prin Craiova sa dea cu mucii-n fasole confundandu-ne cu Tarus si batand campii pe unde-l duce capu' . Poate ne ajutati sa lamurim lumea ca ...... noi nu suntem ,, cu televizoru' " !

..............................................

In rest .... toate cele bune ! Va tinem la curent cu actiunile noastre . Poate pan-la urma s-o lega de una tare facuta impreuna !
Last edited by modigliani on 17 Aug 2010, 22:03, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Ono »

modigliani wrote: n-am reusit sa urc in barca unul punctabil de aprox 1,6 m . Hai ca ai fost bleg! probabil ca era de 20-25 de kg. Daca erai cu mine nu-l scapai!!! (se stie asta din literatura consacrata! :D ;) ) Eu as fi venit,dar a trebuit sa plec putin.
S-a mai prins ........ un cteno de 1,25 m !!! La ce s-a prins ?! Cine a fost haiducul de l-a prins?
Felicitari pentru actiune! (unde sunt pozele?)
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

Ono wrote:Felicitari pentru actiune! (unde sunt pozele?
Mersi taticule !

Poze aici ( incepand cu pagina 7 a topicului ) :

http://www.pescuitul.3xforum.ro/post/21 ... 15_August/

Tenul la prins Sliviu_D la UN SINGUR BOB DE PORUMB CU MIERE bagat pe tija carligului , cu fir de 0,35 si carlig de 4 . Eu asteia-i spun ..... BULAAAAAAN !!!!!!!!!!!!!!!!
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Pictore,sa fiti sanatosi si sa mai faceti d-alde d-astea!Cat despre ipochimenul de pe rapitori,a confundat marfa cu ambalajul,da' d-aia imi sunteti voi dragi,ca sariti toti ca unul,sau pentru unul cand este cazul!Bravo baieti!
@Ono-pozele au nimerit pe topicul cu urari pentru Dutu...se mai intampla...nu ne certa...
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea Siriu 5-8 august 2010

Post by modigliani »

Dumitrescu Iancu wrote:Cat despre ipochimenul de pe rapitori,a confundat marfa cu ambalajul,da' d-aia imi sunteti voi dragi,ca sariti toti ca unul,sau pentru unul cand este cazul!Bravo baieti!
Multumim nene Iancule , ....... si ....... multumim nene Cezare ( prietenii stiu de ce ) !!!
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”