Actiunea combinata Mare-Delta

Moderator: administrator

Locked
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Claudiu »

Cristian Candeori wrote:
gabibrb wrote:0726.261.133 e numarul de telefon la care raspunde ori Gica ori sotia lui. Mai bine sunati din timp si va puneti deoparte rame, monturi, etc.
Ori, apelati la un prieten. Poate le cumpara ... Claudiu. ;) :oops:
N-as avea cum sa vi le dau pentru ca pe 14 lucrez, si oricum, ar fi mai bine sa mearga unul dintre voi la magazin, mai da o geana, mai ii vine vreo idee. :mrgreen:
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Geo »

gabibrb wrote:0726.261.133 e numarul de telefon la care raspunde ori Gica ori sotia lui. Mai bine sunati din timp si va puneti deoparte rame, monturi, etc.

Radu,
Hai să încercăm un telefon, poate apare Gică sau soţia la 7:30-8 dimineaţa, dacă ştie că rezervăm ceva marfă, venim şi cumpărăm. Poate nu ar fi efortul aşa de mare pentru ei...

Claudiu,
Nu putem găsi râme de mare şi în ghiolurile de lângă plajă ? Ceva similar cum am găsit la Vadu ?
Pescuitul = Relaxare în natură
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Claudiu »

Geo wrote:
Claudiu,
Nu putem găsi râme de mare şi în ghiolurile de lângă plajă ? Ceva similar cum am găsit la Vadu ?
Sincer, nu stiu, dar tind sa cred ca NU.
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Geo »

Mulţumesc, Claudiu.
E clar: trebuie să ne aprovizionăm din Constanţa cu momeli...
Pescuitul = Relaxare în natură
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by cezar »

1. Vara trecuta, in iulie, am descoperit un "non-stop" la parterul unui bloc, langa Ciresica, unde aveau si rame de mare, pe langa rame rosii,negre, viermusi, mamaliga etc. Fiind chiar langa blocul varului meu, am sa-l rog dupa amiaza sa mearga pana acolo si sa vada daca au si anul asta. Deasemenea, sa dea adresa exacta.

2. La "locul faptei" se pot scoate uneori rame de mare, sunt pe acolo niste baltoace (cam ca la Vadu), dar eu n-am scos niciodata.I-am vazut insa pe altii sapand.

3. Din cate am aflat, daca stai pe stabilopozii digului (destul de chinuit insa), poti sa prinzi guvizi frumosi, cu conditia sa nu bata prea tare valurile. Momeala cea mai buna este scoica sau garidele, dar merge si la orice fel de rama, pipota de pui sau bucatica de aterina.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by valic »

De pe stabilopozi te distrezi la maxim cu guvizii ......... binenteles sa nu fie valuri, iar pozitia nu e chiar rea, sunt 3 diguri ......... momeala la orice, din carne sa fie ..........
Este si o baltoaca care ar trebui sa aibe rame de mare, teoretic .........
Valic
0744 644 368
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by G_H »

Rame negre mai puteti aproviziona la punctul de control de la Piscicola Tour (la intrere in Port la Jurilovca), intrebati la poarta, cca 15 lei un pet taiat pe jumatate (rame si pamant). Cred ca puteti negocia un pret mai bun luand mai multe. Ramele de acolo sunt apreciate in mod deosebit de bibani maricei la Gura Portitei (distractia asigurata). Nu ar fi rau nici un kg de hamsii sarate (pentru intreg grupul) de la supermarket. Sunt guvizi care apreciaza :) ...si unii calcani cu putin noroc :D

Fir intins!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by valic »

Avm si noi 3 kg cartofi, ardei gras, morcovi, kapia, ceapa, 1 caserola de aripioare, 1 caserola de ciocanele, 1 caserola de mici, o caserola de ceafa, butelia o luam de la Jurilovca de unde luam si cateva lemne, sa va luati fiecare min 10 litri de apa plata pt ciorbe, cafele, alea , alea, apa minerale, etc.
Valic
0744 644 368
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by rebeu »

cezar wrote:1. Vara trecuta, in iulie, am descoperit un "non-stop" la parterul unui bloc, langa Ciresica, unde aveau si rame de mare, pe langa rame rosii,negre, viermusi, mamaliga etc. Fiind chiar langa blocul varului meu, am sa-l rog dupa amiaza sa mearga pana acolo si sa vada daca au si anul asta. Deasemenea, sa dea adresa exacta.
...
N-ar fi rău de loc. Am rezolva problema sincronizării cu grupul... numai când mă gândesc la cât e de cărat de la debarcader la locu' de campare...

Până să citesc aici am vorbit deja la tel. la Gică Pescar Ct. şi am rezervat 8 cutii cu râme de mare. Din păcate rămâne ora 9:00.
Râme roşii şi negre gasesc şi în Buc fără probleme.

Acu' ani buni am prins guvizi şi la viermuşi şi la caşcaval aşa că nu-mi pun problema lor. Sper şi eu să facem nişte poze cu ceva mai acătării, eventual să strângem şi de pus în tigaie/ceaun sau pe grătar.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by fish bone »

Va invidiez Nenicilor.....
Numai de lucruri urate vorbiti pe aici.Cartofi, aripioare, ceafa, mare, hamsie, guvide, bere....
Va doresc sincer distractie maxima si fire intinse.
Pe asta o ratez cu brio chiar daca imi doream f mult sa ajung la Portita!
Ne hranim cu poze de la Radu la intoarcere si cu fum de la esapamente.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Geo »

Radule,
Decât să ratăm sincronizarea cu grupul în Jurilovca, mai bine îl lăsăm pe GicăPescar cu râmele şi monturile lui cu tot.
Ăsta nu e negustor ! Ce, cade casa pe el dacă vine de la ora 8 ?!
Luăm râme negre de la Jurilovca (?) şi ne distrăm la biban şi ce-o mai da pe acolo.
Pescuitul = Relaxare în natură
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by dutustoica »

Geo wrote:Radule,
Decât să ratăm sincronizarea cu grupul în Jurilovca, mai bine îl lăsăm pe GicăPescar cu râmele şi monturile lui cu tot.
Ăsta nu e negustor ! Ce, cade casa pe el dacă vine de la ora 8 ?!
Luăm râme negre de la Jurilovca (?) şi ne distrăm la biban şi ce-o mai da pe acolo.
Calma paciente, am vorbit cu un coleg din CTA si merge peste o ora la Gica pescaru. Imi da telefon de acolo cu ce are si cat costa. Eu ii spun ce dorim si cat, el le cumpara si miercuri dimineata la ora la care treceti vi le da, ii dati banii si ura si la ...Jurilovca.
No, ashe-i bine?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by rebeu »

Uite asta încercam să evit... dar... Când mai am ocazia să dau la chefal?
Om gasi noi o roabă ceva să cărăm bagajele...
Râme negre şi roşii am şi acum. Bibani am prins săptămâna trecută pe Dâmboviţa.
Chefali... hummm...

De asemenea este posibil să n-apuc să scot lansetele din cort... n-ar fi prima dată...

Poate ne-mpacă vărul lui Cezar... Doamne-ajută!

LE: Oups! Am postat in acelaşi timp cu Duţu...
Duţule altfel de pălincă bei? sau... las' c-om găsi noi ceva
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Geo »

No, ashe-i fain !!!
Mă şi vedeam cocoşat sub muntele de bagaje, uitându-mă de pe debarcader la vaporaşul din zare şi spunând adio tractoraşului de la Portiţa ...
Pescuitul = Relaxare în natură
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by dutustoica »

Informatii de la fata locului, Gica pescaru:
- rame rosii 26-27 buc. la cutie - 9 lei cutia
- montura de chefal - 7 lei buc.
- rama negre - NU ARE
- taparine NU ARE
Faceti jocurile, domnilor. Ramele trebuie comandate inainte.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Claudiu »

dutustoica wrote:Informatii de la fata locului, Gica pescaru:
- rame rosii 26-27 buc. la cutie - 9 lei cutia
Poate rame de mare, nu rame rosii. :mrgreen:
Monturile de chefal vi le vinde fara plumbi, asa ca va trebui sa cumparati si plumbi tip racheta 90-120g.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by rebeu »

Păi eu de exemplu pentru mine vreau două cutii de râme de mare, şi 6 monturi de chefal complete (cu tot cu plumbi).

Aş fi vrut şi două lansete telescopice de 4m aşa cum avea Claudiu dar... asta e... altă dată...

LE: Dacă n-are plumbi tip rachetă asta e... merge şi fără... dau o fugă p-aici si găsesc...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Geo »

Comanda mea:
- una cutie râme de mare
- una montură chefal (prefer culoare portocaliu cu verde)
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by Mihai Vinturache »

Dutule eu vreau 4 monturi de chefal (cu sau fara plumb) si 2 cutii de rame de mare (femele!)
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Actiunea combinata Mare-Delta

Post by rebeu »

Văd că Valicu nu postează... n-a apucat să vadă ce facem noi aici... ar trebui să-i luăm şi lui două cutii de râme de mare si parcă voia şi monturi... să zicem 4. Dacă nu le vrea el le iau eu.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”