Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Moderator: administrator

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Albatrin »

Dragi prieteni,
Vă invităm în perioada 24-27 iunie să "invadăm" încă o dată Delta. De această dată la Crişan, cu cazare la pensiunea Nufarul.
Image

Pescuit din zori şi până-n seară,pe Bratul Sulina,

Image

pe Dunarea veche,

Image

pe canalul Bogdaproste,

Image

pe Caraorman la confluenta cu canalul Litcov,

Image

sau cu canalele Iacub sau Vatafu,pe lacurile Iacub, Bogdaproste si Cuibul cu lebede
şi nu în ultimul rând pe canalul din spate,unde putem organiza un concurs de baboială de toată frumuseţea.
Image

Vom închiria două bărci la care vom ataşa cele două motoare, gata rodate de expeditia de pe Sf.Gheorghe,
cu care ne vom putea deplasa la şi de la locurile de pescuit.

Seara vom povesti "ce si cum" la un bors si un rasol de peste, o plachie sau o saramură,
aşa cum numai tanti Lina, gazda noastră, ştie să prepare.

Image

Pensiunea dispune de 6 camere, fiecare cameră are baie proprie, cu apă caldă şi rece curentă şi 2 camere cu o baie comună.
Dispune de living, sufragerie şi terasă la Dunăre plus un magazin alimentar,acces la lăzi frigorifice pentru depozitarea si pastrarea "capturilor".

Transportul Murighiol->Pensiunea Nufărul şi retur se va realizeaza cu un vaporaş de max.40 persoane.

Image
Image

Traseul este Murighiol->Bratul Sf.Gheorghe->Canal Uzlina->Lacul Uzlina->Lacul Isac->
->Canalul Litcov->Canalul Caraorman->braţul Sulina->Pensiunea Nufărul

Image

Costuri

Transport Murighiol->Pensiunea Nufărul şi retur, 70 roni/persoană, daca grupul este de minimum 20 de persoane.

Cazare:
12 locuri în camere de două paturi cu televizor şi grup sanitar propriu, la preţul de 50 roni/noapte/persoană
5 locuri în două camere cu baie comună la preţul de 30 roni/noapte/persoană.
Corturi în curtea din spate cu acces la baie la 8 roni/noapte/persoană.
Cina se serveşte în salon la preţul de 25 roni/persoană, fară băuturi.
La toate aceste costuri membrii APC21 beneficiaza de o reducere de 15%

Dacă locurile nu ne ajung, mai avem posibilitatea de cazare la locaţii în vecinătatea pensiunii, în conditii similare cu cele prezentate,
şi unde vom încerca obţinerea unei reduceri pentru membrii APC21.

Pe lânga aceste costuri sunt si cele legate de închirierea barcilor,
benzina pentru motoare si contributia celor care nu sunt membrii ai Clubului Dunarenilor.


Programul "expeditiei":

Joi 24 iunie
5.30-6.00 sosirea la Murighiol
6.30-7.00 plecarea spre Crisan.
10.00 acostare ponton pensiunea Nufarul, cazarea, stabilirea programului pentru zilele urmatoare,
repartizarea pe barci si locuri de pescuit.
12.00-20.00 pescuit pe canalul din spate, pregatire barci si motoare,
scurte deplasari, de control,la cele mai apropiate locuri de pescuit.
20.00-21.00 curatat peste prins, depozitarea în lazile frigorifice, pregatirea pentru cina.
21.00-23.00 cina and more.

Vineri 25 iunie
4.30 - 5.00 îmbarcarea
5.00 - 6.00 deplasarea la locurile de pescuit
6.00 - 19.00 pescuit
19.00 - 20.00 deplasare la pensiune
20.00-21.00 curatat peste prins, depozitarea în lazile frigorifice, pregatirea pentru cina.
21.00-23.00 cina and more.

Sâmbata 26 iunie
4.30 - 5.00 îmbarcarea
5.00 - 6.00 deplasarea la locurile de pescuit
6.00 - 19.00 pescuit
19.00 - 20.00 deplasare la pensiune
20.00-21.00 curatat peste prins, depozitarea în lazile frigorifice, pregatirea pentru cina.
21.00-22.00 cina and more.

Duminica 27 iunie
7.30 - 13.00 Concurs baboiala, cu o singura scula, indiferent stilul.
Premiu pentru cea mai mare cantitate de peste prins si cea mai mare captura
13.00 - 16.00 Prânz,festivitati, predarea camerelor.
16.30- 18.30 - Deplasare Murighiol.
19.00 - Plecarea spre casa

Alegerea locurilor de cazare se face în ordinea înscrierii!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Mihai Vinturache »

Bravo fratilor! Dati-i inante cu actiunile. Faceti-le pe toate cand nu pot eu participa.
Da' poate ma supar si organizez si eu una.
Bravo Cristi!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by laurentiu_sonia »

Seara buna,

Eu ma bag. Am doua locuri libere in masina pana la Murighiol (am o skoda octavia ca sa va dati seama ce spatiu e disponibil). Voi sta la hotelul meu personal (cort).

Asteptam noi detalii...

Pana atunci "fire intinse" si spritzuri la gheata...
Sa auzim de bine!
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by savu alexandru »

Vreau sa merg dar era problema de transport Bucuresti - Murighiol. Sunt amator sa ocup un loc in Skoda Octavia daca mai exista disponibil; accept si alta varianta.
Stau la Dristor(langa Mac Donald!).
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by laurentiu_sonia »

deci mai e un loc in masina. Alex Savu il ocupa pe al doilea.
Sa auzim de bine!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by laloi »

Va salut, si eu doresc sa merg, impreuna cu nasul meu, suna pompos nas, dar suntem de aceeasi varsta si pescari, asta daca nu e vreo problema si participarea unor ne-membrii. Si prefer o camera cu baie, daca intre timp nu se ocupa... merge si fara baie, cort nu vreau sa mai car cu mine cu toate cele aferente.
Multumesc
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by laloi »

Tinand cont ca mai e pana atunci nici o saptamana, si numarul mic de inscrisi precum si cotele Dunarii, ce sanse sunt sa se mai organizeze aceasta iesire? Eu pot sigur, dar sa stiu sigur cu 3-4 zile inainte, sa pot sa-mi duc familionul la socrii ;)
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Albatrin »

laloi wrote:.. dar sa stiu sigur cu 3-4 zile inainte, sa pot sa-mi duc familionul la socrii ;)
Radule,
din păcate, cu vremea nu ne putem pune!
Dacă ar fi să păstrăm programul, ar trebui să plătim vreo 280 roni/persoană transportul de la Murighiol la Crişan şi retur. :o :roll: :o :roll:
Dacă am lua pasagerul, catamaranul sau rapida din Tulcea am pierde două zile din patru ceea ce ar face ieşirea mult prea scurtă şi costisitoare.
Vă propun să amânăm această ieşire şi să aşteptăm "vremuri mai bune" şi meteorologice şi financiare. O să ţin permanent legătura cu gazda noastră din Crişan şi când "o fi mai bine", hop şi noi!!! De făcut oricum o vom face!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by laloi »

Ok, se amana (eu votez pentru), tks for info, chiar n-are sens sa ne riscam pielea pe acolo si pe o caruta de bani... doar va mai rog cand se revine asupra actiunii ceva info pe aici cu vreo 10 zile inainte sa-mi aranjez si eu ploile (uff, la dracu de ploi :D )... apele (idem :lol: ) ... lucrurile...
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by rosu razvan »

Asa fratilor amanati iesirea ca poate pana o reprogramati apuc si eu sa ajung in tara si pot sa merg si eu !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Albatrin »

rosu razvan wrote:Asa fratilor amanati iesirea ca poate pana o reprogramati apuc si eu sa ajung in tara si pot sa merg si eu !
Undeva prin august e bine?
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by rosu razvan »

In august af fi foarte bine din pct meu de vedere ptr ca eu ma intorc undeva in jur de 25 iulie in tara !
Sper ca pana atunci saisi revina si Dunarea si sa putem merge sa imi incarc bateriile inainte de plecarea de toamna in Germania !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by valic »

In august avem:
-"Combinata Delta - Marea Neagra" ce se va tine la Gura Portitei, cel mai probabil 25-28;
si
-Zona Nufarul, ramane de stabilit data;
Valic
0744 644 368
nicolasdragomir
Posts: 1
Joined: 20 Jun 2010, 12:01

salut

Post by nicolasdragomir »

mai fratilor eu nu am fost in del;ta am mai pescuit si eu asa pe ici pe colo capturi hai sa nu o dam in pescari miar place sa merg dar momentan mar interesa cam vro saptamina sa stau si cit costa toata excapada daca stie cine va care a mai fost astept un raspuns si ramin indatorat cu o stiuca prinsa si facuta
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: salut

Post by cezar »

nicolasdragomir wrote:mai fratilor eu nu am fost in del;ta am mai pescuit si eu asa pe ici pe colo capturi hai sa nu o dam in pescari miar place sa merg dar momentan mar interesa cam vro saptamina sa stau si cit costa toata excapada daca stie cine va care a mai fost astept un raspuns si ramin indatorat cu o stiuca prinsa si facuta
Prietene, pentru a primi un raspuns cat de cat exact, trebuie sa precizezi dacă vrei să mergi cu cortul sau să stai la hotel/pensiune/gazdă, daca vrei sa mergi numai pe sosea si sa ai masina langa tine, respectiv daca agreezi si ideea de a merge cu vaporasul/barca rapida, daca doresti sa ai barca la dispozitie (cu motor sau la vasle), etc.
Puffyk
Posts: 27
Joined: 30 Oct 2009, 12:49

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Puffyk »

Mai, fratilor, ce inseamna asta? Ce amanare?!? Acum, cand am hotarat sa merg????
Nu amanati nimic, vremea va fi ok sau partial ok...asta e, sa mergem!!
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by danutz »

""Hidrologii anunta scurgeri importante pe versanti, torenti, paraie cu efect de inundatii locale, cresteri de debite si niveluri cu depasiri ale cotelor de inundatie si atentie.

Bazine hidrografice afectate de coduri: Viseu, Iza, Tur, Somesul Mic, Crasna, Barcau, Crisul Repede, Bega, Timis, Barzava, Moravita, Caras, Nera, Jiu, Olt, Arges, Prahova, Siret, Prut.

Fenomenele vizate se vor produce in intervalul de timp 23.06.2010 ora 10:00 - 24.06.2010 ora 16:00.

Astfel, potrivit INHGA, se instituie cod portocaliu pe raul Prut, sector Oroftiana-amonte acumularea Stanca Costesti (jud. Botosani) si se mentine aceeasi avertizare pe raul Crasna (jud. Salaj si Satu Mare).


Avertizari cod galben

Se instituie cod galben pe Siret superior (jud. Suceava) si pe raurile din bazinul hidrografic Jijia (jud. Botosani si Iasi) si se mentine pe raurile din bazinele hidrografice avertizate anterior, respectiv: Viseu (jud. Maramures), Iza (jud. Maramures), Tur (jud. Satu Mare), Somesul Mic si afluenti (jud. Cluj), Barcau (jud. Salaj si Bihor), cursurile superioare ale Begai (jud.Timis) si Timisului (jud. Caras Severin si Timis), Barzava (jud. Caras Severin si Timis), Moravita (jud. Caras Severin si Timis), Caras (jud. Caras Severin), Nera (jud. Caras Severin), Motru (jud. Gorj si Mehedinti), Gilort (jud. Gorj), Jiu-sector Filiasi-Racari;

(jud. Dolj), Olt superior si afluentii sai (jud. Harghita, Covasna si Brasov), afluentii Oltului inferior (jud. Valcea), afluentii din zona de deal si munte ai Argesului (jud.Arges) si Prahovei (jud. Prahova), Suceava (jud. Suceava), Moldova (jud. Suceava si Neamt), Bistrita (jud. Suceava, Neamt), Trotus (jud. Harghita si Bacau), Putna (jud. Vrancea), Rm. Sarat (jud. Buzau si Vrancea) si Buzau (jud. Covasna si Buzau) . ""

Prea multa apa!!!
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
Puffyk
Posts: 27
Joined: 30 Oct 2009, 12:49

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Puffyk »

Si ce legatura are cu Sulina?
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Albatrin »

Puffyk wrote:Si ce legatura are cu Sulina?
Mihai,
cei de la Crişan mai au puţin şi-şi leagă barcile de garduri, nu se prinde nimic. Am un prieten, bun cunoscător al zonei, care este cazat chiar la pensiunea Nufărul şi cu care vorbesc zilnic, nimic!!!
P.S. Teo Buliga nu mai are nevoie de permis???
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by valic »

Apele sunt in crestere continuaaaaaaaaaaaaaaa ......................
Valic
0744 644 368
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”