Permise, PG-uri

Moderator: administrator

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Permise, PG-uri

Post by cezar »

Stimati prieteni pescari,

1. Astazi au fost ridicate primele 340 de PG-uri de la Tulcea; asta inseamna ca marti, 4 mai facem Cafenea (mare imparteala). Beneficiarii vor fi cca 500 de membrii ai nostri, in principiu cei care au vizat inainte de 31 martie, indiferent ca au 1, 2 3 sau 4 PG-uri.

2. Joi, 6 mai ne mai soseste alt lot de PG-uri, deci vom mai avea de distribuit alte 400 carnete, tot cu 1,2,3 sau 4 PG-uri unde vom distribui ceea ce a ramas de la pct.1, plus carnetele celor care au vizat pana pe 20 aprilie. Data propusa pentru o noua Cafenea este 11 mai, dar ramane sa o confirmam.

3. Toate cererile de la data de 21 aprilie pana luni, 3 mai inclusiv, vor fi rezolvate (si inmanate beneficiarilor) la o treia Cafenea, pe 18 mai.

4. Cei care vin la viza dupa aceasta data, sunt rugati sa opteze pentru una din urmatoarele doua variante:

- opteaza pentru PG-urile de care au sigur nevoie
sau
- isi programeaza datele iesirii pe frontiera corelat cu data pe care o garantam pentru rezolvarea cererilor (in principiu 30 de zile de la data vizei)

5. Dupa data de 1 iunie, vom mai rezolva numai permis ANPA + 1-2 vize PG (intre CL, GR si TL); solicitantii vor fi informati cat dureaza operatiunea din momentul prezentarii la viza.

Locatia exacta si ora pentru Cafenea o vom anunta operativ. Va fi, in mod sigur, o gradina de vara incapatoare, cu bere rece si preturi accesibile.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise, PG-uri

Post by cezar »

Anunt :

Mâine, marţi, 4 mai, de la ora 18,30, mare, mare Cafenea. [/size]Va avea loc prima mare împărţeala de carnete , permise ANPA şi PG+uri..
Locatia: terasa "La Copaci", in Parcul National (fost 23 august). Prima intrare in parc, la stanga, dupa Patinoarul national, imediat langa terenul de tenis (acoperit).
Va asteptam !
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Permise, PG-uri

Post by rebeu »

Adică aici?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Permise, PG-uri

Post by Adar Marian »

Intreb inca o data, ca sa fiu sigur si nici sa nu bat drumul in van: ramane valabila observatia ca cei care au achitat pana la 31 martie, au permisele si PG-urile rezolvate?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise, PG-uri

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Intreb inca o data, ca sa fiu sigur si nici sa nu bat drumul in van: ramane valabila observatia ca cei care au achitat pana la 31 martie, au permisele si PG-urile rezolvate?
Nene Mariane, am verificat personal : dumneata si cei cativa din "lotul dumitale" nu asteapta decat Tulcea, dar asta va fi joi, 6 martie. Deci, vei fi rezolvat la cafeneaua de marti, 11 mai !
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Permise, PG-uri

Post by ady76buc »

o rugaminte pt dl cezar!daca poate sa-mi spuna si mie daca permisul cu pg-uri e gata,depus pe 25.03 pe numele popescu adrian d-tru.aceasta rugaminte e pt. ca unii dintre noi muncesc la particular si nu e ca la stat sa te faci ca muncesti.va multumesc anticipat.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise, PG-uri

Post by cezar »

ady76buc wrote:o rugaminte pt dl cezar!daca poate sa-mi spuna si mie daca permisul cu pg-uri e gata,depus pe 25.03 pe numele popescu adrian d-tru.aceasta rugaminte e pt. ca unii dintre noi muncesc la particular si nu e ca la stat sa te faci ca muncesti.va multumesc anticipat.
Pentru a nu va perturba programul de munca "la patron", permisul dvs va fi disponibil la "sediu", incepand de luni, 10.05.2010, cu un telefon prealabil.
Catalin Stoica
Posts: 6
Joined: 29 Mar 2010, 19:14

Re: Permise, PG-uri

Post by Catalin Stoica »

cezar wrote:Stimati prieteni pescari,

1. Astazi au fost ridicate primele 340 de PG-uri de la Tulcea; asta inseamna ca marti, 4 mai facem Cafenea (mare imparteala). Beneficiarii vor fi cca 500 de membrii ai nostri, in principiu cei care au vizat inainte de 31 martie, indiferent ca au 1, 2 3 sau 4 PG-uri.

2. Joi, 6 mai ne mai soseste alt lot de PG-uri, deci vom mai avea de distribuit alte 400 carnete, tot cu 1,2,3 sau 4 PG-uri unde vom distribui ceea ce a ramas de la pct.1, plus carnetele celor care au vizat pana pe 20 aprilie. Data propusa pentru o noua Cafenea este 11 mai, dar ramane sa o confirmam.

3. Toate cererile de la data de 21 aprilie pana luni, 3 mai inclusiv, vor fi rezolvate (si inmanate beneficiarilor) la o treia Cafenea, pe 18 mai.

4. Cei care vin la viza dupa aceasta data, sunt rugati sa opteze pentru una din urmatoarele doua variante:

- opteaza pentru PG-urile de care au sigur nevoie
sau
- isi programeaza datele iesirii pe frontiera corelat cu data pe care o garantam pentru rezolvarea cererilor (in principiu 30 de zile de la data vizei)

5. Dupa data de 1 iunie, vom mai rezolva numai permis ANPA + 1-2 vize PG (intre CL, GR si TL); solicitantii vor fi informati cat dureaza operatiunea din momentul prezentarii la viza.

Locatia exacta si ora pentru Cafenea o vom anunta operativ. Va fi, in mod sigur, o gradina de vara incapatoare, cu bere rece si preturi accesibile.
Domnilor,

Din pacate una spuneti aici pe forum si alta se intampla. Eu am platit pe la jumatatea lunii martie si am venit degeaba la cafenea pt ca nu figuram pe lista. Nu cred ca era atat greu sa fie scanata lista pe care o aveati impreuna cu permisele respective. Iar asta cu "Beneficiarii vor fi cca 500 de membrii" este un alt "bullshit". Din cate am vazut erau mult mai putine. Deci pe viitor...inaite de a face distribuirea va rog sa puneti si listele sa nu mai pierdem ore in traficul de cacao din Bucuresti.

Multumesc!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise, PG-uri

Post by cezar »

Domnule Stoica,

Ne cerem scuze pentru inconvenientul creat. Chiar daca exista motive obiective (a "crapat" calculatorul-noroc ca salvasem partial pe stick unele date). Dupa multe ore de munca, manual am reusit sa rezolvam o parte din problema, dar nu am putut finaliza in timp. Este si motivul pentru care nu am putut scoate lista cu cei care au carnetele rezolvate. Aveam de facut si drumuri la Turnu Magurele si Tulcea, cu tabele, liste, copii ale permiselor ANPA si am dat o anumita prioritate acestei activitati, pentru ca toti membrii sa aibe PG-urile solicitate la ridicarea prohibitiei.

Pana la ora cafenelei, distribuisem deja multe carnete unor grupuri compacte, prin reprezentantii acestora. Altii si-au mai retras carnetele individual, pe masura ce au fost gata. Azi s-au mai distribuit carnete ( e drept, nu atatea cate preconizam).
Asa ca, cifra de 500 nu este tocmai un bullshit.

Sper ca pana luni seara sa putem pune un tabel complet pentru intalnirea din 11 mai. Intre aceste intalniri-cafenele, carnetele se vor recupera de la sediul social, iar printr-un simplu telefon (eventual bip si sunam noi) va lamuriti ca nu faceti drumul degeaba.
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Permise, PG-uri

Post by ady76buc »

sal tuturor care ne vad si ne asculta.tin sa ii multumesc dl.cezar pt. raspunsul precis pe care mi-l dadu.din pacate astazi am avut surpriza ca multi altii ,sa astept cu nerabdare si emotie sa imi ridic carnetul de membru,dar nu m-am regasit pe lista ca multi altii.am primit un alt motiv decit colegul meu,ca ar fi pe drum.deci stimati colegi care ati depus actele pt pg-uri pina pe 25.03.10permisele inca nu sunt gata, mai aveti putintica rabdare :) e mai usor sa spui ca sa vii dupa o data anume decit sa faci un tabel si sa il postezi,actualizezi periodic.colegul care a fost si a vazut putini pescari la intilnire:cred ca s-au informat mai inainte si nu au mai batut drumul pina acolo.oricum traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.in rest sa auzim de bine ;)
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: Permise, PG-uri

Post by fpasare »

ady76buc wrote:sal tuturor care ne vad si ne asculta.tin sa ii multumesc dl.cezar pt. raspunsul precis pe care mi-l dadu.din pacate astazi am avut surpriza ca multi altii ,sa astept cu nerabdare si emotie sa imi ridic carnetul de membru,dar nu m-am regasit pe lista ca multi altii.am primit un alt motiv decit colegul meu,ca ar fi pe drum.deci stimati colegi care ati depus actele pt pg-uri pina pe 25.03.10permisele inca nu sunt gata, mai aveti putintica rabdare :) e mai usor sa spui ca sa vii dupa o data anume decit sa faci un tabel si sa il postezi,actualizezi periodic.colegul care a fost si a vazut putini pescari la intilnire:cred ca s-au informat mai inainte si nu au mai batut drumul pina acolo.oricum traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.in rest sa auzim de bine ;)
sau il au ridicat inpreuna cu primele 3 pg de ceva vreme ,cum este si cazul meu care il am din prima saptamana dupa paste cand am depus actele pentru cativa prieteni
Eu zic sa avem rabdare si intelegere si o sa se rezolve .
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Permise, PG-uri

Post by Miyagi »

Catalin Stoica wrote:
cezar wrote:Stimati prieteni pescari,

1. Astazi au fost ridicate primele 340 de PG-uri de la Tulcea; asta inseamna ca marti, 4 mai facem Cafenea (mare imparteala). Beneficiarii vor fi cca 500 de membrii ai nostri, in principiu cei care au vizat inainte de 31 martie, indiferent ca au 1, 2 3 sau 4 PG-uri.

2. Joi, 6 mai ne mai soseste alt lot de PG-uri, deci vom mai avea de distribuit alte 400 carnete, tot cu 1,2,3 sau 4 PG-uri unde vom distribui ceea ce a ramas de la pct.1, plus carnetele celor care au vizat pana pe 20 aprilie. Data propusa pentru o noua Cafenea este 11 mai, dar ramane sa o confirmam.

3. Toate cererile de la data de 21 aprilie pana luni, 3 mai inclusiv, vor fi rezolvate (si inmanate beneficiarilor) la o treia Cafenea, pe 18 mai.

4. Cei care vin la viza dupa aceasta data, sunt rugati sa opteze pentru una din urmatoarele doua variante:

- opteaza pentru PG-urile de care au sigur nevoie
sau
- isi programeaza datele iesirii pe frontiera corelat cu data pe care o garantam pentru rezolvarea cererilor (in principiu 30 de zile de la data vizei)

5. Dupa data de 1 iunie, vom mai rezolva numai permis ANPA + 1-2 vize PG (intre CL, GR si TL); solicitantii vor fi informati cat dureaza operatiunea din momentul prezentarii la viza.

Locatia exacta si ora pentru Cafenea o vom anunta operativ. Va fi, in mod sigur, o gradina de vara incapatoare, cu bere rece si preturi accesibile.
Domnilor,

Din pacate una spuneti aici pe forum si alta se intampla. Eu am platit pe la jumatatea lunii martie si am venit degeaba la cafenea pt ca nu figuram pe lista. Nu cred ca era atat greu sa fie scanata lista pe care o aveati impreuna cu permisele respective. Iar asta cu "Beneficiarii vor fi cca 500 de membrii" este un alt "bullshit". Din cate am vazut erau mult mai putine. Deci pe viitor...inaite de a face distribuirea va rog sa puneti si listele sa nu mai pierdem ore in traficul de cacao din Bucuresti.

Multumesc!
Cataline de ieri de cand s-a pus acea postare pana astazi s-au intamplat multe printre care si cedarea calculatorului insa vreau sa te intreb daca si Stella pe care am dat-o eu astazi a fost tot bullshit?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Permise, PG-uri

Post by rebeu »

Hummm... când sunt mulţi este foarte puţin probabil ca să-i poţi mulţumi pe toţi. Din poze se poate deduce câţi au fost acolo şi câte carnete rezolvate aşteptau să fie înmânate.

Miyagi să-ţi trăiască tărăboanţa şi să te ducă la toate locurile tainice de pescuit fără probleme tehnice sau de altă natură!

Hai să fiţi iubiţi!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise, PG-uri

Post by cezar »

ady76buc wrote:sal tuturor care ne vad si ne asculta.tin sa ii multumesc dl.cezar pt. raspunsul precis pe care mi-l dadu.din pacate astazi am avut surpriza ca multi altii ,sa astept cu nerabdare si emotie sa imi ridic carnetul de membru,dar nu m-am regasit pe lista ca multi altii.am primit un alt motiv decit colegul meu,ca ar fi pe drum.deci stimati colegi care ati depus actele pt pg-uri pina pe 25.03.10permisele inca nu sunt gata, mai aveti putintica rabdare :) e mai usor sa spui ca sa vii dupa o data anume decit sa faci un tabel si sa il postezi,actualizezi periodic.colegul care a fost si a vazut putini pescari la intilnire:cred ca s-au informat mai inainte si nu au mai batut drumul pina acolo.oricum traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.in rest sa auzim de bine ;)
Permisul dvs. chiar a fost pe drum, pe durata Cafenelei a sosit impreuna cu altele de la Teleorman, prin colegul Costin Stefanescu. A stat chiar cateva ora pe masa, in cutie. Avea insa o alta "buba", neprevazuta de noi. Celor sosite azi de la Teleorman nu li s-au putut cupla ANPA si vizele Giurgiu si Tulcea; problema cu calculatorul ne-a amarat zilele si am cuplat manual carnete, cartoane si foi de hartie pana in ultima clipa, dar...atat s-a putut !
Catalin Stoica
Posts: 6
Joined: 29 Mar 2010, 19:14

Re: Permise, PG-uri

Post by Catalin Stoica »

Multumesc![/quote]
Cataline de ieri de cand s-a pus acea postare pana astazi s-au intamplat multe printre care si cedarea calculatorului insa vreau sa te intreb daca si Stella pe care am dat-o eu astazi a fost tot bullshit?[/quote]

Ok...s-o lasam asa. Eu am crezut ca nu mai este cazul sa mai sun inainte daca Cezar a spus ca "Beneficiarii vor fi cca 500 de membrii ai nostri, in principiu cei care au vizat inainte de 31 martie, indiferent ca au 1, 2 3 sau 4 PG-uri." Data viitoare o sa ma interesez. Intr-adevar este greu sa-i multumesti pe toti.
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Permise, PG-uri

Post by fanelul »

Eu unul am dat o mana de ajutor la aranjarea si distribuirea carnetelor la cafenea si a fost nevoie de 3 oameni numai pentru asta. Daca ne gandim ca fiecare membru are nevoie de 6 operatiuni ce putin (carnet, ANPA, 4 PG) rezulta un volum de munca foarte mare fara sa mai vorbim de timpul alocat.
Salutari tuturor!
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permise, PG-uri

Post by arlan »

Sanatate tuturor!!!
Domnule Cezar, din postari am dedus ca sunt destule probleme la distribuirea carnetelor , gen imperechere cu ANPA si PG, PC defect, tabele sau alte " alea, alea ". Prin prezentul mesaj vreau sa va fac cunoscuta disponibilitatea mea ori de cate ori avetzi nevoie de ajutor, in orice domeniu care apartine activitatilor conexe APC 21. Un telefon sau mail in prealabil si gasim o rezolvare. La urmatoarea distribuire, daca apar probleme, rog contact. ..........si ramane mai mult timp de "cafea" si de " socializare ", poate si de o eventuala ieseala la un " teambuilding" :roll: ...... nu am nevoie de multumiri, importante sunt rezultatele si functionarea cat mai corecta a APC 21....................... sa fim altceva decat alte APS.
"spice" vesele si "bambine" saltaretze la totzi camarazii APC21
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise, PG-uri

Post by cezar »

arlan wrote:Sanatate tuturor!!!
Domnule Cezar, din postari am dedus ca sunt destule probleme la distribuirea carnetelor , gen imperechere cu ANPA si PG, PC defect, tabele sau alte " alea, alea ". Prin prezentul mesaj vreau sa va fac cunoscuta disponibilitatea mea ori de cate ori avetzi nevoie de ajutor, in orice domeniu care apartine activitatilor conexe APC 21. Un telefon sau mail in prealabil si gasim o rezolvare. La urmatoarea distribuire, daca apar probleme, rog contact. ..........si ramane mai mult timp de "cafea" si de " socializare ", poate si de o eventuala ieseala la un " teambuilding" :roll: ...... nu am nevoie de multumiri, importante sunt rezultatele si functionarea cat mai corecta a APC 21....................... sa fim altceva decat alte APS.
"spice" vesele si "bambine" saltaretze la totzi camarazii APC21
Multumim de oferta, s-ar putea sa apelam luni dupa amiaza la bunavointa dvs.
Sper ca nici "logistica" sa nu ne mai faca probleme.
otto1970
Posts: 2
Joined: 03 Apr 2010, 10:38

Re: Permise, PG-uri

Post by otto1970 »

Buna ziua,numele meu este OROS OTTO CRISTIAN.
Daca am inteles bine carnetele de membru(inclusiv A.N.P.A. +P.G.) se pot ridica de la sediul social intre cafenele.
Va rog mult mai precizati inca o data adresa exacta a sediului,programul si un numar de telefon.
Cu stima,
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise, PG-uri

Post by cezar »

otto1970 wrote:Buna ziua,numele meu este OROS OTTO CRISTIAN.
Daca am inteles bine carnetele de membru(inclusiv A.N.P.A. +P.G.) se pot ridica de la sediul social intre cafenele.
Va rog mult mai precizati inca o data adresa exacta a sediului,programul si un numar de telefon.
Cu stima,
Adresa sediului este : str. Viesparilor nr.43, sector 2, Bucuresti ( strada incepe din Sos.Stefan cel Mare, in dreptul intrarii principale a Spit.Colentina ).

Vom mai avea marti, 11 mai 2010 o Cafenea unde se pot ridica respectivele permise. Apoi, ele vor ajunge la sediu, deci incepand din 12 mai se pot ridica si din acel loc.

Daca faceti parte dintr-un grup (mic sau mare) si vreti sa ridicati permise si pentru membrii, este bine sa telefonati, mai ales daca au depus in momente diferite actele.
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”