ECO-ARA 2010

Moderator: administrator

User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

Vali, io m-am nascut lamurit, insa de patru'shapte de ani, de cand bantui pe lumea asta, am cam obosit, bashca uit repede si pricep mai greu, plus ca adeseori e bine sa le reamintesti semenilor una-alta, chestii-socoteli (sa traiasca nea Pantazi!) - si p-asta tot in patru'shapte de ani am invatat-o. ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Vali, io m-am nascut lamurit, insa de patru'shapte de ani, de cand bantui pe lumea asta, am cam obosit, bashca uit repede si pricep mai greu, plus ca adeseori e bine sa le reamintesti semenilor una-alta, chestii-socoteli (sa traiasca nea Pantazi!) - si p-asta tot in patru'shapte de ani am invatat-o. ;)
Acuma, pentru ca vorbim de memorie, nu-mi amintesc, nene, sa te fi inghesuit la ecologizarile APS-ului, alea putine, cate au fost.
Oricum, la cele trei (din patru) la care am participat eu, n-ai fost ! Poate sa fi fost la Ara, anul trecut, la cea organizata de Mihai Straulescu...ca altfel...vorbim discutii.
Poate vii la asta din 21-23 mai, dar sa stii ca nu-i obligatoriu ;)
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

Auch!... si ma lovisi... :D
Pai ia zi-mi care-i actiunea (una singura!) organizata de APS, ca pe cele sub egida Mont-Delt-Mar nu le punem.

Ce ti-e si cu memoria, dom'le... :D
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Auch!... si ma lovisi... :D
Pai ia zi-mi care-i actiunea (una singura!) organizata de APS, ca pe cele sub egida Mont-Delt-Mar nu le punem.

Ce ti-e si cu memoria, dom'le... :D
Au fost doua in primavara 2008, una pe Arges (Salcioara ??? - cred !), alta pe la Iepuresti.
A treia a fost la Dunare (Oltenita), initiativa a fost a lui Mihai Straulescu, dar au participat si APS-isti, iar dintre (inca) asociati...subsemnatul.
De la toate au existat si ceva poze.
Au mai fost doua (una in 2008, alta in 2009), dar prima a fost integral a lui Eugen Fetes, la a doua m-am implicat si eu. Dar, astea erau cuplate cu "expeditiile Perivolovca".
Cea cu Mont-Delt-Mar de anul trecut...nu stiu, nu eram in tara!

PS 1- se pare ca memoria mea este mai buna, atata vreme cat dumneata nu-ti amintesti sa fi participat la vreuna ;)
PS 2- nu mi-am propus sa te "lovesc". Era doar un...recurs la memorie.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Au fost doua in primavara 2008, una pe Arges (Salcioara ??? - cred !), alta pe la Iepuresti.
In primavara lui 2008 am fost la Sulina, am strans acolo gunoaiele de pe plaja, de Salcioara si Iepuresti nu stiu nimic, n-apare nicaieri vreun rand.
cezar wrote: A treia a fost la Dunare (Oltenita), initiativa a fost a lui Mihai Straulescu, dar au participat si APS-isti, iar dintre (inca) asociati...subsemnatul.
Mihai Straulescu=Mont-Delt-Mar - ramane cum am vorbit (a se vedea si polemica nascuta pe marginea temei, inca in arhiva saitului APS)
cezar wrote:Au mai fost doua (una in 2008, alta in 2009), dar prima a fost integral a lui Eugen Fetes, la a doua m-am implicat si eu. Dar, astea erau cuplate cu "expeditiile Perivolovca".
Cea cu Mont-Delt-Mar de anul trecut...nu stiu, nu eram in tara!
Ecologizarea de la Perivolovca s-a corelat - cum bine subliniezi - cu iesirea grupului organizat de Eugen - iara n-a fost o actiune girata de asociatie.
cezar wrote:PS 1- se pare ca memoria mea este mai buna, atata vreme cat dumneata nu-ti amintesti sa fi participat la vreuna ;)
PS 2- nu mi-am propus sa te "lovesc". Era doar un...recurs la memorie.
Pan-aici e simplu, nu? Merita sa detaliem? Cu cat intram mai mult in amanunte, cu atat mai evident devine adevarul.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by cezar »

Nene, confunzi :

- ecologizarea din 2008, la Dunare, a fost la Oltenita (au participat, printre altii, Dutu Stoica, George Saftoiu, Geo Danes, Radu B.(rebeu), subsemnatul si altii. Cea la care te referi a fost in 2009, la Giurgiu, cu Mont Delt Mar, deci a fost alta.
- la Sulina, a fost actiunea Politiei de Frontiera Sulina, la care a aderat si APS.
- la Perivolovca, procesul verbal incheiat de Eugen precizeaza "negru pe alb", in numele APS (Eugen era membru asociat)
- si celelate "amintiri" ale dumitale sunt la fel de inexacte.
- iar cele de care nu stii...asta este, poate nu te-a interesat sa stii.

Ma rog, daca vrei sa ai neaparat dreptate, eu nu insist.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

Revin - sper sa nu fie nevoie si de trimiterile cu linck-uri exacte, as face reclama unui sait concurent:
- Mihai Straulescu a initiat respectiva actiune in nume personal (2008) si faptul c-au participat membri APS nu s-a facut nicio clipa sub egida asociatiei. APS-ul n-a convocat pe nimeni. Exista inca subiectul dezbatut acolo, se poate verifica.
- Perivolovca n-a avut girul asociatiei, Eugen a prezentat initiativa in nume propriu si-n 2008, si-n 2009. n-a fost o actiune de ecologizare, ci o iesire de primavara-n Delta. La fel, arhiva pastreaza discutiile.
- Salcioara n-a fost alceva decat invitatia lansata de Jean Constantinrescu la un pescuit de martisor, niciun cuvant legat de ecologizare sau macar vreun apropo'. Si aici este valabila remarca de la primele doua.
- Despre Iepuresti chiar ca n-am gasit nimic in arhiva saitului si aici ma refer la ceva organizat, nu iesiri individuale.
... de unde observatia ca amintirile mele au sustinere in cuvantul scris, ca vorba aia: scripta manent, verba volant.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: ECO-ARA 2010

Post by Claudiu »

E cam munca de sisif, atata timp cat majoritatea gunoaielor "curg pe rau in jos"...
Ar trebui putin educati tartanii aia din varful muntelui mai intai si apoi sa va apucati de treaba.
Oricum, e confortabil pentru ei sa stie ca are cine sa le stranga jegul. :mrgreen:
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by Eugen Fetes »

Claudiu wrote:E cam munca de sisif, atata timp cat majoritatea gunoaielor "curg pe rau in jos"...
Ar trebui putin educati tartanii aia din varful muntelui mai intai si apoi sa va apucati de treaba.
Oricum, e confortabil pentru ei sa stie ca are cine sa le stranga jegul. :mrgreen:

Si uite asa curge jegul pe "rau" in jos si ajunge in mare... unde nu mai au loc Constantenii, din pricina PET-urilor si nu numai, sa-si infiga suportii lansetelor pe plaja in asteptarea chefalului buclucas... :lol:
0745578278
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: ECO-ARA 2010

Post by Claudiu »

Mai greu... Pana in mare e drum lung si anevoios. :twisted: Mai o ecologizare, mai o poticneala prin delta... ;)
Totusi, noi ii avem pe ai nostri turisti, cateva zeci de mii pe sezon, dar asta-i alta discutie. :cry:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Dragi prieteni,se apropie ziua actiunii!In aceasta saptamana vom discuta ultimile aranjamente cu Primariile Giurgiu si Oinacu,precum si cu Politia de Frontiera Giurgiu!Prietenul nostru Mihai Straulescu va posta in scurt timp un program al activitatilor din cele trei zile!
Politia de Frontiera Giurgiu ne solicita un tabel nominal si CNP al fiecarui participant!De aceea vom deschide o lista cu participanti,lista pe care va rog sa va inscrieti!Mentionez ca participarea nu este conditionata de calitatea de membru al asociatiei,poate veni oricine doreste sa dea o mana de ajutor si un exemplu personal!
User avatar
Ovidiu Nita
Posts: 3
Joined: 23 Mar 2010, 22:58
Location: Buc

Re: ECO-ARA 2010

Post by Ovidiu Nita »

Astept detalii... 99% vin
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

unde trimitem CNP-urile?(am mai multi prieteni dornici de participare)!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

ALIN66 wrote:unde trimitem CNP-urile?(am mai multi prieteni dornici de participare)!
Alin,cred ca cel mai bine ar fi pe mesaj privat catre mine!Dar lista se va face pe forum,la vedere!
(Am o intrebare off-topic:iti spune ceva numele Silter Constantin?)
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

da e un cunoscut de-al meu!pot spune ca suntem chiar prieteni!ne cunoastem de vreo douazeci si ceva de ani! :o (ce repede trec anii) :cry: am lucrat impreuna pe la falimentara CFR!si tot off-topic ptr discutii intre prieteni si despre prieteni adresa mea de mess: speed_66_al@yahoo.com!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by cezar »

Parerea mea este sa nu dati decat numele/prenumele in clar. CNP-urile numai prin MP.
Cei care sunt deja membri ai asociatiei au deja CNP-urile in baza de date. Pentru ne-membri: lista si mesaj privat.
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by Florin Munteanu »

Ma inscriu si eu:
Munteanu Florin
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

inca o rugaminte:daca s-ar putea posta traseul,ptr un acces cat mai facil spre locatie!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
Piranya
Posts: 14
Joined: 13 Apr 2010, 11:59
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by Piranya »

E posibil sa se stabileasca o intalnire , de exemplu pt cei care ajung sambata dimineata? sa ne intalnim/asteptam undeva (de exemplu la peco) apoi sa plecam impreuna? nu de alta dar eu personal nu cunosc drumul .
Last edited by Piranya on 07 May 2010, 17:46, edited 1 time in total.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Piranya wrote:E posibil sa se stabileasca o intalnire , de exemplu pt cei care ajung sambata dimineata? sa ne intalnim/asteptam undeva (de exemplu la peco) apoi sa plecam impreuna? nu de alta dar eu personal nu cunosc drmumul .
Se poate si se va face,inclusiv postarea detaliata a traseului!Va rugam sa urmariti in continuare topicul!
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”