ECO-ARA 2010

Moderator: administrator

Locked
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: ECO-ARA 2010

Post by rebeu »

Acu' asta e... dar şansele să plouă-n iunie parcă-s mai mici ca-n mai...

Şi... să ştii că milionu' ăla îl iau eu! :lol: :lol: :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by costin stefanescu »

statistic,cea mai ploioasa luna din an e Iunie nu Mai!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

rebeu wrote:Acu' asta e... dar şansele să plouă-n iunie parcă-s mai mici ca-n mai...

Şi... să ştii că milionu' ăla îl iau eu! :lol: :lol: :lol:
Dau la schimb tramvai si caramida, te bagi? :D
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: ECO-ARA 2010

Post by rebeu »

Bag eu sama că voi (şi Costin şi Marian) ţineţi cu... ursu'.
Costine să nu-mi spui că d-aia o programează-n mai, că e iunie mai ploioasă!
Mariane... nu mă bag. Milionu' ăla este deja cheltuit! Aşa că... nu-mi mai rămăne nici măcar de-un bilet de tramvai! :mrgreen: Iar cărămizi... nu mai sunt aşa belicos :roll:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Eu ma bag 100%, chiar de vineri dupa-amiaza, ca vad ca se lumineaza. Un sfat, cand vreti sa mergeti la peste consultati doar prognoza agentiilor de turism(frumos si soare peste tot). Chiar acu iese soarele in ghencea, dupa ce-am bagat un sprit. Deci va rog sa contati pe mine.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

ia vedeti ce scrie aici : http://vremea.ido.ro/Giurgiu.htm
cica e vreme buna ........
oricum merg ........
Valic
0744 644 368
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by CRISTI DINU »

trebuie sa avem grija cu drumurile,cu ochii dupa corcodusi sa nu dam in vre-un gropan,am glumit colegu,propun sa ne organizam sa satbilim o data si o ora cu plecare din bucuresti pentru cine nu cunoaste drumul, este nevoie de o calauza(GPS)care stie drumul in aceasta situatie.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Singura mea grija in momentul de fatza este cum voi folosi saculetii solubili si daca voi mai manca mancare calda saptamana viitoare.
PS: cine are chinezi de inchiriat (din aia mici de portbagaj)
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Domnii mei , eu pot conduce doua grupuri .

Eu ajung la Eco Vineri in cursul diminetii . Probabil undeva intre 9 30 h si 10 30 h . Apoi cu siguranta astept un grup in jurul orei de 14 30 ( plus-minus foarte putin ) .

Despre ora de ajungere de dimineata nu ma pot exprima decat cu o ora inainte de plecarea de acasa . Asta inseamna ca peste 2 ore si 30 min ajung acolo . Am sa postez despre asta .

Ca loc de intalnire propun MAGAZINUL DE LANGA POLITIA DE FRONTIERA . Undeva in dreapta ,, Frontierei " , peste o cale ferata . se afla un magazin cu de toate ( bacanie - magazin mixt ) , la maxim 30 m . Imposibil de confundat .

Pentru cei ce se ,, potrivesc " cu aceste ore , va conduc cu placere catre locul taberei . Atata doar va rog , anuntati-va sosirea la una dintre cele doua intalniri . N-ar fi deloc frumos ca unul sa intarzie cinci munute iar eu sa plec cu grupul .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: ECO-ARA 2010

Post by Claudiu »

---------------------------------------------
Last edited by Claudiu on 17 May 2010, 21:19, edited 1 time in total.
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Pictore, sa-ti dea D-zeu sanatate si viatza lunga si placuta tzie, ca te implici, si place mult la tine (mai ales pentru naratiile descrise in alt topic, nici nu stii cata energie aduci cu micile povestioare la ora 12, fix dupa masa, intr-o zi de munca, de-mi vine sa-mi iau campii). Tocmai a avut loc discutia decisiva cu soatza mea, merem ori merg, si sincer mi-am adus aminte de ce am luat-o, ca ma sustine in toate actiunele mele, bune ori ba. ...revin la subiect: noi plecam vineri a 13:00 de acas, luam toate cele trebuincioase si venim la locul cu pricina, nu cred ca o sa ajungem la 14:30 dar cu toate hartile si indicatiile despre corcodusi si nu numai, ne descurcam (zice viteazul din mine), doar a gasit orbu Braila.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Cred ca-s de lasat corcodusii . Am vorbit cu mai multi cunoscatori , inclusiv Mihai Straulescu si Didel , si toti recomanda varianta prin vama . Nu are rost sa riscam nimic prin cealalta varianta .

Asadar :

Cu toata placerea astept un grup intre 14 30 si 15 00 . Important este sa stiu ca veniti ! Va astept la magazinul despre care-am spus mai sus cu cafeaua calda ! :P :P :P

..............................

Rugaminte catre ceilalti participanti cunoscatori ai zonei :

Anuntati-va si voi ziua si ora de sosire si intocmiti grupuri cu cei ce nimeresc p-acolo odata cu voi .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Claudiu wrote:---------------------------------------------
Bineanteles !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: ECO-ARA 2010

Post by Petru Burian »

Stimati colegi, multa bafta si gandire pozitiva :D :D :D
In cel mai rau caz, actiunea poate fi „complectata” cu un capitol adiacent:
-- verificarea echipamentelor pt. vreme ploioasa :!: :!:
In expeditiile pescaresti, chiar daca acest echipament a fost inclus, „adrenalina” nu mai lasa loc si unei astfel de verificari.
Acum (daca va fi cazul, dar nu va fi ;) ) aceste echipamente pot fi testate, trase concluziile si stabilite masurile de remediere.
Dar va fi bine :!: :!: :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Piranya
Posts: 14
Joined: 13 Apr 2010, 11:59
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by Piranya »

Pentru grupurile care sosesc sambata dimineata as vrea sa ma ''çuplez'' si eu din vama :arrow: catre tabara.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Azi am vorbit cu Ilie Velicu , omul sub gardul caruia facem tabara . De la Giurgiu ...... vesti bune !!! Vremea nu-i asa nasoala ( fireste , nu-i de plaja ! ) , bate vantul si usuca udatura . La intrebarea mea : ,, Mai nea Ilie ! Un microbuz cu copii poate ajunge la tabara ? " mi-a raspuns extrem de optimist si sigur pe el : ,, Tata , n-ai decat sa vii si cu autocarul ! " . Lucru care mi-a mai luat inca o piatra de pe inima .

Recomanda insa varianta ,, prin Vama " ( varianta rosie din hartile mele - cu f mici modificari fata de ce v-am aratat . Concret , este vorba despre varianta postata de dl Adar Marian . O sa revin cu traseul EXACT ! ) . Mai mult de mers pe camp , insa in conditii mult mai acceptabile .

Dupa cum arata vremea acum la Buc ( iarasi au dat-o astia ,, kix " ! ) nu avem mari motive de ingrijorare . Poate vant si frig . Dar atat ! Doar sa fim ceva mai atenti la focuri .

Doamne ajuta !!!

.............................................

Repet , pot conduce doua grupuri din Giurgiu catre tabara :

1 - Vineri dimineata la aprox 10 00 - 10 30 H
2 - Vineri dupa amiaza la aprox 14 30 - 15 00 H

Pentru cei interesati : va pot da nr de mobil pe MP .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

pictore,vineri dim la prima ora sunt acolo,cu ploaie fara ploaie,cu furtuna fara furtuna!golanul meu(a se citi loganul) este invatat cu chestii de-astea din delta,unde nu-s autostrazi!a si binenteles cu zeama de prune de 60 v promisa! :lol: ;)
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Domnilor,avem o problema pe care trebuie sa o rezolvam impreuna:si-a anuntat prezenta la actiune un grup de elevi de liceu,care vor veni cu un autocar!Marea problema este cazarea acestor copii.Ei vor veni cu saci de dormi,paturi si alte alea,dar nu au CORTURI!II rog pe cei care mai au pe acasa cortul mai vechi,sau pot imprumuta de la prieteni sau pot face rost in orice fel de un cort in plus sa ne anunte urgent si sa-l puna in portbagaj!Sper sa reusim sa le asiguram copiilor o cazare cat de cat onorabila!
Va multumesc anticipat si sper sa rezolvam problema!
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Dumitrescu Iancu wrote:Domnilor,avem o problema pe care trebuie sa o rezolvam impreuna:si-a anuntat prezenta la actiune un grup de elevi de liceu,care vor veni cu un autocar!Marea problema este cazarea acestor copii.Ei vor veni cu saci de dormi,paturi si alte alea,dar nu au CORTURI!II rog pe cei care mai au pe acasa cortul mai vechi,sau pot imprumuta de la prieteni sau pot face rost in orice fel de un cort in plus sa ne anunte urgent si sa-l puna in portbagaj!Sper sa reusim sa le asiguram copiilor o cazare cat de cat onorabila!
Va multumesc anticipat si sper sa rezolvam problema!
Frumos, ce mai visam la chestii de genu asta (chiar si cu camionu) cand eram in liceu. Cu parere de rau, chiar nu am de unde sa mai fac rost de un cort (mai incerc, oricum), dar vreo 2 pot sa-i adapostesc de o ploaie, ca-l meu are ante-camera numa'ca bate vantu pe sub usa si nu are izolatie jos adic fara podea.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: ECO-ARA 2010

Post by Petru Burian »

danutz wrote:dar vreo 2 pot sa-i adapostesc de o ploaie, ca-l meu are ante-camera numa'ca bate vantu pe sub usa si nu are izolatie jos adic fara podea.
O folie de nailon mai groasa si mai mare decat sup. anticamerei, cu marginile ridicate vreo 20 cm pe peretii interiori, rezolva problema in mod acceptabil :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”