ECO-ARA 2010

Moderator: administrator

Locked
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

danutz wrote: Pictore: paremi-se ca ai prins o vreme pana azi de-mi venea sa plang ca am plecat si chiar eram curios daca ai luat avatii aia, i-mi cer scuze ca nu ne-am salutat la plecare dar mai sunt zile ca nu au intrat in sac.
Vremea ca vremea , frate ! Timpurile-s nasoale ! Toata lumea , din orice , vede un atentat la ceva anume .

Suspect , cel putin , faptul ca acest topic a ,, inghetat " ! La cate mii de intamplari si amintiri am adus d-acolo este strict interzis sa nu se mai spuna nimic ! Nimic din cele intamplate , spun !

Ma rog , fiecare cum crede ! Pentru noi a iesit ........ ,, SPECTACOL " !!!!!!!!!!!!! In toate sensurile posibile ale cuvantului ! Inclusiv in ..... ECO ARA !

Toate cele bune Danut ! Mersi pentru postare ! Mersi d-le Stefanescu !
Last edited by modigliani on 26 May 2010, 21:06, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

Danutzu,Pictore&CO(participantii la ECO-ARA 2010),regret ca am petrecut atat de putin timp impreuna(o intamplare nefericita ne-a facut sa plecam),ma bucur ca ne-am cunoscut,ca indiferent de vremea de afara,de comentarii pro sau contra am reusit sa demonstram ca putem sa facem ceva ptr natura,si sper din toata inima sa ne mai vedem daca nu la o ecologizare,la o pescuiala!(va intampin cu zeama de prune ca aia de corcoduse-i apa chioara) :lol: :lol: :lol: !eu unul abia astept sa ne revedem si sa punem tara la cale mai pe-ndelete! :roll:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by costin stefanescu »

Pictore,eu sant pt toti prietenii de aici Costin,daca la mine te refereai,asa ca nu ma mai aburii :lol: !
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Eu unu, m-am sintit bine, de-mi vine sa mai dau o fuga sambata asta , dar am inteles ca ploua iara. Nu stiu ce sa fac. Mai mere careva pe acol sambata dineatza cateva ore?
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Salut Costine , frate !

Tati , te-am simtit ce fel de om esti , si am intuit perfect ca ma vei indemna sa-ti vorbesc la ,, per - tu " ! Am s-o fac cu toata placerea , oriunde si oricand , in orice imprejurare posibila , avand sau nu ceva in carlige sau in pahare , insa pentru ceva ( aproape ) insignifiant din multimea postarilor tale , Costine , ...... da-mi voie sa repet :

Multumim DOMNULE Stefanescu !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by CRISTI DINU »

o iesire pe ara am sa mai fac, cat de curand,la actiune am dat o tura pe la un loc unde se prinde stiuca, cand se inunda.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

:idea: :o am vb cu un ziarist din Tr.Magurele,ar fi interesat de o ecologizare si in sectorul TR.MAGURELE-IZLAZ(varsarea Oltului in Dunare)ce credeti,in limita timpului disponibil al nostru si al agendei APC 21 putem sa ne "riscam"? :?: :?:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

ALIN66 wrote::idea: :o am vb cu un ziarist din Tr.Magurele,ar fi interesat de o ecologizare si in sectorul TR.MAGURELE-IZLAZ(varsarea Oltului in Dunare)ce credeti,in limita timpului disponibil al nostru si al agendei APC 21 putem sa ne "riscam"? :?: :?:
Aline,este destul de greu sa gasim weekend-uri libere dupa 1 iunie.Programul de activitati il stabilim,in principiu,din iarna,pentru ca fiecare dintre noi sa-si poata aranja timpul liber,asa incat sa ne putem ocupa si de actiunile Asociatiei,dar sa putem petrece suficient timp si cu familiile noastre!In plus,nu uita ca fiecare dintre noi trebuie sa-si castige existenta,activitatea la Asociatie fiind,in fapt,voluntariat.Asta este primul an,in viitor vom supune dezbaterii pe forum programul de activitati,care, odata stabilit,ramane batut in cuie!Idei si oportunitati sunt multe,dar oamenii care vor cu adevarat sa se implice sunt putini...Nu putem incarca un numar limitat de voluntari cu o multime de sarcini.
Dar,daca printre membrii nostri sunt persoane interesate sa organizeze aceasta actiune le putem acorda tot sprijinul si logistica de care dispunem!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by cezar »

ALIN66 wrote::idea: :o am vb cu un ziarist din Tr.Magurele,ar fi interesat de o ecologizare si in sectorul TR.MAGURELE-IZLAZ(varsarea Oltului in Dunare)ce credeti,in limita timpului disponibil al nostru si al agendei APC 21 putem sa ne "riscam"? :?: :?:
Ideea este foarte buna, mie imi place, dar asa cum scrie si Iancu, este cam greu cu programul. Vom face o evaluare a situatiei si vom vedea daca este posibil, mai spre toamna.
Oricum, vom sustine logistic orice initiativa a membrilor nostri; sau vom cupla "ecologizarea" la o pescuiala in zona (oricum avem PG-uri de Teleorman, de ce sa nu le folosim? ;) )
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: ECO-ARA 2010

Post by Petru Burian »

Sincere FELICITARI organizatorilor si participantilor la Eco Ara 2010
Ati invins pesimism, reavointa, vreme potrivnica si „neglijenta turistilor antemergatori” => DACA VREI POTI :!: :!: :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”