ECO-ARA 2010

Moderator: administrator

Locked
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by costin stefanescu »

se ajunge fara probleme,problema e daca ploua,dar asta e o problema pt toate masinile!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: ECO-ARA 2010

Post by rebeu »

Mi-a trimis @Pictoru hărţile cu accesul la locul faptei... Mai clar de atât...

Prima parte şi continuarea.

Ce să vă urez... distracţie plăcută! Eu voi fi (tot la distracţie) la Sighişoara! Asta e! Murphy!!!! Îţi cam faci de cap! :lol: :lol: :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

@modigliani-pictore(ma scuzi ca-ti zic asa dar eu nu sunt tipul de om sa ma formalizez prea mult) ne vedem acolo si fiindca tot m-ai zapacit cu corcodusii dau eu o zeama de prune de 60 de volti(HQ) de la mama ei de la satu-mare !descoperisem si eu pe google earth vreo trei variante de ajuns dar cu ce a postat fratele rebeu soto ajung cu ochii-nchisi si cu licoarea pregatita!ca doar tre sa sarbatorim evenimentul nu?joi seara daca nu vineri la prima ora-s acolo cu gasca!ia zi apropos de question:daca ploua golanul(loganul)iese greu sa imi iau sufa cu mine? :lol: :lol: :oops: ;)
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: ECO-ARA 2010

Post by rebeu »

Dacă plouă vin eu luni şi vă scot de-acolo... am antecedente... am scos până şi-un Pajero :lol: :lol: :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Taticule , po' sa-mi spui cum ai tu chef ! Nici eu nu ma formalizez ! Nu suport ! In niciun caz in context ,, pescuitor " !!!

Cu ,, voltii " aia de care zici ......., suna bine de tot ! ,, Banisoru' " lu' nenea Iancu , ,, Voltii " tai , Jack-ul meu , ...... ma tranchilizez definitiv in maxim 2 ore ! :lol: :lol: :lol: Grav este ca sunt cu doamna mea dupa mine ! Ma bate-n cuie pe barca lu' Didel si-mi da drumu'-n deriva !

......................................

Taticule ! Depinde mult de tot cat o sa mai ploua saptamana asta . Din cele doua variante , in caz de ploaie multa , de preferat e variata rosie . Cea prin vama . Oricum nu-i ,, un cap de tara " . Nu te gandi la off-road in adevaratul sens al cuvantului . Gandeste-te ca noi facem tabara langa gardu' lu' Ilie ( amic d-al nostru ) . Omu' ala tre' sa iasa d-acolo mai tot anu' , macar sa-si ia paine ! Si n-are cine stie ce masina !

O ramane vre-unu intepenit colo-colo , da' venim si-l scoatem !

Concluzie : Nu va speriati ! Nu mergem in nisipuri miscatoare . Multi amici ai mei au accesat ,, Malu' Rosu " ( tabara in sine ) chiar si cu BMW-uri , Clio , Mertz-uri , etc , pe ploaie . Nimic serios !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

Asta-i drumul folosit de mine cand merg in zona unde va fi ecologizarea:

Image

De retinut ca parasesc asfaltul in locurile insemnate cu 1 si 2.
Last edited by Adar Marian on 19 May 2010, 08:56, edited 2 times in total.
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

k lumea ne vedem acolo!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: ECO-ARA 2010

Post by adrian25 »

indradevar pare f ok zona, singurul motiv pt care nu m-am inscris inca e vremea si anume daca va ploua abundent, ce modificari (daca vor fi) va suferi programul de activitati pe sambata? in proportie de 80% vom fi 4 pers, datele vor trimise pe pm, hotararea finala sper sa o pot lua in seara asta, cel tarziu maine
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by cezar »

adrian25 wrote:indradevar pare f ok zona, singurul motiv pt care nu m-am inscris inca e vremea si anume daca va ploua abundent, ce modificari (daca vor fi) va suferi programul de activitati pe sambata? in proportie de 80% vom fi 4 pers, datele vor trimise pe pm, hotararea finala sper sa o pot lua in seara asta, cel tarziu maine
Vesti bune de la Primaria Giurgiu !
Dupa ce ne-au felicitat pentru initiativa, ne-au promis un tractor !
de dorit sa nu avem nevoie de asa ceva, dar ...faptul ca dispunem de asa ceva ne ridica moralul.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

cezar wrote:
adrian25 wrote:indradevar pare f ok zona, singurul motiv pt care nu m-am inscris inca e vremea si anume daca va ploua abundent, ce modificari (daca vor fi) va suferi programul de activitati pe sambata? in proportie de 80% vom fi 4 pers, datele vor trimise pe pm, hotararea finala sper sa o pot lua in seara asta, cel tarziu maine
Vesti bune de la Primaria Giurgiu !
Dupa ce ne-au felicitat pentru initiativa, ne-au promis un tractor !
de dorit sa nu avem nevoie de asa ceva, dar ...faptul ca dispunem de asa ceva ne ridica moralul.
Tractorul cu remorca l-am solicitat in primul rand pentru transportul deseurilor,dar daca va fi nevoie...Important mi se pare faptul ca am fost contactati de Primaria Giurgiu pentru a ne asigura de sprijinul si colaborarea lor!Bravo!
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: ECO-ARA 2010

Post by adrian25 »

e bine de stiut ca va fi si tractorul acolo, atunci o sa ne intalnim sambata sau vineri seara,ramane doar sa adun toate datele si le trimit pe pm, se stie un nr aproximativ de participanti? nu are o mare importanta pt mine, e o pura curiozitate
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

cezar wrote:
adrian25 wrote:indradevar pare f ok zona, singurul motiv pt care nu m-am inscris inca e vremea si anume daca va ploua abundent, ce modificari (daca vor fi) va suferi programul de activitati pe sambata? in proportie de 80% vom fi 4 pers, datele vor trimise pe pm, hotararea finala sper sa o pot lua in seara asta, cel tarziu maine
Vesti bune de la Primaria Giurgiu !
Dupa ce ne-au felicitat pentru initiativa, ne-au promis un tractor !
de dorit sa nu avem nevoie de asa ceva, dar ...faptul ca dispunem de asa ceva ne ridica moralul.
in zona Giurgiu in weekend se anunta vreme buna fara ploi, depinde cun se usuca de la ploiele de pana acum ?
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

Vali, fii, te rog, dragut si spune-mi cine ti-a furnizat informatia sau de unde o ai, pentru ca-n acelasi timp, un sait dedicat previziunilor meteo mai mult decat serios, plus ca verificat de mine in timp - zic de accuweather.com - afirma ca vineri o sa ploua, iar sambata si duminica va fi furtuna.
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: ECO-ARA 2010

Post by adrian25 »

de dimineata tot ma uit la vreme pe net, unii zic ca e bine, unii ca e furtuna, de aici au aparut si nedumeririle legate modificarea programului si accesul auto, daca ploua pe bune pana sambata, nu cred ca se mai iese nici cu TAB-ul de acolo
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Adar Marian wrote:Vali, fii, te rog, dragut si spune-mi cine ti-a furnizat informatia sau de unde o ai, pentru ca-n acelasi timp, un sait dedicat previziunilor meteo mai mult decat serios, plus ca verificat de mine in timp - zic de accuweather.com - afirma ca vineri o sa ploua, iar sambata si duminica va fi furtuna.
Exact ! In Accu..... prognoza este total nefavorabila . Ultima mea speranta sta in incapacitatea astora de a nimeri prognoza meteo .
........................
Acum am intrat in hora , am demarat multe detalii , mergem si vedem ce-o fi . Sugestia mea , domnilor , esta ca la anu' sa nu ne mai grabim sa facem Eco Araua ( sau Eco XXXXX ) la primul weekend de la deschidere . Anul trecut a plouat ,, ca la balamuc " . Doamne fereste , anul asta stam ,, cu morcovu' " si deja intram in fibrilatii la spaima ca va fi la fel . Nu in ultimul rand , participantii nonpescari , cei ce vin de buna voie , mai putin ,, tavaliti " ca noi , mai putin echipati pentru conditii meteo nasoale , si mai mult pusi pe plaja , soare si distractie , vor fi total dezamagiti . Eu sunt in stare sa ,, zac " langa scule si pe torentiala . Imi pun pelerina , izmene , imi iau o ,, jumate " si 3 pachete de tigari si-l pandesc pe ,, mustacios " . Voi la fel , sunt convins ! Ei , saracii , ce-or sa faca ? Or sa zaca-n corturi ? Cum ii mai convingem sa-i avem alaturi ?

Zic si eu ! Nu-i decat o propunere !

..............................

Cum spuneam , ,, Cu Dumnezeu inainte " ! Doar nu ne-o topi !

Atata doar , trebuie sa stergem din liste ,, Bere " si ,, Vin " si sa completam cu spirtoase ! :lol: :lol: :lol:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: ECO-ARA 2010

Post by adrian25 »

bine zis schimbul de bere cu spirtoase, as mai adauga spirtoase + sofer de rezerva, un chinez mic in portbagaj printre lansete cred ca ar avea loc,sa ne aduca acasa 8-)
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

http://vremea.ido.ro/Giurgiu.htm - furtuna
http://romania.meteo10.eu/giurgiu - Cer partial noros sanse de ploaie 20%
http://www.vremea-on-line.ro/vremea-giurgiu/giurgiu/ - Cer partial noros sanse de ploaie 20%
http://www.weather.com/outlook/travel/b ... y/ROXX0010 -Scattered T-Storms
http://www.meteo.ro/vremea/108/starea-v ... urgiu.html - Soare razlet tarziu. Precipitatii in rafale trecatoare. Moderat.
Acu D-zeu cu mila.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

modigliani wrote: Zic si eu ! Nu-i decat o propunere !
Pictore, ti-am citit postarea de trei ori, am incercat sa-i dau de urma "propunerii" si n-am reusit in ciuda oricaror stradanii; vrei s-o citezi in mod exact pentru unul mai sarac cu duhul?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: ECO-ARA 2010

Post by rebeu »

Păi zice omu' clar:
"Sugestia mea , domnilor , esta ca la anu' sa nu ne mai grabim sa facem Eco Araua ( sau Eco XXXXX ) la primul weekend de la deschidere ."

Si eu subscriu sugestiei... chit că le-am sărit p-amândouă (ieşirile, nu mai căuta... hummm...) Poate-aşa apuc şi eu să vin cu voi...
Last edited by rebeu on 17 May 2010, 15:12, edited 1 time in total.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by Adar Marian »

Dom' Radu, eu ma refer la ce va fi acum, nu peste un an, ca, fie vorba-ntre noi: sansele de ploaie atunci vor fi identice cu alea care se refera la caramida ce poa' sa-mi caza-n cap, a tramvaiului care sa ma ia sub roti, a milionului pe care-l voi castiga la 6/49.
Last edited by Adar Marian on 17 May 2010, 15:16, edited 1 time in total.
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”