ECO-ARA 2010

Moderator: administrator

danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Ma bag si eu, dar sunt in aceeasi stuatie ca Piranya, tot sambata dimineatza pot sa ajung (in cel mai fericit caz vineri seara pe la 8). Pentru CNP ca si membru in PC21 il aveti, Daniel URSACHE ma cheama deobicei, dar pt soatza mea dau mesaj pe privat? Inca ceva, suntem inarmati cu o dorinta puternica de ecologizare si un chef nebun de distractii in aer liber, astea pe langa de hobbyul de a invata rama sa innoate. Scule pt eco nu avem decat o lopata. Acum ca ne-am prezentat, pe cine pot sa contactez telefonic sa pun niste intrebari mai cretine (mi-e rusine sa scriu aci ca ramane sris), ceva de genul trebuie sa mai luam pe langa cort, bere si gratar. Multzam.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

nene iancule,copii nostrii,viitori pescari,care vor sa ne insoteasca,pot veni?al meu fecior,vazand unde vreau sa merg,a sarit gramada pe mine ca neaparat tre sa mearga si el!(cu ocazia asta poate devine si el dependent de drogul numit pescuit) ;) :D si nu numai el....
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

[quote="Dinu Cristian 71"]Va salut ,asteptam o discutie despre aceasta actiune si nu stiu daca sa postat anterior,eu am facut o invitatie si altor useri si trebuie sa-i informez cum decurge organizarea,deja m-am implicat mai mult si trebuie sa colaborez,cu cine? :?:[/q]

Cu mine:0722430683
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

ALIN66 wrote:nene iancule,copii nostrii,viitori pescari,care vor sa ne insoteasca,pot veni?al meu fecior,vazand unde vreau sa merg,a sarit gramada pe mine ca neaparat tre sa mearga si el!(cu ocazia asta poate devine si el dependent de drogul numit pescuit) ;) :D si nu numai el....
Copiii minori pot veni fara probleme!Pentru soate si insotitoare este bine sa avem datele pentru a fi transmise la IJPF.Giurgiu!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

danutz wrote:Ma bag si eu, dar sunt in aceeasi stuatie ca Piranya, tot sambata dimineatza pot sa ajung (in cel mai fericit caz vineri seara pe la 8). Pentru CNP ca si membru in PC21 il aveti, Daniel URSACHE ma cheama deobicei, dar pt soatza mea dau mesaj pe privat? Inca ceva, suntem inarmati cu o dorinta puternica de ecologizare si un chef nebun de distractii in aer liber, astea pe langa de hobbyul de a invata rama sa innoate. Scule pt eco nu avem decat o lopata. Acum ca ne-am prezentat, pe cine pot sa contactez telefonic sa pun niste intrebari mai cretine (mi-e rusine sa scriu aci ca ramane sris), ceva de genul trebuie sa mai luam pe langa cort, bere si gratar. Multzam.


Am deschis lista,puteti trece numele pe lista si CNP pe MP
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: ECO-ARA 2010

Post by Albatrin »

Cu scuzele de rigoare pentru zgarcenia informatiilor, va prezentam programul provizoriu al actiunii
Eco 2010.
Joi 20 si Vineri 21 mai ** program de voie in afara actiunii.
Sambata 21 mai.
Orele 8-12 ** Sosirea participantilor& Program de voie.
Orele 12-13 ** Pregatirea actiunii.
Orele 13-15.30 ** Actiunea de strangere a deseurilor din zona bratului Ara-6.5 km.
Orele 15.30-20.00 ** program de voie.
Orele 20.00-XX ** Folk si discoteca in aer liber.
Image

Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by fpasare »

Buna seara.
Si eu care sriam de zor ca au aparut informatiile pe un alt site si ca la noi nu este si trimit si nu primeste mesajul cand verific surpriza au aparut .
Spor la treaba si putere de munca nu de alta dar o sa aveti nevoie.
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Fara voia dvs, am mai lansat invitatia la alti non-membri APC21. Ce am observat, muti vor, dar fix in acea data au alte planuri. La fel si cu baltile cu taxa, azi nu prea a tras dar ieri la rupt pe peste. Multi, vere, multi nehotarti, fara sange in vene. "De ma voi scula, pre multi am sa popesc". Sper in continuare ca totusi mai aduc (nu impatimiti ai pescuitului, ci) iubitori ai naturii.
Cand este data limita a inscrierilor?

Multumesc!

PS: Apropos de cei 322 si situatia nostra, a romanilor din ziua de azi, nu pot sa nu citez (multa lume a uitat ce am fost si ce am ajuns)

Cum nu vii tu, Ţepeş doamne, ca punând mâna pe ei,
Să-i împarţi în două cete: în smintiţi şi în mişei,
Şi în două temniţi large cu de-a sila să-i aduni,
Să dai foc la puşcărie şi la casa de nebuni!
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Danutz,nu trebuie sa te enervezi...In ultimile zile am primit atatea refuzuri din motive care de care mai...serioase,incat am inceput sa ma amuz!!! :lol: Si apoi,e de inteles, doar Dunarea nu este Dambovita si nu curge pe sub ferestrele Palatului Parlamentului,asa cum spunea mai acum cateva zile un coleg de-al nostru, autodeclarat "oportunist",asa ca nici prea mare "vizibilitate" nu vom avea, si atunci de ce sa se deranjeze oamenii?Dar nu-i bai,cu ajutorul colegilor de pe Pescuitul.ro si al lui Mihai Straulescu vom fi destui participanti ca sa aratam ca se poate si sa dam un exemplu de ceea ce inseamna a fi pescari adevarati!
Cat despre invitatiile facute de tine,oricine este binevenit,indiferent daca este membru al oricarei asociatii sau nu!Data limita a inscrierilor depinde de momentul in care trebuie sa prezentam lista la IJPF Giurgiu,moment pe care acum inca nu il stim!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Dumitrescu Iancu wrote:Dar nu-i bai,cu ajutorul colegilor de pe Pescuitul.ro si al lui Mihai Straulescu vom fi destui participanti ca sa aratam ca se poate si sa dam un exemplu de ceea ce inseamna a fi pescari adevarati!
Cat despre invitatiile facute de tine,oricine este binevenit,indiferent daca este membru al oricarei asociatii sau nu!Data limita a inscrierilor depinde de momentul in care trebuie sa prezentam lista la IJPF Giurgiu,moment pe care acum inca nu il stim!
Odata cu dvs si cu cei de pe Pescuitul.ro vor fi prezenti si cativa utilizatori ai Pescar Hoinar prin Romania , familii si prieteni ai acestora . Personal pastrez strans legatura cu dl Straulescu si incerc sa ,, iau pulsul " actiunii ca sa ne putem aduce aportul la reusita acestuia .

Am sa-i inmanez dansului lista cu cei ce vor participa din partea noastra cu rugamintea de a v-o inmana dvs .

..........................................

Parerea mea personala , vis-a-vis de data limita a inscrierilor ( dpdv al Frontierei ) , avand in vedere amploarea si scopul actiunii in sine , imi place sa cred ca Frontiera va face o mica exceptie de data asta ne mai fiind atat de drastici . Am senzatia ca vom putea primi noi inscrieri pana chiar in ultima zi dinaintea evenimentului fara ca acest lucru sa fie o problema .

Nu stiu daca sunteti la curent cu ceea ce-am intreprins referitor la grupul de elevi invitati ( Modificat din considerente ...... diplomatice ( sic ) ) Concret , pana in acest moment , suntem numai noi ,, Mincinosii " gata sa umplem sacii cu PET-uri sau diverse alte nenorociri de pe Ara ( va mai spun un secret : am navigat o zi intreaga pe Ara si ...... n-am vazut un singur PET ! Asadar ..... LA PESTEEEEEEEEEE fratilor ! Si la o berica rece !!! :lol: :lol: :lol: )

Sa ne vedem cu bine !
Last edited by modigliani on 13 May 2010, 07:04, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim pentru sprijin,Pictore,te asteptam la o licoare de Banisor!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Dumitrescu Iancu wrote:Multumim pentru sprijin,Pictore,te asteptam la o licoare de Banisor!
Cu toata placerea ! ;)

Hai fratilor , ca de cand tot citesc de licoarea asta a voastra , ......... imi ploua-n gura ! O fi ceva legat de licoarea asta de capturati tot ce misca-n ape ? ,, Spurcati-ma ", nene , si pe mine , ca nu vi-l iau pe tot ! :lol: :lol: :lol:

Tot am zis sa dau pe la cafenele , sa va gasesc pe vre-un mal de garla , ..... si tot a intervenit cate ceva ! De data asta poate se ,, leaga " ! Doamne ajuta !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by dutustoica »

modigliani wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Multumim pentru sprijin,Pictore,te asteptam la o licoare de Banisor!
Cu toata placerea ! ;)

Hai fratilor , ca de cand tot citesc de licoarea asta a voastra , ......... imi ploua-n gura ! O fi ceva legat de licoarea asta de capturati tot ce misca-n ape ? ,, Spurcati-ma ", nene , si pe mine , ca nu vi-l iau pe tot ! :lol: :lol: :lol:

Tot am zis sa dau pe la cafenele , sa va gasesc pe vre-un mal de garla , ..... si tot a intervenit cate ceva ! De data asta poate se ,, leaga " ! Doamne ajuta !
Pictore, chiar daca eu lipsesc motivat - sunt la arbitraj la Manjesti - o sa-ti trimit prin Iancu un "Banisor" pentru degustare. Sper sa-ti placa. Daca-ti place sa nu te spurci la el ca-i din ce in ce mai rar. Doamne ajuta.
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: ECO-ARA 2010

Post by mihai_mura »

Coane Dutule, daca vii la Manjesti, eu zic sa nu strici "banisorul" pe colo-colo ca stau pe aproape si va vizitez, si nu vin cu mana goala! Sa ne auzim cu bine!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by dutustoica »

mihai_mura wrote:Coane Dutule, daca vii la Manjesti, eu zic sa nu strici "banisorul" pe colo-colo ca stau pe aproape si va vizitez, si nu vin cu mana goala! Sa ne auzim cu bine!
Prietene, esti rezolvat. Ii trimit si pictorului, poate-mi face un portret. Am zis, am zis. ;) ;) ;)
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

dutustoica wrote:
mihai_mura wrote:Coane Dutule, daca vii la Manjesti, eu zic sa nu strici "banisorul" pe colo-colo ca stau pe aproape si va vizitez, si nu vin cu mana goala! Sa ne auzim cu bine!
Prietene, esti rezolvat. Ii trimit si pictorului, poate-mi face un portret. Am zis, am zis. ;) ;) ;)
Se rezolva !

Eheeeeei , ce vremuri fratilor ! Luam cu mine la peste , pe langa toate acareturile pescaresti , si un caiet de desen , creioane si mine , gume si pasla , si incercam sa imortalizez ce intalneam . .............. Nu mai am nici stare , nici rabdare , parca nici nu-mi mai arde si parca si timpul s-a compactat . Dracu sa-l ia de timp !!! Plecam acum pentru 3 - 4 zile , iar la sfarsit , la ,, bilant " n-avem amintiri decat ca pentru 3 - 4 ore . A-nebunit lumea , am innebunit si noi ! Sau o fi-nebunit timpul , cine stie ?

Da' poate ma ,, vindecati " cu licoarea voastra ,, wonder " de-mi vine sa va mazgalesc ! Nici caiet si nici creioane nu-mi trebuiesc ! O fac pe cort cu taciuni culesi din vatra !!! :lol: :lol: :lol:

........................

Fratilor , afara fulgera si-mi vine pentru prima oara-n cap ideea ( posibilitatea ! ) de a ne ploua de ne iau dracii ! Doamne fereste !

Mare pacat ar fi ! La cat ne-am strofocat si la cate planuri ne-am facut , asta ar fi ,, lovitura de gratie " !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Deja am constituit o lista din partea noastra ( useri , familii , amici ) cu nume complet , CNP-uri , numere de masini ( a celor ce n-au PG si permis , fireste ! ) . Cui o inmanez ? Ne puteti ajuta cu chestia asta ? dati voi la Frontiera listele cu participanti ( inclusiv cu lista facuta de mine ? ) Sau ma ocup personal de ei ? Va rog , insa , sa ma ajutati cu treaba asta .

Dati-mi , nene , careva un MP cu un nr de mobil , o adresa de mess , ceva ! Am tot incercat sa va contactez , ba pe unu' , ba pe altu' , alea-alea , da' n-am reusit . Trebuie sa ne punem cap-la-cap sa facem treaba ,, oabla " . Sa nu avem neplaceri de niciun fel , toata lumea sa fie ok !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: ECO-ARA 2010

Post by cezar »

modigliani wrote:Deja am constituit o lista din partea noastra ( useri , familii , amici ) cu nume complet , CNP-uri , numere de masini ( a celor ce n-au PG si permis , fireste ! ) . Cui o inmanez ? Ne puteti ajuta cu chestia asta ? dati voi la Frontiera listele cu participanti ( inclusiv cu lista facuta de mine ? ) Sau ma ocup personal de ei ? Va rog , insa , sa ma ajutati cu treaba asta .

Dati-mi , nene , careva un MP cu un nr de mobil , o adresa de mess , ceva ! Am tot incercat sa va contactez , ba pe unu' , ba pe altu' , alea-alea , da' n-am reusit . Trebuie sa ne punem cap-la-cap sa facem treaba ,, oabla " . Sa nu avem neplaceri de niciun fel , toata lumea sa fie ok !
La Iancu Dumitrescu, prin MP.
User avatar
Piranya
Posts: 14
Joined: 13 Apr 2010, 11:59
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by Piranya »

As vrea sa intreb pe cei care au mai fost cum este drumul din vama pana la locul taberei? In caz ca ploua se poate iesi cu masina ?
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Locatia respectiva nu este deloc intamplatoare . A fost special aleasa tocmai datorita masinilor ce nu pot trece obstacole dificile sau sleauri innoroite . Daca totusi ploua , noroi va fi , cu siguranta ! Insa nimic de speriat .

Insa drumul nu-l socotiti din vama , ci de undeva de pe drumul din vama catre Gostinu ( Comasca-Branistea ) , in dreptul unor ferme parasite ( cel mai bun reper din zona este o benzinarie ) De acolo , la stanga , ai de parcurs cca 1 , 5 km pe drum agricol
.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”