SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Moderator: administrator

Locked
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Albatrin »

Azi de marţişor s-au vizat primele 120 permise la Olteniţa.Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by rubliov »

Doamne ajuta!La mai multe!Si sa ne fie cu folos...in juvelnice...
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by rosu razvan »

Sa inteleg ca au aparut si permisele ANPA sau au fost vizate doar carnetele ?
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
crisstake
Posts: 9
Joined: 05 Feb 2010, 11:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by crisstake »

Super!!! Sa mai primeasca si barbatii martisoare. A fost posibil fara ANPA? Dar o lista cu fericitii posesori :?:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Albatrin »

rosu razvan wrote:Sa inteleg ca au aparut si permisele ANPA sau au fost vizate doar carnetele ?
Viza va fi valabila doar cu permisul ANPA, care inca nu a aparut!!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

Legea este interpretata diferit, de la judet la judet .
IJPF Calarasi vizeaza carnetele, dar precizeaza ca viza devine valabila doar cand este insotita de permisul ANPA.
IJPF Giurgiu si Tulcea, cer copii dupa ANPA la momentul solicitarii.
Alte diferenta : Giurgiu si Calarasi pun viza pe o pagina a carnetului de membru, Tulcea emite un permis PG special, pe o hartie A5, care se pastreaza in carnet.
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by ALIN66 »

si?! :shock: :o o sa avem pg pe aceste patru judete :?
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

ALIN66 wrote:si?! :shock: :o o sa avem pg pe aceste patru judete :?
Categoric, vor fi PG-uri pe cele patru judete. Daca am fi avut permisele ANPA de la 1 ianuarie, asa cum era normal, acum erau deja multi pescari de-ai nostri cu toate actele in buzunar.
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by fpasare »

Buna seara
Frumoasa veste ,dar cum putem afla si noi cine sunt fericiti??????????
Spor la treaba si la mai multe reusite
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

fpasare wrote:Buna seara
Frumoasa veste ,dar cum putem afla si noi cine sunt fericiti??????????
Spor la treaba si la mai multe reusite
Se va publica, in curand, o lista a "fericitilor", in sectiunea Membri ! Lucram la lista, sa o punem in ordine alfabetica pentru a fi mai usor de citit.
Va vom facilita, in cadrl aceleasi sectiun i, posibilitatea de a va informa, la zi, de situatia carnetelor.
Un bob zabava ! ;)
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by fpasare »

Multumesc pentru raspuns.
Pe zi ce trece ma simt tot mai bucuros ca am ales Pescar Club 21sper ca asa va fi cata vreme va exista .
Dupa atata vreme in care au tot fost diferite forme de asociere sau nu ,este timpul sa ne asezam ,parerea mea personala este ca grupati in asociatii avem mai multe sanse sa razbim in razboiele cu birocratia si braconieri. Asta daca intelegem sa fim uniti nu duar sa ne optinem permisul si pana la anul sa uitam ca putem schimba ceva .Iar pentru cei care astazi plang dupa umila cotizatie cred ca este timpul sa va opriti si sa profitati de gresala statului de a ne uni ca asa avem un cuvant greu de spus pe cand anul trecut fiecare a fost pentru el si asta se vede in apa mai ales.
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by rebeu »

Daca aveti lista aia in orice ordine, se poate aranja mintenash cu excelu'... daca e intr-o forma cat de cat electronica (chiar si scan/fax) dati-o incoace c-o aranjez eu...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Albatrin »

rebeu wrote:Daca aveti lista aia in orice ordine, se poate aranja mintenash cu excelu'... daca e intr-o forma cat de cat electronica (chiar si scan/fax) dati-o incoace c-o aranjez eu...
Până nu-i validată n-are nici o valoare!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

Albatrin wrote:
rebeu wrote:Daca aveti lista aia in orice ordine, se poate aranja mintenash cu excelu'... daca e intr-o forma cat de cat electronica (chiar si scan/fax) dati-o incoace c-o aranjez eu...
Până nu-i validată n-are nici o valoare!!!
Prin "validata" intelegi, probabil, nevoia de a avea alaturi permisul ANPA, fara de care nu poti pescui legal pe frontiera !
adica, concret, trebuie sa ai ANPA + PG.
Ideea insa este ca sa asiguram "trasabilitatea" PG-urilor, adica fiecare pescar sa stie ce se intampla cu permisul lui.
Ceva la modul :

1. Ionescu Ion - rezolvat ANPA +PG Calarasi + PG Teleorman. Carnetul la Giurgiu.
2. Vasilescu Vasile - rezolvat ANPA + PG Teleorman. Carnetul la Oltenita
3. Marinescu Marin - rezolvat ANPA si toate cele 4 PG-uri. Carnetul eliberat beneficiarului pe 15 aprilie 20xx.
4. Niculescu Nicu - rezolvat ANPA, carnetul la prima viza solicitata (Giurgiu)

etc, etc, etc.

Oricum, imediat ce apar permisele ANPA vom anunta si datele la care pleaca loturile de permise la diferitele IJPF, astfel incat omul sa se planifice in cunostinta de cauza.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Albatrin »

cezar wrote:.... Prin "validata" intelegi, probabil, nevoia de a avea alaturi permisul ANPA.........
Exact Cezare, carnetul de membru al asociaţiei nu are nici o valabilitate pe nici o "apă publică", indiferent dacă este de frontieră sau nu, fără permisul ANPA.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by nexu »

Albatrin wrote:...carnetul de membru al asociaţiei nu are nici o valabilitate pe nici o "apă publică", indiferent dacă este de frontieră sau nu, fără permisul ANPA.
La Oltenita, mai concret la ajvps Oltenita, pana acum cativa ani, nu se dadeau permise de pescuit, nici astazi nu stiu cati intra in posesia permisului, da` au in schimb p.g. ,desi toti pescarii achita contravaloarea permisului de pescuit...asta este un abuz, pe care nu l`a reclamat nimeni vreodata, iar politistii de frontiera, controleaza cu precadere viza p.g.
0762 747 895...0732 085 740
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mr marinel »

Nexule recunoaste daca ar fi sa punem in balanta acest abuz bag seama ca balanta inclina in favoarea pescarului cel putin pentru anul trecut. Amintesteti si de taxa pentru PG.

In rest nu as zice abuz as spune un risc asumat de ambele parti.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by nexu »

Am scris cele de mai sus, pt ca mi`am reamintit acele timpuri, in care intra tipu` ala de la Oltenita(parca a murit) si tot facea loby pt agentura Oltenita, iar banu` de permis le intra jmecherilor in buzunar, laudandu`se totodata peste tot, ca a facut totu` pentru ...poate ca nu e cel mai indicat topic, unde sa scriu asta, da` acu` mi`am amintit...
Cu siguranta ca vamesii s`au mai schimbat(nu neaparat intre ei) si mai nou, citesc legislatia :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mr marinel »

Nexule ce spui tu acum e vorba de 2007 nu este multa vreme de atunci dar lucrurile sau schimbat intre timp in bine zic eu pentru pescari si tind si spre si mai bine datorita multora pe care ii cunoastem si ii stim. Eu zic sa ne oprim aici sa lasam oameni sa-si faca treaba.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mdd69ro »

Felicitari! Spor in continuare si la permisele ANPAsi la alte PG-uri! :) Asteptam lista!!!

Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”