SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Moderator: administrator

Locked
crinu
Posts: 4
Joined: 17 Feb 2010, 16:49

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by crinu »

ptr. PG- tulcea cand estimati o perioada de avizari? :D
eu printre meseriasi.C
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by valic »

La Tulcea le vom duce probabil saptamana viitoare, asa ca de primit le primiti cu siguranta in prohibitie. Poate nu ar fi rau sa le luam pe la sfarsitul perioadei de prohibitie, pt ca Tulcea da viza pe 365 zile.
Valic
0744 644 368
crisstake
Posts: 9
Joined: 05 Feb 2010, 11:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by crisstake »

Cum credeti, mie personal imi este indiferent, dar la anul expira tot in prohibitie... :|
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Albatrin »

crisstake wrote:Cum credeti, mie personal imi este indiferent, dar la anul expira tot in prohibitie... :|
...şi dacă cei de la ANPA dau permisele mai devreme, vă puteţi duce pe Chilia până în prohibiţie!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

crisstake wrote:Cum credeti, mie personal imi este indiferent, dar la anul expira tot in prohibitie... :|

Iar daca anul viitor prohibitia incepe mai tarziu, iar permisele ANPA apar ca anul asta...se rateaza perioada ante-prohibitie, care poate fi foarte buna. Din experienta mea, este mai bine asa. Puteti sa ma credeti !
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by valic »

crisstake wrote:Cum credeti, mie personal imi este indiferent, dar la anul expira tot in prohibitie... :|
Pai asta e spilu, in prohibitie avem tot timpul sa obtinem PG-urile ............... fara a rata perioada de pescuit ................ este ?
Valic
0744 644 368
User avatar
sss
Posts: 5
Joined: 11 Mar 2010, 10:57

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by sss »

Sunt la nr. crt. 222, unde-s PG-urile mele, ca mi-a crescut tensiunea? V-am trimis hartiile la inceputul lui februarie, mor cu voi de gat, imi sabotati pescuitul??? :evil:
Pestele nu este un fel de mancare!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by costin stefanescu »

sss-ila,ce esti asa disperat,pai daca 666/3=222 la ce te astepti? :lol: :lol: ,sant probleme ,intreaba ca d-aia e forum,nu mai vocifera ca omul de grota,atitudinea de nota 2!!!
Bull_Terrier77

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Bull_Terrier77 »

:?: Imi poate spune cineva in ce perioada este ,,PROHIBITIE'' la rapitor??? :?: Scuze....... chiar sunt un ,,,,, :geek: NOVICE'''''''!!!!!!!!!!! :geek:
User avatar
Dinu Cristian 71
Posts: 8
Joined: 22 Mar 2010, 17:53

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dinu Cristian 71 »

Pentru giurgiu pe cand sa ne asteptam? :mrgreen:
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by dutustoica »

sss wrote:Sunt la nr. crt. 222, unde-s PG-urile mele, ca mi-a crescut tensiunea? V-am trimis hartiile la inceputul lui februarie, mor cu voi de gat, imi sabotati pescuitul??? :evil:
Prietene Silviu, suntem in Postul Pastelui si nu trebuie sa fim "rai", ci mai degraba intelegatori, concilianti, rabdatori.....iertatori.....
Acuma sa-ti spun drept, noi am auzit ca esti tare la pescuit si de aceea ti-am sabotat :oops: :oops: :oops: un pic pescuitul, mai ales in prohibitie :lol: :lol: :lol:. Ne-am asumat riscul de a muri(tu) cu noi de gat. Cat priveste tensiunea, te invit maine la Cafenea ca sa te tratez cu un Banisor. Rezultate garantate. :D :D :D S-auzim numai de bine. Nu uita un lucru, esential: si noi suntem oameni . :) :) :)
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by dutustoica »

Dinu Cristian 71 wrote:Pentru giurgiu pe cand sa ne asteptam? :mrgreen:
Miercuri, baiatu se deplaseaza la Giurgiu cu toate carnetele care au permis ANPA. Va tinem la curent, in tabelul lui Cristi.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

Bull_Terrier77 wrote::?: Imi poate spune cineva in ce perioada este ,,PROHIBITIE'' la rapitor??? :?: Scuze....... chiar sunt un ,,,,, :geek: NOVICE'''''''!!!!!!!!!!! :geek:
Prohibitia la rapitori este aceeasi cu cea care se refera la pestele pasnic, cu exceptia pescuitului la stiuca !

Acesta se deschide din 26.03.2010 !
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Adar Marian »

Pai nu? :D
Parca io dau dupa al'ceva, numa' stiuca o caut, insa cine-mi face vreo vina daca un salau beat, un avat depresiv, un biban chinuit de complexe gaseste brusc atractiva naluca? :D
Uite asa m-am scos mereu in prohibitie...
User avatar
sss
Posts: 5
Joined: 11 Mar 2010, 10:57

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by sss »

dutustoica wrote:
sss wrote:Sunt la nr. crt. 222, unde-s PG-urile mele, ca mi-a crescut tensiunea? V-am trimis hartiile la inceputul lui februarie, mor cu voi de gat, imi sabotati pescuitul??? :evil:
Prietene Silviu, suntem in Postul Pastelui si nu trebuie sa fim "rai", ci mai degraba intelegatori, concilianti, rabdatori.....iertatori.....
Acuma sa-ti spun drept, noi am auzit ca esti tare la pescuit si de aceea ti-am sabotat :oops: :oops: :oops: un pic pescuitul, mai ales in prohibitie :lol: :lol: :lol:. Ne-am asumat riscul de a muri(tu) cu noi de gat. Cat priveste tensiunea, te invit maine la Cafenea ca sa te tratez cu un Banisor. Rezultate garantate. :D :D :D S-auzim numai de bine. Nu uita un lucru, esential: si noi suntem oameni . :) :) :)
Eu am glumit, dar daca s-a simtit cineva cu musca pe caciula imi pare rau ;)
Pestele nu este un fel de mancare!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by dutustoica »

Eu am glumit, dar daca s-a simtit cineva cu musca pe caciula imi pare rau ;)
Si noi am luat-o ca o gluma, de aia am si folosit zambaretii. In ceea ce priveste "caciula pe musca" :roll: :roll: :roll:, ti-am zis ca si noi suntem oameni si putem gresi oricand. De aia a si publicat tabelul ca sa sesizam eventualele scapari.
In concluzie, nu s-a suparat nimeni, iar oferta cu Banisorul la cafenea, ramane valabila. ;) ;) ;)
User avatar
sss
Posts: 5
Joined: 11 Mar 2010, 10:57

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by sss »

No problem, lipsa de pescuit ne face irascibili. Realitatea, lasand gluma la o parte, este ca sunt chiar ingrijorat de obtinerea PG-ului, ca am auzit ca exista locuri pe granita unde exista norma de mina de pix folosita pe zi si mi-e frica sa nu-mi vina randul la Sfanta Semnatura prin noiembrie :(
Pestele nu este un fel de mancare!
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by ghinozo »

la mine in gasca deja se carcoteste,si v-a propun urmatoarea varianta: am inteles ca miercuri de pleaca la gr,ok..dupa ce vin de la gr, permisele care au toate vizele la zi, mai putin TL, sa inceapa sa fie distribuite, se fotocopiaza anpa ptr pg tulcea si cu asta basta....poate mai sunt cate unii care v-or sa pescuiasca pana in prohibitie,sa nu l-e ingradim acest drept,zic.....
Last edited by ghinozo on 23 Mar 2010, 14:31, edited 1 time in total.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

[quote="ghinozo"]la mine in gasca deja se carcoteste,si v-a propun urmatoarea varianta: am inteles ca miercuri de pleaca la gr,ok..dupa ce vin de la gr, permisele care au toate vizele la zi mai putin anpa sa inceapa sa fie distribuite, se fotocopiaza anpa ptr pg tulcea si cu asta basta....poate mai sunt cate unii care v-or sa pescuiasca pana in prohibitie,sa nu l-e ingradim acest drept,zic.....[/quote}

Ghinozo,sa nu uitam ca permisele ANPA au aparut pe piata exact acum 7(sapte)zile!Noi am promis 4 vize PG in termen de 40(patruzeci) de zile DE LA lansarea permisului ANPA.Socoteste tu mai departe...Cine vrea permisele mai devreme.le poate primi,dar numai cu vizele obtinute pana in acest moment!
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by ghinozo »

stiu grasule,stim ca sau facut eforturi ptr aceste pg-uri,dar odata pusa viza de GR,si stiut fiind faptul ca TL pune pe foaie a4,ele(pemisele} zabovesc de pomana in sertar,.......mai bine la posesor,cade bine la imagine......urmand ulterior la o cafenea ceva,....sa fie distribuite {foile a4} pg-rile de TL








Dumitrescu Iancu wrote:
ghinozo wrote:la mine in gasca deja se carcoteste,si v-a propun urmatoarea varianta: am inteles ca miercuri de pleaca la gr,ok..dupa ce vin de la gr, permisele care au toate vizele la zi mai putin anpa sa inceapa sa fie distribuite, se fotocopiaza anpa ptr pg tulcea si cu asta basta....poate mai sunt cate unii care v-or sa pescuiasca pana in prohibitie,sa nu l-e ingradim acest drept,zic.....[/quote}

Ghinozo,sa nu uitam ca permisele ANPA au aparut pe piata exact acum 7(sapte)zile!Noi am promis 4 vize PG in termen de 40(patruzeci) de zile DE LA lansarea permisului ANPA.Socoteste tu mai departe...Cine vrea permisele mai devreme.le poate primi,dar numai cu vizele obtinute pana in acest moment!
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”