SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Moderator: administrator

Locked
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

adrian25 wrote:se poate un raspuns cu starea permiselor pt cei care au depus dupa 15 martie? mai ales pe 16 martie in cazul meu, Tutuianu Adrian :oops: , ms si sper info imbucuratoare :|
Acest WE l-am dedicat in intregime "operatiunii PG-uri". Am controlat sute de carnete, dosare, etc. A rezultat, pe scurt :

1. Toti cei care au depus actele complete pana pe 20 martie au la aceasta ora: carnet, ANPA si vize pt. Giurgiu, Calarasi si Teleorman si fac parte din primul lot de Tulcea; pana pe 1 mai speram sa le avem si pe cele de Tulcea.
Este si cazul dvs., dle Tutuianu Adrian. Sunt doua optiuni :

- va programati la dl. Cristi Nedelcu - tel.0722.880.939 si primiti carnetul joi, la Cafenea sau din ziua urmatoare, in locatia pe care o stabiliti cu dumnealui. Exista, desigur si optiunea de a primi totul, pachet, imediat dupa 1 mai, la Cafeneaua urmatoare sau prin programare.

Atentie, pentru cei care au dat dosare incomplete sau cu "unele probleme" (in general lipsa copii CI) pregatim o lista, care va apare peste doua-trei zile.

2. Cei care au depus actele intre 21 martie si 5 aprilie, au carnet, ANPA si una, doua, sau trei vize din judetele apropiate si pleaca la Tulcea la sfarsitul acestei saptamani.
Si aici sunt unele probleme cu cateva dosare, va apare si aici o lista.

3. Dosarele "mai proaspete" de 6 aprilie au carnet si ANPA, pleaca la Tulcea la sfarsitul saptamanii acesteia, in paralel sunt introduse in circuitul Giurgiu, Calarasi si Teleorman si vor fi gata pana pe 8 mai, cu toate vizele.

4. Cine depune pana la sfarsitul acestei saptamani vor fi si ele gata, cu toate vizele, pana pe 15 mai.

5. Pentru cei care depun dupa 27 aprilie, vor trebui sa ia in calcul o perioada de cca 30 de zile.

6. Pentru cei care doresc sa depuna actele dupa 15 mai, vom reveni cu informatii.
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by adrian25 »

conform info de mai sus, se pare ca voi astepta pana dupa 1 mai, 2 sapt nu mai sunt o problema, sa auzim numai de bine si fire intinse ;)
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by valic »

adrian25 wrote:conform info de mai sus, se pare ca voi astepta pana dupa 1 mai, 2 sapt nu mai sunt o problema, sa auzim numai de bine si fire intinse ;)
Oricum e prohibitie si nu-ti folosesc la nimic pana atunci.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Adar Marian »

... cu observatia ca sezonul la stiuca e deschis, iar pe intai mai incepe si cel de pastrav.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

Adar Marian wrote:... cu observatia ca sezonul la stiuca e deschis, iar pe intai mai incepe si cel de pastrav.
...facem si noi precizarea ca pentru stiuca si pastrav, se poate pescui cu permisul ANPA, care exista si la cerere se poate livra anticipat.
Problema de durata este a PG-urilor.

Pe Dunare, mai greu cu stiuca (dar nu imposibil!); cat despre pastrav....
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by valic »

Mariane,

Pune-ne frate poza cu stiuca aia luata pe Dunare ....................

Numa' bine.
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Adar Marian »

Nu pot, ca n-am inca permisu', de pegeu nici vorba, si-n lipsa lor imi iese nume de braconier, iar chestia asta imi pateaza bunul renume pana acolo incat durerile de palarie nu m-ar lasa sa dorm.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Nu pot, ca n-am inca permisu', de pegeu nici vorba, si-n lipsa lor imi iese nume de braconier, iar chestia asta imi pateaza bunul renume pana acolo incat durerile de palarie nu m-ar lasa sa dorm.
Corect, cine n-are permis ANPA este braconier sadea. ;)
LaPeste
Posts: 16
Joined: 01 Feb 2010, 18:46

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by LaPeste »

am si eu un permis de ridicat de unde il iau? la inceputul lui februarie am dat tot ce trebuie pentru el. stie cineva daca sunt toate stampilele gata?


o zi buna va doresc.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Miyagi »

LaPeste wrote:am si eu un permis de ridicat de unde il iau? la inceputul lui februarie am dat tot ce trebuie pentru el. stie cineva daca sunt toate stampilele gata?


o zi buna va doresc.
In principiu da insa va rugam sa manifestati intelegere alaturi de noi intrucat Asociatia noastra trece prin momente foarte triste in aceasta perioada. Sunt convins ca si raspunsurile abilitate vor veni in timp util.
Cu respect!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

LaPeste wrote:am si eu un permis de ridicat de unde il iau? la inceputul lui februarie am dat tot ce trebuie pentru el. stie cineva daca sunt toate stampilele gata?


o zi buna va doresc.
Toti cei cu "vechimea" dumitale au la aceasta data vizele CL, TL, GR si sunt in primul lot TL, care va fi ridicat saptamana viitoare.
Pentru a sti foarte exact, ar trebui sa stim numele si prenumele; nickname-ul (din memorie) apartine unui tanar student care a depus actele la una din cafenelele lunii februarie, dar mai mult nu-mi amintesc.
Imediat ce avem si PG-urile de la Tulcea, vom organiza "o mare imparteala de carnete".
Tineti aproape.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Adar Marian »

Am urmatoarea lista cu numele celor care au depus cereri la data de 23.03.2010 si cum oamenii ma tot intreaba pe mine, as vrea sa stiu ce le raspund, in ce stadiu sunt permisele lor, cand le pot ridica, de unde, de la cine si cu ce vize PG?

1 - (nr. chitanta 461)
2 - (nr. chitanta 462)
3 - (nr. chitanta 463)
4 - (nr. chitanta 464)
5 - (nr. chitanta 465)
6 - (nr. chitanta 466)
Last edited by Adar Marian on 03 May 2010, 16:23, edited 1 time in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Am urmatoarea lista cu numele celor care au depus cereri la data de 23.03.2010 si cum oamenii ma tot intreaba pe mine, as vrea sa stiu ce le raspund, in ce stadiu sunt permisele lor, cand le pot ridica, de unde, de la cine si cu ce vize PG?

1 - Niculescu Carol Mihail (nr. chitanta 461)
2 - Costache Cristian Gabriel (nr. chitanta 462)
3 - Dobre Aurel Ciprian (nr. chitanta 463)
4 - Paciu Marius (nr. chitanta 464)
5 - Turbureanu Razvan (nr. chitanta 465)
6 - Calin Pavel (nr. chitanta 466)
Din memorie, dar 99 % real, lotul acesta asteapta viza de Tulcea si Calarasi (Oltenita) ambele saptamana asta.
Imediat dupa 1 Mai, vom organiza o "mare distribuire" la o gradina-restaurant, care se va anunta in timp util.
Apoi, permisele vor ajunge la sediu, de unde vor putea fi retrase de luni pana joi, intre orele 17,30-20,00.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Miyagi »

Mai zilele trecute am fost contactat telefonic de un deponent care reprezenta o lista de membrii sub pretextul ca nu stie care e situatia permiselor dumnealor si am concluzionat de comun acord ca le poate ridica de la mine din locatia LaserMaxx-Afi Cotroceni insa trebuia sa-mi trimita un mail cu acele nume. Daca cineva se recunoaste in acest caz il rog inca odata sa-mi trimita lista pe mailul de la semnatura sa o analizam.
Fac precizarea ca sunt cele depuse la magazinul de pe Giurgiului.
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by ady76buc »

salutare tuturor.
vreau sa il intreb pe dl.cezar daca joia aceasta se tine cafeneaua si daca am depus actele pt pg-uri pe 25.03,cind pot solicita permisul cu vizele?dupa 1mai cind incepe marea distribuiala?multumesc anticipat si sa aveti o vara frumoasa.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

ady76buc wrote:salutare tuturor.
vreau sa il intreb pe dl.cezar daca joia aceasta se tine cafeneaua si daca am depus actele pt pg-uri pe 25.03,cind pot solicita permisul cu vizele?dupa 1mai cind incepe marea distribuiala?multumesc anticipat si sa aveti o vara frumoasa.
Imi pare rau ca nu va pot da un raspuns foarte clar, pentru ca mi-este greu sa va identific pe baza de nickname; daca vreti sa va pastrati anonimatul, dati-mi totusi un un mesaj privat cu numele/prenumele.
In orice caz, retineti: maine, joi vom ridica de la Tulcea o transa masiva de PG-uri (cca 400) in care v-ati putea regasi. Avand in vedere data depunerii actelor, ar trebui ca vizele celelalte sa le aveti deja.
Cu probabilitate mai mica, ati putea fi in lotul II, care va fi preluat de noi pe 3 sau 4 mai.

In privinta Cafenelei, corelat cu sosirea maine a lotului de PG-uri de la Tulcea si cu nevoia de a cupla PG-urile Tulcea si Giurgiu care vin pe foaie cu carnetele pe care sunt aplicate vizele Calarasi si Teleorman, singura varianta fezabila va fi o Cafenea pe 5 mai, in care sa facem "Marea DISTRIBUIRE".
Cafeneaua se va repeta pe 12 si 19 mai, astfel incat toata lumea sa-si poata aranja programul
Ce va ramane nedistribuit de la Cafenele, va ajunge la Sediu (str.Viesparilor nr.43, sector 2), unde preluarea se poate face in zilele de luni,marti, miercuri si joi, intre orele 17,30-20,00.

Cafeneaua dorin sa o organizam in aer liber, la o gradina de vara incapatoare. Avem in vedere cateva locatii, vom alege cea mai buna varianta ca zona, preturi, mijloace de transport etc. si vom anunta.

Tineti aproape !
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”