SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Moderator: administrator

mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mdd69ro »

De permisele ANPA se mai stie ceva? Am citit pe alt forum ca PG-uri s-au eliberat, dar nu avem ce face cu ele fara ANPA...

Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

mdd69ro wrote:De permisele ANPA se mai stie ceva? Am citit pe alt forum ca PG-uri s-au eliberat, dar nu avem ce face cu ele fara ANPA...

Sanatate maxima!
Este exact. Unele judete elibereaza deja PG-uri, dar utilizarea lor se face numai alaturi de permisul ANPA. Alte judete conditioneaza eliberarea PG-urilor de prezentarea permiselor ANPA chiar in momentul depunerii actelor.
Si noi am rezolvat 120 de PG-uri la Calarasi, iar saptamana viitoare pleaca alt lot.

ANPA se misca fff greu ! :evil: Aici nu prea avem ce face !
fly_db
Posts: 14
Joined: 18 Feb 2010, 14:15

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by fly_db »

Citand informatii de pe alte forumuri, se pare ca saptamana viitoare ANPA va incepe distributia permiselor catre asociatii.
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mdd69ro »

fly_db wrote:Citand informatii de pe alte forumuri, se pare ca saptamana viitoare ANPA va incepe distributia permiselor catre asociatii.

Doamne-ajuta!




Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Miyagi »

mdd69ro wrote:
fly_db wrote:Citand informatii de pe alte forumuri, se pare ca saptamana viitoare ANPA va incepe distributia permiselor catre asociatii.

Doamne-ajuta!




Sanatate maxima!
Ca sa se inteleaga mai bine! Anumite zone de frontiera sunt cel mai des vizate de marea majoritate a "Dunarenilor" si de aceea autoritatile locale isi iau masuri din timp pentru evitarea suprasolicitarii (vezi cazul Oltenita). Inca e nebuloasa cu ANPA si nu transpira nimica. Mai asteptam un pic si apoi abordam autoritatea :D . Ce mi-e mie clar ca la Oltenita s-a schimbat ceva comparabil cu anu` trecut. Sa le dea Dumnezeu sanatate celor de-acolo si mintea de-apoi!
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by fpasare »

am vorbit astazi cu prieteni mei care au carnet de membru la calarasi si au zis ca ei au primit deja permisul ANPA si ca acestea se repartizeaza catra asociatii in functie de numarul de membri pe care il au stie cineva daca este adevarat sau sunt duar vorbe aruncate in vant
:?: :?: :?:
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

fpasare wrote:am vorbit astazi cu prieteni mei care au carnet de membru la calarasi si au zis ca ei au primit deja permisul ANPA si ca acestea se repartizeaza catra asociatii in functie de numarul de membri pe care il au stie cineva daca este adevarat sau sunt duar vorbe aruncate in vant
:?: :?: :?:
Am vorbit astazi la ANPA. Permisele nu au fost inca ridicate de la tipografie; ni s-a comunicat ca le vor prelua in zilele urmatoare si vor anunta pe saitul ANPA.
Deci, vorbe in vant. Rugati-i pe prietenii care au primit un astfel de permis sa vi-l arate, sau macar sa va spuna seria. ;)
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by fpasare »

Hmmmmmmmmmmmmmm
Las ca le-o coc eu lor maine o sa le prezint eu si permis si pg de pe Corel prietenul meu ca suntem pescari nu
multumesc si fire intinse :lol: :lol:
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by valic »

Acu' 2 minute am sunat la ANPA ......... permisele sunt tiparite si le asteapta azi sau maine, apoi se vor trimite in teritoriu.
Au zis ca de vineri incepe distributia catre asociatii, dar dupa cum se misca, nu cred ca inainte de luni 15 martie, optimistic vorbind .........
In orice caz in luna martie le vom avea in buzunare.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

Domnilor,avem o veste foarte buna:astazi,prietenul nostru Dutu-Banisor a preluat de la Turnu-Magurele primul lot,de 200 de carnete APC21 cu viza PG pentru judetul Teleorman!Iata deci ca cei care s-au grabit au deja obtinute doua vize PG(Calarasi si Teleorman).Activitatea continua,asa ca va asteptam la punctele noastre de lucru!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by valic »

Bravo DUTULEeeeeeeeeeeeee !
Valic
0744 644 368
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by ghinozo »

MULTUMIN NENE DUTULICA ptr eforturile depuse....si drept rasplata...astept sa aduci maine la cafenea neste 'suc'...promit ca pun eu in pahare :mrgreen:
User avatar
maryoo
Posts: 8
Joined: 16 Feb 2010, 20:01

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by maryoo »

Cum aflam si noi care sunt fericitii posesori ai permiselor si a PG-urilor
Multumesc anticipat si fire-ntinse pe 2010
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by ghinozo »

i-a topicul de la capat ...si o sa intelegi.


maryoo wrote:Cum aflam si noi care sunt fericitii posesori ai permiselor si a PG-urilor
Multumesc anticipat si fire-ntinse pe 2010
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

maryoo wrote:Cum aflam si noi care sunt fericitii posesori ai permiselor si a PG-urilor
Multumesc anticipat si fire-ntinse pe 2010
Permisele ANPA inca le asteptam!!!PG-uri vor avea toti membrii care au platit cotizatia,asa cum am promis!Vom incerca sa afisam si o centralizare,dar pana reusim,apar si celelalte PG-uri si nu mai are rost!Un pic de rabdare si toate se vor aranja!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

maryoo wrote:Cum aflam si noi care sunt fericitii posesori ai permiselor si a PG-urilor
Multumesc anticipat si fire-ntinse pe 2010
In principiu, toti cei care au vizat pana pe 9 martie si au cerut viza PG Calarasi si Teleorman sunt rezolvati.
Au fost unele probleme cu unele formulare cu greseli, dar au fost remediate operativ.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by valibu »

Uite ca ma bag si io pe aici, mai mult sau mai putin ca altii. Chiar daca unii "ma dau cu piatra", pana la urma ce avem de castigat noi, cei care cotizeaza? O amarata de viza de frontiera careia nu-i mai vad rostul, dar care trebuie. Tineti oarecum in secret actiunile voastre. Va place sa iesiti in fata cu ce ati realizat. Nu credeti ca toata goana asta dupa afirmare loveste tot in noi? In cei care cotizeaza? Hai sa fim seriosi, chiar daca am cazut spre penibil, este ce gandesc. As vrea doar sa ma duc sa-mi iau o rovinieta pentru o zi, cu care sa pescuiesc toata acea zi unde vreau, pe apele publice.
Am sustinut si m-am implicat cat am putut. Si colo, si colo.
Ma dor ambitiile voastre!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by costin stefanescu »

Vali,zi tata pe sleau ce te doare,n-o mai da alambicata ca nu se intelege nimic,deci ia-o de la inceput,sant numai ochi si urechi :ugeek: :lol:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Albatrin »

costin stefanescu wrote:Vali,zi tata pe sleau ce te doare,n-o mai da alambicata ca nu se intelege nimic,deci ia-o de la inceput,sant numai ochi si urechi :ugeek: :lol:
Nu eşti singurul :shock: :o :shock: :o :shock: :o :!: :o :?: :x :?:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Mihai Vinturache »

Eu am inteles despre ce e vorba. Ceea ce vreau sa-i spun eu lui Vali este ca, din fericire, in acest caz, ambitiile despre care face vorbire au efect pozitiv pentru pescarii membrii ai asociatiilor. Este vorba de acea ambitie pozitiva, constructiva, care te determina sa fii mai bun, sa faci mai mult si mai bine. In plan social, duce spre bunastare. Atata vreme cat zabaterea noastra este sa avem cu o capra mai mult decat vecinul si acesta intra si el in competitie, rezultatul este pozitiv.
"Competitia" intre asociatii nu poate fi decat benefica pentru pescarii sportivi.
Sa ne rugam sa fim feriti de genul de ambitie care te face sa omori capra vecinului.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”