Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Moderator: administrator

User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Mihai Vinturache »

Cezare, pentru ca esti moderatorul acestui topic, te rog modifica primul mesaj, cel al lui Iancu, si trece acolo toate punctele de lucru ale APC 21 si programul lor. In acest fel sunt mai usor de gasit, nu trebuie lumea sa umble prin tot topicul.

Trece-ma si pe mine cu punct de lucru la McDonalds sau SpringTime in Mall Vitan, in fiecare miercuri intre orele 17-18, incepand cu data de 10 martie.
Acesta este programul obligatoriu, dar daca am pentru ce, stau mai mult.
Voi avea pe masa un fanion cu sigla APC 21.
Last edited by Mihai Vinturache on 09 Mar 2010, 23:51, edited 1 time in total.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by ALIN66 »

Dumitrescu Iancu wrote:@Alin66
Alin,am preluat hartiile din Obor si le dau la procesat!O observatie insa:am un singur carnet de membru-Lazar Constantin!Ceilalti 4 solicitanti vor trebui sa mai achite,la ridicarea permisului,cate 5lei=contravaloarea carnetului de membru,suma ce va figura in chitanta!
este cumva o problema daca platim carnetele de membru cind venimsa le ridicam? :o apropo o data aproximativa? :oops:: :!: si eu as elibera carnetele in mod festiv !!!! :lol: :D :P :oops:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by cezar »

ALIN66 wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:@Alin66
Alin,am preluat hartiile din Obor si le dau la procesat!O observatie insa:am un singur carnet de membru-Lazar Constantin!Ceilalti 4 solicitanti vor trebui sa mai achite,la ridicarea permisului,cate 5lei=contravaloarea carnetului de membru,suma ce va figura in chitanta!
este cumva o problema daca platim carnetele de membru cind venimsa le ridicam? :o apropo o data aproximativa? :oops:: :!: si eu as elibera carnetele in mod festiv !!!! :lol: :D :P :oops:
1. Nu vad o problema pentru ca cei 5 lei sa se plateasca la ridicarea carnetului.
2. Cea mai festiva forma de eliberare este la CAFENEA !
3. Data aproximativa o vom sti doar dupa aparitia permiselor ANPA. Vizele PG pe care le obtinem pana atunci sunt doar o forma de a economisi timpul dvs.
Vestea buna este ca aparitia faimoaselor permise este o "chestie de cateva zile".
marin1
Posts: 58
Joined: 28 Jan 2010, 19:47

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by marin1 »

vreau sa ma inscriu in aceasta asociatie,vreau si pg,cu ce trebuie sa fiu pregatit?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Dumitrescu Iancu »

marin1 wrote:vreau sa ma inscriu in aceasta asociatie,vreau si pg,cu ce trebuie sa fiu pregatit?
Cerere de aderare la asociatie,cate o cerere de PG pentru fiecare judet,4 copii xerox dupa CI,85 lei numerar!Cererile le poti descarca de pe forum!
marin1
Posts: 58
Joined: 28 Jan 2010, 19:47

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by marin1 »

Dumitrescu Iancu wrote:
marin1 wrote:vreau sa ma inscriu in aceasta asociatie,vreau si pg,cu ce trebuie sa fiu pregatit?
Cerere de aderare la asociatie,cate o cerere de PG pentru fiecare judet,4 copii xerox dupa CI,85 lei numerar!Cererile le poti descarca de pe forum!
aici gasesc cele de trebuinta?. Punctele de lucru ale firmei Papirus Services srl din:
- Str 11 Iunie nr.28, 300 metri de la intersecţia cu Regina Maria, spre Piaţa Carol, pe partea dreaptă.Foto nu este necesar?
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Albatrin »

marin1 wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:
marin1 wrote:vreau sa ma inscriu in aceasta asociatie,vreau si pg,cu ce trebuie sa fiu pregatit?
Cerere de aderare la asociatie,cate o cerere de PG pentru fiecare judet,4 copii xerox dupa CI,85 lei numerar!Cererile le poti descarca de pe forum!
aici gasesc cele de trebuinta?. Punctele de lucru ale firmei Papirus Services srl din:
- Str 11 Iunie nr.28, 300 metri de la intersecţia cu Regina Maria, spre Piaţa Carol, pe partea dreaptă.Foto nu este necesar?
Găsiţi tot ce vă trebuie, inclusiv posibilitatea de a va face copii după CI, contra cost bineînţeles. Nu sunt necesare fotografii!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Dumitrescu Iancu »

S-a deschis un nou punct de lucru cu publicul:Magazinul Baracuda din Bdul Marasesti,colt cu Str. Olimpului!(langa Distrigaz)! ;) Persoana de legatura in magazin:Florin!
Va asteptam!

P.S.Geo,te rog sa ridici si acest anunt!
marin1
Posts: 58
Joined: 28 Jan 2010, 19:47

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by marin1 »

astazi s-au depus 3 cereri maine inca 1,impreuna cu cele 4 pg,o doamna cumsecade ne-a servit ireprosabil,nu este graba mare dar din simpla curiozitate as dori sa stiu cam pe cand pot intra in posesia carnetelor
ps.de ce nu este necesar foto?
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Miyagi »

marin1 wrote:astazi s-au depus 3 cereri maine inca 1,impreuna cu cele 4 pg,o doamna cumsecade ne-a servit ireprosabil,nu este graba mare dar din simpla curiozitate as dori sa stiu cam pe cand pot intra in posesia carnetelor
ps.de ce nu este necesar foto?
Pentru ca omului peste tot pe unde se duce ii trebuie un B.I. sau C.I. unde e inscris CNP-ul si e de-ajuns sa le ai pe acestea: B.I./C.I.,Carnet asociatie,carnet ANPA. Peste tot CNP-ul e la fel;figura se mai schimba:la betie,la drill scurt,etc. :D
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Dumitrescu Iancu »

marin1 wrote:astazi s-au depus 3 cereri maine inca 1,impreuna cu cele 4 pg,o doamna cumsecade ne-a servit ireprosabil,nu este graba mare dar din simpla curiozitate as dori sa stiu cam pe cand pot intra in posesia carnetelor
ps.de ce nu este necesar foto?

@marin 1
Hai sa lamurim putin lucrurile:
1.carnetul de membru al asociatiei il puteti avea maine,dar nu aveti ce face cu el!
2.permisul ANPA se elibereaza de ANPA catre asociatie numai pe baza de tabel nominal si cod numeric personal.Asta inseamna ca va inscrieti in Asociatie,platiti cotravaloarea si abia apoi Asociatia poate prelua permisul de la ANPA.Cum o serie de permise(cca 300 buc) au fost ridicate astazi de colegii nostrii,urmatorul lot va fi ridicat peste o saptamana(miercuri 24 martie),asa ca puteti intra in posesia lui la sfarsitul saptamanii viitoare,dar fara PG-uri.
3.PG-urile se obtin de la IJPF-uri in baza permisului ANPA si a carnetului de membru al asociatiei(fiecare IJPF pune o stampila pe carnet),deci trebuie sa trimitem carnetele la fiecare judet in parte, raman acolo cateva zile(termenul legal de eliberare a unei vize este de 15 zile= rezulta teoretic 60 zile) si abia apoi puteti utiliza cele 4 PG-uri.Nu vor fi chiar 60 de zile,dar 30-40 vor fi cu siguranta!Daca cititi mai atent,toate acestea au fost anuntate din timp,pentru ca toata lumea sa stie despre ce e vorba!
4.am renuntat la fotografie pentru a usura demersurile viitorilor membri.
Va stam la dispozitie cu orice alta lamurire!
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by fanelul »

Ce aglomeratie a fost azi la permise!!!!
Felicitari d-lui Dutu pt rabdare..... si noua asemenea.
Pe putin 20 de la 17.40 cand am ajuns eu. Ma bucur sa vad atati pescari dornici sa pescuiasca legal si, sa speram, in "limitele" legii
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Dumitrescu Iancu »

Din "motive tehnice" care tin de unele probleme organizatorice ale Asociatiei noastre,suntem nevoiti sa inchidem punctul de preluare de la magazinul din sos. Giurgiului!Alternativa cea mai apropiata este magazinul Baracuda din bdul Marasesti(langa Distrigaz)!
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by adrian25 »

astazi am depus "documentatia" pe giurgiului, daca se inchide acel punct de "relatii clienti" , permisele de unde se vor elibera? adica intelesesem ca permisele vor fi ridicate de unde au fost depuse hartiile...... numai bine si tot respectul pt conducerea club 21, astept cu interes sa cunosc si membrii, fiind nou pe acest forum, fire intinse
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by Dumitrescu Iancu »

Adrian 25,vom anunta aici listele cu membri,avem numere de telefon de la ei,se va rezolva problema in mod onorabil!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by ALIN66 »

Dumitrescu Iancu wrote:Adrian 25,vom anunta aici listele cu membri,avem numere de telefon de la ei,se va rezolva problema in mod onorabil!
as avea un "amendament":la listele cu membrii APC21,in dreptul fiecaruia nu s-ar putea pune si mentiunea de"posesor permis ANPA +vize PG ?"stiu,vizele pg dureaza, nu avem ce face cu birocratia asta din Romania dar ptr o informare,la lista,sa fie trecute vizele:tulcea-x,giurgiu--,calarasi-x,etc! e doar o idee,o parere personala! multumesc anticipat!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by cezar »

ALIN66 wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Adrian 25,vom anunta aici listele cu membri,avem numere de telefon de la ei,se va rezolva problema in mod onorabil!
as avea un "amendament":la listele cu membrii APC21,in dreptul fiecaruia nu s-ar putea pune si mentiunea de"posesor permis ANPA +vize PG ?"stiu,vizele pg dureaza, nu avem ce face cu birocratia asta din Romania dar ptr o informare,la lista,sa fie trecute vizele:tulcea-x,giurgiu--,calarasi-x,etc! e doar o idee,o parere personala! multumesc anticipat!
Asa va fi, altfel listele nu serveau prea mult.
Listele vor contine toate informatiile utile si stadiul fiecarui permis. Vor fi actualizate permanent !
bcm
Posts: 9
Joined: 23 Mar 2010, 15:26

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by bcm »

Am depus tot ce trebuie pentru obtinerea permisului (la 30 martie) la "punctul de lucru" de la Obor. Care sunt sansele sa pot ridica permisul tot de acolo? Nu sunt din Bucuresti si imi e "peste mana" sa ajung in locul unde va intalniti dvs de obicei la ceas de seara. Multumesc
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by valic »

Va rugam sa mai aveti putintica rabdare, azi incepe distribuirea carnetelor, permiselor, chitantelor si PG-urilor.
Saptamana viitoare pregatim plecarea spre Tulcea, apoi ne mai eliberam putin si vom incepe distribuirea actelor in stil masiv.
Rugam aceasta pasuire ca sa nu lucram sub presiune si sa facem greseli.

Va multumim pt intelegere.
Valic
0744 644 368
bcm
Posts: 9
Joined: 23 Mar 2010, 15:26

Re: Puncte de lucru cu publicul ale APC21

Post by bcm »

Nuvreau sa ma intelegeti gresit. Poate ca data pe care am mentionat-o (data la care am depus cererea pentru permis) a incurcat putin mesajul pe care l-am transmis. Nu vreau sa zoresc pe nimeni in niciun fel, mai ales ca nu mi-ar fi de folos permisul chiar daca l-as primi acum, ca suntem in prohibitie. Am inteles foarte bine cat dureaza obtinerea permiselor cu si fara PG (eu nu am depus si cereri pentru PG pentru anul acesta).
Voiam doar sa stiu daca se poate lua in calcul si varianta ridicarii permiselor din locurile unde au fost depuse cererile de inscriere in asociatie.
Sper ca am reusit sa lamuresc situatia.
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”