PG Inscrieri

Moderator: administrator

Locked
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

PG Inscrieri

Post by valic »

Dragi Prieteni pescari membri ai APC 21,

Cei ce doresc sa obtina PG-urile sunt invitati sa trimita actele necesare la adresa: coff.valeriu@yahoo.com in forma scanata, sau mi le pot preda personal zilnic astfel:
-ziua in zona Metro Berceni;
-seara dupa ora 18 in raza restaurantului Dambovicioara (Timpuri Noi);
-sau cu un telefon in prealabil, pt ca umblu zilnic prin centru:
Actele necesare sunt: copie permis ANPA (cand va fi), cerere pentru judetul dorit (nu completati data), copie carnet membru (prima pagina, pagina cu viza anuala) si copie buletin.
Cererile in format word le puteti downloada de la http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic.php?f=13&t=232
Daca aveti neclaritati ma puteti suna la nr. 0744 644 368.
Atentie ! actiunea este doar pentru membri APC 21 cu taxa platita.

Spor.
Last edited by valic on 15 Feb 2010, 18:41, edited 1 time in total.
Valic
0744 644 368
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: PG Inscrieri

Post by Sionut »

Intrebare pt.cine stie sa-mi raspunda : daca sunt in situatia de a avea 2 sau mai multe permise,
pot avea anumite vize de PG pe un permis si altele pe altul ?
Sunt ele valabile ?
Multumesc.
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: PG Inscrieri

Post by nexu »

Pai permis de pescuit vei avea numai unu, iar PG se da numai pt acel permis...treaba este alta, daca ai 2 carnete de pescar, pe care dintre ele ti se va pune viza PG???cred ca alegerea iti va apartine, numai tu poti alege ce carnet de pescar, insotit de permisul de pescuit, vei da pt viza pg :|
0762 747 895...0732 085 740
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PG Inscrieri

Post by cezar »

& sionut
& nexu

Poti avea viza PG pe orice suport (carnet nr.1 sau carnet nr.2 sau carnet nr.n), dupa cum poti sa ai PG pe o hartie separata (cum se intampla cu AJPF Tulcea).
Important este sa ai la tine dovada corespunzatoare a detinerii PG-ului; adica daca esti pe raza jud.Tulcea, sa ai la tine carnetul, foaia PG de Tulcea si permisul ANPA. Daca esti la Calarasi, sa ai ANPA si carnetul cu stampila de Calarasi, nu pe celalalt, cu Giurgiu, de exemplu.
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: PG Inscrieri

Post by Gabi »

Sionut wrote:Intrebare pt.cine stie sa-mi raspunda : daca sunt in situatia de a avea 2 sau mai multe permise,
pot avea anumite vize de PG pe un permis si altele pe altul ?
Sunt ele valabile ?
Multumesc.
Probabil te referi la mai multe carnete de membru al unei asociatii.Pt ca permisul ANPA e unul singur.

Eu anul trecut n-am avut carnet(de la vreo asociatie) ci numai permis ANPA.Comandantul de la Calarasi mi-a dat avizul pe cerere direct .Deci cum spunea si Cezar pg-ul n-are nicio legatura cu asociatiile (ca spuneai ca ai mai multe carnete) ci numai cu permisul ANPA.La un control pe Dorobantu ,granicerii mi-au cerut numai aprobarea de la Calarasi ,nimic altceva. Probabil ca asociatiile merg cu un tabel ,cu cererile personale atasate si ,daca tii sa faci parte din mai multe asociatii ,sa-ti puna pg direct pe cerere .Sau daca nu arati carnetul unde ai viza respectiva cu semn. si stampila pol de front. Ce-i intereseaza pe graniceri unde ai tu viza ?
chestii socoteli
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: PG Inscrieri

Post by Albatrin »

Ia uitaţi-vă voi ce scrie pe permisul ANPA:

Image

"ASOCIAŢIA......................"
Ionuţ,
asta înseamnă că PG-ul trebuie să-l iei pe carnetul de membru cu care ţi-ai luat permisul, asta daca nu vrei să plăteşti două permise ANPA! :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: PG Inscrieri

Post by Gabi »

Cristi ,de dragul logicii ,de acord ce ai spus tu e adevarat pt.obtinerea permisului anpa.Pe cererea pt. aviz PG. nu apare nicaieri numele asociatiei la care normal ca ai aderat. Deci raman la parerea mea .Nu cred ca povestea cu obligativitatea asocierii (facuta numai pt. a favoriza agvpsurile) e valabila si la Pol .f.
Cel putin pt. Calarasi ar trebui sa incercati pe net. Eu si un bun amic ,am fost siderati de promptitudinea si eleganta cu care-am fost tratati.La Giurgiu CANCI :evil: .
Cum spunea cineva ,acu' e momentul ca legea ,asa stramba si cu dedicatie pt.ajvps, sa se-ntoarca impotriva lor si sa fie in favoarea asociatiilor adevarate ,ca a noastra de ex. Ca cine intra eventual de nevoie ,se lamureste intr-un an de beneficiile nu neaparat materiale pe care le poate avea printre noi.
chestii socoteli
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: PG Inscrieri

Post by Albatrin »

Gabi,
s-a cerut de către IJPF ca avizul să se dea pe carnetul de membru al unei asociaţii, aşa că nu poţi trimite permisul ANPA cu APS şi carnetul de la APC21. Părerea mea....
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: PG Inscrieri

Post by Gabi »

Albatrin wrote:Gabi,
s-a cerut de către IJPF ca avizul să se dea pe carnetul de membru al unei asociaţii, aşa că nu poţi trimite permisul ANPA cu APS şi carnetul de la APC21. Părerea mea....
Pai zi frate asa de la inceput ,ce ma lasi sa bat campii pe aici ? :oops: .Dar daca n-ai spune tu asta n-as prea crede.
chestii socoteli
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”