Clubul arbitrilor

Moderator: administrator

User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Clubul arbitrilor

Post by pescarul33 »

Dumitrescu Iancu wrote:Domnilor,ne intalnim maine pe Lilieci!
fara sa am stiinta de ceea ce organizati chiar imi planificasem de weekendul trecut o iesire maine la lilieci :lol:
chiar ma bucur ca am nimerit la fix poate dati si ceva din casa :roll: in legatura cu , cafeneaua de marti :?: :shock:
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Clubul arbitrilor

Post by pescarul33 »

Dumitrescu Iancu wrote:Prieteni,Clubul Arbitrilor organizeaza sambata,20 martie,la Lilieci-la Costel o sedinta de pregatire a arbitrilor,pe care o cuplam si cu o partida de pescuit!
Asadar,ii asteptam pe toti cei interesati (chiar daca nu s-au inscris inca in Club).Fiecare vine cand doreste ca pentru pescuit,la ora 11 ne strangem pt instructaj(max 2 ore) dupa care puteti relua pescuitul!Taxa va fi 0 pentru C&R si 40 lei pentru cei care vor sa retina pestele!Rog pe cei care nu au acces la sectiunea speciala a Clubului sa posteze aici intentia de a participa!
Pe 8 aprilie avem debutul:arbitram prima etapa a CN de Spinning,Liga Open,la Sarulesti!
din cate stiam eu taxa pana la 1 aprilie este de 15 ron :?: :?: :?:
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: Clubul arbitrilor

Post by mr marinel »

Iancule
As merge cu placere, da cand era frig si vifornita afara le-am promis si consemnat blocatarilor ca facem curatenie de primavara pe data de 20 martie. Si acum tare i-mi pare rau, da n-am ce sa face mai ales ca sunt seful blocatarilor in blocul in care stau.
Va urez timebuilding placut sti tu povestestele si celor ce vor fi acolo si nu au de unde sti.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Clubul arbitrilor

Post by Adar Marian »

Dumitrescu Iancu wrote:Prieteni,Clubul Arbitrilor organizeaza sambata,20 martie,la Lilieci-la Costel o sedinta de pregatire a arbitrilor,pe care o cuplam si cu o partida de pescuit!
Dom'le, am tot cautat, am folosit si search-ul , insa nimic despre rezultatele partidei voastre de pescuit - aici il excludem pe userul P.M., cel pomenit de Cristi/Albatran.
Ce naiba, suntem intre noi, alea-alea, cutare-cutare, trei cuvinte, sa stie omu' daca se merita ori nu...
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Clubul arbitrilor

Post by Mihai Vinturache »

Mariane, pe cand am ajuns noi pe lac nu mai era loc pentru un ac (poezie populara). Drept pentru care ne-am refugiat catre coada lacului unde am mai gasit 2-3 locuri. Pana pe la pranz ne-am petrecut timpul povestind si discutand despre una si alta. Pe la 11 a inceput sa se prinda ici colo cate o rosioara. Nemultumiti, ne-am imbarcat intr-un convoi de 10 (zece) masini si am plecat la Mariuta unde in circa 2 ore s-au prins 3 (trei) guvizi intre 2,47 si 3,79 cm. Am inceput sa regretam ca am plecat de pe Lilieci. Dupa cele 2 ore unii au plecat spre case iar altii spre alte balti. Despre cei din urma nu mai pot sa ofer informatii.
Una peste alta, am inteles ca cei care au ramas pe Lilieci si dupa ora pranzului au luat ceva rosioare si carasi mititei. De asemenea am inteles ca este o balta pe care se poate prinde peste daca o cunosti foarte, foarte bine.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Prieteni,Clubul arbitrilor are nevoie de o mana de ajutor:cine are redresor pentru incarcarea ACUMULATORILOR AUTO si se poate lipsi o perioada de el sa ne dea un semn!Le solicitam cu titlu de imprumut,dar pentru o perioada de cateva luni!Multumim anticipat!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Clubul arbitrilor

Post by pytzy »

Dumitrescu Iancu wrote:Prieteni,Clubul arbitrilor are nevoie de o mana de ajutor:cine are redresor pentru incarcarea ACUMULATORILOR AUTO si se poate lipsi o perioada de el sa ne dea un semn!Le solicitam cu titlu de imprumut,dar pentru o perioada de cateva luni!Multumim anticipat!
Am eu redresor...asa ca se rezolva... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

pytzy wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Prieteni,Clubul arbitrilor are nevoie de o mana de ajutor:cine are redresor pentru incarcarea ACUMULATORILOR AUTO si se poate lipsi o perioada de el sa ne dea un semn!Le solicitam cu titlu de imprumut,dar pentru o perioada de cateva luni!Multumim anticipat!
Am eu redresor...asa ca se rezolva... ;)
OK,Pytzy,numai ca avem nevoie de 3-4 bucati,asa ca rugamintea ramane valabila!
Oros Nicolae
Posts: 11
Joined: 15 Feb 2010, 14:21

Re: Clubul arbitrilor

Post by Oros Nicolae »

am si eu unul disponibil, il aduc Joi la cafenea?...se mai tine "sedinta" banuiesc ?! :) . Eu m-am ambalat cu munca si nu am reusit sa ajung la ultimele intalniri.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Oros Nicolae wrote:am si eu unul disponibil, il aduc Joi la cafenea?...se mai tine "sedinta" banuiesc ?! :) . Eu m-am ambalat cu munca si nu am reusit sa ajung la ultimele intalniri.
Multumim,cafeneaua ar trebui sa fie joia viitoare si vreau sa nu las nimic pe ultima clipa!Poate gasim o modalitate de a-l lua mai devreme!
Incearca sa vii macar cateva ore la Sarulesti,in timpul concursului si este cea mai buna pregatire!
Oros Nicolae
Posts: 11
Joined: 15 Feb 2010, 14:21

Re: Clubul arbitrilor

Post by Oros Nicolae »

Sarulesti?...cand?, doar sa-mi spui data si ora! :)... daca ai nevoie mai devreme de el te rog sa-mi spui si vin si ti-l aduc.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Clubul arbitrilor

Post by costin stefanescu »

maine,9 Aprilie incepe primul concurs al LRS etapa Sarulesti,este prima participare a arbitrilor APC21,le urez concurs usor si fara incidente si asteptam vesti speram cat mai bune!
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: Clubul arbitrilor

Post by mr marinel »

Spor arbitrilor.
B _ _ _ a concurentilor.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Clubul arbitrilor

Post by costin stefanescu »

am vorbit azi cu baietii,totul a decurs foarte bine in prima mansa,asta din pdv al arbitrajului,caci la concurenti slabut,din totalul de participanti numai jumatate au punctat,banuiesc ca la ora asta au terminat gulasul lui Cezar si sant la vorbe,sa vedem maine!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul arbitrilor

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:am vorbit azi cu baietii,totul a decurs foarte bine in prima mansa,asta din pdv al arbitrajului,caci la concurenti slabut,din totalul de participanti numai jumatate au punctat,banuiesc ca la ora asta au terminat gulasul lui Cezar si sant la vorbe,sa vedem maine!
Da, s-a terminat totul foarte,foarte bine !
Echipa de arbitri a oficiat impecabil, a primit felicitarile organizatorilor, gazdelor, cluburilor concurente; ca recunoastere a meritelor echipei de arbitri, PC21 a primit un frumos trofeu din partera organizatorilor.
Atmosfera din echipa a fost, de asemenea, excelenta. Cei nou veniti, Pytzy, Miyagi, Geo, Mahoie si Dutu s-au integrat perfect si au contribuit din plin la acest succes.
Nu vreau sa insist prea mult asupra subiectului, dar a fost, cu adevarat bine.

Din punct de vedere performanta a concurentilor, precizez ca s-a castigat cu cca "10 metri de salau" (salaul se masoara, nu se cantareste!) Cei 10 metri s-au constituit din 17 pesti. Premiul pentru captura s-a castigat cu 76 de cm.
Dintre cei 100 de concurenti, au fost 5 care n-au punctat.

PS - eu nu am arbitrat, am fost pentru a cunoaste presedinti, pentru a discuta si niste perspective pentru asociatie, pentru moralul baietilor si pentru...bucatarie.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Clubul arbitrilor

Post by rebeu »

Image
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Clubul arbitrilor

Post by Miyagi »

cezar wrote:
costin stefanescu wrote:am vorbit azi cu baietii,totul a decurs foarte bine in prima mansa,asta din pdv al arbitrajului,caci la concurenti slabut,din totalul de participanti numai jumatate au punctat,banuiesc ca la ora asta au terminat gulasul lui Cezar si sant la vorbe,sa vedem maine!
Da, s-a terminat totul foarte,foarte bine !
Echipa de arbitri a oficiat impecabil, a primit felicitarile organizatorilor, gazdelor, cluburilor concurente; ca recunoastere a meritelor echipei de arbitri, PC21 a primit un frumos trofeu din partera organizatorilor.
Atmosfera din echipa a fost, de asemenea, excelenta. Cei nou veniti, Tiby Nedelcu, Pytzy, Miyagi, Geo si Dutu s-au integrat perfect si au contribuit din plin la acest succes.
Nu vreau sa insist prea mult asupra subiectului, dar a fost, cu adevarat bine.

Din punct de vedere performanta a concurentilor, precizez ca s-a castigat cu cca "10 metri de salau" (salaul se masoara, nu se cantareste!) Cei 10 metri s-au constituit din 17 pesti. Premiul pentru captura s-a castigat cu 76 de cm.
Dintre cei 100 de concurenti, au fost 5 care n-au punctat.

PS - eu nu am arbitrat, am fost pentru a cunoaste presedinti, pentru a discuta si niste perspective pentru asociatie, pentru moralul baietilor si pentru...bucatarie.
Insa sprijinul tau a fost incontestabil de un real folos. Personal iti voi face statuie pentru ca m-ai scos din foarte multe situatii,iar arbitrajul nostru la superlativ ti se datoreaza in egala masura. Ia gandeste-te ce faceam eu fara tigari :evil: ? Ii decapitam pe toti :D ;fara cizme,fara mancare,etc,etc,etc.
------------------------------------------------------------------------------------
Vreau sa va multumesc intregii echipe in nume personal intr-un mod deosebit si o voi face zilele ce urmeaza pentru ca acum sunt toropit. A fost greu si au fost si mici "neshte chestii" pe care cu ajutorul lui Dumnezeu si a experientei "vechilor" le-am ocolit "shmechereste".
AM FOST BUNI FRATE! si am confirmat ca APC 21 se poate transforma in brand datorita experientei celor ce ne conduc si fac eforturi sa ne omogenizeze,sa nu ne lase disipati si sa ne ofere si asemenea satisfactii.
Celor interesati le pot transmite sa urmareasca PV TV,AVP,chiar si pe Tarus cu materialele ce vor urma.
-----------------------------------------------------------------------------------
Vreau sa le multumesc acum in mod special lui Paulletta - promotorul meu :D -,lui Valic,Costin si Razvan ca m-au tinut ancorat in realitate si tuturor celor care ne-au urat succes.
Ca o paranteza - pe Evo ca era de-al nostru l-am amendat cel mai tare :x . I-mi pare rau acum. A fost vina nevesti-mii ca mi-a zis sa fiu impartial cand am plecat de-acasa si cum io o ascult uite ce-am facut :lol: .
Va pup ca am modificat postarea asta deja de vreo 7 ori.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Prieteni,pentru prima actiune oficiala a Clubului Arbitilor eu cred ca ne-am descurcat foarte bine!Vreau sa va multumesc, tuturor membrilor echipei Sarulesti, pentru seriozitatea cu care ati tratat aceasta iesire,pentru efortul fizic de care ati fost in stare,dar mai ales pentru atmosfera pe care ati stiut sa o intretineti in cele doua seri petrecute impreuna la un pahar de vorba!Sper sa vedem si cateva poze(am fost cam nepregatiti pe domeniul asta asta-Radule,ce faci,bre?)!Urmeaza concursul Master-Valea Argovei,pe 9-10 mai!
PS Ca de obicei,gulasul lui Cezar a fost excelent,mai ales in combinatie cu sucul de Banisor!Multumiri pentru amandoi!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Clubul arbitrilor

Post by costin stefanescu »

Myagi, lasa frate ca e bine sa vezi atmosfera care se creeaza la noi si pe mal de apa nu numai la cafenea ,stiu ca pauletta ti-a spus, dar nu se compara cu trairea Live,si abia-i inceputul :D !
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul arbitrilor

Post by rosu razvan »

Din ce citesc aici inteleg ca lucrurile au iesit ft bine din puntul de vedere al arbitrilor si in concluzie nu pot decat sa va felicit !
Se vede munca pe care o depuneti toti si astfel nu se poate ajunge decat la mai bine ! :D
Miyagi sa nu iti para rau :twisted: ! Asta inseamna sa fi arbitru .... pe apa nu ai prieteni nici dusmani doar concurenti care trebuie sa respecte regulile s daca nu o fac sa fie penalizati :!: ! Crede-ma pe cuvant , stiu ce spun ca am si eu vreo 2 ani de arbitraj la AVP inainte sa apara arbitraju profesionist !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”