Clubul arbitrilor

Moderator: administrator

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Clubul arbitrilor

Post by Albatrin »

Începând de astăzi se deschide în cadrul Asociaţiei noastre "Clubul arbitrilor".
Toţi cei care doresc să participe la această activitate de arbitraj al concursurilor de pescuit sunt aşteptaţi să-şi manifeste dorinţa aici, pe acest topic cât mai curând.
Înscrierea nu constituie obligatoriu şi un angajament de participare la activităţile acestui club.
Condiţiile sunt:
- să fie sănătos
- să nu-i fie frică de apă
- să-i placă activităţile în aer liber şi lucrul în echipă.
Primii înscrişi:
- Iancu Dumitrescu
- Cezar Chioibaşu
- Cristi Nedelcu
- Dumitru Ioan Stoica
- Viorel Neagu
- Popa Dumitru
- Radulescu Cristian
- Geo Daneş
- Radu Lalescu
- Tibi Nedelcu
- Mihai Vînturache
- Vasile Mihail Dionisie
-Cornel Serban
-Pitigoi Catalin
-Oros Nicolae
-Francu Liviu
-Popa Marian
Clubul are deja 17 membri.Suntem aproape de adevar! :lol:
Last edited by Albatrin on 03 Feb 2010, 08:56, edited 4 times in total.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul arbitrilor

Post by dutustoica »

Prietenii spun ca nu prea sunt sanatos : :o :o :o
mi-e frica de avion :oops: :oops: :oops:
imi place al dracu de mult in aer (pe pamant) liber :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
cat priveste lucrul in echipa.......Pai cu asa echipa , nici nu mai trebuie sa lucrezi. :lol: :lol: :lol:
Treceti acolo: Dumitru Ioan Stoica
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Clubul arbitrilor

Post by rubliov »

intru si eu in clubul acesta...
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul arbitrilor

Post by dutustoica »

Popa Dumitru (nea Popica)
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Clubul arbitrilor

Post by Geo »

Mă înscriu şi eu !
La aer, cu prietenii ... trai, nineacă !
Unu' nu iese din regulament în sectorul meu !!!
:lol:
Pescuitul = Relaxare în natură
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Clubul arbitrilor

Post by nexu »

rubliov wrote:intru si eu in clubul acesta...
Vio nu te baga, cre` ca se cere experienta :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

nexu wrote:
rubliov wrote:intru si eu in clubul acesta...
Vio nu te baga, cre` ca se cere experienta :twisted:
Nexule,vezi MP!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul arbitrilor

Post by laloi »

Albatrin wrote:
Înscrierea nu constituie obligatoriu şi un angajament de participare la activităţile acestui club.
In aceste conditii, in limita timpului liber si in functie de durata respectivelor actiuni, ma inscriu si eu, poate si ca rezerva :D
Pt acest club cat este taxa?
Va multumesc
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul arbitrilor

Post by cezar »

Nu cred ca va fi o cotizatie, decat daca vreodata membrii Clubului Arbitrilor vor hotara sa faca vreo investitie. Dar acum nu este cazul !
tibinedelcu
Posts: 15
Joined: 27 Nov 2009, 18:42

Re: Clubul arbitrilor

Post by tibinedelcu »

Tiberiu Nedelcu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul arbitrilor

Post by cezar »

La Adunarea Generala a Ligii Romane de Spinning (Brasov, 30 ianuarie 2010), s-a hotarat ca arbitrajul competitiei sa fie incredintat Clubului Arbitrilor din Asociatia Pescar Club 21.
Anterior, conducerea LRS adresase o solicitare catre asociatia noastra privind preluarea arbitrajului, avand in vedere unele
"probleme" aparute pe parcursul anului 2009 cu echipa de arbitri APS.
Am decis sa acceptam aceasta onoranta "provocare", din doua motive:
- expertiza unor persoane care au aderat la PC21 si care reprezinta de fapt "elita arbitrajului de spinning" din Romania.
- dorinta de a arata ca se poate presta aceasta activitate fara a perturba Programul de activitati si fara a afecta bugetul asociatiei.

Va vom tine la curent !
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Clubul arbitrilor

Post by Eugen Fetes »

Cezar, oare nu v-ati legat la cap fara sa va doara? De demonstrat, crede-ma, ca nu aveti ce demonstra... Eu nu as fi facut pasul asta nici intr-o mie de ani, dar... ma rog... a fost decizia voastra. Promovarea APC21 se poate face prin muuuuuulte alte moduri, de fapt a fost demonstrat ca arbitrajul nu a adus membri noi (sau daca a adus numarul acestora a fost nesemnificativ raportat la efortul depus de o mana de oameni). APC21 chiar are ce oferi fata de muuuulte alte asociatii, iar mentalitatea conducerii APS21 este total diferita de alte altor asociatii.
0745578278
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Clubul arbitrilor

Post by costin stefanescu »

Eugen e vorba de un club din cadrul APC21,pt cei care sant pasionati de arbitraj si sant destui,in niciun caz nu se vor amesteca cu activitatea altor cluburi!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul arbitrilor

Post by Albatrin »

costin stefanescu wrote:Eugen e vorba de un club din cadrul APC21,pt cei care sant pasionati de arbitraj si sant destui,in niciun caz nu se vor amesteca cu activitatea altor cluburi!
Aici e tot chichirezu', este un club dintre multe altele care se vor forma. Imediat după emiterea permiselor ANPA, va mai apare "Clubul pescarilor la feeder", unde sigur te văd printre membrii, după ce o să ieşim pe Neajlov, Sabar sau Argeş şi vom posta rezultatele. :D
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Clubul arbitrilor

Post by costin stefanescu »

nu trebuie sa vad rezultate,ma bag din start pt ca oricum anul asta voi aborda raurile de prin zona!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul arbitrilor

Post by cezar »

Eugen Fetes wrote:Cezar, oare nu v-ati legat la cap fara sa va doara? De demonstrat, crede-ma, ca nu aveti ce demonstra... Eu nu as fi facut pasul asta nici intr-o mie de ani, dar... ma rog... a fost decizia voastra. Promovarea APC21 se poate face prin muuuuuulte alte moduri, de fapt a fost demonstrat ca arbitrajul nu a adus membri noi (sau daca a adus numarul acestora a fost nesemnificativ raportat la efortul depus de o mana de oameni). APC21 chiar are ce oferi fata de muuuulte alte asociatii, iar mentalitatea conducerii APS21 este total diferita de alte altor asociatii.
Eugene, este vorba de un Club autonom in cadrul asociatiei, care isi va face programul sau, fara a perturba financiar sau
"operational" Asociatia.
Vor mai fi si alte Cluburi, care vor avea o ""viata proprie", conform dorintei membrilor.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Clubul arbitrilor

Post by Mihai Vinturache »

Tocmai acesta a fost motivul infiintarii unor cluburi care au un statut, cel putin financiar, independent de restul asociatiei. Activitatile unui anume club, in cazul in speta al arbitrilor, nu va influenta financiar restul asociatiei.

Eu credeam ca ma treceti si pe mine "din oficiu" pe lista arbitrilor.
Deci completati cu: Mihai Vinturache - A8 (cu voia dumneavoastra).
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Vasile Dionis
Posts: 83
Joined: 24 Oct 2009, 18:32

Re: Clubul arbitrilor

Post by Vasile Dionis »

Salut !
Ma numesc Vasile Mihail Dionisie (unii imi spun mahoe) si va aduc la cunostinta dorinta mea de a dobandi calitatea de arbitru , drept pentru care ma inscriu la cursul ce se va organiza .
Va multumesc anticipat .
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul arbitrilor

Post by dutustoica »

Vasile Dionis wrote:Salut !
Ma numesc Vasile Mihail Dionisie (unii imi spun mahoe) si va aduc la cunostinta dorinta mea de a dobandi calitatea de arbitru , drept pentru care ma inscriu la cursul ce se va organiza .
Va multumesc anticipat .
Bun venit prietene. Intra pe sectiunea Clubul Arbitrilor ca sa vezi programarea etapelor. Alte detalii, diseara la cafenea. Te astept cu o sticla de............lapte.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Clubul arbitrilor

Post by Miyagi »

Treceti-ma si pe mine ca prea mult au fentat fratii nostrii la cantar :) .
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”