SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Moderator: administrator

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

sobek wrote:Eu nu am gasit formularele.. Unde le-as putea gasi pe site (pentru PG-uri)? Se elibereaza alt permis, sau se pune un timbru pe card?
Ramane valabil cardul pe care il aveti. Va eliberam chitanta fiscala care atesta ca ati platit taxa 2014, aplicam pe ea timbrul fiscal, iar cu aceasta chitanta si cu cardul ANPA (cel vechi) puteti merge linistit la pescuit.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by arlan »

la pensionari am inteles ca se aplica metoda cu timbrul pe talon?
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
sobek
Posts: 2
Joined: 24 Feb 2014, 16:51

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by sobek »

Multumesc foarte mult! :D
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

arlan wrote:la pensionari am inteles ca se aplica metoda cu timbrul pe talon?
Asa este, Sorine! Ai schimbat categoria? :o
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by shogunu65 »

Va salut!

am ridicat ieri permisul de membru vizat si vizele PG. Va rog sa imi spuneti daca pe cardul ANPA (eliberat in 2013) se mai pune vreo viza sau trebuie sa umblu cu chitanta la mine pentru a dovedi ca am achitat pe 2014.

multumesc frumos!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

shogunu65 wrote:Va salut!

am ridicat ieri permisul de membru vizat si vizele PG. Va rog sa imi spuneti daca pe cardul ANPA (eliberat in 2013) se mai pune vreo viza sau trebuie sa umblu cu chitanta la mine pentru a dovedi ca am achitat pe 2014.

multumesc frumos!

Chitanta este dovada platii pe 2014 si trebuie sa insoteasca cardul ANPA. Nu se aplica alt timbru pe card.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by arlan »

Dumitrescu Iancu wrote:
arlan wrote:la pensionari am inteles ca se aplica metoda cu timbrul pe talon?
Asa este, Sorine! Ai schimbat categoria? :o
:lol: nu sefu'!!! sunt inca la juniori, dar ma chestioneaza "antrenorii" cum e la ei, ce documente sa-mi aduca ptr ANPA, ARBDD si PG. Vb maine in taverna ce hartii tre s-aduc saptamana viitoare pentru ei la sediu sau vb cu Cezar daca nu vi. Pana la mine urmeaza "meciul" de retragere al lui Cezar si dupa se aliniaza si Arlan, peste 8 ani :shock: ..... pana atunci sunt full cotizant! :P
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

arlan wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:
arlan wrote:la pensionari am inteles ca se aplica metoda cu timbrul pe talon?
Asa este, Sorine! Ai schimbat categoria? :o
:lol: nu sefu'!!! sunt inca la juniori, dar ma chestioneaza "antrenorii" cum e la ei, ce documente sa-mi aduca ptr ANPA, ARBDD si PG. Vb maine in taverna ce hartii tre s-aduc saptamana viitoare pentru ei la sediu sau vb cu Cezar daca nu vi. Pana la mine urmeaza "meciul" de retragere al lui Cezar si dupa se aliniaza si Arlan, peste 8 ani :shock: ..... pana atunci sunt full cotizant! :P
OK, vin si eu maine sa va vad!
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by tdf »

Trebuie sa avem actele in original in situatia unui control ?
Sunt suficinte copii de calitate ale chitantelor si avizelor de frontiera(nu la card sau permisele DD ma refer)?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by cezar »

tdf wrote:Trebuie sa avem actele in original in situatia unui control ?
Sunt suficinte copii de calitate ale chitantelor si avizelor de frontiera(nu la card sau permisele DD ma refer)?
În principiu, când eşti legitimat, prezinţi originalele documentelor, nu copiile.
Dar, în cazul pescuitului, normativele în vigoare nu precizează nimic în acest caz. Iar, în cazul normelor de drept, ceea ce nu este interzis, se deduce că-i permis.
Dar, contează şi cât drept ştie "organul de control".
laurcon
Posts: 2
Joined: 20 Feb 2014, 19:48

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by laurcon »

Salut!
Am mai facut permisul prin APC21 dar acum am cam intarziat....
Se mai primesc documente in vederea obtinerii permisului si PG-urilor?
Multumesc!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

laurcon wrote:Salut!
Am mai facut permisul prin APC21 dar acum am cam intarziat....
Se mai primesc documente in vederea obtinerii permisului si PG-urilor?
Multumesc!
Da, iata si programul:
Luni, marti, miercuri, vineri- de la ora 14 la ora 18
joi - de la ora 15:30 la ora 19:30
Strada Spatar Nicolae Milescu nr. 34.
laurcon
Posts: 2
Joined: 20 Feb 2014, 19:48

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by laurcon »

Multumesc pentru raspuns! Va voi face o vizita sa depun documentele!
Vad ca se vorbeste de un card emis de ANPA. Eu am un carton de la ei, din 2010. Banuiesc ca nu despre el e vorba.
Deci, daca nu am card emis de ANPA, in afara de cele 4 cereri pt PG -uri , Formular inscriere, solicitare viza anuala APC21 , permisul de pescuit, o copie dupa cardul de identitate si bani, mai trebuie ceva?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by cezar »

laurcon wrote:Multumesc pentru raspuns! Va voi face o vizita sa depun documentele!
Vad ca se vorbeste de un card emis de ANPA. Eu am un carton de la ei, din 2010. Banuiesc ca nu despre el e vorba.
Deci, daca nu am card emis de ANPA, in afara de cele 4 cereri pt PG -uri , Formular inscriere, solicitare viza anuala APC21 , permisul de pescuit, o copie dupa cardul de identitate si bani, mai trebuie ceva?
Nu, cele de mai sus sunt suficiente.
Vom solicita card ANPA pentru dvs., dar va dura luni de zile până când ANPA îl va confecţiona. DVS nu veţi avea probleme, veţi pescui pe baza chitanţei de asociaţie, în care va fi evidenţiată plata. Pe chitanţă vom lipi un timbru fiscal de 2 lei (avem la asociaţie).
Când, în final, va apare şi cardul ANPA, acesta va fi valabil 8 ani, dar numai însoţit de chitanţa care dovedeşte plata anuală.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by cezar »

S-au rezolvat solicitările din perioada 17-21.02.2014. Acum se lucrează la împerecherea lor, în funcţie de ce a cerut fiecare.
Vor fi disponibile începând de mâine, 5 martie ac, la sediul nostru.

Se află pe circuit toate documentele depuse între 24-28.02.2014. Noutăţi pe 11 sau 12 martie. :D
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by cezar »

...şi, bineînţeles, repet (pentru cei care nu ştiu încă sau, au uitat), săptămâna asta, doamnele şi domnişoarele care se inscriu nu plătesc cotizaţie şi taxe pentru PG-urile suplimentare. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mihain
Posts: 85
Joined: 26 Sep 2011, 21:58

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by mihain »

URAAA ! Eu am depus pe 20 februarie ... Vin maine ! :lol:
Aurelian
Posts: 1
Joined: 26 Feb 2014, 14:00

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by Aurelian »

Buna ziua....ma numesc Popescu Marius si am depus documentele din 17 ian.....pt inscriere si pg-uri....au iesit toate darin loc de pg pentru tulcea mi sa dat de teleorman. In aceeasi situatie este si tata Popescu Niculae....care nu a primit pg de Tulcea. Am fost la sediu acum 2 saptamani.....mi sa spus ca se va rezolva.Va rog sa -mi spuneti daca sa rezolvat si sau cand sa vin sa le ridic. Am inteles ca ANPA mai dureaza.....Va multumesc
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

Aurelian wrote:Buna ziua....ma numesc Popescu Marius si am depus documentele din 17 ian.....pt inscriere si pg-uri....au iesit toate darin loc de pg pentru tulcea mi sa dat de teleorman. In aceeasi situatie este si tata Popescu Niculae....care nu a primit pg de Tulcea. Am fost la sediu acum 2 saptamani.....mi sa spus ca se va rezolva.Va rog sa -mi spuneti daca sa rezolvat si sau cand sa vin sa le ridic. Am inteles ca ANPA mai dureaza.....Va multumesc
Da, le-am adus astazi, ambele PG-uri, sunt la mine, dar nu pot ajunge la sediu, asa ca le puteti ridica abia luni. Daca este o urgenta, dati un semn aici si gasim o solutie...

Pentru confirmare: Popescu Marius Iulian, nascut august 1980
Popescu Niculae, nascut iulie 1955
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: SITUATIE PERMISE SI PG-URI 2014

Post by shogunu65 »

va salut!

imi puteti spune in ce consta viza pentru Calarasi? este asta din poza, pe care scrie 2014? intreb pentru ca pe stampila scrie tot Giurgiu, dar vad ca anul trecut era trecut CL langa.

multumesc frumos!
Attachments
untitled-2014306195406.jpg
Post Reply

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”