Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Moderator: administrator

Locked
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by valic »

Dragi prieteni,

Incepem inscrierile pt obtinera PG de Tulcea pt membrii APC 21.
Toate informatiile necesare obtinerii acustui PG se vor gasi in topicul special deschis numai pt membrii asociatiei.

Acest topic va fi inchis, toate discutiile se vor muta acolo.

Sarbatori Fericite Tuturor !

La Multi Ani !
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by valic »

Cezar, rog inchide acest topic, multumesc.
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by Adar Marian »

valic wrote: Toate informatiile necesare obtinerii acustui PG se vor gasi in topicul special deschis numai pt membrii asociatiei.
Mon cher, o practica asemanatoare a existat pe saitul APS, si era buna in contextul de acolo, insa tu pierzi din vedere un amanunt esential: APS-ul avea un an de existenta, cateva sute de membri cotizanti inscrisi, pe cata vreme Pescar Club 21 abia se naste. Prioritatea asociatiei, in momentul actual ar trebui sa fie atragerea eventualilor interesati, nu o sectiune distincta a celor cativa inscrisi.
In fine faceti cum doriti, insa exista premisa ca peste nu multa vreme s-apar aici, pe forum, si sa va scriu : v-am spus io.
Dom'le, si ce nu-mi place sa fac asta!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
valic wrote: Toate informatiile necesare obtinerii acustui PG se vor gasi in topicul special deschis numai pt membrii asociatiei.
Mon cher, o practica asemanatoare a existat pe saitul APS, si era buna in contextul de acolo, insa tu pierzi din vedere un amanunt esential: APS-ul avea un an de existenta, cateva sute de membri cotizanti inscrisi, pe cata vreme Pescar Club 21 abia se naste. Prioritatea asociatiei, in momentul actual ar trebui sa fie atragerea eventualilor interesati, nu o sectiune distincta a celor cativa inscrisi.
In fine faceti cum doriti, insa exista premisa ca peste nu multa vreme s-apar aici, pe forum, si sa va scriu : v-am spus io.
Dom'le, si ce nu-mi place sa fac asta!
Poate vei avea dreptate, nu contest, in sensul ca poate nu sunt inca prea multi membri. Dar cei care sunt au dreptul de a avea un loc al lor, unde sa primeasca informatii "dedicate".
De altfel, nici prioritatea noastra nu este sa adunam foarte multi oameni si apoi sa ne punem problema daca avem capacitatea de a gestiona sute (sau mii) de optiuni.
Pana la urma, vor veni cati vor dori si vor putea, noi vor face tot posibilul sa-i multumim. Daca vom vedea ca numarul membrilor este prea mare in raport cu capacitatea noastra de organizare (nu numai a fondatorilor, ci si a celorlalti membri care pot si vor sa ajute cu ceva), este foarte posibil sa sistam inscrierile.
Este o Asociatie constituita pentru placerea pescuitului, nu un srl care vinde o marfa sau un serviciu anume.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by costin stefanescu »

Valica si eu cred ca este cam prematur sa mutam discutia asta acolo,in fond daca cineva care nu e inca membru vrea sa obtina pg,cum poate stii el daca subiectul se muta pe sectiunea securizata?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by rebeu »

Păi... dacă mă uit bine pe cel de anu' trecut, de care (din câte ţin eu minte) tot Valic s-a ocupat, e valabil până pe 5 iunie. Aşa că (pentru cei ca mine) nu-i chiar aşa mare grabă... Mai tare mă doare ca n-avem ANPA-u'.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by cezar »

Pai, d'aia nici n-am inchis topicul, cum cerea Valica !
Ideea este buna, aici omul se informeaza, apoi daca este membru la data solicitarii PG-urilor (mai este destul pana atunci), are acces si dincolo.
Daca nu, mai are sansa la "tura urmatoare", probabil ca vor fi cel putin doua valuri de PG-uri pentru Tulcea, astfel incat data de 20 mai 2010 (data aproximativa a deschiderii pescuitului pe apele de frontiera, dupa prohibitia anuala) sa-i gaseasca pe prietenii nostri cu actele in regula.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by cezar »

rebeu wrote:Păi... dacă mă uit bine pe cel de anu' trecut, de care (din câte ţin eu minte) tot Valic s-a ocupat, e valabil până pe 5 iunie. Aşa că (pentru cei ca mine) nu-i chiar aşa mare grabă... Mai tare mă doare ca n-avem ANPA-u'.
IJPF Tulcea acorda PG-ul pe durata unui an, numaratoarea zilelor incepand cu data eliberarii.
Deci, Radule, daca ti s-a eliberat pe 7 iunie 2009, este valabil pana pe 6 iunie 2010. De fapt, asa scrie la toti cei care am fost la Chilia si ne-a scos Vali PG-uri.

Speram sa avem curand si ANPA, se pare dupa 15 ianuarie 2010.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Daca vom vedea ca numarul membrilor este prea mare in raport cu capacitatea noastra de organizare (nu numai a fondatorilor, ci si a celorlalti membri care pot si vor sa ajute cu ceva), este foarte posibil sa sistam inscrierile.
Gandesc asa: azi forumul are 80 de membri si nu cred ca asociatia ii cuprinde pe toti. Cam ca la ce numar preconizati ca veti sista inscrierile, nu de alta, ca nu ma deranjeaza sa fiu in ultimul vagon, nici c-as ramane-n gara nu ma tem, insa stie lumea de-o treaba.
Gandesc prost?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
cezar wrote: Daca vom vedea ca numarul membrilor este prea mare in raport cu capacitatea noastra de organizare (nu numai a fondatorilor, ci si a celorlalti membri care pot si vor sa ajute cu ceva), este foarte posibil sa sistam inscrierile.
Gandesc asa: azi forumul are 80 de membri si nu cred ca asociatia ii cuprinde pe toti. Cam ca la ce numar preconizati ca veti sista inscrierile, nu de alta, ca nu ma deranjeaza sa fiu in ultimul vagon, nici c-as ramane-n gara nu ma tem, insa stie lumea de-o treaba.
Gandesc prost?
Nu, nene, nu gandesti prost deloc. Ideea este ca dorim sa organizam cat se poate de bine treaba cu PG-urile, sa ne "ocupam" de trasabilitatea carnetelor (adica fiecare sa stie ca in functie de data cand vizeaza si numarul de vize, adica judete), poate avea carnetul cu toate vizele dupa X saptamani sau Y zile. Se stie ca o viza dureaza dupa lege 15 zile pe judet, apoi predarea/preluarea, mutarea teancului de carnete la alt judet etc.
De pilda, vrei Giurgiu + Calarasi, stii ca pe 15 martie se pleaca la Giurgiu, te ingrijesti sa vizezi in timp. Apoi urmeaza pe 5 aprilie Calarasiul, daca ai viza pe carnetul de membru pana la acea data, carnetul merge la Calarasi, iar la Giurgiu...cu tura urmatoare. Care poate fi pe 5 mai.
Si nimeni nu va putea sa se supere...ce fac nene, vizez pe 2 aprilie si primesc carnetul pe 20 mai ?

Deasemenea, s-ar putea sa oprim operatiunea PG-uri prin iunie, cand ne vom ocupa in primul rand de actiuni, va fi greu sa strabatem tara cu carnete pentru 2-3 intarziati. Vom vedea ce va fi !
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by Florin Munteanu »

Pentru PG de Tulcea vreau si eu:

Florin Munteanu
0724.814.049

Voi ajuta si eu cu ce pot obtinerea PG-urilor (deplasari cu masina, adunat acte, orice e nevoie).
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by valic »

rebeu wrote:Păi... dacă mă uit bine pe cel de anu' trecut, de care (din câte ţin eu minte) tot Valic s-a ocupat, e valabil până pe 5 iunie. Aşa că (pentru cei ca mine) nu-i chiar aşa mare grabă... Mai tare mă doare ca n-avem ANPA-u'.
Parerea mea este sa luam PG indiferent de data valabilitatii celui vechi, altfel ne vom vedea siliti sa mai facem drumuri si in mai sau iunie, cu ce strica daca il iei acum si e valabil un an ............ ????????? pana la obtinerea celui nou te folosesti de cel vechi PAREREA MEA
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by Mihai Vinturache »

Cred ca Vali are deptate. O parte dintre noi avem viza de Tulcea valabila pana in iunie. Asta ar insemna ca in iunie sa facem alte drumuri la Tulcea.
Eu sunt dispus sa platesc acum, de la inceput de an, chiar daca astfel se dubleaza o jumate de an. In felul acesta se regleaza cursele de anul viitor, astfel incat drumurile pt. vize sa fie facute doar in primele luni ale anului.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by costin stefanescu »

si mie mi se pare o idee foarte buna ,cea cu pg de Tulcea chiar daca il avem inca valabil pe cel de vechi,este bine pt organizare ,sa-l luam de pe acum pe cel nou,sustin ideea!
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by Pacapescarul »

Ma inscriu si eu pentru PG Tulcea.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by pytzy »

Si eu pentru PG de Tulcea...
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by mikcutu »

vreau si eu PG de Tulcea.

Multumesc.
Za dacs cam from za tracs!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Incep inscrierile PG de Tulcea pt membrii nostri

Post by laloi »

Si eu, si eu :)
Tks a lot
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”