Cotizatie 2010

Moderator: administrator

User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by FAE »

:D SALVE :D
Cezar m-a vad nevoit sa o las moarta...cind am facut acea intrebare am gindit cu totul in alta parte, dar vad ca nu am fost inteles...ok....sint "IO mai prost si nu merita sa fiu luat in seama..!(pun intrebari timpite,proaste,incomode,nelalocul lor...etc)daca cineva din CD i-mi va cere am sa explic exact unde am vrut sa ajung...!dar vorba ta...unul care framinta mamaliga, sterge de transpiratie colegi sau care este un amarit de runner, este nesemnificativa parerea lui...
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Cezar m-a vad nevoit sa o las moarta...cind am facut acea intrebare am gindit cu totul in alta parte, dar vad ca nu am fost inteles...ok....sint "IO mai prost si nu merita sa fiu luat in seama..!(pun intrebari timpite,proaste,incomode,nelalocul lor...etc)daca cineva din CD i-mi va cere am sa explic exact unde am vrut sa ajung...!dar vorba ta...unul care framinta mamaliga, sterge de transpiratie colegi sau care este un amarit de runner, este nesemnificativa parerea lui...
Fae,se pare ca esti mult prea subtil pentru noi!Eu te-am rugat cu cateva postari mai sus sa fii mai explicit!Observ ca ne bagi mai rau in ceata,ba,mai grav,incepi sa suferi de mania persecutiei!Spune,tata,pe sleau ce ai de spus,si scuteste-ne de afirmatii d-astea in coada de peste!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Cezar m-a vad nevoit sa o las moarta...cind am facut acea intrebare am gindit cu totul in alta parte, dar vad ca nu am fost inteles...ok....sint "IO mai prost si nu merita sa fiu luat in seama..!(pun intrebari timpite,proaste,incomode,nelalocul lor...etc)daca cineva din CD i-mi va cere am sa explic exact unde am vrut sa ajung...!dar vorba ta...unul care framinta mamaliga, sterge de transpiratie colegi sau care este un amarit de runner, este nesemnificativa parerea lui...
Prietene FAE,

1. Faptul ca "ai gandit in alta parte cand ai facut acea intrebare" este explicatia faptului ca nu ai fost inteles ! Nu s-a pus problema ca "ai fi mai prost si nu merita sa fii luat in seama". Daca vrei sa intrebi ceva (sau sa explici ceva), poti intreba ori aici, pe forum, ori direct pe oricare din noi.

2. Daca recitesti raspunsul meu, vei constata ca am scris ca va fi un "Club al craparilor", care pe baza de performantele fiecaruia va vedea pe cine si in ce conditii sustine financiar la concursuri (evident dintre membrii respectivului Club); cei care vor dori sa creasca si sa invete, vor putea fi "runner-i, asistenti, ucenici, etc". Nu este rusine sa fii runner, nici sa inveti de la "maestri". Nu consider runner-ul un "amarat", a carui parere este "nesemnificativa".
Pana la urma, si locurile de runner s-ar putea sa fie invidiate.

Deci daca vrei, intreaba clar si ti se va raspunde la fel de clar, cu conditia sa nu fii prea "subtil". ;)
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by FAE »

:D SALVE :D
Pai hai sa m-a explic...nu vad rostul sau motivul ptr. care as dori sa ader la un club sau asociatie!!!...,asa cum am mai spus ,doar cu un "carnet de membru" in buzunar nu se face primavara.
IO" personal cred 100% ca mai importante sint iesirile impreuna cu prieteni decit un carnet de membru...nu sint adeptul CD-urilor,i-mi aduc aminte de vremurile cind plecam "cu noapte-an cap " la pescuit si nu m-a intreba nimeni de permis de pescuit sau de vru-n carnet de membru...eram liber sa pescuiesc pe toate baltile ,chiar daca ele apartineau uneia sau altei "asociati"...plateam taxa ptr. respectiva zi de pescuit(acolo unde era cazul),si acum intrebarea...(nu pot spune ca am un salariu mic sau m-a chinui de pe o zi pe alta).., dar nu accept nici-o data sa dau un ban ptr. a prospera Xsau Y sau ptr salarile si bonificatile unora...prefer sa ajut un om mai sarac sau necajit .Important ptr. mine este prietenia adevarata(nu ce-a de zimbet de curva masculina), iesirile in natura si nu in ultimul rind...spiritul competitional individual, sau m-a rog pe echipe(perechi) acolo unde este cazul,...urasc "INSEFIREA" , gata de aici nu mai spun nimic ptr. ca sigur voi fi catalogat "GICA CONTRA".
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Cotizatie 2010

Post by Claudiu »

Aici a fost de-a dreptu' criptic :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Pai hai sa m-a explic...nu vad rostul sau motivul ptr. care as dori sa ader la un club sau asociatie!!!...,asa cum am mai spus ,doar cu un "carnet de membru" in buzunar nu se face primavara.
IO" personal cred 100% ca mai importante sint iesirile impreuna cu prieteni decit un carnet de membru...nu sint adeptul CD-urilor,i-mi aduc aminte de vremurile cind plecam "cu noapte-an cap " la pescuit si nu m-a intreba nimeni de permis de pescuit sau de vru-n carnet de membru...eram liber sa pescuiesc pe toate baltile ,chiar daca ele apartineau uneia sau altei "asociati"...plateam taxa ptr. respectiva zi de pescuit(acolo unde era cazul),si acum intrebarea...(nu pot spune ca am un salariu mic sau m-a chinui de pe o zi pe alta).., dar nu accept nici-o data sa dau un ban ptr. a prospera Xsau Y sau ptr salarile si bonificatile unora...prefer sa ajut un om mai sarac sau necajit .Important ptr. mine este prietenia adevarata(nu ce-a de zimbet de curva masculina), iesirile in natura si nu in ultimul rind...spiritul competitional individual, sau m-a rog pe echipe(perechi) acolo unde este cazul,...urasc "INSEFIREA" , gata de aici nu mai spun nimic ptr. ca sigur voi fi catalogat "GICA CONTRA".
Fae,am avut initial intentia de a-ti mai explica odata,dar imi dau seama ca ar fi zadarnic...Daca din tot ce s-a dezbatut pe aici tu nu ai inteles dacat ca sunt unii care vor neaparat sa fie sefi si sa faca avere din cotizatia ta,sa fii sanatos,e parerea ta,capacitatea ta de intelege lucrurile,treaba ta...Ce stiu eu este ca nimeni nu ti-a bagat mana in buzunar,nimeni nu te-a fortat sa te loghezi pa acest forum,de aceea te-as ruga sa fii mai atent cand acuzi oameni(pe care in alte postari ii numesti,culmea,prieteni) de dorinta de a "prospera pe banii tai"!Si tocmai pt ca tu ii numeai pe unii dintre noi prieteni,ma intreb,ca si tine,cine are zambet,dar mai ales caracter de "curva masculina".
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cotizatie 2010

Post by valic »

Fae "Prietene"

Sincer, ma uimesti .......... cum crezi tu ca niste "prieteni' cum ne numesti tu, ar dori sa traiasca din banii tai sau ai altora, din cotizatia de membru !?
Ti-as propune sa facem schimb, in sensul de a participa tu in locul meu sau altui membru fondator la sedintele /discutiile din CD macar o vreme, ca sa vezi care sunt obiectivele/directiile asociatiei si ce se face cu banutzi adunati din cotizatie.
Daca citesti mai bine statutul, vei vedea care sunt directiile pe care ni le-am propus, precum si drepturile membrilor cotizanti.
Insa, cred ca explicatiile sunt de prisos...........pentru tine ............
Daca nu pricepi .......... mai bine .............. taci

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by Adar Marian »

valic wrote: Daca citesti mai bine statutul, vei vedea care sunt directiile pe care ni le-am propus, precum si drepturile membrilor cotizanti.
Imi propusasem sa nu mai scriu p-aici, insa dac-o fac, am motive indeajuns de temeinice si-s in numar de doua:
1 - Iancule, Vali, majoritatea il stim pe Fae de multa vreme, ca unul ce a combatut pe saitul de unde aproape toti am migrat - si zic explicit de pescuitul.ro - ca mai apoi sa ne regasim in cadrul APS si in final aici. Stim prea indeajuns problema 'mnealui de a se face inteles si io as pune pariu ca nu la structura de conducere a Pescar 21 s-a referit, ci la alea guvernamentale, cel mai probabil fiind vorba de ANPA.
Daca ma-nsel, pacatul meu sa fie...
2 - Vali, permite-mi sa te citez:
valic wrote: Daca citesti mai bine statutul, vei vedea care sunt directiile pe care ni le-am propus, precum si drepturile membrilor cotizanti.
Fii bun si subliniaza-mi un alt drept decat acela de a participa la actiunile initiate de asociatie sau clubul la care cotizantul adera - asta dac-o face.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Cotizatie 2010

Post by paulletta »

Fae, sa incerc sa iti explic eu pe intelesul tau...

1.Nu te obliga nimeni sa aderi la vre-o asociatie sau club.
2.Nu te opreste nimeni sa nu iti ajuti semenii cu ce poti sau cu ce vrei.
3.Nu iti interzice nimeni sa nu participi la vre-o actiune (GEN IESIRE LA DUNARE), atata timp cat o faci din resurse personale, dar trebuie sa ai "loc" la asemenea expeditie, in cazul in care participanti se vor caza la vre-o pensiune, tu trebuie sa iti asiguri cazarea la cort ori sa iti cauti camera libera in aceiasi locatie sau in alta parte(locatie).
3.Nu te obliga nimeni sa platesti ceva pentru asociatie sau club,dar nici tu nu trebuie sa ai pretentii in acest caz.
4.Nu trebuie sa te amesteci in oala altora atata timp cat tu nu ai participat la continutul ei nici macar cu o ceapa degerata.
5.Nu trebuie sa vezi gunoiul din curtea altuia si sa ii reprosezi acest lucru atata timp cat la tine in batatura este un munte intreg de gunoi.
6.Nu posta doar de dragul de a avea mai multe postari, asta nu te face mai destept decat esti in realitate(lasa-i pe altii sa creada ca sunt un prost) expresie care iti apartine.
7.Nu pune intrebari codificate, nu purta o discutie pe forum pe care doar tu sa o intelegi.
8.Nu astepta sa ti-se raspunda la intrebarile puse de tine atata timp cat doar tu intelegi ce vrei sa intrebi.
Fi coerent in exprimare si nu folosi cuvinte si fraze a caror sensuri nu le intelegi.
9.Nu interpreta raspunsurile date de alti in asa fel incat sa intelegi doar ce vrei tu si nu ce trebuie.
10.Nu trebuie sa fi suparat ca "vacarul pe sat" si nu trebuie sa jignesti persoanele de pe site.

PS: Sper ca am fost destul de explicit si ca tu ai inteles ce vroiam sa iti comunic(codificat),incerc sa vad ce intelegi tu din aceasta postare,eu sincer nu prea inteleg mare lucru din postarile tale...dar incerc sa decodific frazele pe care tu le folosesti...
Lasa-i pe alti sa ma creada prost... Iti apartine expresia asta!
Paulletta
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Adar Marian wrote:

Imi propusasem sa nu mai scriu p-aici, insa dac-o fac, am motive indeajuns de temeinice si-s in numar de doua:
1 - Iancule, Vali, majoritatea il stim pe Fae de multa vreme, ca unul ce a combatut pe saitul de unde aproape toti am migrat - si zic explicit de pescuitul.ro - ca mai apoi sa ne regasim in cadrul APS si in final aici. Stim prea indeajuns problema 'mnealui de a se face inteles si io as pune pariu ca nu la structura de conducere a Pescar 21 s-a referit, ci la alea guvernamentale, cel mai probabil fiind vorba de ANPA.
Daca ma-nsel, pacatul meu sa fie...
2 - Vali, permite-mi sa te citez:
valic wrote: Daca citesti mai bine statutul, vei vedea care sunt directiile pe care ni le-am propus, precum si drepturile membrilor cotizanti.
Fii bun si subliniaza-mi un alt drept decat acela de a participa la actiunile initiate de asociatie sau clubul la care cotizantul adera - asta dac-o face.
Mariane,s-ar putea sa ai si tu dreptate cu Fae,dar parca nici nu mai conteaza...Prea mult zgomot pentru nimic!
Cat despre intrebarea pusa lui Valic,nu vreau sa-ti raspund eu,sunt sigur ca stii exact ce scrie in Statut!Vreau insa sa spun ca nimeni dintre noi nu a sustinut ca ceea ce am facut sau am propus este perfect.Ce mi-as dori eu ar fi ca,in loc de diverse insinuari asupra unui aspect sau altul,sa se spuna deschis,barbateste,ce nu covine si,mai ales cum vede respectivul rezolvarea.Asa si cu intrebarea ta:spune ce crezi ca deranjeaza,propune si o eventuala solutie,discutam impreuna,aici pe forum, ce si cum si om vedea apoi...Noi incercam sa fim cat se poate de transparenti,dar e bine sa fie acceasi transparenta si din partea voastra.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cotizatie 2010

Post by valic »

Adar Marian wrote:
valic wrote: Daca citesti mai bine statutul, vei vedea care sunt directiile pe care ni le-am propus, precum si drepturile membrilor cotizanti.
Imi propusasem sa nu mai scriu p-aici, insa dac-o fac, am motive indeajuns de temeinice si-s in numar de doua:
1 - Iancule, Vali, majoritatea il stim pe Fae de multa vreme, ca unul ce a combatut pe saitul de unde aproape toti am migrat - si zic explicit de pescuitul.ro - ca mai apoi sa ne regasim in cadrul APS si in final aici. Stim prea indeajuns problema 'mnealui de a se face inteles si io as pune pariu ca nu la structura de conducere a Pescar 21 s-a referit, ci la alea guvernamentale, cel mai probabil fiind vorba de ANPA.
Daca ma-nsel, pacatul meu sa fie...
2 - Vali, permite-mi sa te citez:
valic wrote: Daca citesti mai bine statutul, vei vedea care sunt directiile pe care ni le-am propus, precum si drepturile membrilor cotizanti.
Fii bun si subliniaza-mi un alt drept decat acela de a participa la actiunile initiate de asociatie sau clubul la care cotizantul adera - asta dac-o face.
Mariane frate,
Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, cu atat mai putin cu tine, pt care am o stima deosebita, SINCER.
In statut lucrurile sunt clare, zic eu, asa ca nu mai trebuie sa le citez eu.
Nu te obliga nimeni la nimic, asa ca ........ fiecare face ce-i place ........... sper sa nu fie de la faptul ca avem opinii diferite in ceea ce priveste viitorul presedinte .............. :cry:
Valic
0744 644 368
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by mihai_mura »

Domnule Adar, va rog sa-mi explicati mie si tuturor celor care intra pe forum si citesc postarile de mai sus, de unde rezulta ca domnul in discutie face referire la ANPA???? Prin ce formula ati ajuns la acest rezultat? Problema e ca oricine citeste postarile gandeste ca, ori sunt probleme in CLUB, ori respectivul da cu bata in balta.
Libertatea de asociere e, har Domnului, garantata chiar si de Constitutie. Daca ai cativa prieteni de care nu ti-e teama ca te cauta la buzunare sau ca iti fura cateaua de le dai drumul in curte, inseamna ca esti in CLUB cu ei. Intrarea intr-un club sau altul e optiunea fiecaruia, benevola, liber consimtita, problema e ....sa mai fii si primit, acceptat. A combate e una si a crea disconfort, uneori cu orice pret, e alta. De nu stii sa-ti asterni gandurile pe hartie, politicos, clar, sa poti sa fii inteles, atunci mai bine o lasi balta, fiindca exista riscul, de exemplu, sa fii prost inteles. Nu-l cunosc personal pe domnul FAE dar..... :!: :?: Insefire, curve masculine, sa prospere X si Y.... De ai ceva de zis spune-o clar si la obiect. De nu.....nu irosi cerneala! Simplu!
Last edited by mihai_mura on 05 Dec 2009, 23:07, edited 1 time in total.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by FAE »

:D SALVE :D
Offf, am sa incerc sa fiu mai clar...

1. continuarea protocolului semnat cu Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi din Romania ( AGVPS ) , in vederea oraganizarii si desfasurarii calificarilor si selectiilor anuale , pentru lotul national al Romaniei , in vederea participarii la Campionatul Mondial sub egida CIPS ( FIPS ) .

2. organizarea si desfasurarea de activitati de pescuit sportiv sub toate formele (seniori, tineret juniori si copii) la toate nivelele interne si internationale;

3. promovarea pescuitului sportiv la crap in România;

4. selectionarea, initierea, pregatirea si perfectionarea de sportivi , membrii ai asociatilor cluburi membre ale APCR , in acest domeniu;

5. participarea la competitii sportive interne si internationale;

Fara cuvinte...deci: nu mai departe de astazi autointitulat "selectioneri",colaboreaza cu AGVPS-ul,citez"
. selectionarea, initierea, pregatirea si perfectionarea de sportivi , membrii ai asociatilor cluburi membre ale APCR , in acest domeniu;...
La aceasta am tot incercat sa m-a fac inteles....dar "io ma impac foarte greu cu "dabaralele" astea...
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by Adar Marian »

mihai_mura wrote:Domnule Adar, va rog sa-mi explicati mie si tuturor celor care intra pe forum si citesc postarile de mai sus, de unde rezulta ca domnul in discutie face referire la ANPA???? Prin ce formula ati ajuns la acest rezultat?
Raspunsul il gasiti exact in ceea ce dumneavoastra ati scris mai jos putin.
mihai_mura wrote:Nu-l cunosc personal pe domnul FAE dar.....
Eu il cunosc.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by Adar Marian »

valic wrote: In statut lucrurile sunt clare, zic eu, asa ca nu mai trebuie sa le citez eu.
Intr-adevar, Vali, sunt clare, insa mi-ar fi placut s-o faci, adicatelea sa-mi raspunzi la intrebare.
Enfin, mon cher, cred ca-i mai indicat sa urmez sfatul lui Iancu si sa deschid un topic separat pe tema asta, numai ca-mi trebuie oleaca de inspiratie in privinta titlului si chiar a sectiunii din forum potrivite lui.
paulletta wrote:Fae, sa incerc sa iti explic eu pe intelesul tau...
.........................................................
3.Nu iti interzice nimeni sa nu participi la vre-o actiune
Mon vieux, exista in alineatul citat o dubla negatie, fapt ce denatureaza sensul.
Stii care-i treaba? Mai bine-l lasam pe Fae nelamurit, decat sa-l bagam de tot in ceata cu chestii d-astea. :D
Last edited by Adar Marian on 05 Dec 2009, 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by FAE »

:D SALVE :D
Ptr, mine personal ANPA este dusmanul nr. 1 al tuturor pescarilor, niste bani care practic ne sint furati "legal"...daca d-vs v-a convine sa platiti...mie nu, prefer sa ard acei bani decit sa ii dau lor degeaba ,numai ptr. ca nu se vrea desfintarea acelor instituti jegoase....care trage tot spre ciolan
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cotizatie 2010

Post by valic »

FAE wrote::D SALVE :D
Ptr, mine personal ANPA este dusmanul nr. 1 al tuturor pescarilor, niste bani care practic ne sint furati "legal"...daca d-vs v-a convine sa platiti...mie nu, prefer sa ard acei bani decit sa ii dau lor degeaba ,numai ptr. ca nu se vrea desfintarea acelor instituti jegoase....care trage tot spre ciolan
Fae tata,
Sa mor de te inteleg .................
Rog admin sa mute unde le este locul.
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Offf, am sa incerc sa fiu mai clar...

1. continuarea protocolului semnat cu Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi din Romania ( AGVPS ) , in vederea oraganizarii si desfasurarii calificarilor si selectiilor anuale , pentru lotul national al Romaniei , in vederea participarii la Campionatul Mondial sub egida CIPS ( FIPS ) .

2. organizarea si desfasurarea de activitati de pescuit sportiv sub toate formele (seniori, tineret juniori si copii) la toate nivelele interne si internationale;

3. promovarea pescuitului sportiv la crap in România;

4. selectionarea, initierea, pregatirea si perfectionarea de sportivi , membrii ai asociatilor cluburi membre ale APCR , in acest domeniu;

5. participarea la competitii sportive interne si internationale;

Fara cuvinte...deci: nu mai departe de astazi autointitulat "selectioneri",colaboreaza cu AGVPS-ul,citez"
. selectionarea, initierea, pregatirea si perfectionarea de sportivi , membrii ai asociatilor cluburi membre ale APCR , in acest domeniu;...
La aceasta am tot incercat sa m-a fac inteles....dar "io ma impac foarte greu cu "dabaralele" astea...
Fae,iti atrag atentia ca ne aflam pe forumul Asociatiei Pescar Club 21,nu pe site-ul APCR,de unde banuiesc ca ai preluat citatul de mai sus.Esti in continuare confuz,de aceea te rog inca odata ca,daca ai ceva de spus,spune romaneste,sa intelegem si noi!Daca vrei sa te lupti cu AGVPS,e treaba ta,iti recomand sa te inscrii in APS Alba,e unul acolo care se bate cu pumnul in piept,in acest moment noi nu suntem pregatiti pentru un asemenea razboi.
Cat despre relatia dintre AGVPS si CIPS(FIPS) citeste postarea dlui Burian,poate mai intelegi putin din ce se intampla...
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cotizatie 2010

Post by valic »

Iancule,
Am postat simultan, cred .........
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Ptr, mine personal ANPA este dusmanul nr. 1 al tuturor pescarilor, niste bani care practic ne sint furati "legal"...daca d-vs v-a convine sa platiti...mie nu, prefer sa ard acei bani decit sa ii dau lor degeaba ,numai ptr. ca nu se vrea desfintarea acelor instituti jegoase....care trage tot spre ciolan
In sfarsit,ceva clar si de la Fae!!!
Amice,eu te inteleg,dar cum te stiu pescar de crap,pe balti private,sa stii ca acolo nu este necesar permisul ANPA!Trebuie doar sa bagi mina(adanc) in buzunar la fiecare partida!Noi,astia de ne place mai mult o iesire la Dunare sau Delta,preferam sa platim(chiar daca nu ne convine) odata pe an si sa mergem de cate ori putem!(Povesteai pe undeva ca ai pescuit si pe afara:stii cumva cum este cu permisul de pescuit p-acolo?)
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”