Cotizatie 2010

Moderator: administrator

Locked
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Cotizatie 2010

Post by cezar »

Adunarea Generală a Asociaţiei Pescar Club 21 din data de 17 noiembrie 2009 a stabilit nivelul cotizaţiei pentru anul 2010.
Sumele îşi propun, prin nivelul lor mai scăzut comparativ cu alte oferte, să ofere cat mai multor pescari sportivi posibilitatea de a pescui sportiv în Deltă, la Dunăre, în general pe ape publice.

Pe scurt, aceste sume sunt:

- contravaloarea Carnetului de Membru “ Pescar Club 21” ........................ 5 lei
- cotizaţie ...................................................................................50 lei
- taxa ANPA (actualmente 30 lei, pentru 2010 încă nestabilită) .....................? lei


Eliberarea Carnetelor de Membru va începe imediat după stabilirea de către ANPA a tarifului şi începerea distribuirii permiselor.

Cotizanţii vor beneficia de serviciile asociaţiei în legătură cu obţinerea permiselor ANPA şi a PG-urilor pentru Dunăre (pe raza judeţelor Giurgiu şi Călăraşi), vor putea participa la toate acţiunile din Programul de activităţi şi vor putea adera la unul sau mai multe cluburi din structura asociaţiei (corespunzător preferinţelor fiecăruia).
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cotizatie 2010

Post by mikcutu »

Salutare Cezare,

Cei ce au carnet eliberat de o alta asociatie, vor putea sa il foloseasca in noua asociatie, adica carnetul meu e facut de APS dar anul asta ma gandeam sa intru in PC21.
Este necesar sa imi fac un carnet nou in PC21 sau merge cel vechi si doar se vizeaza?

Merci,
Mikcutu.
Za dacs cam from za tracs!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

mikcutu wrote:Salutare Cezare,

Cei ce au carnet eliberat de o alta asociatie, vor putea sa il foloseasca in noua asociatie, adica carnetul meu e facut de APS dar anul asta ma gandeam sa intru in PC21.
Este necesar sa imi fac un carnet nou in PC21 sau merge cel vechi si doar se vizeaza?

Merci,
Mikcutu.
În principiu nu este o problemă, dacă respectivul Carnet de Membru mai are rubrici libere pt.viza anuală şi PG-uri.
Dar, pentru că pe copertă scrie alt nume de asociaţie, va trebui, în mod normal, să faci o Cerere de transfer. Nu văd nici o problemă să o aprobăm.
Dar, oricum, sunt tentat să-ţi recomand să iei carnet nou, deşi asociaţia nu are vreun beneficiu din asta (poate doar tipografia :D ).
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

Cu deosebită plăcere vă anunţ, stimaţi prieteni, ca astăzi s-a înregistrat oficial prima cerere de înscriere în Asociaţia Pescar Club 21, care va primi, conform deciziei Consiliului Director, Carnetul de Membru nr.1.
La luarea acestei decizii a contat în mod deosebit şi marea noastră preţuire pentru domnul Dr. Petru Burian.

Bine aţi venit, domnule dr. Petru Burian!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cotizatie 2010

Post by valic »

Dle. Profesor Burian,

Va doresc din tot sufletul "Bine Ati Venit" printre noi si pentru cat mai mult timp.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Cotizatie 2010

Post by Albatrin »

Asta da saftea !!!
Nici că se putea mai bine.
Felicitări Domnului Profesor Petru Burian şi nouă pentru alegerea făcută.
Bine aţi venit !
Doamne ajută!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Bine ati venit,domn' Profesor!Ma bucur ca ne sunteti alaturi si in aceasta calitate! :D
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Cotizatie 2010

Post by Geo »

Bine-ai venit alături de noi, Petru !
Să fie într-un ceas bun !
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Cotizatie 2010

Post by Petru Burian »

Stimati Colegi si Prieteni
Domnul Preşedinte si prietenul Cezar Dan Chioibasu este un diplomat si un gentleman, ca de obicei.
In fapt, am complectat frumos cererea tipizata si-am trimis-o prin mail, cu precizarea expresa ca vreau sa achit si cotizatia aferenta.
Acum, ca o fi chiar „prima” cerere, am oareşce indoieli :) dar decizia Consiliului Director ma onoreaza in mod sincer, precum si urarile de bun venit aici exprimate.
Voi incerca, in limita posibilitatilor mele, sa fiu la inaltimea cerintelor si sper ca vom „activa” impreuna, mult timp de aici incolo, cu sanatate, prietenie si mai ales cu succes maxim pt. viitorul asociatiei si a noastra placere & satisfactie in ale pescuitului si a naturii protectie (mai ce zicere mi-a iesit la final :D :D :D ).
Cu deosebite multumiri, prietenie si respect,
subsemnatul
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Cotizatie 2010

Post by costin stefanescu »

Domnule profesor,nu trebuie sa aveti indoieli,santeti chiar prima persoana care a inaintat cererea de aderare la APC 21 asa ca,aveti carnetul cu nr.1,felicitari!!! :)
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Cotizatie 2010

Post by Albatrin »

Şi pentru că fără "carnet de membru" APC21 nu se poate, a apărut şi prima tranşă:
Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by FAE »

:D SALVE :D
Daca m-a inscriu si "IO in clubul d-vs ,membru cotizant promiteti sa m-a sponsorizati la concursurile de pescuit...(bine inteles doar cele la crap)...!!! 8-) ,acum sincer fac o intrebare domnilor din CD...credeti ca un carnet de membru poate rezolva toate problemele...???
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Cotizatie 2010

Post by Geo »

Fae,
Poate ca un carnet de membru nu rezolva toate problemele. Nici nu isi propune asa ceva, ca doar nu e panaceu universal !!
Dar acelasi carnet de membru rezolva o parte din probleme, cu siguranta.
Pentru celelalte, mai traim si mai vedem...
Pescuitul = Relaxare în natură
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Daca m-a inscriu si "IO in clubul d-vs ,membru cotizant promiteti sa m-a sponsorizati la concursurile de pescuit...(bine inteles doar cele la crap)...!!! 8-) ,acum sincer fac o intrebare domnilor din CD...credeti ca un carnet de membru poate rezolva toate problemele...???
Fae,exista posibilitatea functionarii Clubului de pescuit la crap,care poate hotara singur,prin votul membrilor sai,cum sa-si foloseasca fondurile.Dar,apropo de sponsorizare de catre club,hai sa facem un mic calcul:anul acesta,taxa minima de participare la concursurile de calificare pt CM a fost de 500 lei.Deci.pentru sponsorizarea unei singure echipe,la un singur concurs,este nevoie de cotizatia adunata de la 10 membri.Daca ne apucam sa inmultim cu doua-trei echipe si cu 5-6 concursuri,va rezulta un numar de membri pe care nu prea il are nici un club de pescuit la crap existent,cu vechime de mai multi ani,si din acest motiv nu-ti putem promite nimic!Ce nu intelegi tu este faptul ca,la infiitarea Asociatiei noastre nu a venit nimeni cu un sac de bani pe care sa ni-l verse in cont.Incercam sa mergem pas cu pas,si daca rezolvam,cu ajutorul carnetului de membru,punctual,cate o problema,noi ne declaram multumiti!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by FAE »

:D SALVE :D
Iancule ...aici am vrut sa ajung,...sti vorba aceia..."ciomageste magaru sa priceapa oaia"...cu o floare nu se face primavara...recunosc ca 99% ne cunoastem totii(poate uni mai de mult sau abia ne-am cunoscut), dar nu asta este ,important... :|
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Fae,poate dezvolti putin,nu prea am inteles ce vrei sa spui!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Iancule ...aici am vrut sa ajung,...sti vorba aceia..."ciomageste magaru sa priceapa oaia"...cu o floare nu se face primavara...recunosc ca 99% ne cunoastem totii(poate uni mai de mult sau abia ne-am cunoscut), dar nu asta este ,important... :|
Fae,eu stiu alta:bate saua sa priceapa iapa...da ce te faci cand nu vrea sa priceapa!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Daca m-a inscriu si "IO in clubul d-vs ,membru cotizant promiteti sa m-a sponsorizati la concursurile de pescuit...(bine inteles doar cele la crap)...!!! 8-) ,acum sincer fac o intrebare domnilor din CD...credeti ca un carnet de membru poate rezolva toate problemele...???
Categoric NU ! Clubul Dunarenilor n-are nici o treaba cu concursurile de crap !

Se va infiinta un Club al craparilor, care-si va gestiona fondurile astfel incat sa poata participa la concursuri !
Daca vei adera la el (si vei avea valoare :!: , pentru ca acest Club va sustine acei participanti care-si dovedesc valoarea pe teren, in concursurile interne de pozitionare) vei putea participa la concursuri pe taxa platita de Club.

Daca n-ai valoare, ii ajuti pe ceilalti ca runner, le framanti mamaliga, ii stergi de transpiratie si...inveti !
Sau, participi ca individual !

Tu ce credeai, te inscrii cu 50 de lei in Club si-ti plateste Clubul participarile de 15-20 mii lei la concursuri ?
Credeai gresit !
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by mihai_mura »

Intrebare (tot sincera :lol: ) pentru domnii din CD - se dau si butelii daca ne bagam?? :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Intrarea intru-un CLUB consider ca este, totusi, un privilegiu. Chestie de optica.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

mihai_mura wrote:Intrebare (tot sincera :lol: ) pentru domnii din CD - se dau si butelii daca ne bagam?? :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Intrarea intru-un CLUB consider ca este, totusi, un privilegiu. Chestie de optica.
Cu adevarat chestie de optica !
Se pare ca amicul FAE are alte...dioptrii ! ;)
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”