Prohibiţia 2017 pe Snagov

Moderator: cezar

Post Reply
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Prohibiţia 2017 pe Snagov

Post by Albatrin »

Ieri dimineaţă primesc un telefon de la un prieten care, în drum spre Braşov, tocmai trecuse pe podul de la intrarea în Tâncăbeşti şi a văzut pescari "la treabă" pe lacul Snagov.
- Nea Cristi, Snagovul n-a intrat în prohibiţie ?
- Ba da, de la întâi !!!
- Păi văd că se pescuieşte !!!
- Ok, mulţumesc ! Să văd ce pot face...
Şi am făcut. Am luat imediat legătura cu Poliţia Transporturi Ilfov. În baza bunelor relaţii de până acum, răspunsul a fost prompt iar la sfârşitul acţiunii s-au înregistrat 2 dosare penale şi 4 amenzi contravenţionale. Nu ştiu cum stă treaba pe alte ape publice dar pe Snagov nu se poate pescui decât LEGAL.
Mulţumesc Poliţiei Transporturi Ilfov !!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Prohibiţia 2017 pe Snagov

Post by Albatrin »

Albatrin wrote:Ieri dimineaţă primesc un telefon de la un prieten care, în drum spre Braşov, tocmai trecuse pe podul de la intrarea în Tâncăbeşti şi a văzut pescari "la treabă" pe lacul Snagov.
- Nea Cristi, Snagovul n-a intrat în prohibiţie ?
- Ba da, de la întâi !!!
- Păi văd că se pescuieşte !!!
- Ok, mulţumesc ! Să văd ce pot face...
Şi am făcut. Am luat imediat legătura cu Poliţia Transporturi Ilfov. În baza bunelor relaţii de până acum, răspunsul a fost prompt iar la sfârşitul acţiunii s-au înregistrat 2 dosare penale şi 4 amenzi contravenţionale. Nu ştiu cum stă treaba pe alte ape publice dar pe Snagov nu se poate pescui decât LEGAL.
Mulţumesc Poliţiei Transporturi Ilfov !!!
P.S. Dacă mai observaţi acte de braconaj pe Snagov contactaţi-mă, confidenţialitatea este garantată !!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Prohibiţia 2017 pe Snagov

Post by ioanrv »

Snagovul este un bun exemplu cum cativa oameni pot face minuni daca-si propun.

Toate apele publice ar putea fi pazite asa, de pescari, numai sa aiba unde suna...
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”