Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Moderator: cezar

Post Reply
User avatar
alexantonescu
Posts: 19
Joined: 20 Feb 2015, 08:07
Location: Bucuresti
Contact:

Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by alexantonescu »

Salutare tuturor!
Am pescuit in premiera pentru mine si partenerul meu pe Snagov in week end ul care a trecut si am avut parte de surprize - cele mai placut fiind desigur capturile :) - 2 stiuci si 4 bibani - nu stiu cum sa evaluez in sine acest rezultat, as spune insa ca fata de asteptarile noastre pesimiste el este unul bun! Am gasit toti pestii in zona manastirii Snagov, si am reusit sa i facem sa muste la voblere mici. Surprizele mai putin placute au fost desigur plasele :cry:
Mi am propus sa revin pe lac in week end ul care se apropie ca sa caut mai temeinic bibani pe sub pontoane. Am rugaintea la voi de a mi impartasi orice inforrmatie cu valoare de pont care mi ar da sanse suplimentare la o partida buna pe frumosul Snagov .

http://imageshack.com/a/img903/2887/waKW4e.jpg
http://imageshack.com/a/img538/8/XqNUYA.jpg
Alex Antonescu
Psychodoc Fishing Team - Fisherman and Friends
cristi0110
Moderator
Posts: 238
Joined: 25 Feb 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by cristi0110 »

Atentie mare ca este prohibitie chiar si la rapitor.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by mikcutu »

cristi0110 wrote:Atentie mare ca este prohibitie chiar si la rapitor.
cel mai bun pont ce putea fi dat.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
alexantonescu
Posts: 19
Joined: 20 Feb 2015, 08:07
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by alexantonescu »

mikcutu wrote:
cristi0110 wrote:Atentie mare ca este prohibitie chiar si la rapitor.
cel mai bun pont ce putea fi dat.
Multumesc de "pont" si comentarii...ar fi trebuit sa mai specific in mesajul meu faptul ca pestii s au intors nevatamati in mediul lor si ca C&R este singura modalitate in care pescuiesc....si cu momeli artificiale, desigur....daca as avea vreo problema sa pescuiesc in felul acesta in conditiile in care cei care pun in continuare plase o fac fara probleme, as avea inca un motiv sa regret ca n am plecat din tara asta mai demult....
Alex Antonescu
Psychodoc Fishing Team - Fisherman and Friends
cristi0110
Moderator
Posts: 238
Joined: 25 Feb 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by cristi0110 »

Iti inteleg supararea referitor la plasele puse de braconieri, dar legea este pentru toti si fiecare isi asuma riscurile de a pescui in prohibitie chiar si C&R.
Eu am vrut sa accentuez ca fata de alti ani in perioada de prohibitie pentru pestii pasnici in acest an intra si pestii rapiori, unii chiar nu stiu.
User avatar
alexantonescu
Posts: 19
Joined: 20 Feb 2015, 08:07
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by alexantonescu »

cristi0110 wrote:Iti inteleg supararea referitor la plasele puse de braconieri, dar legea este pentru toti si fiecare isi asuma riscurile de a pescui in prohibitie chiar si C&R.
Eu am vrut sa accentuez ca fata de alti ani in perioada de prohibitie pentru pestii pasnici in acest an intra si pestii rapiori, unii chiar nu stiu.
Inteleg buna intentie si multumesc.
Alex Antonescu
Psychodoc Fishing Team - Fisherman and Friends
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by mikcutu »

Salut, sa stii ca nici eu nu am postat cu titlu de mistocareala, dar chiar si cu C&R, daca un peste mai hraparet inghite acul sau ancora mai adanc se poate rani mortal (chiar-daca noi pescarii avem cele mai bune intenii si am vrea sa ii dam drumul inapoi viu si nevatamat). El saracul nu are nici o vina ca a vrut sa guste ceva "bun".
Za dacs cam from za tracs!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by Claudiu »

Ce treaba o mai avea stiuca cu prohibitia, nu mai inteleg... De cate ori pe an depune icre o stiuca?
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by Albatrin »

La fel ca anul trecut prohibiţia este TOTALĂ, mai ales pe lacul Snagov unde nu este legal decât pescuitul recreativ-sportiv. Colegul Alex a avut noroc datorită faptului că barca poliţiei navale, colaboratorii noştri în lupta cu braconierii, este defectă, controalele fiind făcute în acestă perioadă doar de pe mal. Sperăm ca în cel mai scurt timp defecţiunea să se remedieze, aşa că-i sfătuiesc pe cei ce vor să pescuiască până pe 9 iunie, să renunţe. Dacă nu se repară barca există posibilitatea ca poliţia să apeleze la "cunoscuţi", ca şi până acum, pentru a efectua controale şi de pe apă, aşa că...
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
CatalinS
Posts: 13
Joined: 27 Jan 2010, 14:58

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by CatalinS »

Vreau si eu un nr de telefon la care sa sun daca vreau sa raportez vreun act de braconaj. Pescuiesc de obicei in zona Izvorani din barca. N-am iesit pe anul asta...dar in alti ani am vazut destui care bagau plase fara nici o jena si nu am stiut unde sa sun.

Multumesc!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Pescuit pe Snagov 25 aprilie 2015

Post by Albatrin »

CatalinS wrote:Vreau si eu un nr de telefon la care sa sun daca vreau sa raportez vreun act de braconaj. Pescuiesc de obicei in zona Izvorani din barca. N-am iesit pe anul asta...dar in alti ani am vazut destui care bagau plase fara nici o jena si nu am stiut unde sa sun.

Multumesc!
Cel de jos sau cel de sus !!! ;)
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”