Incepator pe lacul Snagov

Moderator: cezar

User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

Eugen Fetes wrote:
Tony wrote:
Eugen Fetes wrote:TDF si Toni, aveti MP

sub poza de la avatar sunt doua sau unu partatele cu " PM " si " Yahoo "...m-am uitat si am ..:)
:twisted: Ai primit un mesaj privat. Asta am vrut sa-ti spun... :D[/quot

NU am primit nimic !! astept inca :)
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

tdf wrote:@Tony

Salutare!

As opta pentru Navigator.
Mai multe compartimente de siguranta.
Podina de aluminiu.
Mai grea - probabil material mai gros.
Mai aspectuasa.

Judec bine?
Ce ti-am trimis eu cu Navigator , nu este vorba de barca cea alba este vorba de cea rosie..... daca te-ai hotarat ar trebuii sa-i contactezi pe cei care distribuie sa-ti preciseze care-i modelul ....ai grije .
Attachments
barca-gonflabila-cu-chila-ad-270[1].jpg
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

Tony wrote:
Eugen Fetes wrote:
Tony wrote:
Eugen Fetes wrote:TDF si Toni, aveti MP

sub poza de la avatar sunt doua sau unu partatele cu " PM " si " Yahoo "...m-am uitat si am ..:)
:twisted: Ai primit un mesaj privat. Asta am vrut sa-ti spun... :D[/quot

NU am primit nimic !! astept inca :)
AM PRIMIT , INTRADEVAR DAR NU AM FOST ATENT SI AM POSTAT CA '' NU ''..SCUZE DE NEATENTIA MEA ..AM RASPUNS .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

@Toni

Se poate un link sau un nume?
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

tdf wrote:@Toni

Se poate un link sau un nume?

DA se poate .... uite un link-ul. ---- http://www.carponizer.ro/barca-gonflabi ... d-230.html

o adresa : office@carponizer.ro

tel. 0762.383.902.
0742.630.744.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

Mestere Tony,

Este acelasi link si aceiasi barca alba.
Mi-ai indicat ulterior o barca rosie.
In ignoranta mea totala nu mai inteleg nimic.
Din negura nestiintei mele te rog sa ma luminezi,

tdf - cu litere mici, ca sunt prescolar in acest subiect
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Este una si aceeasi barca si din cate se vede se fabrica doar pe alb. Totusi este marfa chinezeasca. Mare atentie la ce cumparati, cat folositi si unde pescuiti. Nu in ultimul rand bugetul, insa e clar pentru toata lumea ca nimeni nu-si permite sa cumpere ceva astazi, ca peste ceva timp de utilizare sa inceapa sa repare. Daca vreti investitie = durabilitate, productivitate, termen de utilizare pe termen lung. Ce sa mai...., barca este ca masina. Ca ne place sau nu asta este adevarul. "Moftul sau pasiunea" unora este deseori de neinteles.
Bogdan Enescu
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

@d-l Enescu
Corect dar trebuie particularizat.

Ajung destul de rar la pescuit si nu are rost sa iau o barca "Mercesdes" acolo unde pot folosi "Logan"; nu vreau "Lastun".
Tintele mele sunt : lacul Snagov, acumularile Paltinu, Maneciu si Siriu.
Pana pe 31 martie fac comanda, chiar daca voi da cu banul si voi gresi. Am primit multe sfaturi pertinente si cateva oferte interesante.
Stiu cum functioneaza virusul pescuitului, va urma o alta barca, mai mare, un motor etc. .... (am o caricatura de barca si acum, o voi folosi la mare ca suport pentru bere in larg).
La mine virusul este e in faza finala de eclozare.


Cu multumiri,

TDF
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

tdf wrote:Mestere Tony,

Este acelasi link si aceiasi barca alba.
Mi-ai indicat ulterior o barca rosie.
In ignoranta mea totala nu mai inteleg nimic.
Din negura nestiintei mele te rog sa ma luminezi,

tdf - cu litere mici, ca sunt prescolar in acest subiect
Deschide linc-ul si cand te uiti la poza barcii , uitate la baza ei si vei vedea si o barca rosie....dai clik pe ea si se deschide ...ce-i asa de greu ..:)
Daca vi la Maneciu o sa ne intalnim pe lac ..eu vara stau acolo , avem casa si gospodarie.....sper sa prindem si pesta.
Last edited by Tony on 21 Mar 2014, 06:26, edited 1 time in total.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

bogdanenescu1 wrote:Este una si aceeasi barca si din cate se vede se fabrica doar pe alb. Totusi este marfa chinezeasca. Mare atentie la ce cumparati, cat folositi si unde pescuiti. Nu in ultimul rand bugetul, insa e clar pentru toata lumea ca nimeni nu-si permite sa cumpere ceva astazi, ca peste ceva timp de utilizare sa inceapa sa repare. Daca vreti investitie = durabilitate, productivitate, termen de utilizare pe termen lung. Ce sa mai...., barca este ca masina. Ca ne place sau nu asta este adevarul. "Moftul sau pasiunea" unora este deseori de neinteles.

DACA VA UITATI BINE DOMNULE BOGDAN ,BARCA CEA ALBA ARE DOUA (2) BANCUTE SI CEA ROSIE ARE UNA (1) BANCUTA..SI DIFERA LUNGIMEA.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

Tony wrote:
bogdanenescu1 wrote:Este una si aceeasi barca si din cate se vede se fabrica doar pe alb. Totusi este marfa chinezeasca. Mare atentie la ce cumparati, cat folositi si unde pescuiti. Nu in ultimul rand bugetul, insa e clar pentru toata lumea ca nimeni nu-si permite sa cumpere ceva astazi, ca peste ceva timp de utilizare sa inceapa sa repare. Daca vreti investitie = durabilitate, productivitate, termen de utilizare pe termen lung. Ce sa mai...., barca este ca masina. Ca ne place sau nu asta este adevarul. "Moftul sau pasiunea" unora este deseori de neinteles.

DACA VA UITATI BINE DOMNULE BOGDAN ,BARCA CEA ALBA ARE DOUA (2) BANCUTE SI CEA ROSIE ARE UNA (1) BANCUTA..SI DIFERA LUNGIMEA.GRESEALA ESTE A CELUI CARE A POSTAT-O , A VANZATORULUI .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Bine. Eu spuneam ce vinde situl respectiv. In general marfa din RPC. Felicitari totusi pentru alegere.
Sa o folosesti sanatos !!! :D
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

bogdanenescu1 wrote:Bine. Eu spuneam ce vinde situl respectiv. In general marfa din RPC. Felicitari totusi pentru alegere.
Sa o folosesti sanatos !!! :D
cu ce poti dovedii ca sunt chinezarii..???

Iara te-ai dat in stamba.....nu eu cumpar ...persoana a cerut detali ca vrea sa-si cumpere ..si eu i-am dat cateva lincuri ....in viitor fara parerea ta nu am sa mai postez..:P :P :P
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Ma dau in stamba? Tony, imi pare rau dar eu nu am vorbit cu tine ci cu tdf. Si tot pe el l-am felicitat pentru ca a zis ca o sa-si comande barca, nu pe tine. Punct subiectului.

Pentru tdf: Stiu ce comercializeaza baietii aia din Timisoara. Am prieteni care au cumparat de la ei. Acum au adus niste peridocuri mai ieftine, ce le-am gasit eu direct la producatorul din china. Daca te uiti pe alibaba sau alte situri ai sa vezi aceleasi produse. Si barcutele de plantat sunt identice dar sub un alt nume. Oricum sunt destul de seriosi din punct de vedere al garantiei cat si al livrarii.
Bogdan Enescu
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Eugen Fetes »

Intr-adevar produsele alea sunt din China. Ce nu este din China din ce se gaseste in comert si sa fie la preturi acceptabile? Si eu tot din China aduc ce v-am scris pe privat, dar sunt calitate superioara, raportat la cele din acel site, si mai ieftine.
0745578278
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

Salutare tuturor!

Nu cred ca e cazul sa va certati din cauza mea.
Pana la urma este vorba de o barcuta entry-level pentru un pescar amator fara pretentii.

Mi-am pus singur un deadline si un buget maximal.

Am renuntat la idea unei barci rigide, ajung rar in DD si o barca de acest tip cere si un motor pe masura. Peste 5CP apar alte cerinte legale.
Asa ca am hotarat singur: gonflabile.

@Eugen Fetes - era tare buna o fotografie.
Barcile aduse de tine au suporti rigizi pentru motor sau sunt suporti prinsi pe balon?

@Toni
Suntem vecini, am crescut la Homoraciu.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

:) am si eu o intrebare ....ca tot veni vorba despre chinezi......barcile " Kolibri " , sunt tot chinezarii..!!!

din ce stiu eu sunt facute in Ucraina...deci sunt mai ok decat chinezariile...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Eugen Fetes »

Toni, barcile Kolibri si Bark sunt modele sunt facute in Ukraina. Sunt barci sanatoase.
TDF, poze iti voi da cand scot barcile din vama => poze reale. Daca mai ai rabdare cca 15 zile te lamuresti. Important nu este cum arata o barca in poza sau denumirea barcii. Trebuie sa ai in vedere: dimensiunea, culoarea, materialul, grosimea materialului, modul in care este lucrata barca (indiferent daca este vorba de lipituri sau suduri) si in cele din urma pretul. Toate barcile platite sunt cu oglinda pentru motor, chila gonflabila si podina rigida din aluminiu. Nu ma complic cu modele la care se ataseaza suport pentru motor.
0745578278
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

Deaoarece oferta d-lui Fetes este tentanta dedline a fost amanat.
Astept foto. Cunoasteti greutatile barcilor?

Daca ma prin Floriile fara barca imi cumpar o camera de tractor si un halau si gata, ma fac braconier APC21!
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

Eugen Fetes wrote:Toni, barcile Kolibri si Bark sunt modele sunt facute in Ukraina. Sunt barci sanatoase.
TDF, poze iti voi da cand scot barcile din vama => poze reale. Daca mai ai rabdare cca 15 zile te lamuresti. Important nu este cum arata o barca in poza sau denumirea barcii. Trebuie sa ai in vedere: dimensiunea, culoarea, materialul, grosimea materialului, modul in care este lucrata barca (indiferent daca este vorba de lipituri sau suduri) si in cele din urma pretul. Toate barcile platite sunt cu oglinda pentru motor, chila gonflabila si podina rigida din aluminiu. Nu ma complic cu modele la care se ataseaza suport pentru motor.

Astept, ca prin Iunie o pot cumpara si-ti multumesc pentru detaliere si rabdare a prezenta ceva ce dorim sa ne achizitionam. :)
hai sa-ti spun de ce imi dorec o barca mititica si mai usoara ,asa cum am spus de KN-200 : pentru ca eu nu am masina si o car cu motocicleta :))) asta-i adevarul , dar inca nu m-am hotarat, mai tatonez.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”