Incepator pe lacul Snagov

Moderator: cezar

Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Eugen Fetes »

Din cate am inteles barcile au intre 40 si 50Kg cu aproximatie. Aici intra si greutatea podinei precum si a accesoriilor.
Cand le primesc te anunt si te invit in Prelungirea Ghencea sa le vezi, sa le mangai si sa cugeti :D
Mai este cineva dornic sa le vada de pe alt site (prieten de-al meu). Dupa ce le vedeti voi, pun anunt pe net cu ce ramane pentru vanzare, asta daca mai ramane ceva :D Oricum preturile pe care ti le-am dat pe privat nu sunt negociabile. Evident ca barcile sunt insotote de facturile de achizitie si chitantele tuturor taxelor vamale platite. Culorile comandate sunt gri deschis la doua dintre ele si galben deschis la cea de 3m. Acum sa vad si ce-mi trimit aia. Eu asta le-am cerut :twisted:
0745578278
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Eugen Fetes »

Toni, baga-te la Kolibri. Aia mica de 2,5m pe care am comandat-o nu este sa o cari in spinare pe motocicleta. Aia se apropie de 40Kg. Are materialul gros de 0,9mm, are podina, chila gonflabila si oglinda pentru motor. Toate astea atarna la "cocoasa".
0745578278
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

@Fetes
Eu la ce sa "ma bag"?
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

Eugen Fetes wrote:Toni, baga-te la Kolibri. Aia mica de 2,5m pe care am comandat-o nu este sa o cari in spinare pe motocicleta. Aia se apropie de 40Kg. Are materialul gros de 0,9mm, are podina, chila gonflabila si oglinda pentru motor. Toate astea atarna la "cocoasa".

Sigur am sa vin sa le vad...si in legatura cu acel Kolibri am sa-l vad si pot sa dau un avans si s-o ridic cand o achit , m-ai incantat cu ofertele :))) daca o sa ma incanti si cu pretul pentru 2,5m ...:))

Astept, sunt pensionar am timp si sunt interesat de produsele pe care o sa le expui.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Eugen Fetes »

Toni, iti repet: cea de 2,5m este prea grea pentru a fi carata pe motocicleta. Kolibri de 2m fara oglinda si fara podina nu cantareste mai mult de 20Kg + cu siguranta ca este mai ieftina decat cea de 2,5m pe care am comandat-o.
TDF, cand la vei vedea o sa te hotarasti pentru ceeace iti trebuie.
Pentru Toni, am inteles care-i sunt "limitele" si doleantele. Pentru el nu voi avea nimic care sa-i pice "manusa". Mai ai rabdare cateva zile, le vezi si atunci vei lua decizia daca vreuna dintre ele atinge scopul si necesarul tau. Eu am inceput cu un Arges 4, apoi o barca suedeza cu chila gonflabila si podina sub presiune de 2,3m, apoi o Bark de 3,10m, apoi o lotca din fibra de 6,5m (pe care o am in continuare), dar am cumparat si o pneumatica din hypalon de 3,6m pentru situatiile in care nu pot lua lotca cu mine. Dupa cum vezi am tot schimbat pneumaticele si tot timpul am mai facut cate un pas inainte pana am picat pe solutie.
0745578278
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

Eugen Fetes wrote:Toni, iti repet: cea de 2,5m este prea grea pentru a fi carata pe motocicleta. Kolibri de 2m fara oglinda si fara podina nu cantareste mai mult de 20Kg + cu siguranta ca este mai ieftina decat cea de 2,5m pe care am comandat-o.
TDF, cand la vei vedea o sa te hotarasti pentru ceeace iti trebuie.
Pentru Toni, am inteles care-i sunt "limitele" si doleantele. Pentru el nu voi avea nimic care sa-i pice "manusa". Mai ai rabdare cateva zile, le vezi si atunci vei lua decizia daca vreuna dintre ele atinge scopul si necesarul tau. Eu am inceput cu un Arges 4, apoi o barca suedeza cu chila gonflabila si podina sub presiune de 2,3m, apoi o Bark de 3,10m, apoi o lotca din fibra de 6,5m (pe care o am in continuare), dar am cumparat si o pneumatica din hypalon de 3,6m pentru situatiile in care nu pot lua lotca cu mine. Dupa cum vezi am tot schimbat pneumaticele si tot timpul am mai facut cate un pas inainte pana am picat pe solutie.

Inteleg ..inseamna ca tot KM-200 ..o sa ramana in atentia mea....
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

Deci rabdare si tutun pana la inceputul lui aprilie.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by vladstanescu »

decit kolibri nou mai bine honda la 1500 ron. Calitatea nu se discuta..
Si eu am cochetat cu Kolibri.. pina la urma , lucrul ieftin, trebuie sa aiba o justificare ca nuimeni nu da moca. Asa ca mai bine un SH de calitate. in cazul in care nu ai bani de ceva de calitate nou.
La barci conteaza , ranforsariile si metoda de confectionare. Prin sudura sau lipire !!!, In plus... decit s adai 3000 pe o barca sa te duci pe snagov, mai bine inchiriezi. O sa vezi,,, cum ai barca ..cum vrei sa mergi si in alte locuri .. si o sa itidai seama ca e prea mica, sau motor insuficient....
Iar in ceea ce priveste motorul de 1500 ron, NOU... la fel ca barca... poti da 1500 si sa nu ii mai ai f repede.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

vladstanescu wrote:decit kolibri nou mai bine honda la 1500 ron. Calitatea nu se discuta..
Si eu am cochetat cu Kolibri.. pina la urma , lucrul ieftin, trebuie sa aiba o justificare ca nuimeni nu da moca. Asa ca mai bine un SH de calitate. in cazul in care nu ai bani de ceva de calitate nou.
La barci conteaza , ranforsariile si metoda de confectionare. Prin sudura sau lipire !!!, In plus... decit s adai 3000 pe o barca sa te duci pe snagov, mai bine inchiriezi. O sa vezi,,, cum ai barca ..cum vrei sa mergi si in alte locuri .. si o sa itidai seama ca e prea mica, sau motor insuficient....
Iar in ceea ce priveste motorul de 1500 ron, NOU... la fel ca barca... poti da 1500 si sa nu ii mai ai f repede.
:)))) ai de vanzare " o Honda la 1500 roni . " ??? prea esti " gigi " contra ....nu am nevoie de ' avocati '..multumesc de intentue.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by tdf »

Eu multumesc tuturor pentru opinii/sfaturi.

Pentru a cumpara un obiect SH - sa zicem o barca pneumatica - trebuie ca: sa nu iti pese de pretul platit, sa fii cunoscator in domeniu, sa ai incredere in cel care vinde sau o combinatie dintre cele trei conditii anterioare.

Banii de barca i-am imprumutat unei rudeapropiate la ananghie, ii astept zilele acestea si voi finaliza comanda pentru o barca noua de doua persoane. Motorul in viitor, nu mai mare de 5 HP.

Barca SH ULYZ e aratoasa dar are 4 ani incerti d.p.d.v. al conditiilor de pastrare si, practic, un singur loc la 2.3 m lungime. Vrei, nu vrei, la rapitor dai din maini mai ceva ca Ceausescu la Congresul XIV.

Fara supararea, parerile mele de neofit.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by Tony »

tdf wrote:Eu multumesc tuturor pentru opinii/sfaturi.

Pentru a cumpara un obiect SH - sa zicem o barca pneumatica - trebuie ca: sa nu iti pese de pretul platit, sa fii cunoscator in domeniu, sa ai incredere in cel care vinde sau o combinatie dintre cele trei conditii anterioare.

Banii de barca i-am imprumutat unei rudeapropiate la ananghie, ii astept zilele acestea si voi finaliza comanda pentru o barca noua de doua persoane. Motorul in viitor, nu mai mare de 5 HP.

Barca SH ULYZ e aratoasa dar are 4 ani incerti d.p.d.v. al conditiilor de pastrare si, practic, un singur loc la 2.3 m lungime. Vrei, nu vrei, la rapitor dai din maini mai ceva ca Ceausescu la Congresul XIV.

Fara supararea, parerile mele de neofit.
Te salut ..ai perfecta dreptate....lucrul nou este lucru nou...de ce sa fi cu sufletul indoit ca " daca te-ai intepat "..si de fapt cel cate vinde este interesat sa-si vanda marfa si iti vinde si " luna de pe cer ",,dac se poate ...ca sa fi inpacat cu tine insuti , ia-ti lucru nou ...si eu la fel voi face..nu ma incomodeaza bugetul ci , greutatea obiectuli pentru ca-l car pe motor, ne avand masina :))
Am doua variante KM-200 sau KM-240... cea de 200 are 18kg la purtator si cea 240 are 27 kg la purtator.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by vladstanescu »

Tony wrote:
vladstanescu wrote:decit kolibri nou mai bine honda la 1500 ron. Calitatea nu se discuta..
Si eu am cochetat cu Kolibri.. pina la urma , lucrul ieftin, trebuie sa aiba o justificare ca nuimeni nu da moca. Asa ca mai bine un SH de calitate. in cazul in care nu ai bani de ceva de calitate nou.
La barci conteaza , ranforsariile si metoda de confectionare. Prin sudura sau lipire !!!, In plus... decit s adai 3000 pe o barca sa te duci pe snagov, mai bine inchiriezi. O sa vezi,,, cum ai barca ..cum vrei sa mergi si in alte locuri .. si o sa itidai seama ca e prea mica, sau motor insuficient....
Iar in ceea ce priveste motorul de 1500 ron, NOU... la fel ca barca... poti da 1500 si sa nu ii mai ai f repede.
:)))) ai de vanzare " o Honda la 1500 roni . " ??? prea esti " gigi " contra ....nu am nevoie de ' avocati '..multumesc de intentue.
Tony nu ma intelege gresit. Nu sint avocatul nimanui si nici nu vreau sa fac pe desteptu'. Credeam ca e o discutie.. si se doresc sfaturi sau lamuriri...si cred ca experienta altora e benefica. Daca nu.. ma intreb de ce mai sint aceste discutii..
Anul trecut am stat 2 luni si am rumegat -o pe toate partile, pentru ca si eu vroiam o gonflabila cu motor. Crede-ma ca imi facusem fisiere.. cu barci preturi si furnizori... de am inebunit.
Daca crezi ca sint gigi contra daca spun niste aspecte de care m-am lovit .. in alegerea facuta.. atunci asta e.. Eu nu am vrit decit sa iti impartasesc din balamulcul avut si ce am aflat in cautarile mele pina mi-am luat barca si motorul.
NU ma intelege gresit dar constat ca pe forum exista o "boala" . Nu poti spune ceva, altfel decit se spune, ca esti ori contrra, ori esti desteptu' clasei, ori similar. Cred ca lumea e cam stresata , din cauza lipsei de pescuit pina se termina prohibitia...

In plus, am sugerat UN SH bun. Piata de barci si motoare in Romania este foarte exclusivista si exagerata ca preturi. Mai cautati pe net, italia, anglia, franta. O sa aveti surprize ce oferte sint SH si cum arata si la ce bani.
Toate cele bune, ne vedem la concurs pluta.

No hard feelings !
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Incepator pe lacul Snagov

Post by fatdaddy »

Nothing, but the feelings !
Andrei Riga
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”