Poliţia e cu noi !!!

Moderator: cezar

Post Reply
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Poliţia e cu noi !!!

Post by Albatrin »

Azi la ora 13.10 am primit un telefon de la colegii noştrii Gabriel Schuster şi Tibi Nedelcu care erau la spinning din barcă în zona pontoanelor din dreapta insulei. Tocmai ce agăţaseră o plasă monofilament nouă, din cele cunoscute de noi, iar "proprietarii" acesteia, muncitori pe şantierul unei vile din zonă, încercau să-i alunge de lângă "scule". L-am sunat pe domnul Boboc de la poliţia transporturi navale Snagov şi i-am prezentat situaţia. La ora 13.25 :shock: :o :shock: acesta era la locul faptei ajutat de un prieten care are şalupa la pontonul Astoria. S-a confiscat plasa, Tibi şi Gabi au ciopârţit-o şi au predat-o poliţiei iar domnul Boboc le-a luat declaraţii şi a întocmit un proces verbal. Bineînţeles că "proprietarii" plasei dispăruseră la venirea poliţiei dar avem promisiunea că se va lua legătura cu proprietarul construcţiei. Pe cei care vor mai descoperi plase îi rog să mă sune imediat, nu am permisiunea de a face public numărul de telefon al domnului Boboc dar dacă nu dăm de dânsul sunăm la 112 şi tot rezolvăm problema. MULŢUMIM POLIŢIEI ROMÂNE !!!
Voi reveni cu fotografii de la eveniment. ;)
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Poliţia e cu noi !!!

Post by bogdanenescu1 »

Pefect, deci sunam la tine si tu mai departe.
Totusi nu am vazut foarte bine locul unde ati gasit plasele. Singura insula este cea cu manastirea. Mai este o vila in constructie unde se lucreaza si acum dar pe partea cu Truica.
Bogdan Enescu
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Poliţia e cu noi !!!

Post by Albatrin »

bogdanenescu1 wrote:Pefect, deci sunam la tine si tu mai departe.
Totusi nu am vazut foarte bine locul unde ati gasit plasele. Singura insula este cea cu manastirea. Mai este o vila in constructie unde se lucreaza si acum dar pe partea cu Truica.
Cred că acolo este locul cu pricina, fotografiile ne vor lămuri.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Poliţia e cu noi !!!

Post by Albatrin »

Fotografiile...
Attachments
se strânge plasa
se strânge plasa
...şi se strânge...
...şi se strânge...
...şi se strânge...
...şi se strânge...
asta-i zona cu problema..
asta-i zona cu problema..
s-o ciopârţim...
s-o ciopârţim...
...că e mai sigur
...că e mai sigur
ăsta-i rezultatul<br />Căldură mare, punem haina de la uniformă pe spătarul scaunului !!!
ăsta-i rezultatul
Căldură mare, punem haina de la uniformă pe spătarul scaunului !!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Poliţia e cu noi !!!

Post by bogdanenescu1 »

Am identificat locul. E chiar in fata cum iesi spre manastire. Nesimtirea lor a atins cote inalte. Daca asa in vazul lumii pe unde trec barci mereu........
L-am vazut si eu pe unul intr-o dimineata, in acelasi loc, cand scotea plasa din apa. Eram cam departe sa filmez ceva si era si cam intuneric.
Bogdan Enescu
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”