Clubul Snagov

Moderator: cezar

valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

ioanrv wrote:Azi, pe o vreme excelenta pentru rapitor, am pescuit impreuna cu Manu in barca. Rezultate modeste si...confidentiale avand in vedere concursul din wk-end.

Fire zmucite la stiuca si ciocanite la biban, membrilor Clubului ce participa la Cupa APC-Total Spining-Snagov :!:
Corect. Si noi am fost "confidentiali" cu voi. D'aia n-are ursu' coada!
Futu-l care o mai zice ceva.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

valibu wrote:
ioanrv wrote:Azi, pe o vreme excelenta pentru rapitor, am pescuit impreuna cu Manu in barca. Rezultate modeste si...confidentiale avand in vedere concursul din wk-end.

Fire zmucite la stiuca si ciocanite la biban, membrilor Clubului ce participa la Cupa APC-Total Spining-Snagov :!:
Corect. Si noi am fost "confidentiali" cu voi. D'aia n-are ursu' coada!
Futu-l care o mai zice ceva.
E hai ca tu chiar stii ce (n)-am facut. De fapt tu ne-ai indicat zonele cat-de-cat productive.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

da' nu-s asa confidential ca voi. adevarul ca niciodata nu trebuie pusa bucataria pe masa. de ce nu am trecut eu pe langa voi doar sa va salut? uite cum mai invata omul cate ceva...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

valibu wrote:
Adevarul ca la cat a fost mediatizat aces concurs ma mir si daca s-ar ocupa locurile la Divizia Master.
Ce sa facem, frate, daca aia de la Pro-tv nu au vrut sa ne difuzeze clipul?!?!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Dumitrescu Iancu wrote:
valibu wrote:
Adevarul ca la cat a fost mediatizat aces concurs ma mir si daca s-ar ocupa locurile la Divizia Master.
Ce sa facem, frate, daca aia de la Pro-tv nu au vrut sa ne difuzeze clipul?!?!
Ups, am uitat de intelegerea asciatiei cu Pro-tv.
Daca dau ochii cu Sarbu or sa iasa scantei.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

valibu wrote:da' nu-s asa confidential ca voi. adevarul ca niciodata nu trebuie pusa bucataria pe masa. de ce nu am trecut eu pe langa voi doar sa va salut? uite cum mai invata omul cate ceva...
Confidentialitatea se referea la cei din afara Clubului. Si la naiba in puii mei, ce-ai intrebat si n-ai aflat...? :lol:
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

ioanrv wrote:
valibu wrote:da' nu-s asa confidential ca voi. adevarul ca niciodata nu trebuie pusa bucataria pe masa. de ce nu am trecut eu pe langa voi doar sa va salut? uite cum mai invata omul cate ceva...
Confidentialitatea se referea la cei din afara Clubului. Si la naiba in puii mei, ce-ai intrebat si n-ai aflat...? :lol:
Ai dreptate. Si voi ati trecut astazi pe la noi si ne-ati intrebat. :twisted: :twisted: :twisted:
ca doar eram cu electricul si nu ne miscam asa natural ca voi.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

Cum era cantecelul ala? Ah, da: Intarata-i, drace... :lol: :lol: :lol:
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Dumitrescu Iancu wrote:Cum era cantecelul ala? Ah, da: Intarata-i, drace... :lol: :lol: :lol:
ca mie nu-mi mai place...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

valibu wrote: Ai dreptate. Si voi ati trecut astazi pe la noi si ne-ati intrebat. :twisted: :twisted: :twisted:
ca doar eram cu electricul si nu ne miscam asa natural ca voi.
Te-am sunat s-ai tacut,
Ce-mi ramane de facut :?: :!:
tralalala

ah de mult n-am mai fredonat ca-n seara asta...
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

e in masina la incarcat.
v-am sunat astazi pe balta, sa va spunem cat si cum...
dar voi mumu...mai pe drum.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

valibu wrote:e in masina la incarcat.
v-am sunat astazi pe balta, sa va spunem cat si cum...
dar voi mumu...mai pe drum.
tare misto asta
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by Mihai Vinturache »

Una peste alta, eu va multumesc, in numele organizatorilor concursului, pentru efortul facut la debarcader.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Astazi am ajuns la Snagov in jur de 16:10 pentru festivitatea de premiere dar tocmai ce se consumase...
Am iesit cu o barca la vasle 30 min. si am prins, langa debarcader, 2 stiuculite frumoase spre 1kg.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Daca participai la concurs erai printre primii. Unde le-ai gasit? :lol:

Asa...., cine mai vine pe Snagov zilele astea? As vrea sa caut niste bibanoi din aia mari ca la concurs. Ziua si ora. Ca sa stiu si eu cum imi planific inlocuitor dadaca pentru bebelus. :P
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

bogdanenescu1 wrote:Daca participai la concurs erai printre primii. Unde le-ai gasit? :lol:

Asa...., cine mai vine pe Snagov zilele astea? As vrea sa caut niste bibanoi din aia mari ca la concurs. Ziua si ora. Ca sa stiu si eu cum imi planific inlocuitor dadaca pentru bebelus. :P
Langa pontonul reconditionat... :lol: S-a mirat si paznicul, una i-am facut-o cadou, dar de prins i-am zis ca am luat-o la rama... :lol: :lol: :lol:
Pana joi astia zic ca ploua.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

P.S. Nici un concurs nu se tine la ora aia. ;)
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

A pai mai e un braconier pe youtube (un filmulet) care le spunea unora ca a prins stiuca la viermusi. :lol: La un moment dat s-a intepat unu si zice "pai ce stiuca trage la viermusi?" :lol: :lol:
Ceea ce ma intreb eu totusi, la ce ti-a mai trebuit barca daca ai dat langa ponton? :roll:

In fine, se anunta vreme ploioasa si rece pana joi. Poate iesim vineri.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

bogdanenescu1 wrote:A pai mai e un braconier pe youtube (un filmulet) care le spunea unora ca a prins stiuca la viermusi. :lol: La un moment dat s-a intepat unu si zice "pai ce stiuca trage la viermusi?" :lol: :lol:
Ceea ce ma intreb eu totusi, la ce ti-a mai trebuit barca daca ai dat langa ponton? :roll:

In fine, se anunta vreme ploioasa si rece pana joi. Poate iesim vineri.
Simplu ca "stiuca la virmusi", am luat o barca din cele cu vasle - ale paznicilor - si am fost rugat sa nu ma indepartez caci doreau sa plece in scurt timp. :)
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

felicitari celor doi reprezentanti in concurs. ati reusit o performanta deosebita sa va clasati la mijlocul clasamentului cu asa concurenta.
poate la anul ma bag si eu ... momentan nu am reusit sa cunosc la un nivel multumitor zona de concurs.
poate ne povestiti cum ati abordat partidele de pescuit, ce naluci, ce strategie ... stiti voi ... aici sau pe facebook, poate facem un grup acolo
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”