Clubul Snagov

Moderator: cezar

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

Evident că pe Facebook!
Forumul ăsta, pe care-l susţine asociaţia, este aşa, un moft...
Iar când veţi avea nevoie de ceva sprijin de la APC 21, vă vom direcţiona tot pe Facebook.

Nu-i supărare, e vina mea, înţelesesem (greşit) altfel rostul clubului Snagov.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Ha ha ha :lol: , el presidente, daca va consoleaza, nu ati fost singurul :mrgreen:
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Evident ca vom raspunde tot aici in cadrul forumului.

Strategia mea a fost simpla. Avand in vedere ca zona de la Astoria era prea zgomotoasa ca sa mai prinzi ceva, m-am dus glont catre gruiu. Am cautat pe mijloc in prima ora fara succes. Apoi am vazut ca Gyorg si Vlad prindeau spre mal, m-am dus si eu intr-o zona unde nu era nimeni dar mult mai departe de ei. Acolo am prins 4 bucati. Si tot asa m-am mutat de la un mal la altul. Nu exista locuri secrete, le stim cu totii. Nu am stat mai mult de 10 minute intr-un loc. Naluci diverse dar plastice. Am prins si pe shaduri si pe twistere. Culori alb+rosu si verde. Nici macar nu mi-a trecut prin cap sa folosesc oscilante, rotative, spinnerbait, voblere sau figuri de genul asta. Am incercat inaintea concursului fara rezultate.
A doua zi la biban am alergat spre manastire unde mai dadusem de biban cu cateva zile inainte. Am luat 2, apoi m-am mutat spre padure unde am mai luat 2. Din pacate doar unul a sarit de 15 cm. In rest am dat doar de bancuri cu bibani maruntei. Ciuguleau naluca de 2,5cm dar nu reuseau sa o inghita.
Oricum, felicitari ocupantilor locurilor de pe podium. Vb aceea, daca nu ei atunci cine?!!! :lol:
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Cezar, am luat legatura inca de acum o luna cu administratorul forumului printr-un mesaj privat. In legatura cu un topic separat doar pentru membrii clubului. Nu mi s-a raspuns asa ca la cateva zile am repetat mesajul si tot nimic.
Bogdan Enescu
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

bogdanenescu1 wrote:Cezar, am luat legatura inca de acum o luna cu administratorul forumului printr-un mesaj privat. In legatura cu un topic separat doar pentru membrii clubului. Nu mi s-a raspuns asa ca la cateva zile am repetat mesajul si tot nimic.
Bogdane, in acest moment nu mai functioneaza, ca sa zic asa, nici un topic `dedicat`, care sa se adreseze doar membrilor unui club...Nici macar pe topicul arbitrilor nu a fost nici un fel de activitate anul acesta, si ei au deschis un topic `la vedere`...E bine de siut!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Posibil. Insa la sugestia lui Cezar am luat legatura cu adminul, nu asa de capul meu. Tocmai in ideea ca vom discuta si dezbate singuri doar membri clubului problemele noastre.
Bogdan Enescu
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

bogdanenescu1 wrote:Posibil. Insa la sugestia lui Cezar am luat legatura cu adminul, nu asa de capul meu. Tocmai in ideea ca vom discuta si dezbate singuri doar membri clubului problemele noastre.
Succes!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

bogdanenescu1 wrote:Posibil. Insa la sugestia lui Cezar am luat legatura cu adminul, nu asa de capul meu. Tocmai in ideea ca vom discuta si dezbate singuri doar membri clubului problemele noastre.
OK, vorbesc eu cu adminul. Vreau lista membrilor activi, carora sa li se permita accesul.

In alta ordine de idei, cred ca trebuie sa aveti multa activitate "la vedere", pentru a va face cunoscuti si a atrage membri.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

este ok daca vrei sa te muti pe facebook...cu discutiile despre club ..
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

De ce admiteti niste aberatii? Nimeni nu discuta in privat pe facebook. De fapt eu am doar cativa din asociatie ca si prieteni acolo. Ce facebook? Care facebook? Cine a zis ceva de facebook?
Iar Tony asta este o pagina a asociatiei creeata de nu se stie cine. EPROBLEMA FIECARUIA SA POSTEZE SI SA FACA CE VREA PE FACEBOOK. Clubul va fi prezent aici pe forum. Daca cineva are ceva de discutat privat exista telefoane mobile. Restul se va face aici.
In cazul in care se va deschide topic separat exclusiv membrilor clubului, vom muta acolo discutiile private, supuneri la vot, exect ceea ce ne priveste strict doar pe noi......., dupa care vom anunta eventual aici rezultatul. Este un exemplu da? Insa activitatea cea mai mare va fi facuta aici la vedere.
Haideti sa inchidem subiectul.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

eu cred ca am inteles gresit si retractez ce am zis.....ramane asa ca inainte...aici la discutii si tot ce inseamna initiative.(
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Eu vineri si sambata ma duc la Snagov la pescuit. Mai vine careva? E ocazie sa vedem care e situatia cu barcile de acolo. Mai sunt sau nu disponibile.
Cheile sunt pe la valibu parca.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

De la Valibu am luat si eu o cheie asa ca cine are nevoie poate duplica de la unul din noi.
Eu am folosit-o cand am iesit cu Manu si nu au fost probleme...mai sunt 2 barci legate pe cablul nostru printre care si cea fara furcheti.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Exact asta spuneam. Cand ai iesit tu cu Manu era inainte de concurs. Eu acu vreau sa vaz daca se mai respecta intelegerea. Hai vineri, ia-ti electricul, iti dau eu o vasla ca 2 nu-ti trebuiesc.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

bogdanenescu1 wrote:Exact asta spuneam. Cand ai iesit tu cu Manu era inainte de concurs. Eu acu vreau sa vaz daca se mai respecta intelegerea. Hai vineri, ia-ti electricul, iti dau eu o vasla ca 2 nu-ti trebuiesc.

Vineri e zi lucratoare ;) . Nu stiu inca ce-mi rezerva zilele ce vin asa ca nu pot sa-mi fac un program desi imi doresc sa ajung wk asta la Snagov. Imi trebuie musai un acumulator nou, in cel vechi nu mai am baza iar sa aduc o "barja", - cum i-a zis Valibu - cu o vasla, doamne-feri si impotriva vantului, deja e sport extrem :shock: .
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Clubul Snagov

Post by david »

Daca vremea tine si cu noi vin eu vineri dupa joi :mrgreen: (+Emil Dogaru)
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

Salut. Vreau sa vin si eu sambata, numai sa am barca.
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

Dar au zis ca nu ne mai dau barcile? Anul trecut era 50 barca/zi. Daca ii lasa pe paznici sa inchirieze barcile de capul lor, cu vreo 20-30 de lei/ora, nu imi permit sa vin.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

A nu asta sigur nu se va intampla. Eu am zis ca dupa concurs nu cumva sa se schimbe lucrurile. Atat.
Dar in orice caz daca se strica treaba avem pe nea Romica cu 50 lei zi, mai avem si paznicul Doru care are o barca aia mica bleu cu alb tot cu 50 lei zi. Deci stai linistit ca nimeni nu da 25 lei /ora sa pescuiasca o zi intreaga. Daca stai 8 ore dai 200 lei? E o avere pana la urma.
Daca vrei sa vi vb cu cei la care sunt cheile de la lacat.
Eu si David avem barcile noastre parcate acolo.

Indiferent de vreme maine in jur de 6.30 sunt acolo ca nu mai rezist. :lol:
Si daca ploua putin tot nu o sa toarne cu galeata asa ca ma descurc
Bogdan Enescu
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”