Clubul Snagov

Moderator: cezar

bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Doar am propus ora 16.00 dar nimeni nu a zis nimic. Vezi mai sus.
In orice caz ma asteptam sa vina marea majoritate dintre noi. Avand in vedere ca am anuntat de acum 2 saptamani chiar mai bine.
Bogdan Enescu
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul Snagov

Post by Albatrin »

bogdanenescu1 wrote:...In orice caz ma asteptam sa vina marea majoritate dintre noi. Avand in vedere ca am anuntat de acum 2 saptamani chiar mai bine.
Bogdan, puteai să anunţi şi de acum o lună, vineri tot zi de lucru este pentru o parte dintre noi. Eu ca să pot pescui liniştit joia trecută a trebuit să-mi iau o zi din concediu, altfel de luni până vineri de la 8.30 la 17.30... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Mutam cafeneaua in zi libera atunci. Sambata ce parere aveti?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

Din păcate, sambătă subsemnatul nu va putea fi alături de voi. Obligaţii... :evil:
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Sambata atunci. Eu vin dar nu intarzii mult ca am o sindrofie spre seara.

A plouat foarte mult si barcile daca s-au inundat si scufundat pana la buza in asa fel incat sa intre apa intre compartimente, atunci va fi problema. Propun sa le tragem pe toate 3 pe mal si sa le rasturnam pana Vineri 11 oct. Atunci le punem noi pe apa ca vom fi destui la concurs. Alta solutie nu vad.
Legate cu sufa (are Valibu) si trase cu o masina. Altfel nu putem sa le scoatem.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

cezar wrote:Din păcate, sambătă subsemnatul nu va putea fi alături de voi. Obligaţii... :evil:
Ar fi bine sa gasim o varinta in care sa fiti prezent si dvs, Dutu, Albatrin, ca factori de decizie in Asociatie. Macar odata, apoi gasim o varinta pentru sedinte "on-line".
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Hai sa ne sincronizam in functie de Cezar. Cati om fi acolo nu conteaza.
Bogdan Enescu
lkruger71
Posts: 11
Joined: 30 Sep 2013, 02:07

Re: Clubul Snagov

Post by lkruger71 »

bogdanenescu1 wrote:Sambata atunci. Eu vin dar nu intarzii mult ca am o sindrofie spre seara.

A plouat foarte mult si barcile daca s-au inundat si scufundat pana la buza in asa fel incat sa intre apa intre compartimente, atunci va fi problema. Propun sa le tragem pe toate 3 pe mal si sa le rasturnam pana Vineri 11 oct. Atunci le punem noi pe apa ca vom fi destui la concurs. Alta solutie nu vad.
Legate cu sufa (are Valibu) si trase cu o masina. Altfel nu putem sa le scoatem.
Cu o pompa de drenaj ape reziduale care nu-i scumpa si un invertor serios nu veti mai avea probleme vreodata.
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul Snagov

Post by dutustoica »

Vin si eu. N-am avut acces la internet cum as fi vrut.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

dutustoica wrote:Vin si eu. N-am avut acces la internet cum as fi vrut.
Si mai bine!!! :)
Dar cand?
Bogdan Enescu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

bogdanenescu1 wrote:Hai sa ne sincronizam in functie de Cezar. Cati om fi acolo nu conteaza.
Din păcate, plec sambătă dimineaţă din Bucureşti şi revin de-abia duminică seara. Aşa cum am zis: obligaţii. Iar cand este la mijloc mama-soacră, devin mai mult decat obligaţii. :mrgreen:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by valic »

Deci in concluzie, cand se merge la Snagov, rog ziua si ora fixa ........ ca sa vin si IO ...
Barcile nu trebuiesc scoase cu masina pe mal ... se scoate apa cu galeata si apoi cu ipolul (parca asa ii zice) ...

Astept raspuns ferm si vin si cu scule de interventie ......

Cele bune.
Valic
0744 644 368
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Am zis astazi pana la ora 18.00 sa ne anuntam. Suntem 5 pana acum si nici aia siguri. Oricum eu nu mai pot sa vin maine, deoarece mi-am refacut planurile. Ne vom reprograma in functie de Cezar intr-o alta zi.
Sper sa pot ajunge sambata dimineata impreuna cu Valibu si Tony (care se duc oricum) si sa ajut la repararea pontonului. Atunci vom scoate si apa din barci cu galetile. Am vorbit telefonic astazi cu valibu deoerece el nu poate intra pe forum - probleme tehnice cu pc-ul lui probabil.

Nu stiu ce este acela un "ipol", dar daca poate scoate apa dintre compartimente, inseamna ca e ceva foarte bun. Stiu doar ca astazi barcile erau pline 3/4 cu apa. Nu am scos apa din nici una deoarece am muncit 90min. la a mea sa o repun pe apa cu injuraturi si nervi.
Partida de astazi a avut parte de 7 stiuci si un bibanel cocosat maricel, intre orele 7.30 - 15.30.
Bogdan Enescu
lkruger71
Posts: 11
Joined: 30 Sep 2013, 02:07

Re: Clubul Snagov

Post by lkruger71 »

Ispol se cheama si face parte din trusa de maragonzerie a marinarului. Mai exact este un forash cu marsupiu. Cred ca ati vazut toti pe la barcagii din delta, facute din bidoane.
Parerea mea e sa va cumparati o pompa de drenaj care e undeva la 100 de lei si un invertor, cateva zeci de lei si pana va descarcati echipamentele isi fac singure treaba de la bateria de masina.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Pompa nu e o idee rea. Astazi de-as fi avut una...... scuteam timp, munca fizica si nervi. Din pacate barcile nu sunt ale noastre asa ca nu putem investi. Doar daca cineva isi ia si o inchiriaza. As fi dat de-o bere doua azi sa am una. Ca sa nu mai zic ca de la masina din parcare pana la barci sunt vreo 50m.
Deocamdata eu zic ca ne miscam asa cum putem. Nu fortam prea mult pana nu o sa avem si certitudini, nu doar vorbe.

Cu ipolul cred ca vb de 2 lucruri diferite. Cum bagi tu in "fundul" dublu de la barca (asta inteleg eu prin compartiment inundat) acest ipol? Nu ai pe unde. Apa are pe unde sa intre, prin imbinarea din buza barcii si pe la capace (poate). Deci este inutil in cazul de fata. Singura solutie rasturnate pe mal.
Bogdan Enescu
lkruger71
Posts: 11
Joined: 30 Sep 2013, 02:07

Re: Clubul Snagov

Post by lkruger71 »

ISPOL se cheama nu Ipol. Atunci bagi pompa in chesoane si trage si din fundul dublu. Daca ajung sambata aduc eu una ca am doua. Lacatul de la bariera se deschide pentru astfel de situatii.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by valic »

lkruger71 wrote:ISPOL se cheama nu Ipol. Atunci bagi pompa in chesoane si trage si din fundul dublu. Daca ajung sambata aduc eu una ca am doua. Lacatul de la bariera se deschide pentru astfel de situatii.
Daca nu poti sa vii, dane-o noua .......
Valic
0744 644 368
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Maine impreuna cu Valibu si Tony vom merge sa reparam pontonul si sa aruncam apa din barci. Dar mai intai pescuit si apoi munca.
A? Cum era aia, intai distractia si apoi munca sau invers? :lol:
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Am luat scanduri, OSB, vopsea, trafalet, cuie. Tony aduce sculele. Maini sunt destule.
Sper sa nu uit betele.
Si mai am o rugaminte, rezerv o barca pentru mine si Tony.
Bine graiesti, Bogdanescule, intai distractia si apoi munca. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by valic »

in cazul asta ma retrag .......
Credeam ca mergem sa facem treaba ..........
Distractia este dupa munca ...
Valic
0744 644 368
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”