Clubul Snagov

Moderator: cezar

Post Reply
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul Snagov

Post by Albatrin »

ioanrv wrote:...As propune si ca Dutu sa devina din simplu particular, membru de onoare al Clubului, fara "cascaval" :lol: , a avut un rol determinant la startul Clubului. Nu-i valabil si pentru Cezar, dansul s-a inscris pe listele ordinare si noua nu ne plac restantierii... :lol:
.........................................
Capitolul II – MEMBRII ASOCIAŢIEI
Art.8.- Asociaţia este formată din :
a. membri fondatori – persoanele care fondează Asociaţia şi constituie patrimoniul social iniţial, prin contribuţiile lor băneşti.
b. membri asociaţi – persoanele care se asociază ulterior fondării si contribuie astfel la completarea patrimoniului social; contribuţiile acestora vor fi echivalente cu acelea ale membrilor fondatori.
c. membri seniori – persoanele care provin din rândul cotizanţilor si care aderă la una din formele permanente de organizare a Asociaţiei ( Clubul Pescar la Dunăre şi în Deltă, Clubul Crapiştilor, Clubul Arbitrilor, Clubul Pescarilor de Spinning etc.).
Membrii fondatori şi asociaţi sunt membri de drept ai cluburilor, fără a achita alte contribuţii decât cele prevăzute la punctele a. si b.
Apartenenţa la unul sau mai multe Cluburi presupune plata unei cotizaţii anuale, stabilite de Adunarea Generală, la propunerea Cluburilor.
.............................................
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

@ Albatrin

Ei da dar din moment ce s-a inscris voluntar pe liste a renuntat, zic eu, la alte prerogative. Am inteles ca dinsul plateste cotizatii si la alte cluburi desi-i scutit asa ca nu vad de ce am face noi exceptie. :lol:
Hai dom'le dam si noi de unul cu bani si vreti sa ni-l luati... :P

Acum imi trec prin fata ochilor ceilalti membrii fondatori, corpolenti, sa nu scufunde naibii Romcrafturile alea. :lol: :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:@ Albatrin



Acum imi trec prin fata ochilor ceilalti membrii fondatori, corpolenti, sa nu scufunde naibii Romcrafturile alea. :lol: :lol: :lol:
Mai ales Cezar!!! :lol: :lol: :lol:

Cat despre cotizatie, eu sunt de acord cu ioanrv, singurul fondator care s-a implicat semnificativ a fost Dutu, asa ca hai sa nu ne aruncam `la placinte, inainte` !
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul Snagov

Post by dutustoica »

ioanrv wrote:
Ei da dar din moment ce s-a inscris voluntar pe liste a renuntat, zic eu, la alte prerogative. Am inteles ca dinsul plateste cotizatii si la alte cluburi desi-i scutit asa ca nu vad de ce am face noi exceptie. :lol:
Hai dom'le dam si noi de unul cu bani si vreti sa ni-l luati... :P

Acum imi trec prin fata ochilor ceilalti membrii fondatori, corpolenti, sa nu scufunde naibii Romcrafturile alea. :lol: :lol: :lol:
Dintre toti membrii fondatori eu sunt cel mai corpolent - 99 kg fix :x :x :x
Am inteles spiritul tau de gluma, insa luand lucrurile in serios, stabiliti voi ceea ce tine de club si veti avea tot sprijinul din partea APC 21. Personal, ma voi inscrie in club pentru ca a inceput sa-mi placa spinningul si ca pescar nu numai ca arbitru ;) ;) ;) .
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Trebuie musai sa ne intalnim toti (sau cea mai mare parte) ca sa stabilim ce-si-cum. Il rog atat pe Bogdan cat si pe ceilalti sa vina cu propuneri de zi-loc.
Eu visez sa fim din ce in ce mai multi, asa putem lua Snagovul sub control si reduce (elimina) braconajul, apoi s-ar putea ajunge si la populari, ar avea sens. Cu cat lacul va oferi mai mult, cu atat si clubul isi va mari dimensiunile. Dar astea sunt vise, visele au loc in somn iar noi pescuim la lumina zilei... :D
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Propun ca data de intalnire 4 august, duminica ora 10.00. Cel mai bine ar fi la Astoria. Trebuie sa vedem cati pot veni pe data asta si in functie de asta putem decala sau grabi intalnirea. Eu in acest weekend nu pot si nici saptamana 10 august- 16 august.
Ar fi bine sa vina si din administratia asociatiei APC 21 cineva, pentru ca sunt lucruri pe care doar dansii le pot decide.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Atunci 04 august sa fie. Asteptam reactii si de la cei care s-au inscris dar n-au dat semn de viata. E probabil sa fiu prezent 70% (adica daca sunt in Bucuresti), altfel ma reprezinta Bogdan.

Asta este regula democratica. Daca din diverse motive (in principal vacante) nu se poate tine intalnirea, nu mai putem astepta si Bogdan in calitate de sef al Clubului va decide ce-si-cum.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Dan T »

bogdanenescu1 wrote:Propun ca data de intalnire 4 august, duminica ora 10.00. Cel mai bine ar fi la Astoria. Trebuie sa vedem cati pot veni pe data asta si in functie de asta putem decala sau grabi intalnirea. Eu in acest weekend nu pot si nici saptamana 10 august- 16 august.
Ar fi bine sa vina si din administratia asociatiei APC 21 cineva, pentru ca sunt lucruri pe care doar dansii le pot decide.
In zilele de 3 si 4 august Dutu Stoica, Iancu Dumitrescu impreuna cu nr. 3 din lista suntem la arbitraj la Belis. De preferat alta zi.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Cautam alta. ;)
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Din pacate si pe 4-5 si pe 16-17 august cativa dintre noi vom fi la arbitraj. Treaba cu Dutu in club s-a vrut a fi o gluma, am vazut cat de tare s-a lipit spinningul de el... sau invers :lol: :lol: :lol: .
Chiar daca vom fi plecati, cred ca o puteti face voi. In principiu stim despre ce e vorba. Deci, haideti sa-i dam bataie, vine toamna si avem treaba.
Si inca o problema, in afara de traditionala de acum cupa APC propun si o cupa a toamnei pentru amatori. Am gandit asta inca din primavara, dar din pacate nu s-a putut. O am pusa pe hartie, ma voi ocupa eu si Cristinel David de organizare. Cu sprijinul asociatiei confirmat in primavara. Cautam o zi in care sa nu avem alte actiuni.
Ce ziceti?
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Bogdan, ai vazut ce zice si Valibu, gata cu democratia, treci la treaba sefu', stabileste ce crezi tu si gata. Cotizatia e o sita buna sa vedem pe cine contam. Poate schitezi si un soi de "statut" in care as adauga ca membrii clubului pot retine....stiuca, ...biban....etc pentru a fi un club de pescari si nu de traistari.

Cat despre Cupa cu regret spun ca nu ma pasioneaza de nici o culoare pescuitul in regim de competitie si aglomeratie. Daca se face stau la galerie, mai ramane sa aleg favoritul... :)
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Heeeei, era doar un apel sa ne strangem cat mai multi.
Ca la mal, pescarul si arbitrul. Adica juma-juma.
De ce nu?
Te iau cu mine in barca sa numeri marlitele.
Ba nu, te duci cu Dutu sa ai ce face. ;) ;) ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Aaa...pai daca sunt in barca, dau la peste... :D
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Bun. Preferam in weekend pentru a putea veni cat mai multi. Daca nu se poate atunci sa ramana data de 7 sau 8 August ora 16.00. Am zis asa ca poate facem un pescuit dimineata si seara ne lasam cu adunare.
Valibu daca esti de acord am putea sta amandoi intr-o barca, mai facem schimb de experienta. :D

Cat despre cotizatie, eu nu pot incasa banii in numele asociatiei ca si persoana fizica. Sa se deschida un cont separat pentru clubul nostru. Poate nu avem pe ce cheltui banii, insa sunt convins ca vom avea nevoie in viitor si de ceva logistica. Suma ramane stabilita 100 lei / an.

Acum suntem putini, dar cu siguranta ca vor mai veni si altii cat de curand si ne vom extinde.

Saptamana viitoare o sa propun un statut al clubului catre conducere. Nu m-am gandit la asta deoarece nu stiu ce atributii am si ce nu trebuie sa fac. La fel o sa redactez si un protocol ca sa perfectam in scris acordul cu Astoria. Evident ca le voi inmana conducerii pentru aprobare. Eu oricum nu am drept de semnatura asa ca tot cineva din conducere o sa mearga la semnat.

Ideea cu un concurs pentru amatorii de spining este excelenta. Sau unul pentru membrii APC 21 la fel cum a fost si cel de pluta.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Pentru ca noi practic suntem o echipa constituita in cadrul asociatiei, statutul va mai mult un regulament.

Propun pentru data intalnirii sa aducem si cotizatia pentru anul in curs. Poate vine cineva din conducere si incaseaza. Toamna bate la usa si daca ne-am miscat bine pana acum, haideti sa o facem si de acum incolo.

In alta ordine de idei, Clubul Snagov mie personal imi suna cam generic. Mai corect ar fi Snagov Fishing Team sau APC Snagov Club. Asteptam propuneri si pe tema asta.
Cine stie poate in curand vom avea si echipa de concurat cu marile cluburi de pescuit din tara si peste hotare. :?:

Din cate imi amintesc prin primavara se propunea o tabara de pescuit pe Snagov. Exista zona fostului strand unde ne putem intinde corturile. Este destul spatiu si pentru masini. O comitem prin septembrie? Un weekend de pescuit pe Snagov. Mie mi-ar placea.
Bogdan Enescu
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Dan T »

Domnilor... cred ca exagerati nitel. Statut, sefi, barci... nu cumva va grabiti?
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul Snagov

Post by dutustoica »

Dan T wrote:Domnilor... cred ca exagerati nitel. Statut, sefi, barci... nu cumva va grabiti?
Nu Dane, nu se grabesc. Pentru orice inceput e nevoie de entuziasm. Acesta trebuie sustiunut pentru ca lucrurile sa se intample.
E nevoie de regulament, asa cum scria Bogdan, de un sef care cu siguranta va munci mai mult decat ceilalti, iar barcile......vor veni si ele cu timpul.
Sa nu uitam esentialul, acest club este format din membrii asociatiei noastre si este parte a APC 21. Trebuie sustinut in primul rand de catre noi.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Statut nu se poate , fiindca suntem deja incadrati intr-o asociatie si avem un statut. Un regulament se poate cat de cat , cotizatia pe anul acesta este cred de 50 ron ca deja suntem la jumatate de an sau incepem anul din August si dam 100 ron.! Sa vedem ce propuneri se fac in privinta patrimoniului clubului Snagov sau , cum s-o numii el.

Concursurile sunt bine venite in ori ce forma ...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Ca tot a intrebat Bogdan se ne spunem parerea la o denumire . EU potez pentru " APC Snagov Club "....include tot ...si de unde ne tragem si ce am format.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Eu ziceam asa: cotizatie 100 lei folosita EXCLUSIV pentru achizitionarea de barci, pentru restul de cheltuieli inerente (maruntisuri) donatii de la membrii Clubului functie de posibilitati.
Cine vrea sa intre in Club dupa 2 ani plateste 2x cotizatia, 3 ani 3x cotizatia, lucru indreptatit avand in vedere ca ea se regaseste in lucruri palpabile, materiale (barci). Ideea ar fi sa existe niste avantaje cum ar fi o barca gratis care sa te astepte pentru pescuit, un lac plin de membrii ai Clubului care-l supravegheaza vrand-nevrand etc etc pe principiul bulgarelui de zapada (comparatie nepotrivita vara). Conducerea Asociatiei ne da tot concursul, totul e sa ne hotaram noi ce facem.
Nu vroiam sa spun asta dar nu stiu cat timp cei de la Astoria vor suporta un dute-vino mega-matinal pe la lacatele lor... ;)
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”