Clubul Snagov

Moderator: cezar

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

valibu wrote:Asta ar fi culmea, sa mai intru la cheltuieli cu permis ANPA pentru nevasta, amanta, catel... voi nu sunteti zdraveni? E criza!
Am lasat astazi cheile lui Micutu. Vedeti cum le impartiti si cum le multiplicati..
Valibu, Laloi- vad ca intelege fiecare ce vrea si iar se face din tantar armasar: nu este vorba de permise pentru sotii, amante, prietene sau copii ! Citeste mai atent postarea lui Micutu, era vorba de un eventual prieten care nu este nici membru APC 21, nu are nici permis ANPA, iar Micutu se intreba ce ar fi de facut intr-o atare situatie...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Dl. Iancu, incitati la scandal :?: :lol: Au apus acele vremuri glorioase :!: :roll:
Micutu daca poate sa-mi dea pe privat nr. lui de telefon. Al meu este 0724034037.
O sa-l rog pe Bogdan cand se intoarce si actualizeaza lista membrilor sa treaca in dreptul fiecaruia telefonul, sa putem lua legatura usor intre noi.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

cezar wrote:
ioanrv wrote:@ micutu

Bogdan va creiona un regulament de indata ce timpul ii va permite, acum e in vacanta...Apoi se pot face modificari, functie de sugestii.
Oricum, eu am promis ca "imbrac in vorbe" un proiect de regulament al Clubului. Vreau doar principiile, sintetizate de leaderul care a fost ales de voi.
Multumim, vad ca faceti orice ca sa scapati de plata cotizatiei... :lol:
De povestiti doar pe pes.......ro aventurile deltaice? :x
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

[quote="ioanrv"]Dl. Iancu, incitati la scandal :?: :lol: [/quote ]
Eu? :roll: Niciodata! :lol: :lol: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

Multumim, vad ca faceti orice ca sa scapati de plata cotizatiei... :lol:
De povestiti doar pe pes.......ro aventurile deltaice? :x


& Ioanrv

OK, am înţeles, nu mă mai bag, vă faceţi singuri regulamentul. Cand îl veţi face public, voi veni şi eu cu cotizaţia (dacă îmi va place regulamentul, evident).
Oricum, pană acum, mai mult codeli, carcoteli şi chiţibuşuri, decat treaba :twisted: . Cu cateva excepţii, dar astea confirmă regula.

PS - pe pescuitul.ro am dat doar generalităţi. Dacă dintre membrii noştri vrea cineva mai mult, primeşte fără probleme. ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Haideti ca glumeam ce naiba :( ;)
Asa si eu pot fi suparat ca n-ati oprit sa bem o bere in zona Crisan. :D
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Dan T »

Oul sau gaina?
Cine raspunde la aceasta intrebare?
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Clubul Snagov

Post by Claudiu »

Ioane, ia vezi, frate, am si eu voie cu tine in barca sa stiu daca si cand te calc!? :twisted:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Hmm, cam multa alergie la postarile mele... hai sa zic altfel, poate nu mai sunt atatia alergeni asa:
1. Membru club poate fi insotit, in masura locurilor disponibile, in aceeasi barca, de: neam - da sau nu, gratis sau cu plata
2. Membru club poate fi insotit, in masura locurilor disponibile, in aceeasi barca, de: prieten, membru sau nemembru APC21, gratis sau cu plata
3. Membru club poate fi insotit, in masura locurilor disponibile, in aceeasi barca, de: prieten pescar nemembru APC21, da sau nu, gratis sau cu plata, conditionat sau nu de ANPA
3. Membru club poate fi insotit, in masura locurilor disponibile, in aceeasi barca, de: prieten pescar membru APC21, da sau nu, gratis sau cu plata
etc... daca puteam sa fac grafic, poate iesea mai clar... sunt prezentate mai obiectiv situatiile posibile? pot fi trecute in regulament sub aceasta forma clara si concisa? si unde e cu plata, banii respectivi sa se stranga pt fondul clasei, ca de ex cand se mai ia un rand de lacate etc...
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Laloi ai dreptate si chiar ar fi bine sa faci un tabel orientativ, asa ca pentru ....cei care nu inteleg .... sa nu spun altfel.......deja sau incins spiritele si tare mult am sa ma distrez cand din 23 cati sunt acum pe lista sa fie intr-o zi prezenti pe la Astoria 10 - 14 membri cu prieteni si vecini , atunci sa-i vad cum se impart in barci si care la care isi iau banul.

Noi inca nu ne-am asezat bine si incepem cu " pricini " ca-n copilarie......ce mare graba este cu cotizatia ..???? Bogdan a spus ca pana in decembrie trebuie achitata..s-a gasit ceva de cumparat si nu sunt bani ???....daca se incepe cu datul peste nas in privinta cotizatiei nu cred ca este normal si s-ar putea sa ramana doar cei care insista asa de mult cu placerea de a se da cu barca ....

Dl. Ioanrv....dumneata ai trait in acele " vremuri glorioase "..????... bine ca nu si bine ca nu am avut un sef ca dumneata. Nu arunca vorbe asa aiurea privind samanta de scandal si porma afirmi ca " ai glumit "...glume dastea nu se fac intre persoane asociate doar, daca aveti ceva grad de rudenie cu ele ...eu va rog sa cumpaniti vorbele pentru ca dumneavoastra , din punctul meu de vedere incepeti cu " intrigile " sa le spun asa sau cu " cearta ", cum doriti s-o luati .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Dan T »

Dan T wrote:Oul sau gaina?
APC21 sau clubul snagov?
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Ioane, ia vezi, frate, am si eu voie cu tine in barca sa stiu daca si cand te calc!? :twisted:
Fratie, a fost o hotarare instant cu aterizare in Tulcea la ora 0 si dormit in barca pe peridoc, cand am vazut ca merge pestele am prins doar cat avem nevoie apoi am calarit lada cu bere :D
Acum sunt in convalescenta, umflat de tantari si cu spatele intepenit...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

@ Tony

Ti-am inteles punctul de vedere. Insist ca era o gluma. Ma priveste cu cine glumesc iar Cezar care este de profesie jurist nu cred ca are nevoie de avocati. Stai linistit ca n-a inceput nici un o galceava, nu-i graba cu nici o cotizatie, te oparesti aiurea. Hai sa incercam sa nu aruncam cuvinte grele si sa-i caracterizam pe altii. Pentru mine pescuitul este o activitate distractiva si nu pot s-o fac ca si cum m-as duce la servici.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

P.S. Tony

Nici in privinta "aglomeratiei" nu trebuie sa-ti faci griji, barcile se rezerva in ordinea solicitarilor aici pe forum.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by Ono »

Pe cat timp se iau barcile? 1 ora, 8, 48?
Daca se inscrie unul, dar nu vine, iar altul doritor e acolo si asteapta... ?
Daca unul ia barca si depaseste timpul alocat?

Pare complicat...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Barcile se rezerva ca regula generala pentru o zi.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

laloi wrote:Cam imbarligata actiunea cu cheile si lacatele... de unde, de la ce, de la cine... pacat ca nu mi-a venit ideea folosirii unor lacate cu cifru, scapam si de duplicari etc...plus ca lacatele sunt pt oameni cinstiti, ca daca ar vrea cineva ceva sa fure...
Daaaa, cumplit de complicat si alambicat!
Balta moca, barci moca, alergatura altora...ingrozitor de greu sa iti faci o dublura de cheie sau sa iei o cheie cu imprumut de la un coleg.
Evident, daca te astepta cineva la debarcader cu o cafeluta calda si cateva beri reci, daca mai tragea si la rame pentru tine, iti lega acele si-ti facea vant cu evantaiul...era un pic mai bine. Nu perfect, dar, mai bine!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

cezar wrote: Daaaa, cumplit de complicat si alambicat!!
Pai nu sunteti la curent, sau cititi pe sarite... cand ne-am reunit marti, si nu a dat nimeni cafelutza la botu calului, Bogdan a adus niste lacate se pare mult prea sofisticate pt care Petre nu a gasit sa faca duplicate, pe care apropo m-am oferit sa o platesc in avans, apoi, din ultima iesire a lui Valibu am inteles ca a schimbat lacatul la barci... asa ca ia spuneti-mi mie de unde si ce cheie e buna pana la urma?? nu era mai logic ca din prima sa faci un set de chei suficiente pt toti? asa stau eu x-ulescu sa il deranjez pe y cand ii e lumea mai draga si stai si strabate bucurestiul pt o cheie...si daca fiecare membru cand se mai duce pe acolo schimba lacatul unde o sa ajungem?? lacatul cu cifru are o combinatie prin care se desface, nu necesita cheie, dar din pacate mi-a venit tardiv ideea, pe care vad ca oricum nu o sustine nimeni... Mie mi-ar parea rau sa incep cu mistocareala si intepaturile pe aici sau pe altundeva unde as avea chiar motive, dar ma abtin ca nu vreau sa devin persoana non grata si in principal ca nu as vrea sa se aleaga prafu de aceasta actiune cu Snagovu, ca-i pacat de alergatura altora, de balta moca, de barcile moca si de tot ce e moca in general pt care ti se scot ochii dupa...
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

laloi wrote:
cezar wrote: Daaaa, cumplit de complicat si alambicat!!
Pai nu sunteti la curent, sau cititi pe sarite... cand ne-am reunit marti, si nu a dat nimeni cafelutza la botu calului, Bogdan a adus niste lacate se pare mult prea sofisticate pt care Petre nu a gasit sa faca duplicate, pe care apropo m-am oferit sa o platesc in avans, apoi, din ultima iesire a lui Valibu am inteles ca a schimbat lacatul la barci... asa ca ia spuneti-mi mie de unde si ce cheie e buna pana la urma?? nu era mai logic ca din prima sa faci un set de chei suficiente pt toti? asa stau eu x-ulescu sa il deranjez pe y cand ii e lumea mai draga si stai si strabate bucurestiul pt o cheie...si daca fiecare membru cand se mai duce pe acolo schimba lacatul unde o sa ajungem?? lacatul cu cifru are o combinatie prin care se desface, nu necesita cheie, dar din pacate mi-a venit tardiv ideea, pe care vad ca oricum nu o sustine nimeni... Mie mi-ar parea rau sa incep cu mistocareala si intepaturile pe aici sau pe altundeva unde as avea chiar motive, dar ma abtin ca nu vreau sa devin persoana non grata si in principal ca nu as vrea sa se aleaga prafu de aceasta actiune cu Snagovu, ca-i pacat de alergatura altora, de balta moca, de barcile moca si de tot ce e moca in general pt care ti se scot ochii dupa...
Hai sa-ti explic cum sta situatia:
Petre a incercat sa faca niste chei pentru primul lacat, dar erau extrem de scumpe. A umblat o zi si nu a reusit. Atunci am hotarat sa cumparam alt lacat, cu mai multe dubluri la chei. Lacat pe care eu m-am dus si l-am pus in locul celui vechi. O cheie a ramas la Snagov la receptie, una la mine. Duminica m-am dus personal la Toni si i-am dat o cheie, iar restul (4) i le-am dat lui Micutu ieri. Dupa cheia mea am facut dubluri pentru Ionut si pentru Albatrin.
Deci sincer, nu vad ce este asa complicat.
Iar toate astea s-au mai discutat aici.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

laloi wrote:
cezar wrote: Daaaa, cumplit de complicat si alambicat!!
Pai nu sunteti la curent, sau cititi pe sarite... cand ne-am reunit marti, si nu a dat nimeni cafelutza la botu calului, Bogdan a adus niste lacate se pare mult prea sofisticate pt care Petre nu a gasit sa faca duplicate, pe care apropo m-am oferit sa o platesc in avans, apoi, din ultima iesire a lui Valibu am inteles ca a schimbat lacatul la barci... asa ca ia spuneti-mi mie de unde si ce cheie e buna pana la urma?? nu era mai logic ca din prima sa faci un set de chei suficiente pt toti? asa stau eu x-ulescu sa il deranjez pe y cand ii e lumea mai draga si stai si strabate bucurestiul pt o cheie...si daca fiecare membru cand se mai duce pe acolo schimba lacatul unde o sa ajungem?? lacatul cu cifru are o combinatie prin care se desface, nu necesita cheie, dar din pacate mi-a venit tardiv ideea, pe care vad ca oricum nu o sustine nimeni... Mie mi-ar parea rau sa incep cu mistocareala si intepaturile pe aici sau pe altundeva unde as avea chiar motive, dar ma abtin ca nu vreau sa devin persoana non grata si in principal ca nu as vrea sa se aleaga prafu de aceasta actiune cu Snagovu, ca-i pacat de alergatura altora, de balta moca, de barcile moca si de tot ce e moca in general pt care ti se scot ochii dupa...
Laloi, sunt perfect la curent si nici nu citesc pe sarite.
Fac doar observatia ca inca doi ca tine in Clubul Snagov si sigur se alege praful.
Ca ce e logic, ca ce faceai tu daca iti venea ideea la timp, poti incepe cu mistocareala de unde vrei, asta este usor, mai ales daca faci misto de munca altuia.

PS - daca nu citeai pe sarite, intelegeai de unde sa iei un rand de chei
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”