Clubul Snagov

Moderator: cezar

ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Multumim de info, Bogdan.
Saptamana ce vine sunt mai liber si poate te insotesc in cautari...
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

ioanrv wrote:Multumim de info, Bogdan.
Saptamana ce vine sunt mai liber si poate te insotesc in cautari...
Da perfect. Nu stiu cand dar stabilim o zi la telefon. Avem 2 locatii de vizitat in zone diferite. E de mers de la una la alta.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

3 barci walker bay va stau la dispozitie la Astoria la dl Romica. Le-am vazut ieri pe apa cu cate 2 oameni. Se poate pune si motor. Pretul este 50 lei. Sunati inainte ca sunt in container si va veni cineva sa va deschida.
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Le tine acasa si le aduce doar la comanda. Cine are nevoie il poate suna la orice ora, am vorbit astazi cu el.
Rezultate.... cea mai slaba partida din acest an. Trei amarate aduse in barca si eliberate. Cred ca erau mai mult de 25 de barci pe apa. A venit si politia in control, dar numai la bastinasi. Partea proasta este ca se ia la traista tot ce misca. Asta-i romanu'.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

valibu wrote:Le tine acasa si le aduce doar la comanda. Cine are nevoie il poate suna la orice ora, am vorbit astazi cu el.
Rezultate.... cea mai slaba partida din acest an. Trei amarate aduse in barca si eliberate. Cred ca erau mai mult de 25 de barci pe apa. A venit si politia in control, dar numai la bastinasi. Partea proasta este ca se ia la traista tot ce misca. Asta-i romanu'.
Cred ca mesajul este incomplet. Despre ce vorbesti? :lol: :lol: :lol:
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Ce trebuie sa completez? :))))
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Citisem la repezeala LA in loc de LE tine acasa.
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Ai vrea tu sa te lafai in barci.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Mai eu iti spun ce am vazut ieri dimineata. Le-a scos din container pe toate. Eram acolo. Ma rog, daca le tine acasa nu inseamna ca colegii nu pot suna sa le rezerve. Sta f aproape 3 minute de complex.

Zici ca azi "canci"? Pai nici ieri nu prea a mers bine sti doar. Pe joi incepe sa se strice vremea, poate incepe iar sa manance. Vreau si eu sa ajung marti si joi.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Duminica dupa-amiaza pe Snagov, venit de la Mogosoaia, un parc superb, de nivel occidental, cu pajisti englezesti, pe care-l recomand pentru plimbari cu familia...
Dl. Romica nici o barca disponibila, gasesc una de tabla la cel cu salupa, ora 15:00, intreb de pret, ma intreaba cate ore, zic 2 , 50 lei :o :shock: , dau sa plec, se face 40...dadeam si 100 lei caci eram cu familia :lol: :lol: :lol: ...piticania nu vrea sa stea cu vesta el :x il debarc rapid... :lol: ...la vasle in fata la Astoria 3 marlite la 1/2 kg, 2 eliberate...zi superba dar imi spune proprietarul barcii ca sunt norocos, s-a dat drumul la apa...o doamne!...si pe Snagov?! :roll: :lol:
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Pai da, omul stie ca sta chiar unde se varsa in Ialomita.
Curios totusi!!!
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Sambata iesire la pescuit. Ar fi frumos sa ne intalnim mai multi.
Observ ca de cand nu mai sunt barcile disponibile, topicul e cam pustiu.
Ca o parere a mea personala, daca vreti, ...... inscrierea in club nu este neaparat o afacere ci este o placere. Aceea de a ne strange cat mai multi cu aceleasi pasiuni, intr-un loc. Nu cred ca odata cu problema iminenta cu barcile, a trecut si placerea de a pescui. Mai ales ca am lasat solutii alternative. Cu bani ce-i drept dar este o solutie.
Bogdan Enescu
babicu
Posts: 7
Joined: 26 Oct 2013, 16:52

Re: Clubul Snagov

Post by babicu »

Salut,
Sunt de putin timp pe acest forum si mi-a placut initiativa voastra cu Lacul Snagov.
Eu sunt pescar mai mult cu vorba decat cu fapta si ar fi o ocazie buna pt mine sa ma alatur voua la un pescuit pe Snagov.
Sunt din Bucuresti si mi-ar fi foarte comoda aceasta locatie.
Totusi, nu am inteles la ce punct sunteti cu acest club si in ce conditii eu as putea pescui pe lac.
Aveti info. in aceasta privinta?
Ce peste e acolo, voi la ce dati?
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Esti bine venit printre noi. Intra mai des pe aici, suntem multi care mergem din Bucuresti si pescuim pe Snagov.
Sigur gasesti pe cineva cu care sa te cuplezi la o barca sau la o masina. Iar pentru pescuitul pe Snagov e suficient permisul ANPA.
Treci si pe la topicul "aici ne prezentam", nu de alta, dar asa e frumos.

Nu am putut iesi de ceva timp din cauza de mana si de spate (tot de la pescuit)
Poate acest sfarsit de saptamana.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Babicu, te salut si eu.
Noi pescuim in special la rapitor, stiuca si biban, dar lacul are peste de toate natiile, depinde si de preferintele tale...
Daca vremea nu se strica sever, poate faci o iesire impreuna cu noi.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Bine ai venit printre noi Babicu!!
In general pe Snagov gasesti pesti de toate felurile. Platica, rosioara, caras, obleti, babusca, caracuda si lin (care sunt protejate de lege), Crap - mai rar asa, stiuca, salau, biban, somn. Depinde ce vrei si ce-ti place sa pescuiesti.
In general noi dam dupa rapitor din barca. Dar vara ma duc si la varga de pe mal dupa platicuta sau obleti, e chiar distractiv, intra unu dupa altul.
Urmareste topicul de lainceput, vezi care sunt conditiile si daca vrei esti binevenit in clubul Snagov. De pescuit doar cu permisul ANPA.
Gasesti si barca, am lasat cateva contacte pentru asta.
In rest, fir intins si sa auzim de bine.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

ioanrv wrote:Babicu, te salut si eu.
Daca vremea nu se strica sever, poate faci o iesire impreuna cu noi.
Atunci e frumos. Cand stiuca nu mai e asa activa. Sa stai sa o cauti si cand prinzi una doua esti fericit. Eu personal dau pana ingheata lacul. Anul trecut am avut surprize placute chiar la inceputul lui Decembrie.
Sper sa ajung si eu sambata sau duminica. Daca ma lasa sotia. :roll: :lol:
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Dl. Romica vinde o barca Walker Bay cu 2000 lei. Daca suntem 10 care platim cotizatia anul asta si in cel viitor (la primavara), am avea barca noastra.
babicu
Posts: 7
Joined: 26 Oct 2013, 16:52

Re: Clubul Snagov

Post by babicu »

bogdanenescu1 wrote:
ioanrv wrote:Babicu, te salut si eu.
Daca vremea nu se strica sever, poate faci o iesire impreuna cu noi.
Atunci e frumos. Cand stiuca nu mai e asa activa. Sa stai sa o cauti si cand prinzi una doua esti fericit. Eu personal dau pana ingheata lacul. Anul trecut am avut surprize placute chiar la inceputul lui Decembrie.
Sper sa ajung si eu sambata sau duminica. Daca ma lasa sotia. :roll: :lol:
Multumesc pt mesajul de bun venit.

Spuneti-mi va rog daca ajungeti careva in weekend pe Snagov.
Chiar daca nu voi pescui (nu am tot ce-mi trebuie) macar dau o fuga sa va cunosc.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

ioanrv wrote:Dl. Romica vinde o barca Walker Bay cu 2000 lei. Daca suntem 10 care platim cotizatia anul asta si in cel viitor (la primavara), am avea barca noastra.
DACA.
Bogdan Enescu
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”