Clubul Snagov

Moderator: cezar

User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by Lorelai »

Ceva amanunte ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Paul
Posts: 7
Joined: 10 Sep 2013, 17:51

Re: Clubul Snagov

Post by Paul »

Intr-adevar, complotul paznicilor de la Astoria a reusit.
Azi dimineata am ajuns la barci (pardon, barca ca era decat una legata pentru noi) si am aflat cu stupoare ca lacatul a fost spart din nou si schimbat cu un altul pus de un "domn" Romica.
Bineinteles ca pana am ajuns sa aflu asta, a trebuit sa colind prin Astoria dupa paznici care se prefaceau ca nu sunt in cunostinta de cauza de ce se intampla in ograda lor cu barcile pe care trebuiau sa le pazeasca.
Intr-un final i-am descusut si au telefonat catre Romica care a venit si mi-a spus ca intelegerea cu clubul a expirat si drept confirmare mi-a dat numarul domnului Pana (administratorul) care mi-a confirmat si dansul telefonic ca "ne-a ajutat suficient si ca totul are un sfarsit" + alte ratiuni economice inventate de dansul pe moment.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Am ajuns si eu acum, trebuia sa fac altceva insa ............, in fine.
Deci dimineata am vazut ca era doar o singura barca legata in colt. Cand a venit Paul a observat ca nu mai este lacatul la care avea cheie. A sunat la Dl care are barcile acum - Romica - si pe Dl Pana.
Eu eram pe apa deja de vreo 2 ore. Nu m-am sinchisit macar sa ies la mal sa vad ce e cu lacatul deoarece era evident ca asta se va intampla dupa concurs.
A vorbit Paul cu Dl Pana. O sa va relateze el discutia cand va intra.

Cert este ca intelegerea a cazut si de acum inainte cine va dori barca va plati 50 lei/zi pescuit. O suma rezonabila - parerea mea. Daca pescuiti cate 2-3 in barca atunci suma se imparte.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Paul wrote: Intr-un final i-am descusut si au telefonat catre Romica care a venit si mi-a spus ca intelegerea cu clubul a expirat si drept confirmare mi-a dat numarul domnului Pana (administratorul) care mi-a confirmat si dansul telefonic ca "ne-a ajutat suficient si ca totul are un sfarsit" + alte ratiuni economice inventate de dansul pe moment.
Dl Pana are dreptate, branza e pe bani iar acel Romica inchiriaza barcile pe bani. Pt sambata deja are 3 barci rezervate. Eu atat am avut de spus cu privire la acest aspect. Nu vreau sa ma cert cu nimeni de acolo fara motiv.

O sa vorbesc cu Romica sa vedem daca ne permite sa lasam public numarul dansului pentru rezervari.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Bun. Am vorbit cu Romica. Are 6 barci la inchiriat. Mi-a promis ca pentru noi cei din club va fi un tarif special de 40 lei, insa nu o luati de buna pana nu ne va confirma deoarece trebuie sa vorbeasca cu Dl Pana. O sa-i dau o lista cu membrii clubului ca sa evitam orice incurcatura cu cei care ar putea suna din afara. O sa va anunt despre tarif imadiat ce voi primi raspunsul.
Telefonul D-lui Romica este: 0729 271 822. Va trebui sa-l sunati de seara (ora rezonabila) pentru a doua zi. Va intelegeti asupra orei cand trebuie sa vina sa va deschida barcile.
Cam atat despre problema asta. Imi pare sincer rau ca s-a intamplat asa, dar nu este vina noastra !!!

Partida de pescuit de astazi a fost una normala spre proasta. Dimineata pana la ora 9.00 am dat dupa stiuca si am luat 5 buc. De retinut ca nu am luat nici una sub 40cm, erau chiar dolofane. Apoi m-am bagat dupa biban prin spate pe la manastire, pontoane, am fost pana la Hanul Vlasiei. Biban CANCI. A mai intrat o stiuculita dupa amiaza la naluca de biban de 2,5cm.
Am oprit langa 2 localnici care dadeau la pluta cu pestisor viu (rosioara, balos, platica, oblete..... au zis ca merge cam orice peste). Am stat in jur de 7 minute langa ei, timp in care au prins 4 stiuci, una din ele sarita de 2 kg lejer. Mai aveau in barca si un salau la kil si cativa bibanoi.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Bravo Bogdane pentru capturi.
Sper ca am avut dreptate cand am spus ca suntem '' lucrati '' de paznici .......na ca s-a ajuns la vorba mea .....

Am si eu o intrebare .....se elibereaza " Chitanta " pentru suma de bani 50 roni de inchiriat o zi barca ..???????? :lol: :D :lol: :mrgreen:
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Da Tony ai avut dreptate. Si eu am spus acelasi lucru dar acum nu mai conteaza. Era evident ca asa se va intampla.
Cat despre dovada platii, daca vrem putem cauta nod in papura dar la ce folos? Banuiesc ca se da chitanta. Ce faci cu ea, se deconteaza la casa de pensii?!!?? :lol: :lol:
Pana la urma nu avem nici un motiv sa ne suparam pe ceva ce nu era al nostru de la bun inceput. Mai greu o sa fie de cei care nu au barca si intr-adevar aceasta era ocazie de care au putut profita. Si eu ma numar printre ei. Acum am barca mea si ma bucur ca am putut sa o achit.

Partea buna este ca avem acces in continuare la barcile complexului. Eu vreau sa ramanem in relatii cordiale cu administratia si cu paznicii, ca si inainte.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

valic wrote:Bogdane,

Ce s-a mai petrecut cu cardurile membrilor SNAGOV, stiu ca ti-am trimis un model ........
Pe la primele pagini din topic gasesti modelul final. Modelul trimis de tine, l-am imbunatatit putin impreuna cu Valibu si am ajuns la o varianta finala. In conditiile de fata nu prea vad la ce ne vor ajuta aceste carduri tinute in portofel. Eu optez mai degraba pentru niste ecusoane pe care le vom purta pe balta.
Nu au fost printate pentru ca baietii nu au trimis datele.
Bogdan Enescu
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

laloi wrote:Dar de ce sa vorbim de impresii si nu despre lucruri concrete?? Realitatea e ca, oricat si-ar dori membrii clubului, membrii APC, conducere s.a., atata vreme cat esti la cheremul unui paznic sau mai stiu eu cui din afara asociatiei totul are un aspect aleatoriu, atata tot. ...
Ce nasol e cateodata sa ai dreptate...

@Valic: eu am trimis datele pe 8 august, si nu am primit nimic... daca e din cauza ca m-am retras, sa mi se dea cartonasul ciopartit si ii achit contravaloarea, daca nu sa se gaseasca alte scuze...
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

laloi wrote:
laloi wrote:Dar de ce sa vorbim de impresii si nu despre lucruri concrete?? Realitatea e ca, oricat si-ar dori membrii clubului, membrii APC, conducere s.a., atata vreme cat esti la cheremul unui paznic sau mai stiu eu cui din afara asociatiei totul are un aspect aleatoriu, atata tot. ...
Ce nasol e cateodata sa ai dreptate...

@Valic: eu am trimis datele pe 8 august, si nu am primit nimic... daca e din cauza ca m-am retras, sa mi se dea cartonasul ciopartit si ii achit contravaloarea, daca nu sa se gaseasca alte scuze...
Laloi. Nu mai faci parte din club. Parca ai zis la un moment dat ca te retragi si nu mai comentezi daca te las in pace. Ei bine, am tacut si tot nu dispari? Sincer nu mai vreau sa-ti vad comentariile negativiste si acuzele. Mi-e greata!!!
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Laloi, toti stiam ca este un aranjament temporar. Complexul Astoria este in insolventa, oamenii de acolo au problemele lor. Ce fuse, se duse. Si pana la urma noi nu suntem Clubul Astoria.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

"Nobile" bogdanenescu The First, de ce ai impresia ca postarile mele ti se adreseaza?? Legat de limbajul folosit in ultima postare, eu zic sa te cauti pe la doctor, as fi zis ca iesirile in natura si in special la pescuit au un rol binefacator asupra psihicului, dar la tine vad ca te fac sa o iei rau de tot pe aratura... legat de greatza, iti recomand mai multa lamaie pe stiucile prinse, sau macar un sauvignon blanc, poate te mai dregi...
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

laloi wrote:
laloi wrote:Dar de ce sa vorbim de impresii si nu despre lucruri concrete?? Realitatea e ca, oricat si-ar dori membrii clubului, membrii APC, conducere s.a., atata vreme cat esti la cheremul unui paznic sau mai stiu eu cui din afara asociatiei totul are un aspect aleatoriu, atata tot. ...
Ce nasol e cateodata sa ai dreptate...

@Valic: eu am trimis datele pe 8 august, si nu am primit nimic... daca e din cauza ca m-am retras, sa mi se dea cartonasul ciopartit si ii achit contravaloarea, daca nu sa se gaseasca alte scuze...
Sa-mi dai adresa, ti-l trimit prin posta.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

@valibu: raspunsul era pt valic, tu poti sa mi-l dai la prima cafenea, dar mai bine dai un suc, si berea o dau eu ;)
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

M-a anuntat Valibu care a sunat sa rezerve o barca pentru maine. Apoi am sunat si eu si mi s-a confirmat.
Datorita unor asa zise restructurari cu privire la personalu complexului, unul din acestia suparat nevoie mare ca va fi dat afara, a facut o sesizare catre sefii cei mari. Ca se inchiriaza barci este una din ele. Si cate or mai fi. Drept urmare la pontonul unde erau barcile acum bate vantul. Nu mai exista nci o barca. Asta s-a intamplat aseara si azi dimineata.

Dl Romica are 2 barci si s-ar putea ca maine sa mai cumpere inca 2 walkerBay. Nu pot sa va spun in ce masura vor fi disponibile pentru weekendul acesta.
Totusi, saptamana ce vine am o intalnire cu cineva din Snagov care are niste barci si tot el ne-a propus sa construim langa un ponton darapanat o baracuta in care sa ne tinem catrafusele si eventual sa stea un paznic la ele. Voi vedea despre ce este vorba unde este terenul respectiv si cam in ce consta practic faptul ca vom ancora 2 barci acolo. Credeti ca ne permitem o asemenea lucrare?? Vorbesc strict cu membrii clubului!!!
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Eu sunt interesat...ramane, cum spuneai, sa vedem in ce consta.
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

bogdanenescu1 wrote: ... Dl Romica are 2 barci si s-ar putea ca maine sa mai cumpere inca 2 walkerBay. Nu pot sa va spun in ce masura vor fi disponibile pentru weekendul acesta.
Totusi, saptamana ce vine am o intalnire cu cineva din Snagov care are niste barci si tot el ne-a propus sa construim langa un ponton darapanat o baracuta in care sa ne tinem catrafusele si eventual sa stea un paznic la ele. Voi vedea despre ce este vorba unde este terenul respectiv si cam in ce consta practic faptul ca vom ancora 2 barci acolo. Credeti ca ne permitem o asemenea lucrare?? Vorbesc strict cu membrii clubului!!!
nu prea am inteles cine e Dl. Romica, dar pare sa fie un adevarat "nea" Romica o persoana careia nu i-a convenit intelegerea noastra cu Astoria

la intrebarea a doua, nu prea sunt date sa-mi dau cu parerea daca ne permitem sau nu ... dar pare ca nu ne permitem. cei 5-6 (poate 10) care suntem abia strangem bani sa platim salariul pe doua luni ai paznicului
felicitari ca te agiti pentru noi ... dar mai da-ne ceva informatii ... in roni si coordonate GPS :idea:
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Nu pot sa va spun nimic pana nu stau de vb cu persoana respectiva. Ca sa nu vorbesc aiurea in tramvai deoarece s-ar putea sa nu iasa combinatia si atunci........ Era doar o discutie de principiu asa intre noi.
E lesne de inteles ca suntem putini si nu sunt bani.
Dar atunci vin cu intrebarea: noi acum ce facem??? :lol: :lol:
Pana la urma vorba lui IoanRV, luam intr-o zi si scotocim toate satele alea si tot gasim 2 barci sa le inchiriem.
La club Cristina e scump. Am sunat si vor 150/zi de barca. La Marina la fel, mai rau chiar 150 lei pana la 12.00
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Certitudine pana in acest moment sunt:
Club Daniela Cristina care se pare ca au 2 barci pe care ni le pot pune la dispozitie cu un telefon prealabil, contra sumei de 50 lei + TVA (se taie bon fiscal) Telefon Dl Razvan Iulian Andrei 0722 230 550

Club Marina Port au mai multe barci cat si hidrobiciclete de 4 persoane care pot fi folosite la pescuit. Saptamana viitoare o sa ma duc la o discutie sa stabilim frecventa pescarilor si pretul.

Club Raoul are 1 barca pe care nu o inchiriaza. Insa tot saptamana viitoare voi merge acolo sa discut poate gasim o solutie de compromis sa ne-o dea numai noua celor din club.

Mai e si Dl Romica cu un walker bay si o barca mare rosie in acest moment la Astoria, 50 lei: 0729 271 822

Doru, are si el o barca la Astoria. Cei care au mai fost au vazut-o. Este o barca bleu cu alb de 2 persoane. Tot 50 lei / zi de pescuit.
Tel Doru: 0734 349 620

Mai ramane sa vorbim si de cealalta chestiune saptamana viitoare.
Deci domnilor va urez fir intins. Aveti solutii pentru o zi de pescuit.
Bogdan Enescu
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by valic »

laloi wrote:
laloi wrote:Dar de ce sa vorbim de impresii si nu despre lucruri concrete?? Realitatea e ca, oricat si-ar dori membrii clubului, membrii APC, conducere s.a., atata vreme cat esti la cheremul unui paznic sau mai stiu eu cui din afara asociatiei totul are un aspect aleatoriu, atata tot. ...
Ce nasol e cateodata sa ai dreptate...

@Valic: eu am trimis datele pe 8 august, si nu am primit nimic... daca e din cauza ca m-am retras, sa mi se dea cartonasul ciopartit si ii achit contravaloarea, daca nu sa se gaseasca alte scuze...
Eu nu sunt implicat in distribuirea cardurilor ....... scuze
Valic
0744 644 368
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”