Clubul Snagov

Moderator: cezar

valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Tanasa Petru m-a rugat sa-l trecem si pe el pe lista membrilor.

Maine dimineata voi fi si eu acolo, asa cum am promis.
Facem o constatare si daca este cazul poate ne strangem si in wk cu cele necesare pentru a carpi barcile.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

18. Tanasa Petru
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul Snagov

Post by dutustoica »

O sa vin si eu dar un pic mai tarziu, cam pe la 10.00. Am un pic de treaba la Baza olimpica de la Silistea Snagovului si daca mai sunteti in zona, ne vedem pe apa, sau la Astoria.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Lista reactualizata:
1. Laloi
2. Ioanrv
3. Dan T
4. Lorelai
5. Cezar
6. evoIX - Valentin Paun
7. Charly
8. Daniel C.
9. Laurentiu Sonia
10. Alexandru Bogdan
11. Armeanu
12. Bogdan Enescu
13. Pupu
14. Serban Costin
15. Micutu
16. Valibu
17. Valic
18. Tanasa Petru

Pentru maine sunt 2 barci ocupate. Daca vine si Micutu, o va lua el pe cea de-a treia.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Salut....de saptamana viitoare pot veni si eu ca sa reparam ce se poate ....
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

bogdanenescu1 wrote:Lista reactualizata:
1. Laloi
2. Ioanrv
3. Dan T
4. Lorelai
5. Cezar
6. evoIX - Valentin Paun
7. Charly
8. Daniel C.
9. Laurentiu Sonia
10. Alexandru Bogdan
11. Armeanu
12. Bogdan Enescu
13. Pupu
14. Serban Costin
15. Micutu
16. Valibu
17. Valic
18. Tanasa Petru

Pentru maine sunt 2 barci ocupate. Daca vine si Micutu, o va lua el pe cea de-a treia.

Referitor la " ocuparea " barcilor daca sunt mai multe persoane in acelasi timp cum se impart barcile ??
cred ca se poate da la peste si doua persoane intr-o barca , sunt destul de mari si mai ales nu sunt gonflabile.....sper sa nu se ajunga la certuri pe tema asta .
Nu imi luati in nume de rau ce am postat in legatura cu barcile , este o sugestie destul de plauzibila.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Nu se cearta nimeni. E putin probabil ca vom fi mai multi odata. Se poate da 2 din barca, chiar si 3 in caz de urgenta. Si daca nu, vom scoate si celelalte 2 barci. Insa sunt grele, aprox 170kg, si trebuiesc bagate si la loc.
Am explicat ca primii anuntati vor fi si primii serviti. Asa este corect.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

bogdanenescu1 wrote:Nu se cearta nimeni. E putin probabil ca vom fi mai multi odata. Se poate da 2 din barca, chiar si 3 in caz de urgenta. Si daca nu, vom scoate si celelalte 2 barci. Insa sunt grele, aprox 170kg, si trebuiesc bagate si la loc.
Am explicat ca primii anuntati vor fi si primii serviti. Asa este corect.


pentru ca sa ma anunt ce trebuie sa fac ????

unde depun cererea ??

dupa mal nu se poate da la peste ??...se pooate monta un cort pentru 2-3 zile...??
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Nu e cu cerere Domnu Tony. Anunti aici ca vi si gata. Nu stiu cu cortul. In principiu se poate, am vazut anul trecut niste baieti care au stat vreo saptamana exact langa ponton. De pe ponton se poate da. Am auzit de caras maricel, rosioara, platica si chiar somn acolo in fata. Nu am vazut capturile dar se poate da si de acolo.
In fata este o insula de bradis care ascunde mult peste. Chiar si stiuca.
Bogdan Enescu
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

Ma inscriu si eu :)
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul Snagov

Post by dutustoica »

Salutare prieteni,
De o ora am ajuns acasa de pe Snagov. Baietii erau la datorie asa cum au promis. Vali avea 2 buc. pozate si eliberate. Pana am plecat noi a mai luat doua. Micutu a capturat 10 dintoase, toate eliberate. Nu stiu ce a facut Bogdan, l-am vazut doar de la distanta. Una peste alta, lacul are potential si sunt convins ca membrii clubului Snagov vor avea mari satisfactii in timpul partidelor de pescuit.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

19. johnny_fia
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Am ajuns cu bine acasa.
Declar incheiata prima actiune a clubului.
Rezultatele au fost peste astaptari. Asa cum zicea si Dutu, lacul are potential. In total la mine au fost 6 cumetre si 2 bucati biban scoase in barca. Tot pestele a fost eliberat. Bogdanescu a luat captura, asteptam si un rezultat din partea lui Micutu.
Rezultate spectaculoase a avut si Dutu, dar nefacand parte din club nu pot sa scriu despre ele. E doar un particular.
Incerc sa pun si cateva poze...
Attachments
...
...
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

alta
Attachments
...
...
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

inca una
Attachments
DSC_0035_re.jpg
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

si captura
Attachments
DSC_0038_re.jpg
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Un prim raport complet ar suna cam asa:
La ora 4.30 ne-am intalnit cu totii acolo. Am dat si de paznic intr-un final in zona receptiei. Nu stia nimic despre intelegerea facuta, insa a fost ingaduitor si ne-a acordat tot sprijinul.
La una din barci nu avea cheia lacatului si am fost nevoiti sa-l spargem. Noroc cu Micutu care avea un ciocan la el.

Parerea mea este ca trebuie sa cumparam 2 lacate noi si sa le dam cheile.
Asta dupa ce vom stabili daca se plateste cotizatia si despre ce suma vorbim. Eu personal agreez ideea lui Ioanrv in legatura plata cotizatiei in valoare de 100 lei anual pentru membri clubului.

Barcile au fost curatate cat de cat. Vasle exista pentru toate 3. Sunt cam "obosite" fiind din lemn, dar sunt suficiente. Veste de salvare de asemenea exista pentru fiecare ocupant al barcilor.

Totul a decurs normal, vremea a fost placuta, vapoarele nu ne-au deranjat foarte tare si nici vantul nu a suflat.
Capturile colegilor le-ati vazut deja.
Eu am luat stiuca din poza de mai sus care dupa cantar avea 1,6 kg. Era cam grasuna in burta. In afara de asta inca 3 marlite intre 25-35cm cu aproximatie. La un moment dat am dat la varga la umbra unde am avut norocul de a captura un biban destul de maricel aproximativ 300g la buchet de 8 viermusi. Bineinteles celebrele platicute ca palma si trecute prin sita, nu au lipsit.
Pentru stiuca, castigatoare au foat plasticele albe-rosu-verde, si captura a fost prinsa la un vobler slider natur langa o insula de nuferi. Stiuca a atacat surprinzator de ferm si fara mofturi. Ma gandeam ca la cat de calda era apa, nici nu-i vad coada macar.

Nu am dat de nici o plasa. Foarte bine.
Bogdan Enescu
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

dutustoica wrote: ... Micutu a capturat 10 dintoase ...

au fost ceva mai multe, din care, doar 2-3 un pic peste 40 cm, una avand 48 cm, toate, in afara de una (prinsa la shad montat pe offset), fiind prinse la un Dollinger argintiu.

apa calda, nu foarte transparenta, a avut peste 25 de grade la suprafata, iar atacurile au fost foarte hotarate. dimineata a fost frecventa cea mai buna, dupa ora 7.30-8 au inceput sa se rareasca.

dimineata colegii s-au ocupat de curatenie, barcile, in lumina lunii aratand destul de bine dupa aceea. cand s-a luminat, mi-am mai schimbat un pic parerea. barca din care am pescuit, era sa zic "a mea", avea apa cam peste tot. dupa terminarea partidei, pe la 11 si ceva, am reusit sa golesc de apa zona de depozitare din spate, era cam trei sferturi plina si sa fac o mica igienizare a jumatatii din spate
ar fi bine ca aceasta barca sa fie scoasa de tot din apa si scursa bine. mai necesita niste reparatii la spatiul de depozitare din fata, a carui usa este smulsa din balamale ... se vede intruna din pozele lui Bogdan ... apropo, iti multumesc pentru aceasta partida

cotizatia de 100 ron pe an nu e mare, ar putea fi si mai mare, dar e si in functie de ce zic cei de la complex si de cati ne strangem

in concluzie, cu ciocane sau fara, un inceput bun.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Moama ce rezultate :shock: zici ca-i toamna.
Regret nespus ca sunt foarte prins in perioada asta, as fi participat si eu atat la "curatenie" cat si la pescuit unde bineinteles v-as fi predat lectii :lol: :roll:
Ne-ar trebui de acum un cont in care sa colectam cotizatiile (exclusiv pentru investitii) si donatiile (pentru diverse lacate sparte ;) ).
Frumos ar fi sa ne vedem toti, asa mai facem odata apelul si ne combinam geniile.
As propune si ca Dutu sa devina din simplu particular, membru de onoare al Clubului, fara "cascaval" :lol: , a avut un rol determinant la startul Clubului. Nu-i valabil si pentru Cezar, dansul s-a inscris pe listele ordinare si noua nu ne plac restantierii... :lol:
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Clubul Snagov

Post by pupu »

Un inceput promitator,e bine ca niste oameni maturi dar cu avantul unor adolescenti au inceput sa miste acest club,e bine ca au si ceva timp liber ca astfel sa poata continua cu succes acest proiect, ar fi bine sa poata continua cu acelasi elan si ar fi iarasi bine sa se implice cat mai multi dintre noi,tot bine ar fi sa mai anime si sectiunea de pescuit cu naluci :) :) felicitari domnilor.

Numai bine...
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”