Clubul Snagov

Moderator: cezar

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Somn aveam, dar pandeam de black friday... ce trebuia sa mearga, nu mergea, din pacate vad forumul mergea... va doresc la cat mai multe secrete atunci care sa nu intereseze membrii APC21...
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Dan T »

Pune mana pe telefon, intreaba si vei afla. Nu se poate face public motivul. Culmea este ca intereseaza pe toti membrii APC dar... nu se poate publica... inca :D
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Ieri am iesit pe apa la stiucareala. Pt o zi de joi a fost destul de multa lume la pescuit. Vremea a fost superba. Nici macar nu am desfacut ancora deoarece vantul a suflat slab de tot, aproape deloc.
Capturi 7 marlite dintre care una mai rasarita cam la kil asa. Rateuri cam de 2 ori pe atat.
Insa, un pescar care dadea la 30 m de mine a scos una de nu i-a incaput in minciog. Estimata de mine, asa de la distanta, la peste 4 kg.
Bogdan Enescu
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

Dan T wrote:Pune mana pe telefon, intreaba si vei afla. Nu se poate face public motivul. Culmea este ca intereseaza pe toti membrii APC dar... nu se poate publica... inca :D
Acum se poate si publica...Am avut o intelegere cu Politia Transporturi Snagov pentru o actiune mai ampla antibraconaj ce trebuia sa aiba loc azi dimineata si care implica prezenta barcilor noastre si a cel putin 4 oameni de la noi, cu rugamintea de la politie sa nu facem publica actiunea. Totul s-a organizat foarte rapid, prin telefon au acceptat sa participe, alaturi de mine, Petrica si Bogdan, dar mai era nevoie de un om, de aici solicitarea mea pe forum...Din pacate, ceata densa de azi- noapte a facut ca actiunea sa fie reprogramata.
Multumit, Laloi?
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Dumitrescu Iancu wrote: Multumit, Laloi?
F multumit, de un raspuns normal si decent, nemultumit insa ca am ratat ocazia unei pescuieli :lol: , vad... Altadata poate postati aceste apeluri intr-o sectiune generala, mai sunt si altele legate de Snagov, ca aici ma gandeam ca e vorba de cine stie ce alte actiuni legate de clubul respectiv...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

Revin ( sper sa nu-l deranjez, iarasi, pe Laloi): avem nevoie, maine , de prezenta a doi oameni la Astoria...Cine este interesat, rog sa ma contacteze urgent, telefonic sau mp. Multumesc!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Clubul Snagov

Post by costin stefanescu »

Iancule,merg eu,acu' depinde cand e treaba,adica la ce ora,
te sun !
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by valic »

as fi mers si eu, dar trebuia sa ma anunti cu macar 2 zile inaine, deh, serviciul ...........
Valic
0744 644 368
User avatar
mihaisavastru
Posts: 6
Joined: 09 Oct 2013, 21:46
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by mihaisavastru »

Buna ziua,

Nu am fost niciodata la pescuit pe acest lac. Este foarte aproape de mine si vroiam sa intreb daca se poate gasii un loc unde sa pot arunca de pe mal 2 lansete la feeder?

Nu am gasit nicaieri pe acest forum sa se discute despre pescuit pe acest lac la altceva, decat rapitor si sa fie si din barca.

Cu respect,
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by Mihai Vinturache »

Din pacate malurile sunt foarte putin accesibile (Multe proprietati pe mal, padurea rezervatie, mult stuf)iar acolo unde este posibil pescuitul, nu prea sunt conditii pentru lansete (deci nici feeder). In general, de pe mal se pescuieste la varga.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Eu anul trecut am dat la feeder undeva pe la jumatatea lacului cobori prin padure si dai de niste sparturi in stuf. Apa adanca in fata la vreo 30m avea cam 8m adancime. Am prins o singura platicuta mai maricica decat media de pe Snagov. Banuiesc ca daca aruncam mai aproape aveam capturi mai multe la rosioare, carasi si platici ca palma. Mamaliga si rama sunt momelile preferate in general.
Am insistat acolo cu lanseta deoarece intr-o dimineata in zona respectiva am vazut o dihanie de crap sarind la suprafata. L-am putut observa bine ca a iesit de tot din apa. Crap nu am prins dar cu siguranta este. Caras mare am vazut din barca pe la stuf. Mare zic si aproape de pelicula, l-am urmarit pana a disparut in stuf.
Mihai are dreptate. Locurile de unde poti da la bat si lanseta sunt numarate si din ce in ce mai rare.
Bogdan Enescu
User avatar
mihaisavastru
Posts: 6
Joined: 09 Oct 2013, 21:46
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by mihaisavastru »

Salut,

Multumesc pentru informatii, cred ca o sa ma plimb pe lac sambata asta, fara ganduri de pescuit, doar asa sa admir si sa servesc o cafea.

O zi buna
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by bog_da »

Buna dimineata stimati colegi,

Mai exista acest club? Nu am mai vazut miscare pe forum de ceva timp si ma gandesc ca acum ar fi momentul...

Initiatorii/conducatorii/organizatorii ar putea scrie ceva, care sa readuca subiectul in actualitate.

Pentru bucuresteni (si nu numai) ar putea fi cea mai la indemana varianta in perioada asta cand Dunarea nu e abordabila.

Va doresc o zi frumoasa toturor!
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Clubul Snagov

Post by vladstanescu »

bog_da wrote:Buna dimineata stimati colegi,

Mai exista acest club? Nu am mai vazut miscare pe forum de ceva timp si ma gandesc ca acum ar fi momentul...

Initiatorii/conducatorii/organizatorii ar putea scrie ceva, care sa readuca subiectul in actualitate.

Pentru bucuresteni (si nu numai) ar putea fi cea mai la indemana varianta in perioada asta cand Dunarea nu e abordabila.

Va doresc o zi frumoasa toturor!
Despre acest club am intrebat acum ceva multa vreme cind se cautau membrii... Intrebarea mea ,... era si este fara raspuns.. ce rost are acest club , ce are in plus fata de asociatie.. de ce as fi in clubul snagov?....
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by bog_da »

Sincer nu raspunsul acesta l-am asteptat.

Pacat de o initiativa interesanta care a ramas nefinalizata.
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul Snagov

Post by Albatrin »

bog_da wrote:Sincer nu raspunsul acesta l-am asteptat.

Pacat de o initiativa interesanta care a ramas nefinalizata.
Clubul există şi este format din acei membrii ai asociaţiei care pescuiesc pe acest lac. Acum că s-a sfârşit prohibiţia vom reîncepe activitatea care sper să fie mai "diversificată" în acest sezon. În acest week-end voi încerca să ies cel puţin odată, dacă sunt şi alţi amatori...
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by bog_da »

Sambata ajung si eu pe lac, cu barca proprie pentru o plimbare si poate si putin pescuit (cel putin asa am de gand si daca nu apare altceva care sa ma impiedice).
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul Snagov

Post by Albatrin »

bog_da wrote:Sambata ajung si eu pe lac, cu barca proprie pentru o plimbare si poate si putin pescuit (cel putin asa am de gand si daca nu apare altceva care sa ma impiedice).
Sâmbătă şi Luni, cele mai bune zile din acest week-end prelungit, cel puţin aşa arată meteoblue. Încerc şi eu să ajung dacă pot. Voi intra pe la Astoria aşa că dacă vrei să ne întâlnim poate ne auzim la un telefon.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”